PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne odgłosy z V-ki



Wojtacz
28-09-2006, 23:29
Witam!!!
Jak w temacie a mianowicie na wolnych obrotach silnik pracuje ślicznie - cichutko, równiutko - muzyka dla uszu. Problem zaczyna się po dodaniu gazu - zaczyna coś cykać a gdy wejdzie na obroty ok. 3000 i dalej przestaje. Wstępnie wykluczyłem szklanki i zawory. Cyka gdzieś w okolicy łańcucha rozrządu. Co to może być poradźcie. :pad:
Dodam, że silnik ma przebieg ok. 190 000 km.

altoot
29-09-2006, 01:36
Napinacz ?

Jeśli tak, to prawdopodobnie hałasuje na skutek wyciągniętego łancuszka :)tylko dlaczego nie słychać go na wolnych obrotach? :niewiem:

gorilla666
29-09-2006, 02:30
napinacz,łańcuszek,ale jest jeszcze jedna opcja-uszczelka pod głowica :( jak przywiozłem moje V tez cykało w sposób dokładnie taki jak opisujesz,serwis stwierdził ze to uszczelka pod kolektorem wydechowym :wall: a prawda okazała sie z lekka inna-uszczelka pod głowica :wall: najczesciej pada oczywiscie ta od strony grodzi-przegrzewa sie z tytułu niedostatecznej wentylacji :jezyk1:

Wojtacz
29-09-2006, 09:11
A jak najlepiej to sprawdzić, żeby oczywiście wykluczyć uszczelkę :)

gorilla666
29-09-2006, 12:02
wezyk gumowy,jednak koncówka do ucha a druga wokół głowiczki przykladac :) bedzie słychac cykanie--oby nie :(

STraits
29-09-2006, 12:50
Niestety wszystko wskazuje na uszczelkę pod głowicą. To jest standard dla V6 - najczęściej i najszybciej to się dzieje jak ktoś jeździ na gazie.

BS
29-09-2006, 12:52
wezyk gumowy,jednak koncówka do ucha a druga wokół głowiczki przykladac :) bedzie słychac cykanie--oby nie :(

gorzej jak mu wydmuchnie bębenek w uchu :))

Wojtacz
29-09-2006, 13:10
Niestety wszystko wskazuje na uszczelkę pod głowicą. To jest standard dla V6 - najczęściej i najszybciej to się dzieje jak ktoś jeździ na gazie.
Nie jeżdżę na gazie i nie mam takiego zamiaru :bigok:

Kolejne pytanie co jest potrzebne do wymiany uszczelki, chodzi mi też o to co należy jeszcze wymienić żeby nie rozbierać dwa razy silnkika.
Czy wymiana uszczelki jest trudna ewentualnie czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? :pad:
Jak drogie są uszczelki i jakie polecacie, gdzie najlepiej takowe kupić?
Proszę o pomoc :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :beer:

v1tek77
29-09-2006, 13:17
wezyk gumowy,jednak koncówka do ucha a druga wokół głowiczki przykladac :) bedzie słychac cykanie--oby nie :(

gorzej jak mu wydmuchnie bębenek w uchu :))
To zalezy gdzie on przyklada ta rurke :))

STraits
29-09-2006, 14:02
Niestety wszystko wskazuje na uszczelkę pod głowicą. To jest standard dla V6 - najczęściej i najszybciej to się dzieje jak ktoś jeździ na gazie.
Nie jeżdżę na gazie i nie mam takiego zamiaru :bigok:

Kolejne pytanie co jest potrzebne do wymiany uszczelki, chodzi mi też o to co należy jeszcze wymienić żeby nie rozbierać dwa razy silnkika.
Czy wymiana uszczelki jest trudna ewentualnie czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? :pad:
Jak drogie są uszczelki i jakie polecacie, gdzie najlepiej takowe kupić?
Proszę o pomoc :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :beer:

Uszczelka pod głowice - 250 PLN. Komplet śrub - około 50 PLN komplet na 1 głowice. Napinacz łańcucha - 240 PLN (jest "jednorazowy"). Uszczelki pod świece. Planowanie głowicy. Dobrze zmienić też uszczelke pod dekiel. Pytaj altoota, on zna dokładne ceny.

altoot
30-09-2006, 11:16
Nie znam cen pojedynczych uszczelek.
Kupowałem cały set na górę silnika: dwie uszczelki pod głowice, uszczelniacze zaworowe, uszczelki pokryw zaworów, uszczelki kolektorów wydechowych i uszczelki kolektora ssącego, uszczelka do EGR, uszczelka do przepustnicy, uszczelki świec.... (i tak coś pewnie pominałem :) )


Uszczelki do nabycia tutaj:
http://cgi.ebay.co.uk/FORD-MONDEO-V6-DURATEC-SEA-HEAD-GASKET-SET_W0QQitemZ4540795203QQihZ002QQcategoryZ21654QQs sPageNameZWD1VQQrdZ1QQcmdZViewItem


Z przesyłką i prowizją lekko ponad 500pln :bigok:

gorilla666
30-09-2006, 11:20
Czy wymiana uszczelki jest trudna ewentualnie czy ktoś mógłby mi w tym pomóc?
Jak drogie są uszczelki i jakie polecacie, gdzie najlepiej takowe kupić?
najpierw sprawdz czy to na pewno uszczelka a jesli sie okaze ze tak,to faktycznie pogadaj z Przemem on da Tobie namiary na tanie uszczelki :bigok: no i na Twoim miejscu sprawdziłbym pompe wody,kata i termostat bo uszczelke cos musiało dobic-moze to kilometrarz a moze któras z tych rzeczy które wymieniłem powyzej.....
tak jak pisał Marcin za uszczelke mozesz zapłacic 250 w serwisie ale komplet uszczelek(na cała góre motoru) firmy co robi je dla Forda kosztuje 550-wiec porozmawiaj z Przemkiem to zaoszczedzisz pare PLNów :) a jak stwierdzisz ze to jakas czesc z tych które Ci wymieniłem dobiła uszczelke to zrobiłbym dwie na Twoim miejscu bo jedna umarła a druga moze pasc np za 1000 km :(

altoot
30-09-2006, 11:23
...na Twoim miejscu sprawdziłbym pompe wody,kata i termostat bo uszczelke cos musiało dobic...

Pompa, termostat - jasna sprawa, ale katalizator?
Poważnie ma on coś do rzeczy, czy tylko z rozpędu napisałeś?

gorilla666
30-09-2006, 11:24
Nie znam cen pojedynczych uszczelek.
Kupowałem cały set na górę silnika: dwie uszczelki pod głowice, uszczelniacze zaworowe, uszczelki pokryw zaworów, uszczelki kolektorów wydechowych i uszczelki kolektora ssącego, uszczelka do EGR, uszczelka do przepustnicy, uszczelki świec.... (i tak coś pewnie pominałem :) )


Uszczelki do nabycia tutaj:
http://cgi.ebay.co.uk/FORD-MONDEO-V6-DURATEC-SEA-HEAD-GASKET-SET_W0QQitemZ4540795203QQihZ002QQcategoryZ21654QQs sPageNameZWD1VQQrdZ1QQcmdZViewItem


Z przesyłką i prowizją lekko ponad 500pln :bigok:

no i juz wiesz :bigok:
uszczelka w podróbie ok 110 zeta-ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie,choc kiedys załozyłem kumplowi dwie i smiga do tej pory :satan: ale podróby to loteria.........

gorilla666
30-09-2006, 11:26
Poważnie ma on coś do rzeczy, czy tylko z rozpędu napisałeś?
no u mnie było wszystko ok a kat zapchany,no i uszczelke szlak trafił :wall: profilaktycznie zrobiłem dwie głowiczki i jest ok :beer:
P.s Mówiłem Ci o tej sprawie trzy razy--marchewke jedz jak masz sklere :)) :))

altoot
30-09-2006, 11:31
uszczelka w podróbie ok 110 zeta-ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie,choc kiedys załozyłem kumplowi dwie i smiga do tej pory :satan: ale podróby to loteria.........
Te zamienniki są OK.
Znam oprócz swojego, jeszcze 2 inne auta, które na tym latają.




P.s Mówiłem Ci o tej sprawie trzy razy--marchewke jedz jak masz sklere

:zakrecony:
Zapominam, bo... "zgubiłem" katalizator :los:

tazior
30-09-2006, 11:42
uszczelka w podróbie ok 110 zeta-ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie,choc kiedys załozyłem kumplowi dwie i smiga do tej pory :satan: ale podróby to loteria.........
Te zamienniki są OK.
Znam oprócz swojego, jeszcze 2 inne auta, które na tym latają.




P.s Mówiłem Ci o tej sprawie trzy razy--marchewke jedz jak masz sklere

:zakrecony:
Zapominam, bo... "zgubiłem" katalizator :los:

:))

gorilla666
30-09-2006, 12:06
Te zamienniki są OK.
Znam oprócz swojego, jeszcze 2 inne auta, które na tym latają.


to wiemy,ja pisałem o podróbach typu da pan uszczelke to dorobimy :satan:

Wojtacz
30-09-2006, 18:54
Super :beer:
Podpowiedzcie jeszcze czy warto wymieniać uszczelniacze zaworów bo słyszałem, że lepiej nie ruszać bo może okazać się, że trzeba docierać lub wymieniać zawory a to już większe koszty. :bigok:

gorilla666
01-10-2006, 21:23
piszac zrób głowice miałem własnie na mysli kompleksówke tzn planowanie i uszczelniacze-no chyba ze oleum Ci nie bierze to mozesz zostawic jedank przy tym przebiegu jak juz oderwiesz czapki to ja by to zrobił :beer: