PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik 2.0 TDDi



KrzysztofStu
23-05-2005, 20:19
Witam, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym silnikiem? Będę chciał "odmłodzić" w tym roku Mondi'ego i tak myślę - albo MK2 1.8TD z 2000, albo z 2001 MK3 2.0TDDi. Ponieważ była to stosunkowo krótka seria, a potem pojawiły się common rail'e, ciekaw jestem, czy są na forum jacyś użytkownicy tych pojazdów i czy macie ew. jakieś uwagi?

WBmondeo
23-05-2005, 21:19
Polecam ten silnik jest bartdzo dobry , wprawdzie to nie tdci ale też dobrze chodzi. 240 tys. bez żadnej awarii!!!!! pozdro!!!!!!

mburz
23-05-2005, 21:24
system wtryskowy OK. lecz wrazliwy na złe paliwo /opał, inne nitra, PGR itp/ i głębokie rezerwy paliwo+powietrze=wymiana pompy i wtryskiwaczy.

KrzysztofStu
23-05-2005, 21:40
system wtryskowy OK. lecz wrazliwy na złe paliwo /opał, inne nitra, PGR itp/ i głębokie rezerwy paliwo+powietrze=wymiana pompy i wtryskiwaczy.
Tak na prawdę, wszystkie silniki wysokoprężne są wrażliwe na kiepskie paliwo, o ile nie jest to pojazd z epoki np. wczesnego Gierka. Taki pojedzie nawet na oleju rzepakowym o niezłych przebiegach w dworcowej smażalni frytek. Dotyczy to zwłaszcza TDCi. Ciekaw jestem, jak z trwałością i bezawaryjnością w "normalnych" :bud: warunkach eksploatacyjnych, jak z wymianami pasków, co ile olej itp. itd. etc. Pozdrawiam

mburz
23-05-2005, 21:52
generalnie o paski i inne rzeczy eksploatacyjne bym się nie martwił bo to rzecz eksploatacyjna mechaniczna lecz dochodzi elektronika skopiowana z benzyny co niestety w naszych warunkach atmosferycznych jest zawodna no i niestety to nasze paliwo !!!!! Pompy i wtryski są niestety bardzo czułe na pęcherzyki powietrza z paliwem i się zacierają co powoduje ich zniszczenie a w rezultacie wymianę. Wiec moje osobiste zdanie jest takie że póki co nie będziemy mieć dobrego paliwa nie kupie sobie diesla !!! Nowe układy EDC, CR niestety ale z opałem nie pracują !!!
sorki koledzy ale nie wierze w dobre paliwo w Polsce patrz -> Shell !! dosłownie na dniach w Łodzi

WBmondeo
23-05-2005, 21:54
Rub przeglądy i wymieniaj paski jak książka pisze i niemasz się czym martwic.

KrzysztofStu
24-05-2005, 00:27
Rub przeglądy i wymieniaj paski jak książka pisze i niemasz się czym martwic.
OK. Powiedz mi tylko, co ile zmienia się olej, paski etc.

sorki koledzy ale nie wierze w dobre paliwo w Polsce patrz -> Shell !! dosłownie na dniach w Łodzi
Co jest z tym Shell'em w Łodzi? Coś przegapiłem? Znowu jakaś p**na afera? Napisz coś więcej! W mordę, a ja właśnie zwykle na Shell'a jeździłem... :wall: A z tym dobrym paliwem w Polsce... cóż. Nie ważne, czy to ON, czy benzyna. Jesteśmy SKAZANI na gorsze paliwo z definicji. Nasze rafinerie itp. przystosowane są do przerabiania surowca z ZSRR (czy jak toto się teraz nazywa, albo będzie nazywać). I ten surowiec jest gorszy od wydobywanego na bliskim wschodzie. Polska nawet kupuje ropę od Arabów, ale tylko po to, żeby to odsprzedać. Jak powiedział kiedyś smutny pan w TV czy radio, Polska nie zmieni linii produkcyjnych na potrzeby przetwarzania ropy z bliskego wschodu. Koniec i kropka. Swoją drogą jeszcze lepsza jazda jest z LPG, gdzie nie ma na razie żadnych norm.

Nookie
24-05-2005, 12:47
Mam takowe tddi z 2001 roku z 140 tysiacami przebiegu w tym 10 tkm moich, auto ogolnie bezawaryjne, mile zaskoczenie wymiana lancuszka rozrzadu po 225 tkm lub 5 latach, wymienilem tylko klocki z przodu i jak na razie cisza, cięzko bylo sie przestawic z benzyny i poczatkowo w miescie z klimaautomatic palil mi ok 9,5 na 100, ale w trasie wzorowo 6 na 100 i bardzo dobra elastycznosc na 5 biegu od 80 do 150, ogolnie polecam choc troszkę za glośny-klekotliwy silnik :car: jak na limuzyne klasy sredniej wyzszej

mburz
24-05-2005, 19:50
Rub przeglądy i wymieniaj paski jak książka pisze i niemasz się czym martwic.
OK. Powiedz mi tylko, co ile zmienia się olej, paski etc.

sorki koledzy ale nie wierze w dobre paliwo w Polsce patrz -> Shell !! dosłownie na dniach w Łodzi
Co jest z tym Shell'em w Łodzi? Coś przegapiłem? Znowu jakaś p**na afera? Napisz coś więcej! W mordę, a ja właśnie zwykle na Shell'a jeździłem... :wall: A z tym dobrym paliwem w Polsce... cóż. Nie ważne, czy to ON, czy benzyna. Jesteśmy SKAZANI na gorsze paliwo z definicji. Nasze rafinerie itp. przystosowane są do przerabiania surowca z ZSRR (czy jak toto się teraz nazywa, albo będzie nazywać). I ten surowiec jest gorszy od wydobywanego na bliskim wschodzie. Polska nawet kupuje ropę od Arabów, ale tylko po to, żeby to odsprzedać. Jak powiedział kiedyś smutny pan w TV czy radio, Polska nie zmieni linii produkcyjnych na potrzeby przetwarzania ropy z bliskego wschodu. Koniec i kropka. Swoją drogą jeszcze lepsza jazda jest z LPG, gdzie nie ma na razie żadnych norm.

Ajenci ze stacji kupowali dobrowolnie z włanych źródeł gaz - nie koniecznie legalny i dobrej jakości ABW i CBŚ i oczywiście dziennikarze gryzą temat.

v1tek77
24-05-2005, 19:57
Ajenci ze stacji kupowali dobrowolnie z włanych źródeł gaz - nie koniecznie legalny i dobrej jakości ABW i CBŚ i oczywiście dziennikarze gryzą temat.
A juz myslalem, ze cos z paliwkiem :satan:
Tez tankuje z reguly na Shellu.
Ale nigdy nie wiesz co Cie czeka i na jakiej stacji :jezyk1:

Jakub
25-05-2005, 17:54
A ja bym prosil o podanie wielkości spalania - tylko nie takie jak w katalogu, takie rzeczywiste w ruchu miejskim

Nookie
26-05-2005, 11:07
zaczynalem od 9,5 na setke - diesel dla mnie nowosc - potem juz zeszlo do 8 -8,5 na 100 w miescie, w trasie rewelacja 6 l na 100 przy 140 na godzine...

KOMBInator
02-11-2016, 20:24
Ja mam Mondiego w TDDI.Kupiłem go jak miał 235000 prawie 2 lata temu.Teraz ma 350000 i jeśli chodzi o eksploatację nie narzekam. Palił na początku prawie 9 l ON.Wymieniłem to co było w silniku na bardzo dobry olej.Dostał nową pompkę paliwa. Nie wtryskową. Tylko ta wspomagająca przy kole.I dostał ceramizer przy 280000.teraz chodzi jak przyczółeczka.6,1 l ON a latem przy 90 km/h to nawet poniżej 5l.Silnik ucichł i latamy sobie co weekend 1000 km do pracy i do domku.No i z przyjemnością stwierdzić muszę że auto prawie 16 lat prawdziwy przebieg nie wiadomo jaki jest a On mi na autobahnie jeszcze ponad 200km/h leci.Jeszcze daje radę mój Superior Mondo.

Jendrekmak
04-11-2016, 10:03
ale wiesz, że ten temat był 11 lat temu. facet chciał kupić 4 latka. to tak ja by dzisiaj była dyskusja o MK4 z 2012 roku

sokoleokoo2
04-11-2016, 22:34
Ogólnie TD/TDDI JUZ swoje przelatały. 3/4 to naprawdę zmęczone trupy,malo jest doinwestowanych. Z tych lat bym szukał benzyny przebieg min 2x mniejszy. Mysmy rok temu zmienialo mk1 na 2 a ja sam mam 3 z przebiegiem prawie 400kkm. I 2 ki chyba ze 30 szt. Obejrzeliśmy.dramat wybor padł na mniejszego trupa za 3k. Bo dobre tddi nawet bite to min 10k taniej nievkupisz doinwestowanego auta. Szukaj benzyny w tych pieniedzach.