PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o doradztwo - wybór sprzętu (MKII)



halley
12-10-2006, 10:45
Hej!!!

Pytanie jak zwykle, wybór sprzętu... szukałem trochę po archiwum,, poczytalem, ale mam sporo zalozen i w sumie nie wiem co wybrac... Przepraszam ze musicie koeljny raz czytac posta o wyborze sprzętu, ale jest za duży wybór jak na mnie :) Więc założenia:

*) Auto to MKII kombi

*) Radyjko musi byc dobre, co oznacza dobre ocencie sami - zeby mnie nie szumialo, zeby bylo dobrze slychac i zeby bylo dobrze mnie slychac

*) Dobrze by bylo gdyby na gruszce byla zmiana kanałów - ale wiem że może byc z tym kłopot, więc sie nie upieram, ale może ktoś zna takie radyjko

*) DObrze by było, gdyby radyjko nie miało problemów z prawem, vide unidenek. Toczą się dyskusje, czy maja prawo policaje coś robić z radiem czy też nie, więc może po prostu olać problem i kupić coś innego, ale również się nie upieram, jeśli Szanowne Gremium powie Uniden, będzie Uniden.

*) Musiałoby się dać zamontować w jednynym słusznym miejscu, czyli w miejscu fabrycznym (MKII) - więc rozmiarów musi być odpowiednich

*) Antena - stalka, tzn z mocowaniem na relingu w lewym tyle, ale tak żeby szło ją demontować. Oczywiście nie zależy mi by demontaż/montaż trwał 10min, tylko ciut krócej. Więc dobrze by było gdyby się dało ją ściągać/zakładac w rozsądnie krótkim czasie (jak najkrótszym :) ) a jednocześnie żeby była dobra, priorytetem jest dobroć a nie szybkość :) Co do wysokości - nie chciałbym zwracać uwagi na znaki informujące o maksymalnej wysokości, nie chciałbym słyszeć tej anteny przy przejeździe przez większość wiaduktów/tuneli, ale też 50cm pewnie nie będzie satysfakcjonujące do rozsądnego działania, więc pewnie musi byc sporo większe. Chodzi mi o taki rozsądny kompromis :)

*) Kasa - nie zależy mi mocno na kasie, żeby oszczędzić 50-70 PLN. Więc jeśli jest lepszy zestaw, droższy o 100-150-200 PLN to moge na takie rzeczy iść. Ale z drugiej strony nie chcę wywalic kasy na coś, czego nie wykozystam.Szukam dobrego pewnego średniego zestawiku. Nie chcę mieć CB najtańszym kosztem, byleby było, tylko chcę by naprawdę dobrze działało niekoiecznie z fajerwerkami o których nie mam teoretycznej wiedzy i ich nie wykozystam.

*) żeby można było kupić takie radio, żeby nie było jakimś białym czy innym krukiem :) Dobrze by było gdyby była używka, ale sprwdzona, pewna z donrego źródła, ktoś zna takowe w okolicach Poznania lub niekoniecznie?. Jeśli niepsrawdzone allegro, kupowane od kogoś nieznanego, to chyba nie chciałbym się pchać w problemy... Wiem że allegro nie jest synonimem słowa problemy, jednak nierzadko dość mocno wiąże się z tym słowem.

No i to chyba tyle moich założeń, mam nadzieję że nie zanudziłem.

I jeszcze pytanie, jest jakiś how-to do montażu czegoś takiego? Chodzi mi o to jak montować w tej półeczce, ktrędy wyjść przewodami, którędy iść przewodwami po aucie, któredy wyjść na dach, czy jakieś filtrowane zasilanie, etc? Czyli wszelakie info mile widziane i rady...

I to chyba tyle, dzięki z góry :)
Damian

krzys-68
12-10-2006, 11:13
Fabryczne miejsce?Nie ma takiego :banan:
Antena na pewno Lemm At71
radio: w tym wypadku jedyne rozsadne to TTI 880,ma wszystko to co opisujesz :bigok: ,wada-rozmiar nie pozwoli na zamontowanie o lewej stronie kosoli tak gleboko schowane jak Uniden :satan:
Dobra rada: nie szukaj uzywki,przy takim popycie jaki jest dobrego sprzetu nikt nie sprzeda :satan:

Rhapsody
12-10-2006, 11:19
jeśli chodzi o montaż radyjka to TU (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=83&mode=thread&order=1&thold=0) masz artykul

halley
12-10-2006, 13:58
Krzys, czy moglbys przyblizej problem? Czy woogle sie nie zmiesci ten TTI na szerokosc, czy moze bedzie wystawal wiecej niz Unidenek? I czy jesli bedzie wystawal, to czy da rade z tym zyc czy to moze jakas patologia?

halley
12-10-2006, 14:07
Znalazlem parametry:

Radyjko Szer Wys Gleb

Uniden 520 115 35 180
TTI 880 156 51 176

TTI jest szerszy o 4 cm, to powoduje ze nie mozna go umiescic w poleczce na gabke? Bo na glebokosc jest mniejszy, na wysokosc poltora centymetra, ale to chyba nie ma znaczenia...? Chyba ze to jest magiczne poltora centymtera...?

pozdro

halley
12-10-2006, 14:23
Licha sprawa, znalzlem jeszcze inne wymiary tego TTI:

http://www.thunderpole.co.uk/tti_tcb-880-black.htm

140mm (W) x 205mm (D) x 35mm (H)

Nie wiem ktore są właściwe... dobra, zatem polegam na opinii Krzysia: na czym polega niezimieszczalność do półki na gąbkę? Wystje, czy w ogole nie wchodzi? A może na siłę wejdzie? :) Gdyby tak z buta? :)

krzys-68
12-10-2006, 14:40
Krzys, czy moglbys przyblizej problem? Czy woogle sie nie zmiesci ten TTI na szerokosc, czy moze bedzie wystawal wiecej niz Unidenek? I czy jesli bedzie wystawal, to czy da rade z tym zyc czy to moze jakas patologia?Bedzie wystawał,trzeba uwazac przy wsiadaniu :banan: ,ale bez przesady

krzys-68
12-10-2006, 14:42
Znalazlem parametry:

Radyjko Szer Wys Gleb

Uniden 520 115 35 180
TTI 880 156 51 176

TTI jest szerszy o 4 cm, to powoduje ze nie mozna go umiescic w poleczce na gabke? Bo na glebokosc jest mniejszy, na wysokosc poltora centymetra, ale to chyba nie ma znaczenia...? Chyba ze to jest magiczne poltora centymtera...?

pozdroTTI 880 -156 51 176 tto sa prawidlowe wymiary dla 880 :metal .przymierz do polki i bedzie wiadomo.ja mam amontowane w konsoli pod radiem i zewnetrzny glosnik wiec inny temat

marcin_s18
12-10-2006, 16:00
a ja powiem co mi wczoraj mowil Piatek77 - testował po kilka anten różnych producentow ale o tych samych długiościach. Wynik testu - wszystkie anteny o podobnej dlugości dawały taki sam efekt... jedyna róznica wynikała z ceny :jezyk1:

ale to tylko tak mówie.... :jezyk1:

a do poczytania o radyjkach zapraszam pod ten adresik (po rejestracji dostęp do większej części forum) - www.cb-radio.pl :bigok:

Dzekis
13-10-2006, 09:52
ja też jestem po rekonesansie antenowym - od pewnego czasu miałem problemy, że niewiele słyszałem i mnie nie słyszano. Okazało się, że ponownie miałem zwarcie poprzez wzmocnienie dachu i ostatecznie wywaliłem swoją AT71, zamiast niej wsadziłem antenkę Sunker CB102. Koleś, który to rozbierał, powiedział że bebechy te same co President New Alaska, a o połowę tańsza. Efekt po montażu: solidniejsza podstawa (brak tego motylka, który doprowadzał mnie do szewskiej pasji), antena jest wkręcana na podstawkę tak jak samochodowa, jest o 5 cm krótsza niż AT71, a parametry pracy są o NIEBO lepsze niż na Lemmie. Wczoraj w fazie testów będąc w Aninie (granica Warszawki na południu) słyszałem bez problemów kolesia, który był na Starym Mieście. Teraz squelch i RF Gain muszą być mocno przykręcone, bo zbiera nawet za dużo i nakładają się rozmowy. Jak dla mnie bomba - nie do porównania. Moje radio tio Uniden 520XL.

krzys-68
13-10-2006, 10:21
A ten co ci poprawial antene jak zabezpieczył ja przed zwarciem?

Dzekis
13-10-2006, 11:11
ona ma jakąś inną budowę w ogóle i teraz podobno nie ma to znaczenia. Aż tak się na tym nie znam, ale hula aż miło.

krzys-68
13-10-2006, 11:37
:)) Pytalem o poprawke na Lemmie,bo wiem ze takowa byla przy montazu radia :bigok:

Dzekis
13-10-2006, 12:08
wiesz co jakiś gumowa rurka była wsadzona jako izolator dla śruby, ale ta antena cały czas pracowała mechanicznie no i siłą rzeczy się to wytarło, co z kolei powodowało zwarcie.