PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK III, 2004 ocena



100dolars
14-04-2014, 18:05
Witam Wszystkich

Właśnie się zalogowałem, piszę pierwszy temat i potrzebuję Waszej pomocy..
Zafascynowało mnie to auto, bo 2.0 146km, interesuje mnie właściwie ten silnik, czytałem że jest w miarę bezawaryjny :) jeśli jest inaczej, proszę wyprowadzić mnie z błędu :)

Zainteresowała mnie ta oferta sprzedaży:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-nowa-sekwencja-C32765828.html

Co o tym sądzicie ?:skromny:

slowik
14-04-2014, 18:35
Witam Wszystkich

Właśnie się zalogowałem, piszę pierwszy temat i potrzebuję Waszej pomocy..
Zafascynowało mnie to auto, bo 2.0 146km, interesuje mnie właściwie ten silnik, czytałem że jest w miarę bezawaryjny :) jeśli jest inaczej, proszę wyprowadzić mnie z błędu :)

Zainteresowała mnie ta oferta sprzedaży:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-nowa-sekwencja-C32765828.html

Co o tym sądzicie ?:skromny:

Wydaje mi się że w lewym przednim kole brakuje jednej szpilki :D ale pewnie się mylę :D tylni zderzak ma ciemniejszy odcień od reszty karoserii widać to bardzo dobrze na ostatnim zdjęciu.... cena bardzo atrakcyjna jak pojedziesz zobaczysz i wszystko będzie ok to bierz :)

CoastBasse
14-04-2014, 18:59
Jak dla mnie to jakiś krzywy cały ten przód, lampy, maska grill to wo ogóle tam nie gra:boshe:

slowik
14-04-2014, 20:04
Jak dla mnie to jakiś krzywy cały ten przód, lampy, maska grill to wo ogóle tam nie gra:boshe:

Teraz jak się przypatrzyłem to rzeczywiście szpary między lampami a maską po obu stronach mają inną szerokość tak samo między grillem a maską...czyli prawdopodobnie auto przynajmniej po "kolozji" a składał go pan Mietek w garażu :)

100dolars
15-04-2014, 00:07
Dzwoniłem do faceta... wiem chyba trochę więcej :)koła z przodu lato, tył zima...czyli opony do kupienia. twierdził że gaz założył miesiąc temu i na 2 lata gwarancji, OK, ale po co zakładał skoro chce sprzedać ?:glupi: spalanie powiedział że do 10 litrów w co nie wierze :) zapytałem jak dwumasa ( z tego co mi się wydaje to 2.0b go posiada, mogę się mylić) ale zapewniał mnie że ten egzemplarz go nie ma, stwierdziłem że nie będę się z Panem kłócił... liczę na Wasze cenne komentarze :)

Chciałem zapytać czy ktoś z Was posiadał auto z takim silnikiem? czy można stwierdzić, na ile jest to możliwe czy jest to awaryjny silnik czy też nie :zakrecony:

Facet ma mi jutro przesłać jeszcze VIN i jaka dokładnie jest tam instalacja założona, na pewno podzielę się z Wami tą informacją :)

P.S.
Dzięki za wasze komentarze, bardzo mi pomogły zobaczyć ten samochód z trochę innej perspektywy, niż ja ma niego patrzyłem i w końcu dostrzegłem że coś może być nie tak :D

slowik
15-04-2014, 11:00
Dzwoniłem do faceta... wiem chyba trochę więcej :)koła z przodu lato, tył zima...czyli opony do kupienia. twierdził że gaz założył miesiąc temu i na 2 lata gwarancji, OK, ale po co zakładał skoro chce sprzedać ?:glupi: spalanie powiedział że do 10 litrów w co nie wierze :) zapytałem jak dwumasa ( z tego co mi się wydaje to 2.0b go posiada, mogę się mylić) ale zapewniał mnie że ten egzemplarz go nie ma, stwierdziłem że nie będę się z Panem kłócił... liczę na Wasze cenne komentarze :)

Chciałem zapytać czy ktoś z Was posiadał auto z takim silnikiem? czy można stwierdzić, na ile jest to możliwe czy jest to awaryjny silnik czy też nie :zakrecony:

Facet ma mi jutro przesłać jeszcze VIN i jaka dokładnie jest tam instalacja założona, na pewno podzielę się z Wami tą informacją :)

P.S.
Dzięki za wasze komentarze, bardzo mi pomogły zobaczyć ten samochód z trochę innej perspektywy, niż ja ma niego patrzyłem i w końcu dostrzegłem że coś może być nie tak :D

2.0 ma dwumase (koszta jej wymiany są znacznie większe niż w tdci) chyba ze wymienił już na sztywne koło :) tez mnie to dziwi ze ledwo co założył gaz i już sprzedaje :) może coś nieciekawego zaczęło dziać się z silnikiem po założeniu gazu albo nie ma homologacji hehe


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

kordyl
15-04-2014, 11:39
chyba ze wymienił już na sztywne koło

Po co ?? W tych silnikach sporadycznie padają. Miałem 2,5v6 260k km nalotu i wszystko z kołem 2m było ok.

Gaz założony pewnie na sztukę, aby taniej i żeby łatwiej auto sprzedać. Jeśli się zdecydujesz, to koniecznie do sprawdzenia lampka check engine czy aby ktoś emulatora nie zamontował, żeby nie dawała po oczach przy złej mieszance.

Ciekawy sposób montażu czujników parkowania... Pod tą czarną listwą są specjalne miejsca na czujniki, nie rzucały by się tak w oczy, a tu ktoś poszedł na skróty :)

slowik
15-04-2014, 11:41
chyba ze wymienił już na sztywne koło

Po co ?? W tych silnikach sporadycznie padają. Miałem 2,5v6 260k km nalotu i wszystko z kołem 2m było ok.

Gaz założony pewnie na sztukę, aby taniej i żeby łatwiej auto sprzedać. Jeśli się zdecydujesz, to koniecznie do sprawdzenia lampka check engine czy aby ktoś emulatora nie zamontował, żeby nie dawała po oczach przy złej mieszance.

Ciekawy sposób montażu czujników parkowania... Pod tą czarną listwą są specjalne miejsca na czujniki, nie rzucały by się tak w oczy, a tu ktoś poszedł na skróty :)

Spytaj się CoastBasse jemu padło w PB :)



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

100dolars
15-04-2014, 15:22
czy uważacie że lepiej kupić samą benzynę i samemu przerobić na gaz?

trochę czytałem o ustawianiu zaworów na gazie, a w zasadzie przez gaz i jest to dość kosztowna sprawa... :boshe: Czy w silnikach od 2004 też nie ma samoregulatorów ?

na co zwracać szczególną uwagę podczas kupowania Mondka? blacharka wiadomo :)

CoastBasse
15-04-2014, 15:45
Ja bym tam wolał kupić i założyć gaz....choć teraz już w ogóle bym gazu nie założył. Do tego wszystko zależy od warsztatu gdzie będziesz zakładał instalację i serwisował. Bo jak będą partacze to będziesz auto wyklinał

Netoper
15-04-2014, 15:51
Czy w silnikach od 2004 też nie ma samoregulatorów ?
Samoregulatory skończyły się na MKII, w MKIII tylko fałka ma hydropopychacze.

100dolars
15-04-2014, 15:56
A ten ? martwi mnie że to tak tanio za taki rok i mało wiarygodny przebieg, powiecie coś więcej ? :)

http://otomoto.pl/ford-mondeo-lift-2005r-rozrzad-lancuch-C32761359.html

qndziu
15-04-2014, 16:05
Ogólnie to autko golec (uorkiestra):hehe: Co do przebiegu to można by przedzwonić do serwisu gdzie serwisowany był i sprawdzić, bo pisze, że autko z Polski:) VIN też byś mógł załatwić, to zlukamy co ma:hmm:

100dolars
15-04-2014, 17:39
Witam Wszystkich

Właśnie się zalogowałem, piszę pierwszy temat i potrzebuję Waszej pomocy..
Zafascynowało mnie to auto, bo 2.0 146km, interesuje mnie właściwie ten silnik, czytałem że jest w miarę bezawaryjny jeśli jest inaczej, proszę wyprowadzić mnie z błędu

Zainteresowała mnie ta oferta sprzedaży:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-nowa-s...C32765828.html

Co o tym sądzicie ?

dostałem od gościa maila, z numerem VIN i opisem gazu...jakieś uwagi ? :) a może rozszyfrujecie mi VIN :) jestem bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

a o to i mail :)

Instalacja gazowa AGIS M210 reduktor stefanelli , zawór gazowy stefanelli , wielozawór tomasetto

numer vin WF05XXGBB54A39571

qndziu
15-04-2014, 17:50
Na gazie się nie znam, ale VIN służę uprzejmie:hehe:

Główne funkcje
Data produkcji: 03.03.2004
Model pojazdu: Mondeo 2001-2007
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 40
Silnik: 2.0L Duratec HE SEFI (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 4.06
Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7)
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"PL"
Lakier: Platinum Metallic
Kolor wnętrza: Wnętrze Ebony
Materiał we wnętrzu: Tria

Mniej ważne funkcje
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Zest. mat. market. nr 7
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
(-) SVP
Ok. przednie zamykane 1 dotknieciem
Okna tylne zamyk./otwierane 1 dotkn
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Bez relingu dachowego
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Elekt.ster.ogrz.podwój.luster.zewn.
Z lust. zewn. w kolorze nadwozia
Bez reg. temp. siedz. kierowcy
Bez reg. temp. siedz. pasażera
Z lampa ostrzeg.zapiecia pasa
Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
Bez sprzegu przyczepy
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Pilot drzwi - 2 kluczyki
Z Wycier./Spryskiwacz. Szyby Tylnej
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Bez układu mycia reflektorów
Bez Szyberdachu
Deployable Anti-W'Lash Restr
Z intel.ograniczn. pod.pow.kierowcy
Z 'intel.'ograniczn.pod.pow. pasaz.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
ze stalowym kolem zapasowym
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Z koł.ze stopu lek.6.5 X 16"Trend
205/55VR-16 BSW Tyre
With Conventional Spare Tyre
Nakrętki kół zabezp. p. kradzieżš
Z Zawieszeniem Standardowym
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Układ ABS na wszystkie koła
Wlot filtru zapachów w pasie podok.
Bez Nagrzewnicy
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Z komputerem paliwowym (symbol)
Bez czujnika zblizeniow.przy cof.
Bez zestawu do zamontowania radia
Bez dod. odtwarzacza CD
Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
Pakiet wyposazenia systemu ICE 1
Bez anteny szerokopasmowej
Z Czterema Głoœnikami
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Ze Sterow.Radiem Na Kolumn. Kierown
Z zapalniczka
Z reflektorami halogenowymi
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Z ręcznš reg.ust. reflektorów
Z automatycznym wł./wył.reflektorów
Z przyciemniani oswietl zest wskaz

---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

W ogóle zastanawiam się jaki tam jest wyróżnik na rejestracji, bo jak dla mnie to to auto nie jest nawet przerejestrowane. SC to to napewno nie jest i SCZ wg mnie też nie, więc pewnie ktoś se przyjechał, zrobił gaz, okazało się, że coś jest z nim nie tak, no i na sprzedaż.

Jakub
15-04-2014, 21:08
Koleś ma to auto od dwóch miesięcy.
Ogólnie sugeruję ostrożność. Może nawet rezygnację z zakupu :skromny:

100dolars
15-04-2014, 21:15
Dzięki Jakub :) już z niego zrezygnowałem :) tu coś nie trzyma się kupy... na miesiąc gaz i już sprzedawać...to fakt coś nie halo.... mam tam 260km więc nawet nie opłaca się jechać ...

A może rzuciło się Wam coś wartego uwagi ?

100dolars
15-04-2014, 23:25
co powiecie o tym ? chyba od dziś na otomoto :D

http://otomoto.pl/ford-mondeo-climatronic-lpg-alu-x100-C32444824.html

chyba malowany przód, ale cena przystępna :)

CoastBasse
15-04-2014, 23:48
chyba malowany przód

malowany/wymieniany przód, drzwi przednie, tylny zderzak :)

jeszcze przedni zderzak z przedlifta

dziwnie grill zamontowany

A co do przystępnej ceny też kupiłem kiedyś auto które miało być tanie ze względu na stan karoserii, obity, przetarty. Okazało się że od razu mogłem szukać auta droższego lub liczyć się z kosztami. Wymieniłem dwumasę w 1.8 PB 2500, termostat 300, sprzęgło alternatora 300 i co rusz odkrywałęm kolejne nie fajne rzeczy.

100dolars
16-04-2014, 00:03
A co do przystępnej ceny też kupiłem kiedyś auto które miało być tanie ze względu na stan karoserii, obity, przetarty. Okazało się że od razu mogłem szukać auta droższego lub liczyć się z kosztami. Wymieniłem dwumasę w 1.8 PB 2500, termostat 300, sprzęgło alternatora 300 i co rusz odkrywałęm kolejne nie fajne rzeczy.

no dobra :D przekonałeś mnie trochę :) w zasadzie z Łodzi do Katowic nie ma daleko :D więc podeśle Ci jeszcze coś takiego :D


http://allegro.pl/show_item.php?item=4150376127&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a144 4b540a86acf77d00be2ff62

chce auto w gazie, więc podsyłam tylko benzynę, może to mój błąd, ale boje się kosztów jakie ciągnie za sobą diesel :)

CoastBasse
16-04-2014, 00:21
pozwolę sobie odesłać tutaj KLIK (http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/129287-Ocena-ogloszen-sprzedazy-Mondeo-MK3?p=2575598&viewfull=1#post2575598) :skromny: Już ktoś o niego pytał

Co wyboru to zależy co kto lubi :) ja miałem PB-ON-PB i teraz ON :) Faktycznie silniki 2.0 benzynowe są chyba najmniej awaryjne.

100dolars
16-04-2014, 01:10
Ja juz sam nie wiem co tu wybrac.. mozna jechac 300 km i sie napalic ale po co ;-) wiecie czy byla jakakolwiek roznica w silnikach przed i po lifcie?? Pytam bo wiadomo...blache mozna zbadac wzrokowo, stwierdzic ze cos bylo nie tak ...a do silnika nie zagladniesz:-D bedzie to moj pierwszy Ford i nie chcialbym sie nadziac i zarazem zrazic;-) dlatego tez Was tak mecze :-D
pozdr

slowik
16-04-2014, 01:37
Bierz mojego :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

100dolars
16-04-2014, 16:04
http://otomoto.pl/ford-mondeo-z-niemiec-ghia-xenon-2-0-C32904438.html

co powiecie o tym ? :D

jarku
16-04-2014, 16:06
Gniezno. nie warto tyle km robić

100dolars
16-04-2014, 16:14
czemu nie warto ? wygląda bardzo ładnie, w przebieg to nie wierze... od siebie mam 260 więc nie jest tak strasznie...

emilos
16-04-2014, 16:43
Kolega jarku dobrze Ci radzi, Gniezno lepiej z daleka omijać, zagłębie ulepów...

qndziu
16-04-2014, 17:58
Dokładnie, do tego widać, że wypicowane na sprzedaż. Silnik aż błyszczy, a przyjedziesz do domciu i się okaże, że cieknie gdzie możliwe:hehe:

slowik
16-04-2014, 18:40
Dokładnie, do tego widać, że wypicowane na sprzedaż. Silnik aż błyszczy, a przyjedziesz do domciu i się okaże, że cieknie gdzie możliwe:hehe:


do tego widać z tyłu w lewym kole (ostatnie zdjęcie) pordzewiałą tarczę :D heh co za ludzie

redzi
16-04-2014, 21:10
Z Gnieznem to koledzy mają rację, jeszcze nikt znajomy nie kupił tam samochodu. Komisy tam mają zła opinię.

100dolars
17-04-2014, 01:41
Panowie, a może i Panie :)

Tym razem Płock, wiem że był na allegro, teraz jest na olx.pl... dzwonilem do niego jakiś czas temu, i to typowy handlarz :D
ile trzeba dać w Deutchland żeby się opłacało go sprzedać i opłacić ( oczywiście bez recyklingu ), jestem skłonny nawet tam pojechać, ale jak przeglądam na mobile.eu to ciężko cokolwiek tam wybrać :(

http://olx.pl/oferta/mondeo-ghia-niemcy-idealny-2-0-benzyna-CID5-ID5BVGN.html#69f2ee29cc

dream
17-04-2014, 02:34
Z Gnieznem to koledzy mają rację, jeszcze nikt znajomy nie kupił tam samochodu. Komisy tam mają zła opinię.

Co ciekawe wszystkie komisy w Gnieźnie sie trzymają więc jednak ludzie kupuja tam auta :zakrecony:

emilos
17-04-2014, 06:23
Jakoś mają się te komisy, ale mój znajomy jest z Gniezna i u siebie auta nie szukał... Coś w tym jest :hehe:

100dolars
17-04-2014, 09:31
No dobra:-) gniezno juz sobie odouscilem. A co powiecie na temat tego z plocka co napisalem ???

CoastBasse
17-04-2014, 10:53
Ten z płocka na jednym okienku nie ma znaczku Ghia więc trzeba by sprawdzić czy wszystkie szyby oryginalne bo te znaczki raczej nie odpadają.Ogólnie ja bym go zobaczył choć w przebieg to bym nie wierzył 12 tys rocznie?

100dolars
17-04-2014, 14:24
Ten z płocka na jednym okienku nie ma znaczku Ghia więc trzeba by sprawdzić czy wszystkie szyby oryginalne bo te znaczki raczej nie odpadają.Ogólnie ja bym go zobaczył choć w przebieg to bym nie wierzył 12 tys rocznie?

na co zwracać uwagę podczas oględzin? może są jakieś sztuczki które można zastosować podczas oglądania ? szczególnie chodzi mi chyba o silnik, wiem że nie można go prześwietlić :)

CoastBasse
17-04-2014, 14:45
Tak jak mówiłem sprawdź szyby, kropeczki na nich oznaczają miesiąc produkcji a cyferka na końcu rok, powinny być wszystkie jednakowe. Szyba może być starsza niż auto więc to nie problem jeśli tak będzie. Co do karoserii to doły drzwi przede wszystkim. Grzania szyby niestety nie sprawdzisz teraz, ale sprawdzaj wszystko co się da, przynajmniej takie jest moje zdanie.Wszystkie włączniki, przełączniki, drzwi jak się otwierają, zamykają. Posłuchaj pod maską czy nie klepią klapki w kolektorze, jak klepią to słychać. Przejedź się, przegoń go trochę, sprawdź też na nierównościach zawiechę. W sumie najlepiej pojechać na stację niech prześwietlą zawieszenie. Sprawdź dwumasę. Jak dzieje się z nią coś złego to też słychać takie terkotanie a po wciśnięciu sprzęgła ustaje.Poproś też(bo niektórzy nie wiedzą lub nie chcą) aby auto było zimne. Napewno wielu rzeczy nie napisałem ale mam nadzieję że coś to pomoże

Disizmi
18-04-2014, 11:01
Dodatkowo bym sprawdził czy uchwyty reflektorów są całe, zwrócił uwagę na spasowanie elementów nadwozia (na jednym zdjęciu widać, że grill od strony kierowcy jest jakby trochę niżej - sam tak mam i nie wiem od czego to zależy bo auto nie bite). Zerknąłbym też pod dywaniki czy nie ma wilgoci i od spodu auta czy nie ma jakichś niepokojących wycieków :skromny:

100dolars
21-04-2014, 17:41
jeszcze ten :) jutro jade oglądać, więc będę wdzięczny za możliwie szybkie odpowiedzi :)

http://otomoto.pl/ford-mondeo-godny-uwagi-got-do-rej-polecam-C31805771.html

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:20 ----------


Panowie, a może i Panie :)

Tym razem Płock, wiem że był na allegro, teraz jest na olx.pl... dzwonilem do niego jakiś czas temu, i to typowy handlarz :D
ile trzeba dać w Deutchland żeby się opłacało go sprzedać i opłacić ( oczywiście bez recyklingu ), jestem skłonny nawet tam pojechać, ale jak przeglądam na mobile.eu to ciężko cokolwiek tam wybrać :(

http://olx.pl/oferta/mondeo-ghia-niemcy-idealny-2-0-benzyna-CID5-ID5BVGN.html#69f2ee29cc


Byłem, widziałem i na pewno się nie zdecyduje... zaczynam od detali... nie działa centralny zamek od drzwi kierowcy, stacyjka, jakaś magia bo trzeba przekręcić lekko wyciągnąć i dopiero przekręcić na zapłon...drugi kluczyk nie jest zaprogramowany więc nim nie odpalimy :) gałka od zmiany biegów dość zniszczona... samochód cały wypolerowany widać na prawym błotniku z przodu, chyba za bardzo dociśnieta polerka, bo są po niej ślady :) przygotowany typowo do sprzedaży :) środek w miare zadbany, ale tapicerka do prania. :P otwieranie schowka jakby pogryzione przez psa :lol: aaaa właśnie bym zapomniał :P jeszcze był malowany prawy bok z tyłu i tylne drzwi :) nie specjalnie widać aby rdza wychodziła na drzwiach, ale wydaje się że zrobione to było na sztukę i za jakiś czas na pewno wyjdzie :D

Mam nadzieję że komuś pomogę :)

slowik
21-04-2014, 18:09
A nie zastanawiałeś się nad TDCI ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

100dolars
22-04-2014, 13:12
A nie zastanawiałeś się nad TDCI ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

tak, ale nie chce diesla... robie za krótkie odcinki, dłuższe zdarzają się dość rzadko. do prcy mam 3km więc nie chce go zajezdzić po pół roku :) a poza tym chce założyć sekwencję i będzie git :) mam przynajmniej taką nadzieje :D

slowik
22-04-2014, 13:26
A nie zastanawiałeś się nad TDCI ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

tak, ale nie chce diesla... robie za krótkie odcinki, dłuższe zdarzają się dość rzadko. do prcy mam 3km więc nie chce go zajezdzić po pół roku :) a poza tym chce założyć sekwencję i będzie git :) mam przynajmniej taką nadzieje :D

Mam tak samo jak Ty :D też szukam czegoś w PB