PDA

Zobacz pełną wersję : 205/50/17 Mondeo MK3 HB



Seeeebek
29-05-2014, 03:34
Witam,

planuje zakup kompletu czterech letnich opon o wymiarach 205/50/17 lub 215/50/17. Zalezy mi glownie na tym, aby opona byla cicha oraz oczywiscie w miare tania. Po kilku dniach poszukiwania zastanawiam sie nad:

- Goodride SV308 (spotkalem sie z trzema roznymi etykietami na trzech roznych stronach, głownie wychodziło C,C 72 dB)
- Nankang NS-2 (E,C 71 dB)

Co byscie mi polecili, ew. moge kupic cztery markowe uzywki, ale czy beda one cichsze niz nowe niskobudzetowe?

KarolRS
29-05-2014, 12:05
- Nankang NS-2

zaraz mnie zjedza, ale mi dobrze jezdzilo sie na NS2:up:

skad jestes z UK, popatrz sobie na

http://tyresonlineuk.com

zadzwon sobie, ale do 18:00, to sa Polacy, maja na stanie 2000 opon, nowe i uzywane.

sa w West Yorkshire.

oponeo.co.uk




byla cicha oraz oczywiscie w miare tania
Tydzien temu kupilem nowe Good Year Eagle F1 asymmetric 2 - super sie na tym jezdzi.

Kpl 4rech 17'' kupisz za ok 400f

Chyba,ze jakies nowe Chinczyki, moj kolega do 230sto konnego auta kupil 235/40/17 w Charlie Brown ostatnio za 260 z montazem i wywazeniem za 4 szt.

Seeeebek
29-05-2014, 13:53
skad jestes z UK
Bristol, ale to nie ma znaczenia, wiekszość sprzedawców wysyła za free.


Tydzien temu kupilem nowe Good Year Eagle F1 asymmetric 2
Jak odczuwasz ich głośność w porównaniu do Nankang'ów? Bo jeśli nie ma jakiejś masakrycznej różnicy, to nie będe wydawał prawie 2x tyle kasy, w szczególności, że za około rok planuję zmienić samochód.


Chyba,ze jakies nowe Chinczyki
Najbardziej właśnie skłaniałbym się co do Nankang NS-2. Mogę wyrwać komplet nowych tegorocznych za 200f, a nie miałem z nimi do czynienia. Ale widziałem że firma ta sponsoruje większość tutejszych imprez motorowych, np. są głównym sponsorem 1100-konnej Supry stworzonej do driftu. Więc nie są to chyba jakieś pierwsze lepsze chinole, skoro pakują się w takie coś.

KarolRS
29-05-2014, 14:12
Jak odczuwasz ich głośność w porównaniu do Nankang'ów?
tego ci nie powiem bo nankangi mialem na 9x16'' 195/40 a auto bylo taczka na gwincie, do tego kabriolet wiec tam bylo glosno.

Jednak te good yeary sa przyjemniejsze od falkena ze912 ktorego mialem wczesniej




Mogę wyrwać komplet nowych tegorocznych za 200f
zgadza sie, Nankangi sa popularne bo sa tanie i sie naciagaja dlatego co drugi vag na tym jezdzi.

Jezeli jeszcze planujesz zmiane auta to zakladaj nowe nankangi, a nie 9cio letnie Potenzy ktore potrafia zrobic kuku.

Domelo
29-05-2014, 18:25
ale czy beda one cichsze

Większość markowych opon, będzie cichsza od (nawet nowych) chińczyków :zakrecony:

rezulteo opony
29-05-2014, 18:43
Witamy,

Można porównać wyniki testów na naszej stronie lub skorzystać z symulatora zewnętrznego hałasu toczenia dla etykiet na opony (http://www.rezulteo-opony.pl/etykietowanie-opon/halas-opony) na naszej stronie. Można wysłuchać różnice w hałasie :)

Pozdrawiamy,

Rezulteo:car: