PDA

Zobacz pełną wersję : Wyząbkowana opona - ocena stanu



kepa
10-07-2014, 16:43
Witam,

Mam takie głupie pytanie, ale pomóżcie laikowi :)

Czy stan wyząbkowania opony można stwierdzić na luźnej oponie, czy dopiero po założeniu na feldze, napompowaniu, wyważeniu?

Na luźnej oponie czuję delikatne ząbki na zewnętrznej części.

Pozdrawiam.

CoastBasse
10-07-2014, 16:52
Można ją poznać normalnie, nie trzeba jej zakładać. Po założeniu na felgę to dodatkowo usłyszysz :)

kepa
10-07-2014, 16:55
Tak właśnie myślałem. W sumie to było głupie pytanie :D Mam nadzieję, że tylko nie usłyszę aż za dużo :P

CoastBasse
10-07-2014, 17:00
Ogólnie taka opona brzmi jak huczące łożysko.

Stan taki bierze się z tego że opona zapewne eksploatowana była tylko na tylnej osi, czyli wleczonej która jest mniej dociążona. (jeżeli ktoś jeździ np tak jak ja, sam i do tego kombi :) Dla tego zaleca się zmieniać co ileś tam km ( nie wiem więc nie mówię szczegółowo) opony z osi przedniej na tylną i odwrotnie.

kepa
10-07-2014, 17:02
A czy teraz można te wyząbkowane opony dać na przód i trochę się dotrą? Czy za późno?

rezulteo opony
10-07-2014, 17:03
Witamy,

Na pewno można coś zauważyć, ale lepiej jeżeli są jakieś problemy to można podjechać do zakładu wulkanizacyjnego i napewno ktoś bezpłatnie szybko oceni sytuację stanu opon. Przy okazji polecamy nasz artykuł: zużycie opon (http://www.rezulteo-opony.pl/poradnik-opon-samochodowych/dbamy-o-opony/naucz-sie-wykrywac-oznaki-anormalnego-zuzycia-opon-1010).

Rezulteo

kepa
10-07-2014, 17:47
Dzięki za odpowiedzi. // ząbki okazały się niegroźne. Nie wiem czy to przez odpowiednie umiejętności oponiarza czy po prostu samych opon, ale nic strasznego nie słychać :)