PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] olej do automatu



kmarek
29-09-2006, 11:51
Witam i pozdrawiam! Pytanie jak w tytule.chcialbym troche odswiezyc olej w automacie i tu zaczyna sie problem,wedlug specyfikacji Forda to olej ESP-M2 C166-H,ktory wystepuje w automacie to DexronII ale nie moge sie dokopac czy jest to syntetyczny czy mineralny,wedlug Mobila to powinien byc DexronII syntetyczny,prosze o jakas podpowiedz,bo nie chcialbym narobic jakichs glupot ,i jeszcze jedno pytanie ewentualnie czy syntetyk nie pogryzie sie z mineralnym ,pozdrawiam Marek

fuel111
29-09-2006, 11:54
Zawsze syntetyk może być ATF

gilotyna
29-09-2006, 11:56
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=195888#195888

Troszke poczytaj

BS
29-09-2006, 11:57
ja ostatnio kupowałem do wspomagania-ale to ten sam i był to mobil atf220 -czerwony- opisany jako syntetyk

gilotyna
29-09-2006, 11:57
Zawsze syntetyk może być ATF

Mi wszędzie zalecali minerał dextrona....

kobert
29-09-2006, 14:47
ktory ma charakterystyke syntetyku .... :metal

to jest cos jak z 5w30 itd itp... :bigok:

gilotyna
29-09-2006, 18:00
No własnie kobert, to sa inne oznaczenia i inaczej wyglada proces produkcji takiego oleju... Majac na myśli minerał do skrzyni to i tak bedzie lepszy niz synt. do silnika...

epson
30-09-2006, 18:38
Cześć .Chciałbym zorintować się jak spisuje się automatyczna skrzynia biegów wMONDEO 2,0 , czy są awaryjne , jakie jest zużycie paliwa po miescie . Mam zamiar kupić takie Mondeo .

epson
30-09-2006, 18:39
Cześć .Chciałbym zorintować się jak spisuje się automatyczna skrzynia biegów wMONDEO 2,0 , czy są awaryjne , jakie jest zużycie paliwa po miescie . Mam zamiar kupić takie Mondeo .

BS
30-09-2006, 18:58
Cześć .Chciałbym zorintować się jak spisuje się automatyczna skrzynia biegów wMONDEO 2,0 , czy są awaryjne , jakie jest zużycie paliwa po miescie . Mam zamiar kupić takie Mondeo .

zużycie paliwa jest o ok.2 litry w mieście większe niż na skrzyni manualnej- skrzynia automatyczna w mondeo nie jest najlepszym rozwiązaniem konstrukcyjnym- jeżeli jest zadbana i będziesz o nią dbać to będziesz zadowolony- a jeżeli automat jest już popsuty to tylko wpędzi Cię w koszty- więc jeżeli nie wiesz jak powinno się zachowywać mondeo ze sprawnie pracującym automatem to szczerze odradzam zakup takiego auta...

gilotyna
30-09-2006, 19:15
Cześć .Chciałbym zorintować się jak spisuje się automatyczna skrzynia biegów wMONDEO 2,0 , czy są awaryjne , jakie jest zużycie paliwa po miescie . Mam zamiar kupić takie Mondeo .

zużycie paliwa jest o ok.2 litry w mieście większe niż na skrzyni manualnej- skrzynia automatyczna w mondeo nie jest najlepszym rozwiązaniem konstrukcyjnym- jeżeli jest zadbana i będziesz o nią dbać to będziesz zadowolony- a jeżeli automat jest już popsuty to tylko wpędzi Cię w koszty- więc jeżeli nie wiesz jak powinno się zachowywać mondeo ze sprawnie pracującym automatem to szczerze odradzam zakup takiego auta...

Dokładnie, jak kupisz szrota to z czasem bedą koszty, ale jak sie znajdzie ładdnie zadbany egzemplarz to bedzie frajda... Spalanie w mieście od 10 w góre, silnik 2.0 radzi sobie berdzo dobrze z tą budą, ja jestem zadowolony z tego autka. Najlepiej jak podczas zakupu ktoś kto sie zna pomoże Ci, żeby był obeznany jak powinna pracowac skrzynia...

Powodzenia

sebekian
01-10-2006, 10:41
Mam taki właśnie i jestem bardzo zadowolony, oczywiście nie mam problemów ze skrzynią. Jedyny mankament to paliwożerność w mieście 12litrów benzyny lub 15 litrów gazu, to dużo ale jaki komfort. Na trasie zużycie jest ok. Zależy też jak masz wyposażony, ja mm dużo gadżetów które tak jak klima i TCS naprawdę się przydają.

epson
01-10-2006, 17:16
Dziękuję za pomoc .
A nad zakupem Mondeo z automatem zastanowię się .