PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MkIV kombi 2.5t 220km



JaniaQ
01-04-2014, 19:00
Witam jako ze jestem tu nowy chciałbym się przywitać i od razu podpytać was na temat tego forda.

http://allegro.pl/ford-mondeo-2-5t-lpg-titanium-s-full-serwis-aso-i4103905808.html

Nigdy nie miałem forda a tym bardziej silnika 2.5t z gazem. Zawsze jeździłem dieslem wiec o gazie nie mam zielonego pojęcia wiec jak ktoś się zna to może podpowie mi czy ten silnik nadaje się w ogóle pod gaz ? Ile może palić i jak z awaryjnością. Wiem ze ma gaz firmy BRC no i w sumie tyle , a i jeszcze wiem od sprzedającego ze ma jakiś dodatkowy zbiornik z płynem który smaruje wtryski ale o co chodzi to nie wiem. Widziałem i jeździłem nim ale nie znam się za bardzo na mechanice wiec dla mnie było wszystko ok. Moze podpowie ktoś na co zwrócić uwagę przy kupnie. I czy w ogóle jest sens zawracać sobie nim głowę ? nr vin WF0GXXGBBG8T20209

pozdrawiam Daniel :)

Pablo81
01-04-2014, 19:29
Jak na ten przebieg to coś mocno starta gałka... Cena też bardzo atrakcyjna (czy okazja nie wiem - ale warto bardzo dobrze auto sprawdzić jeżeli się zdecydujesz).

tu coś o 2.5T:

http://mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/149-Silnik-Turbo-benzynowy

a tu masz o zagazowanych MKIV 2.5T:

http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/76886-czy-kto%C5%9B-ma-do%C5%9Bwiadczenia-z-2-5T-po-zagazowaniu

vin sprawdzisz tu:

http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/23777-TUTAJ-PYTAMY-O-VIN-do-Forda-Mondeo-!!!


Jeżeli chodzi o samą konfigurację to mondeo z 2.5T to moim zdaniem najlepsze zestawienie w Mondeo. Sam jeździłem takim. Silnik problemów nie sprawia - nie wyżyłowana trwała jednostka.

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

mi po Warszawie palił ok 13-15L Pb98.

AdamZS
01-04-2014, 19:32
Ładny wałek na podatku Vat, auto pofirmowe http://thormaehlen.de/

wystarczy wejść na mobile.de i zobaczyć ile kosztuje auto z tego rocznika i z tym motorem

JaniaQ
01-04-2014, 19:43
Ładny wałek na podatku Vat, auto pofirmowe http://thormaehlen.de/

wystarczy wejść na mobile.de i zobaczyć ile kosztuje auto z tego rocznika i z tym motorem


Możesz rozwinąć ten temat ? gość chce go sprzedać normalnie na fakturę vat. a niemieckiego nie znam wiec ta strona mi nic nie daje a na mobile zaraz wejdę i zobaczę.

caqerr
01-04-2014, 19:43
CENA: 33 900 PLN NETTO , brutto już się robi fajna sumka i bardziej realna jak na ten przebieg...

JaniaQ
01-04-2014, 19:47
dokładnie brutto powiedział mi 39 tys

AdamZS
01-04-2014, 19:49
fakturę vat

Pełna faktura czy faktura vat marża??

JaniaQ
01-04-2014, 19:50
fakturę vat

Pełna faktura czy faktura vat marża??

pełna faktura.

AdamZS
01-04-2014, 20:56
No to powinno być OK, ale dziwi mnie ciągle bo widzę bardzo dobrze wyposażony radar w grillu, duża nawi

Pablo81
01-04-2014, 21:01
dokładnie, nawet 39 brutto to cena podejrzanie atrakcyjna

norbi333
01-04-2014, 21:02
dokładnie, nawet 39 brutto to cena podejrzanie atrakcyjna
Bo to tylko ford. :hehe:
Ale fakt,że jak na Titanium S cena bardzo niska

Pablo81
01-04-2014, 21:03
ok, tylko ford, ale za mondeo z 2.5T z takim wypasem i rokiem 2009 no to proszę Cię...

JaniaQ
01-04-2014, 21:11
rok 8 tylko model 9
minusem jest to ze w bagażniku jest butla 100l i wystaje za podłogę kiepsko to wygląda ...

---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:10 ----------


No to powinno być OK, ale dziwi mnie ciągle bo widzę bardzo dobrze wyposażony radar w grillu, duża nawi

radar w grillu ?

AdamZS
01-04-2014, 21:27
tak, połączony z tempomatem

Pablo81
01-04-2014, 21:46
Aktywne tempo

wyImprezowano z Galaxy S4

JaniaQ
01-04-2014, 22:18
aha rozumiem rozumiem. ale niestety chyba będę musiał dać sobie spokój z tym mondeo bo dziewczyna głowę mi suszy ze to za duży silnik :/

Pablo81
01-04-2014, 22:45
Bez przesady. Silnik ok. Jak gaz zalozony zgodnie ze sztuką to będziesz wygodnie, szybko i tanio jeździł.

wyImprezowano z Galaxy S4

JaniaQ
01-04-2014, 23:23
mówi ze później będzie ciężko je sprzedać bo duży silnik i nikt nie będzie chciał kombi z takim silnikiem :/ a ja już sam nie wiem co myśleć czy znów iść w diesla

MaroX
01-04-2014, 23:30
...Panowie 9 tys. EURO już po zarobku handlarza za taką gablotę...:hmm: troch mało... fakt, że auto dla przeciętnego Niemca jest już zużyte i idzie na handel bo ma ponad 200.000. A u nas liczy sie rocznik, bo licznik zawsze mozna "zrobić" na ile się chce :zakrecony: Ale równie dobre może mieć przebieg i 300.000. Cena jest podejrzanie niska...trzeba uważać...:hmm:

hydrogen2
02-04-2014, 06:14
Sam chorowałem na Titanium S, ale jak widziałem takie ceny, to od razu mi coś śmierdziało. (gdzie w tej cenie opłaty? Akcyza od pojemności 2,5 l, zarobek handlarza itp..) W tej cenie, to jedynie dobrze utrzymane Titanium X i to też nie w full opcji. Stan licznika prawdopodobny, choć możliwe, że lekko "zmodyfikowany". Tak , jak koledzy powyżej - radzę daleko idącą ostrożność.

kordyl
05-04-2014, 01:25
mówi ze później będzie ciężko je sprzedać bo duży silnik i nikt nie będzie chciał kombi z takim silnikiem :/

:boshe:

Jeśli będziesz dbał o auto, to sprzedaż je bardzo szybko i za dobre pieniądze.
Wybór Mondeo z tym silnikiem jest mały. Na pewno szybciej znajdziesz kupca na 2,5T niż na diesla, których są setki do wyboru.

Kuba69
09-04-2014, 12:11
mówi ze później będzie ciężko je sprzedać bo duży silnik i nikt nie będzie chciał kombi z takim silnikiem :/

:boshe:

Jeśli będziesz dbał o auto, to sprzedaż je bardzo szybko i za dobre pieniądze.
Wybór Mondeo z tym silnikiem jest mały. Na pewno szybciej znajdziesz kupca na 2,5T niż na diesla, których są setki do wyboru.

Dokładnie, mój brat ma takiego - Kombi 2.5 T - full wypas i tylko czekam aż będzie go sprzedawał :hehe: Podobno to najlepszy silnik jesli chodzi o eksploatację w MKIV.
Tylko co jest najważniejsze ? - kupić zadbany i nie katowany z pewnego źródła - czyt. w cenie dużo powyżej igiełek z alledrogo.
I co dla mnie ważne - niezagazowany, wybaczcie, ale dla mnie to kaleczenie tego silnika, nie tylko tego :zly:

mdoST220
09-04-2014, 12:37
2.5T seria do mondeo za mocne....trzymajcie mnie. Chyba jedyne optymalne. Na inny motor bym się nie zgodził do takiej budy. Za niedługo takie mdo objedzie sportowa fiesta.

LPG to kaleczenie tego silnika ? Focus ST z tym samym serduchem dobrze zestrojony na LPG był 8km mocniejszy niż na PB. Pitolenie o szopenie, bo lepiej przepłacać. Cena za pojazd nie jest nigdy wyznacznikiem, bo zdarzają się okazje, ale przeważnie wysoka jest adekwatna, jednak zawsze trzeba auto zbadać.

Generalnie z tym mundkiem musi być jakiś wałek, jakim cudem on jest za taką kwotę na maxa doposażony z LPG jak na mobile.de golasa za te pieniądze można kupić hb, a gdzie opłaty przywózka itd. Albo jest przekręcony z 400, albo był dziobany gdzieś.

Pablo81
09-04-2014, 12:43
Nie pitolenie tylko nie kazdy chce miec gazownie w swoim aucie.

wyImprezowano z Galaxy S4

mdoST220
09-04-2014, 13:04
Zgodzę się, gdybym miał zakładać ( bo koszta, bo regulacje, bo 'fachowcy', bo zapłon ) a nie potrzebował takowej instalacji. Ale jak już jest założony to czemu nie? Tylko sie cieszyć o ile to dobra instalka rzecz jasna :)

caqerr
09-04-2014, 15:19
Nie pitolenie tylko nie kazdy chce miec gazownie w swoim aucie.

Zgadza się, ale to jego własne zdanie. A pisanie zdań typu "to kaleczenie silnika" jest dla mnie śmieszne, można sobie to wsadzić między spodnie.
2.5T jest świetnym silnikiem do zagazowania. Pozostaje tylko kwestai tego czy jego obecny właściciel tego chce. A mówienie o kaleczeniu silnika jest śmieszne. No chyba ,że ktoś o tym nie ma pojęcia. Ale wtedy nie powinien się udzielać.

jarku
09-04-2014, 15:26
ale dla mnie to kaleczenie tego silnika

czy mówi o 2.5t w mondeo mk4?
fajny silnik, fajny dźwięk, ale to zwykły silnik w zwykłym aucie :phi:

kordyl
09-04-2014, 15:34
mówienie o kaleczeniu silnika jest śmieszne

:up:


fajny silnik, fajny dźwięk, ale to zwykły silnik w zwykłym aucie

:up:

Kuba69
09-04-2014, 15:49
Nie pitolenie tylko nie kazdy chce miec gazownie w swoim aucie.

Zgadza się, ale to jego własne zdanie. A pisanie zdań typu "to kaleczenie silnika" jest dla mnie śmieszne, można sobie to wsadzić między spodnie.
2.5T jest świetnym silnikiem do zagazowania. Pozostaje tylko kwestai tego czy jego obecny właściciel tego chce. A mówienie o kaleczeniu silnika jest śmieszne. No chyba ,że ktoś o tym nie ma pojęcia. Ale wtedy nie powinien się udzielać.

Tak to jest moje zdanie, dziękuję Ci bardzo,że mnie uświadomiłeś. Ja po prostu podziwiam takich co kupują benzynkę w dodatku V5/V6 i wciskają w nią gaz :boshe:
Ciekawe, ilu z Was chciałoby kupić samochód już zagazowany ?! Wiem wiem, jak dobra instalacja bla bla bla to i owszem, ale :skąd wiesz kto daną -choćby najdroższą- zakładał, z jakich części i przede wszystkim - czy dbał i serwisował !?
Przykro mi ale 90% szukających auta z silnikiem benzynowym, zagazowane omija szerokim łukiem:foch:

Widzę, że kolego poczuł się obrażony, jeśli tak - przepraszam :pad: , więcej o kaleczeniu nie wspomnę, "gazuj" ile wlezie:zakrecony:

jarku
09-04-2014, 15:54
czy dbał i serwisował !?
a skoro jest sama Pb to masz taką pewność?:hmm:

Kuba69
09-04-2014, 15:58
czy dbał i serwisował !?
a skoro jest sama Pb to masz taką pewność?:hmm:

Dobre pytanie :hmm:
Jeszcze jedno o czym zapomniałem, jak ktoś "gazuje" to po to aby dużo jeździć, zupełnie jak z dieslem a więc przy ewentualnej odsprzedaży daje kupującemu do myślenia :smash:

jarku
09-04-2014, 16:00
Jeszcze jedno o czym zapomniałem, jak ktoś "gazuje" to po to aby dużo jeździć, zupełnie jak z dieslem a więc przy ewentualnej odsprzedaży daje kupującemu do myślenia

taaaak, a jak kupuję octavię 1.4tsi do flotowy, to auto czeka na parkingu przez 5 lat, żeby kolejny własciciel był zadowolony z niewielkiego przebiegu :phi:

Pablo81
09-04-2014, 16:31
Jarku nie w każdej flocie auta trzaskaja milion km. Np u mnie w firmie Octavie maja osoby, ktore jeżdżą w 95% prywatnie tzn od domu do pracy i z powrotem. A ja mam np ino 8km do fabryki... A zasada jest taka, ze ma byc diesel i koniec.
Łotewer, nie kazdy che gazownie i juz :)

wyImprezowano z Galaxy S4

jarku
09-04-2014, 16:38
auta trzaskaja milion km

przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ze zrozumienie, w kontekście wypowiedzi powyżej :phi:
bawią mnie stereotypu, takie legendy zasłyszane od szwagra, ze diesel i gaz to tylko jak jeździsz dużo, a benzyna to w niedzielę do kościoła.
to juz dawno nieaktualne.

mdoST220
09-04-2014, 16:52
auta trzaskaja milion km

bawią mnie stereotypu, takie legendy zasłyszane od szwagra, ze diesel i gaz to tylko jak jeździsz dużo, a benzyna to w niedzielę do kościoła.
to juz dawno nieaktualne.


Haha dobre :jaja: szwagier to chyba jest lepszy od chucka norrisa, szwagier opowiedział już wszystko :up:

Ja patrząc na auto z dużym motorem wolnossącym ( bo tylko takie wchodzą w grę ), patrzę głównie na zaLPGowane. Omijają nas przeważnie gierki w stylu odstawianie auta do warsztatu po jego wcześniejszym 'znalezieniu', potem regulacje, wymiany kabli, świec po kolei itd. Co innego jakiś wysilony silnik turbo z lpg, to już bardziej zależy od charakteru auta czy lpg jest sensowne czy nie. Nawet jakbym miał jeździć na prawdę nie wiele to lpg u mnie podstawa, może bardziej też z przyzwyczajenia na stacji.

Jeździłem mdo 2.5T z lpg i jechało to to prawie niezauważalnie na obu paliwach. Inny aspekt też ciekawy jest taki że na LPG mam ochotę nieco bardziej dynamicznie jeździć, bo wiem że po prostu tanio mnie to kosztuje.

Pablo81
09-04-2014, 17:03
Jarku mnie tez bawia stereotypy i do tego sie odniosłem

wyImprezowano z Galaxy S4

caqerr
09-04-2014, 17:19
Ja po prostu podziwiam takich co kupują benzynkę w dodatku V5/V6 i wciskają w nią gaz

Bo :boshe: ?
Bo ktoś może spełnić marzenie i dzięki LPG posiadać coś na co go normalnie nie stać ?
Bo ktoś kogo stać woli płacić mniej i wydawać na inne przyjemności ?
Bo co ? Bo nie rozumiem tego stwierdzenia.
Rozumiem silniki TSI/TFSI/SCi/SCTi bo tam już nie ma takich oszczędności i palą mniej. Ale prosze ja Ciebie, 10 letnie mondeo z gazem to wstyd ? :panna:



Ciekawe, ilu z Was chciałoby kupić samochód już zagazowany ?! Wiem wiem, jak dobra instalacja bla bla bla to i owszem, ale :skąd wiesz kto daną -choćby najdroższą- zakładał, z jakich części i przede wszystkim - czy dbał i serwisował !?

Ja kupiłem już zagazowanego :skromny:
Co za problem to sprawdzić? Przy zakupie jedna rzecz w tą a w tą do sprawdzenia to pikuś.
A tak jak Jarek napisał koszt montażu,wymiany ew. cewki , kabli etc. odpada...



Widzę, że kolego poczuł się obrażony, jeśli tak - przepraszam , więcej o kaleczeniu nie wspomnę, "gazuj" ile wlezie


Nie poczułem się, tylko chciałem się po prostu dowiedzieć co oznacza u Ciebie stwierdzenie "kaleczenie silnika". Ma on gorzej ? Szybciej padnie upg ?
Tego nie rozumie. A to co ktoś inny myśli mam w nosie, jeżdże taniej i tyle w temacie :skromny:

kordyl
09-04-2014, 17:20
jechało to to prawie niezauważalnie na obu paliwach

Czyli było coś nie tak, bo przy prawidłowo wyregulowanej instalacji nie powinieneś czuć różnicy :)

caqerr
09-04-2014, 17:25
Czyli było coś nie tak, bo przy prawidłowo wyregulowanej instalacji nie powinieneś czuć różnicy

U Wilhelma w foce wypluło lekko ponad 280km na lpg, na pb tylko 278 :zakrecony:

mdoST220
09-04-2014, 17:27
jechało to to prawie niezauważalnie na obu paliwach

Czyli było coś nie tak, bo przy prawidłowo wyregulowanej instalacji nie powinieneś czuć różnicy :)

Nie napisałem na którym paliwie lepiej :jaja: Ty śmigasz na Pb ? ładne parametry się twojego mundka trzymają, jak sprzęgło ?

caqerr
09-04-2014, 17:27
Kordyl okaleczył ten silnik :jaja: :zakrecony:

kordyl
09-04-2014, 17:41
2-3 koni przy ponad 200 nie wyczujesz... tak samo jak te kilka niutów nie robi różnicy. Przed chipem miałem 207KM na BP i 210KM na LPG. Po chipie nie mierzyłem na gazie, ale ile by nie było to nie wyczuwam różnicy między paliwami.
Sprzęgło na razie ma się dobrze, ale przejechałem ledwo 2k km po strojeniu :)

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:39 ----------


Kordyl okaleczył ten silnik

TAK JEST !! I dobrze mi z tym od dwóch lat i ponad 30k km.
Wcześniejsze auta też były "gazowane" :zakrecony:

norbi333
09-04-2014, 20:13
Jeszcze jedno o czym zapomniałem, jak ktoś "gazuje" to po to aby dużo jeździć, zupełnie jak z dieslem a więc przy ewentualnej odsprzedaży daje kupującemu do myślenia :smash:
To nie jest żaden wyznacznik. Moja Insignia robi dużo więcej kilometrów na samej benzynie,a mało nie pali niż moja VC w dieslu ,która jest o wiele ekonomiczniejsza.

Pablo81
09-04-2014, 22:40
Norbi nie znasz sie, nie masz gazowni w Insignii :hehe:

wyImprezowano z Galaxy S4

norbi333
09-04-2014, 23:03
Norbi nie znasz sie, nie masz gazowni w Insignii :hehe:

Niestety :hehe:

Kuba69
10-04-2014, 10:49
auta trzaskaja milion km

przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ze zrozumienie, w kontekście wypowiedzi powyżej :phi:
bawią mnie stereotypu, takie legendy zasłyszane od szwagra, ze diesel i gaz to tylko jak jeździsz dużo, a benzyna to w niedzielę do kościoła.
to juz dawno nieaktualne.

Aktualne, moja benzyna jeździ przeważnie do kościoła :hehe: Robię od 20 lat średnio ok 6 tyś. rocznie, kupuję tylko benzynę bo przy moim przebiegu diesel ani lpg nie wchodzi w grę.
Z mojego otoczenia wszyscy na benzynce i co zauważyłem ... przebiegi zbliżone do moich.
Jedyny diesel z moich znajomych to auto sąsiada - firmowa oktavia, przebieg po 2 latach 200 tys.

Pablo81
10-04-2014, 10:51
Ok to nie jest temat do rozstrzygania wyzszosci jednego paliwa nad drugim :)
Podsumowujac 2.5T w mondeo to świetny wybor :metal:

wyImprezowano z Galaxy S4

norbi333
10-04-2014, 12:16
W Mondeo najlepszy

JaniaQ
11-04-2014, 11:24
Wszystko fajnie ale gościu coś kreci tablice do 31.06.2014r gdzie czerwiec ma 30 dni. druga sprawa nie chce przyjechać nim do warszawy do mojego mechanika wiec nie bardzo mi pasuje. no i jak patrzyłem na mobile de to tak jak ktoś już pisał za te pieniądze są golasy a tu jest full.

jarku
11-04-2014, 11:31
to jest ostrów mazowiecka :phi:
zobacz, że wszystkie auta z tej miejscowości mają full wypas i ceny promo :phi:
jak widzisz w ogłoszeniu taka mapkę:
http://www.iv.pl/images/08983345381632021676.jpg




musisz być czujny

---------- Post added at 10:31 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

same promocje:
http://allegro.pl/samochody-osobowe-4029?city=ostr%C3%B3w%20mazowiecka&postcode_enabled=2

norbi333
11-04-2014, 22:15
druga sprawa nie chce przyjechać nim do warszawy do mojego mechanika .
To akurat mnie nie dziwi.Sam bym tak zrobił.

JaniaQ
11-04-2014, 23:23
druga sprawa nie chce przyjechać nim do warszawy do mojego mechanika .
To akurat mnie nie dziwi.Sam bym tak zrobił.

Daleko nie ma. Jak był by pewny swojego samochodu to by nie marudził. A tak to ściemnia jak może. No i dla tego od niego jak i od ciebie kolego nie kupie samochodu :)

jarku
11-04-2014, 23:45
Jak był by pewny swojego samochodu to by nie marudził.

on jest pewny swojego samochodu - wie jak wyglądał kiedyś :hehe:

kordyl
11-04-2014, 23:57
Ale byłeś już oglądać to auto ?? Rozmawiałeś ze sprzedającym na żywo, że chcesz auto sprawdzić w Wawie i że jak będzie ok to je bierzesz ??

Czy tylko przez tel zażyczyłeś sobie, żeby auto podstawił 100km od domu do Twojego mechanika??

jarku
11-04-2014, 23:58
Czy tylko przez tel zażyczyłeś sobie, żeby auto podstawił 100km od domu do Twojego mechanika??

ja bym na miejscu sprzedawcy rozłączył się :phi:

norbi333
12-04-2014, 08:48
Daleko nie ma.
W dwie strony to działa


Jak był by pewny swojego samochodu to by nie marudził.
Jak Ty byś był pewny ,że chcesz kupić to auto to byś nie marudził,a pojechał je obejrzeć


A tak to ściemnia jak może.
A tak to może ściema ,że chcesz kupić


No i dla tego od niego jak
Wcale mnie to nie martwi


jak i od ciebie kolego nie kupie samochodu :)
Również mnie to nie martwi. Nie mam Mondeo i generalnie auta zostawiam w rozliczeniu,także nie mam problemu ze sprzedażą:zakrecony:

JaniaQ
12-04-2014, 09:15
Oczywiście ze bylem oglądać inaczej bym facetowi nie zawracał głowy. Na samym początku mówił ze sprawdzić mogę gdzie chce. Później mówił ze tylko na terenie jego miasta. No i na koniec przez telefon powiedział mi ze samochód nie ma ubezpieczenia i nie można nim jeździć. A mojej dziewczynie powiedział ze ubezpieczenie ma ale nie ma czasu.

Robert68
12-04-2014, 10:05
Wszystko fajnie ale gościu coś kreci tablice do 31.06.2014r

Bo to polskie "wyklejanki" są, jadąc na tym narażasz się na mandat i powrót na lawecie.