PDA

Zobacz pełną wersję : klapa bagażnika i instalka autronic



caveman
18-02-2005, 19:34
Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy oraz jestem świeżo upieczonym posiadaczem Mondeo 1.8 z 1995 roku i mam pytanie: Co zrobić, żeby na dziurach tylna klapa tak strasznie nie skrzypiała :wall: . Czy jest to dolegliwość wszystkich Mondków czy tylko mojego egzemplarza.
Pytanie drugie: instrukcja obsługi instalki gazu z włącznikiem automatycznym autronika (co oznacza miganie zielonej diody na włączniku tzn miga szybko, wolno i świeci światłem ciągłym). Instalka uruchamia się na gaz nawet wtedy gdy dioda mruga.

Diabel
18-02-2005, 20:19
Co do instalki autronica. Odpalasz zawsze na paliwie,kontrolka zaczyna mrugać. Ruszasz jeżeli oroty dojdą do zaprogramowanych np. 2000 przełącza sie automatycznie na gaz. Kontrolka świeci cały czas przy jeżdzie na gazie. Jeżeli masz rezerwę gazu znowu mruga tylko szybko. Po wyłączeniu auta znowu przechodzi w odpalanie na benzynie i tak w kólko. Jeżeli braknie paliwa możesz odpalić na gazie w trybie awaryjnym.Wtedy trzymasz klips rozdzielki i odpalasz chociaż dokładnie to się spytaj gaziarzy o ten tryb awaryjny odpalania bo nie pamiętam

Diabel
18-02-2005, 20:21
Aha co do klapy to spróbuj podciągnąc na zawiasie może jak będzie mocniej dolegać to nie będzie skrzypieć. U mnie cisza

fuel111
18-02-2005, 22:26
A może tylko na gumowych ogranicznikach wystarczy podkręcić
:banan:

Pablo81
18-02-2005, 22:40
Jeżeli masz rezerwę gazu znowu mruga tylko szybko.

Ja mam instalkę z Autronic'kiem i to szybkie miganie oznacza rzeczywiście miganie, ale u mnie zaczyna już migać nawet kiedy mam jeszcze 2/3 pełnego zbiornika gazu.

Diabel
19-02-2005, 19:16
Pablo rezerwę gazy ustawiasz sobie sam kręcąc czyjnikiem kontraktonowym na wskażniku ilości gazu. Jest to forma domyślna ustawienia rezerwy ale po dokładniejszej zabawie można ustawić że wystarczy np. na 100km. U ciebie widocznie jest całkiem rozkalibrowana. :terefere:

Pablo81
19-02-2005, 19:20
kręcąc czyjnikiem kontraktonowym na wskażniku ilości gazu.

A gdzie ten czujnik jest, bo ja jestem lajkonik :)

caveman
19-02-2005, 22:04
Z tym miganiem to prawda po uruchomieniu miga wolno czyli jedzie na benzynie. Szybkie mruganie uruchamia się chyba przy rezerwie bo z tego co pamiętam przy około 300 km przejechanych na zbiorniku. Tylko jeszcze jedno standardowa temp. płynu chłodzącego przy której uruchamia się instalka to... Kto wie? Dzięki za podpowiedzi jutro zaczynam kręcić klapą!!

crater
19-02-2005, 22:56
Tylko jeszcze jedno standardowa temp. płynu chłodzącego przy której uruchamia się instalka to... Kto wie?
Nie temperatura, ale obroty (ok. 2000).

Pablo81
19-02-2005, 23:30
Nie temperatura, ale obroty (ok. 2000).

Temperatura też ma znaczenie. Przełączy się na gaz tylko we właściwej temperaturze i obrotach ok 2000

BJSusel
21-02-2005, 17:59
Temperaturę i obroty przy jakich ma się przełączać na LPG można ustawić dowolnie w sofcie.
Funkcja odpalania na LPG też musi być uaktywniona w sofcie.
Poza tym wszystko OK.

caveman
22-02-2005, 14:47
jak to cholerstwo zdjąć, wykręciłem dwie śruby ściągnąłem dwie zaślepki i szarpię szarpię i nic. nie chcę ciągnąć za mocno, żeby czegoś nie połamać. Hilfe

damga
19-07-2005, 00:34
jak to cholerstwo zdjąć, wykręciłem dwie śruby ściągnąłem dwie zaślepki i szarpię szarpię i nic. nie chcę ciągnąć za mocno, żeby czegoś nie połamać. Hilfe

i jak dales rade? bo ja w hatchbacku tez musze klape podciagnac, ale nie za bardzo wiem, jak sie za to zabrac. Okleilem tasma izolacyjna zamek i bylo dobrze przez tydzien. A teraz sie przetarla tasma i znow skrzypi.

waldemarz
19-07-2005, 00:40
Co zrobić, żeby na dziurach tylna klapa tak strasznie nie skrzypiała :wall: . Czy jest to dolegliwość wszystkich Mondków czy tylko mojego egzemplarza. Zobacz czy masz na zamku czyli bolcu ktory jest od zamka taki plastik bo on sie z czasem wyrabia i jak zamkniesz bagaznik to ma tam luz i skrzypi, ja to zastapilem izolacja do przewodow, poprostu okrecilem ten bolec tasma i jest juz git.

waldemarz
19-07-2005, 00:41
i jak dales rade? bo ja w hatchbacku tez musze klape podciagnac, ale nie za bardzo wiem, jak sie za to zabrac. Okleilem tasma izolacyjna zamek i bylo dobrze przez tydzien. A teraz sie przetarla tasma i znow skrzypi. To zmien tasme tylko obkrec jakas lepsza i bedzie dobrze.

damga
19-07-2005, 00:46
i jak dales rade? bo ja w hatchbacku tez musze klape podciagnac, ale nie za bardzo wiem, jak sie za to zabrac. Okleilem tasma izolacyjna zamek i bylo dobrze przez tydzien. A teraz sie przetarla tasma i znow skrzypi. To zmien tasme tylko obkrec jakas lepsza i bedzie dobrze.

taka szara, co wyglada jakby byly w niej jakies nitki zaszyte bedzie dobra? wydaje sie byc "pancerna". :satan: