PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Mondeo mk3



mario-ctr
28-04-2014, 21:19
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat zakupu Mondeo mk3. Upatrzyłem sobie na allegro takiego http://allegro.pl/mondeo-1-8-benzyna-alu-17-chromy-ghia-x-i4190184222.html
cena jest wysoka 16900 plus opłaty. właściciel twierdzi ze stan jest super. przez telefon udało mi sie zbić na 15000 plus opłaty. co o nim sadzicie? i ogolnie co sadzicie o mondeo mk3 po lifcie 1.8 lub 2.0 PB. (mam zamiar założyć do niego LPG).

RECONDO
28-04-2014, 23:45
Duży plus bo po FL i świetny wypas, poza tempomatem który jest tylko w opisie, jednak zdecydowanie szukaj benzyny 2.0.... choć kolorek ładny bardzo i felgi... Mam kombi 2001 1.8/125 i zdecydowanie wolałbym 2.0, czuć to zwłaszcza w długich trasach, w mieście bez znaczenia.

kevin27
29-04-2014, 01:25
z własnego doświadczenia wiem, że im ładniejsza aukcja tym gorsze auto - niestety ...

zdjęcia są ładne, auto wyczyszczone na błysk, przebieg -nierealny (jak na 10 letnie auto z Niemiec), porysowana rączka na boczku od strony kierowcy a kierownica jak nowa - dziwna sprawa, brak zdjęcia komory silnika i bagażnika, nie widzę parktronic-a,

co polecam:
dokładnie sprawdzić, przy dobrym aucie nie stargujesz prawie 2 kawałków przez telefon ;p

Pozdrawiam

linkgrabber
29-04-2014, 01:29
porysowana rączka na boczku od strony kierowcy a kierownica jak nowa - dziwna sprawa

akurat w okolicach tamtego małego schowka szybko się zużywa w mondeo i większość użytkowników zdziera tą gumowaną warstwę ochronną i potem nie widać tych rys ;)

and78
29-04-2014, 09:29
cena jest wysoka 16900 plus opłaty. właściciel twierdzi ze stan jest super. przez telefon udało mi sie zbić na 15000 plus opłaty. co o nim sadzicie? .
Bierz w ciemno jak zbiłeś 2 tysiaki przez telefon to wózek grzechu warty jest na pewno. Ja jakbym miał ekstra auto i jeszcze chciałbym na nim zarobić to teź bym zbijał cena na dzień dobry 2 klocki w dół. Bierz mówię ci jak nie weźmiesz to ja się skuszę.

qndziu
29-04-2014, 10:41
cena jest wysoka 16900 plus opłaty. właściciel twierdzi ze stan jest super. przez telefon udało mi sie zbić na 15000 plus opłaty. co o nim sadzicie? .
Bierz w ciemno jak zbiłeś 2 tysiaki przez telefon to wózek grzechu warty jest na pewno. Ja jakbym miał ekstra auto i jeszcze chciałbym na nim zarobić to teź bym zbijał cena na dzień dobry 2 klocki w dół. Bierz mówię ci jak nie weźmiesz to ja się skuszę.

Żebyś się nie skichał za przeproszeniem z tym braniem w ciemno:hehe: Pośpiech w kupnie auta złym doradcą.

A licznik czemu to "caco" ma przedliftowy? Zauważyliście?

Kolejna sprawa VIN do załatwienia, jakieś zdjęcia ks. serwisowej jeśli jest. Do tego trzeba go bardzo dokładnie sprawdzić, bo wygląda jak po polerce, silnik pewnie umyty jakby wyszedł z fabryki. A handlarzyk zawsze powie, że auto super stan i w ogóle the best:zakrecony:

and78
29-04-2014, 10:43
Żebyś się nie skichał za przeproszeniem z tym braniem w ciemno:hehe: :

Szydera z mojej strony była

qndziu
29-04-2014, 10:45
To git, bo myślałem, że serio wywaliłeś:zakrecony:

mario-ctr
29-04-2014, 11:03
dodam jeszcze ze auto jest wystawiane już dosyć długo 2 miesiące albo i dłużej, albo faktycznie coś jest z nim nie tak albo cena za wysoka jak na ten rok. ostatnio za 15500 z opłatami poszedł srebrny 2004 r 2.0 w ful opcji skóra navi kolorowa i te same felgi co ten, tez był piękny i poszedł w dwa dni nie zdążyłem jechać go obejrzeć bo nie miałem wolnego...
PS. nie biorę go w ciemno bo utargowałem dwa tysie. po prostu wygląda ładnie i chciałem wiedzieć co o nim sadzicie.

and78
29-04-2014, 11:12
Sam sobie odpowiedziałeś:up:

mario-ctr
29-04-2014, 13:21
jeżeli ktoś wie o jakimś Mondeo mk3 od 2004r najlepiej 2.0 benzyna ewentualnie 1.8 w liftbacku to jestem zainteresowany.

Jakub
29-04-2014, 15:01
Bierz w ciemno jak zbiłeś 2 tysiaki przez telefon to wózek grzechu warty jest na pewno. Ja jakbym miał ekstra auto i jeszcze chciałbym na nim zarobić to teź bym zbijał cena na dzień dobry 2 klocki w dół. Bierz mówię ci jak nie weźmiesz to ja się skuszę.
And przyjacielu drogi - jeśli masz coś mądrego, merytorycznego, do powiedzenia - wtedy może się odezwij, bo widzisz, niektórzy twojej ironii mogą nie wyłapać i dać ci ościka albo :banan:
A teraz merytorycznie - handlarz - czyli człowiek, który zawodowo niejako zajmuje się skupem i sprzedażą samochodów. Psychologia handlarza - daję cenę zaporową, dzwoni klient, zrzuca się jakąś kwotę (dajmy na to 2000), ucieszony klient przyjedzie, to jeszcze z 500 się mu urwie i obie strony zadowolone.
Mniej więcej, tak to działa.
Co do samego auta z linku - fajny jest. Ale nietani.
Po wnikliwych oględzinach, pewnie bym go wziął- przy założeniu że mam go przez co najmniej 2-3 lata.

and78
29-04-2014, 16:09
Przecież wyjaśniłem że jest to szydera. Kolega mario widać nie wziął tego do siebie, więc w czym problem? tym bardziej że moja szydera nie była skierowana do niego. A jak ktoś chce mnie w jakiś sposób ukarać z powodu braku poczucia humoru , dystansu do siebie czy też autoironii to już jest jego problem, nie mój (ja to przeżyje).
Rozumiem że twoja wypowiedź dotycząc objaśnienia takich pojęć jak: handlarz, psychologia handlarza jest przykładem merytorycznej wypowiedzi. Buhahahaaaa ! BTW podpowiedz mi jeszcze w jakich przypadkach mogę się odezwać. Temat dotyczy auta a ty po czczym słowotoku oceniasz w wózek słowami: fajny jest. Ale nietani. Muszę się od ciebie nauczyć mądrych, merytorycznych wypowiedzi. Bez odbioru

Kuba69
29-04-2014, 17:24
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat zakupu Mondeo mk3. Upatrzyłem sobie na allegro takiego http://allegro.pl/mondeo-1-8-benzyna-alu-17-chromy-ghia-x-i4190184222.html
cena jest wysoka 16900 plus opłaty. właściciel twierdzi ze stan jest super. przez telefon udało mi sie zbić na 15000 plus opłaty. co o nim sadzicie? i ogolnie co sadzicie o mondeo mk3 po lifcie 1.8 lub 2.0 PB. (mam zamiar założyć do niego LPG).

Nie wiem czy dobrze widzę, ale na zdjęciu -tym co jest prezentowany znaczek ghia- widzę gęsią skórkę na lakierze - tylne drzwi i tylny błotnik. Wygląda -a raczej na pewno- na malowany. Pytanie, jeżeli jedno zbliżenie na zdjęciu i świeży lakier, to co jest na pozostałych elementach :yel:

linkgrabber
29-04-2014, 17:33
widzę gęsią skórkę na lakierze

jak już to skórkę pomarańczy lub morkę :skromny:

gęsią skorke można mieć na ręcach

dużo aut ma tak fabrycznie i nie musi to świadczyć o lakierowaniu

Kuba69
29-04-2014, 17:43
widzę gęsią skórkę na lakierze

jak już to skórkę pomarańczy lub morkę :skromny:

gęsią skorke można mieć na ręcach

dużo aut ma tak fabrycznie i nie musi to świadczyć o lakierowaniu
tak, ale nie mondeo :skromny:

Jakub
29-04-2014, 18:44
tak, ale nie mondeo
łelll... polemizowałbym.

RECONDO
30-04-2014, 03:00
...

A licznik czemu to "caco" ma przedliftowy? Zauważyliście?...



A wszystkie auta po FL mają liczniki po FL...?

mario-ctr
30-04-2014, 11:00
no faktycznie licznik ma przedliftowy nie zwróciłem na to uwagi. a może wie ktoś gdzie w Niemczech można kupić ładne zadbane auto? najlepiej jeszcze jakby mówili tam po Polsku :) ( słyszałem ze w niektórych komisach mówią tez po Polsku)

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:41 ----------

nr vin tego zielonego mondeo to: WF05XXGBB53Y03773 po rozkodowaniu wychodzi ze produkcja 06.2003 pewnie dlatego licznik przedliftowy i w dodatku silnik 1.8 SCI 130 KM który nie nadaje się do gazu a nie jak pisze sprzedawca 1.8 125 KM.