PDA

Zobacz pełną wersję : Wolne obroty wariują i czasami gaśnie



MAG
06-10-2006, 22:05
Witam

Przeglądałem archiwum, dość pobierznie co prawda, i nie znalazłem odpowiedzi na przyczyne swoich ostatnich kłopotów :(

Gdzieś tak od dwóch tygodni zaczęło coś dziwnego dziać się z wolnymi obrotami w moim Black STeck'u - najpierw przy wyrzucaniu na luz i dotaczaniu się do świateł zauważyłem, ze obroty oscylują na poziomie około 1,2-1,5 tysiąca i dopiero po całkowitym zatrzymainu samochodu spadają do ok. 750.
To jest prawdę mówiąc pikuś, bo w ciągu kilku ostatnich dni obroty po wysprzęgleniu podchodziły czasami do prawie 4 tysięcy (na benie i na LPG to samo się dzieje) a następnie spadały mocno i silnik parę razy zgasł.
Nie miałem jeszcze czasu pojechać i podłączyć auta do komputera, ale moze jest to objaw z którym ktoś miał już do czynienia.

LaBobas
06-10-2006, 22:55
Witam

Przeglądałem archiwum, dość pobierznie co prawda, i nie znalazłem odpowiedzi na przyczyne swoich ostatnich kłopotów :(

Gdzieś tak od dwóch tygodni zaczęło coś dziwnego dziać się z wolnymi obrotami w moim Black STeck'u - najpierw przy wyrzucaniu na luz i dotaczaniu się do świateł zauważyłem, ze obroty oscylują na poziomie około 1,2-1,5 tysiąca i dopiero po całkowitym zatrzymainu samochodu spadają do ok. 750.
To jest prawdę mówiąc pikuś, bo w ciągu kilku ostatnich dni obroty po wysprzęgleniu podchodziły czasami do prawie 4 tysięcy (na benie i na LPG to samo się dzieje) a następnie spadały mocno i silnik parę razy zgasł.
Nie miałem jeszcze czasu pojechać i podłączyć auta do komputera, ale moze jest to objaw z którym ktoś miał już do czynienia.Co do pierwszej czesci posta to objaw pozytywny.Przy toczeniu sie obroty sa wyzsze i kazdy ma tak samo,co do wysprzeglenia to te 4000 obrotow to porazka.Wiesz co cos mi swita ,ze ktos ten problem juz mial na forum,jak masz czas grzebac w archiwum to sprawdz,ja moze bede mial chwilke teraz to pogrzebe :satan: :satan:

konio
07-10-2006, 12:37
Co do obrotów podczas toczenia ,to powinny ossylować na poziomie 1000 a dopiero po zatrzymaniu autka spaśc na wolne ok 750.Ale co do przygasania itd , to nie wiem czy czasami Ci gdzieś lewego pow. nie łapie , moze coś z zaworem odpowietrzenia się stało............
Resetowałes kompa?

MAG
08-10-2006, 20:02
Co do obrotów podczas toczenia ,to powinny ossylować na poziomie 1000 a dopiero po zatrzymaniu autka spaśc na wolne ok 750.Ale co do przygasania itd , to nie wiem czy czasami Ci gdzieś lewego pow. nie łapie , moze coś z zaworem odpowietrzenia się stało............
Resetowałes kompa?

Jeszcze nic nie robiłem - totalny brak czasu, a na dodatek w firmie na serwisie mają takie obłożenie, ze nie ma szansy abym się wcisnął i "pozawracał głowe" mechanikom - szef by mnie z miejsca "pogonił" :)

Będę starał się podjechać i podłączyć do kompa do znajomego, ale muszę załatwić za dwie godzinki wolnego w robocie, bo inaczej nici z diagnostyki.

NeXusPK
09-10-2006, 10:41
Witam!!
Jakiś czas temu spotkałem się z podobnym problemem i ktoś poradził żeby sprawdzić czujnik wspomagania kierownicy. Najpierw myślałem, że to jakaś lipa ale tak rzeczywiście bywa, że to ustrojstwo gdy jest uszkodzone powoduje taki objaw: dopóki się toczysz nawet na luzie to silnik idzie - jak staniesz to gaśnie. Jeżeli to taki objaw to sprawdź ten czujnik.
PZDR