PDA

Zobacz pełną wersję : 2,5 atomat, totalny brak mocy i wahania obrótów



mariuszj
07-10-2006, 22:46
Witam! Czy ktos moze mi podpowiedziec dlaczego moje Mondeo 2,5 w zasadzie przestało jezdzić, zostało mu pewnie z 60KM,brak przyspieszenia,powyżej 100km/h zaczynaja wariowac obroty,po dodaniu gazu strasznie szarpie,auto sie dławi, sytuacja mam miejsce zarówno na benzynie i LPG,HELP??SOS???

Milosz_ct
07-10-2006, 23:01
1.Uzupelnij profil
2.Sprawdz przewody i swiece

rc23
07-10-2006, 23:03
moim zdaniem coś z dolotem ale poczekajcie na właścicieli V-łek

LaBobas
08-10-2006, 08:50
Witam! Czy ktos moze mi podpowiedziec dlaczego moje Mondeo 2,5 w zasadzie przestało jezdzić, zostało mu pewnie z 60KM,brak przyspieszenia,powyżej 100km/h zaczynaja wariowac obroty,po dodaniu gazu strasznie szarpie,auto sie dławi, sytuacja mam miejsce zarówno na benzynie i LPG,HELP??SOS???Nie mam V-ki,ale poki sie wlascieiele nie odezwa to moze popatrz pod maske.Tak jak Robert mowi poaptrz na dolot i moze tam znajdziesz nieszczelnosc.Poza tym moze spradz lambdy.Z tego co wiem sa dwie...mozesz miernikiem je sprawdzic najzwyklejszym,zobacz przeplywomierz.Mozliwe,ze to nie to,ale zawezisz domysly co do usterek.Poza tym kiedy prrzewody wymieniales i swiece,kiedy filtr powietrza.Moze jakies usterki nalozyly sie na siebie w jednym czasie..........jak to mowia nieszczescia chodza parami :wall: :wall:

mariuszj
08-10-2006, 10:42
Dzięki za podpowiedzi, wlasciwie auto mam od 3 miesięcy(przebieg 270tys km) wiec miałem zamiar wymienic przewody i świece, natomiast co do sondy Lambda to wiem, że jedna na pewno nie dziala bo tak stwierdzili gazownicy nie mogąc wyregulowac LPG (a podobno sondy są 3) więc nie wiem która.
Auto jeszcze nie dawno jezdziło dużo lepiej(choć wszyscy mi mowili że powinno jezdzic duz lepiej) wiec wystraszyłem sie że może to jakas powazna awria, jesli to bedzie tylko kwestia przewodów,świec i sondy lambda to bede sie bardzo cieszył.Nie sadziłem że te elementy mają tak duży wpływ na moc auta?Najpierw to wymienie a pozniej jednak podepnę go pod komputer i może cos jeszcze wyjdzie?to napewno o tym napisze,z dolotem powietrza raczej wszystko OK, filtr powietrza mam nowy,reduktor gazu zresztą też.Pozdrawiam!!

altoot
08-10-2006, 13:31
Dzięki za podpowiedzi, wlasciwie auto mam od 3 miesięcy(przebieg 270tys km) wiec miałem zamiar wymienic przewody i świece, natomiast co do sondy Lambda to wiem, że jedna na pewno nie dziala bo tak stwierdzili gazownicy nie mogąc wyregulowac LPG (a podobno sondy są 3) więc nie wiem która.


Sondy w V6 są dwie... Jesli gazownik twierdzi, że jedna jest padnięta, to obstawiam tą od strony pasa przedniego (gazownicy w 99% przypadków własnie w tą sonde się wpinają). Jesli instalacji mimo wszystko Ci nie wyregulowalil, bo nie wpieli się w drugą sondę (z doświadczenia wiem, że to leniwy naród i nie chciało im się odkręcać cewki, żeby do tej drugiej sie dostać) to obowiązkowo sprawdz działanie drugiej - możliwe, że też jest zepsuta.

W ogóle esli auto jako tako jeszcze przyspiesza do tych 100km/h, a poźniej klops, to możliwe jest uszkodzenie modułu sterującego pracą drugiej przepustnicy.

Choć, rzeczywiscie, przyjrzałbym się dolotowi, jak mówił rc23 :bigok:

Tyton
09-10-2006, 19:48
Witam.
Miałem podobne problemy, okazało się że mam zapchany wydech :)
wymiana tłumików rozwiązała problem.
Pozdrawiam

mariuszj
09-10-2006, 20:55
Witam, Dzieki za kolejne podpowiedzi,po wizycie u kolejnego mechanika trop wiedzie raczej ku automatycznej skrzyni biegów, podobno to w niej cos nie domaga,po wizycie u specjalisty bedzie cos wiadomo. Myslałem już również czy katalizator nie umarł i osłabił auto, bo przeciez przebieg jest juz dosc duzy.

Tyton
10-10-2006, 16:30
Witam.
Też odwiedziłem paru mechaników:
pierwszy powiedział że to przepływomierz,
drugi- że siada skrzynia biegów (automat),
trzeci że jedna sonda nie pracuje.
Dopiero wizyta w ASO przyniosła poprawną diagnozę -tłumnik
Szybka wymiana (ale nie w ASO) i usmiech powrócił. :metal
Pozdrawiam.