PDA

Zobacz pełną wersję : Kanał odprowadzający skropliny w V6 - lokalizacja



mlopus
12-10-2006, 16:39
Witam czy macie może zdjęcie, w/w kanału, albo czy ktoś jest w stanie mi przybliżyć jego lokalizację? Skropliny spływają po osłonie układu wydechowego, a chciałbym sprawdzić czy odpływ nie jest przytkany, borykam się z wilgocią na dywaniku pasażera.

FeveR
12-10-2006, 17:19
Witam czy macie może zdjęcie, w/w kanału, albo czy ktoś jest w stanie mi przybliżyć jego lokalizację? Skropliny spływają po osłonie układu wydechowego, a chciałbym sprawdzić czy odpływ nie jest przytkany, borykam się z wilgocią na dywaniku pasażera.

Powinien byc na wysokosci sciany grodziowej - w okolicach wymiennika. Ten wilgotny dywanik to przy suchej pogodzie (bez deszczu) i uzywaniu klimatyzacji. Jezeli w mokre dni to jeszcze z tego co pamietam kwestia uszczelnienia podszybia od strony pasazera - tam gdzie jest filtr pylkowy.

Truszek
12-10-2006, 17:35
Mogą być zapchane odpływy z podszybia i woda "przelewa" się do środka przez filtr powietrza. Trzeba zdjąć grilla spod wycieraczek i drucikiem :) sprawdzić ich drożność.

fuel111
12-10-2006, 19:23
układ jest standartowy

http://img217.imageshack.us/img217/9004/fot15bs5.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=fot15bs5.jpg)

mlopus
12-10-2006, 19:24
Odpływy przetkane, obudowa filtra zaklejona silikonem, to nie to. Po myciu sucho, więc poderzewam klimę

pejko
12-10-2006, 21:34
zalącz na jakies pół godz. klime odegnij wykładzine od strony pasażera i zobacz czy spływa woda jeśli tak to masz ten sam problem który miałem ja. otóż inżynierowie z forda nie popisali sie przy konstukcji odudowy systemu ogrzewania-klimatyzacji. skropliny z wymiennika klimy przeciskaja się przez szczeliny w w/w obudowie i spływają do środka własnie pod dywanik pasażera. u mnie pomogło trochę silikonu i trochę roboty. jakby co to służę szczegółami.

mlopus
12-10-2006, 21:45
zalącz na jakies pół godz. klime odegnij wykładzine od strony pasażera i zobacz czy spływa woda jeśli tak to masz ten sam problem który miałem ja. otóż inżynierowie z forda nie popisali sie przy konstukcji odudowy systemu ogrzewania-klimatyzacji. skropliny z wymiennika klimy przeciskaja się przez szczeliny w w/w obudowie i spływają do środka własnie pod dywanik pasażera. u mnie pomogło trochę silikonu i trochę roboty. jakby co to służę szczegółami.

Będę wdzięczny za szczegóły, bo kombinuję jak koń pod górę i nic z tego nie wychodzi.

pejko
12-10-2006, 23:00
ja u siebie wymontowałem nagrzewnicę i posmarowałem silikonem wszystkie miejsca połączeń elementów obudowy systemu wentylacji dostepne po zdemontowaniu nagrzewnicy. potem jeszcze po zamontowaniu nagrzewnicy/na silikon/ zasmarowałem silikonem od zewnątrz od strony ściany grodziowe miejsce lączenia obudowy nagrzewnicy z resztą systemu. na koniec pod obudowę nagrzewnicy położyłem kawałek nasiąkliwej szmatki i woda spod dywanika zniknęła.

mlopus
12-10-2006, 23:04
ja u siebie wymontowałem nagrzewnicę i posmarowałem silikonem wszystkie miejsca połączeń elementów obudowy systemu wentylacji dostepne po zdemontowaniu nagrzewnicy. potem jeszcze po zamontowaniu nagrzewnicy/na silikon/ zasmarowałem silikonem od zewnątrz od strony ściany grodziowe miejsce lączenia obudowy nagrzewnicy z resztą systemu. na koniec pod obudowę nagrzewnicy położyłem kawałek nasiąkliwej szmatki i woda spod dywanika zniknęła.

nagrzewnica jest od strony kabiny czy komory silnika?
demontowałeś deskę rozdzielczą?

maxic
12-10-2006, 23:36
nagrzewnica jest od strony kabiny. nagrzewnica klimy od gory a od wody od dolu jesli sie nie myle rozbieralem kiedys mondziaka na czesci rowniez deske i powiem ci ze tragedia jest zeby sie tam dostac. zeby cos zobaczyc mozesz teplastki od tunela najbardziej wysuniete ku komorze silnika odkrecic i cos wiecej zobaczyc

pejko
13-10-2006, 22:29
ja u siebie wymontowałem nagrzewnicę i posmarowałem silikonem wszystkie miejsca połączeń elementów obudowy systemu wentylacji dostepne po zdemontowaniu nagrzewnicy. potem jeszcze po zamontowaniu nagrzewnicy/na silikon/ zasmarowałem silikonem od zewnątrz od strony ściany grodziowe miejsce lączenia obudowy nagrzewnicy z resztą systemu. na koniec pod obudowę nagrzewnicy położyłem kawałek nasiąkliwej szmatki i woda spod dywanika zniknęła.

nagrzewnica jest od strony kabiny czy komory silnika?
demontowałeś deskę rozdzielczą?

nagrzewnica jest od strony kabiny w obudowie systemu wentylacji tuż nad tunelem środkowym mocowana na zaczepy do reszty. przed demontażem należy odkręcić plastikowe osłony tunelu, odkręcić dyfuzor "na nogi" i odłączyc przewody ukł. chłodzenia i rurke podciśnieniową. nie trzeba demontować deski rozdzielczej. jak się spręzysz to 3h wystarczy na całą robotę.

pejko
13-10-2006, 22:32
ja u siebie wymontowałem nagrzewnicę i posmarowałem silikonem wszystkie miejsca połączeń elementów obudowy systemu wentylacji dostepne po zdemontowaniu nagrzewnicy. potem jeszcze po zamontowaniu nagrzewnicy/na silikon/ zasmarowałem silikonem od zewnątrz od strony ściany grodziowe miejsce lączenia obudowy nagrzewnicy z resztą systemu. na koniec pod obudowę nagrzewnicy położyłem kawałek nasiąkliwej szmatki i woda spod dywanika zniknęła.

nagrzewnica jest od strony kabiny czy komory silnika?
demontowałeś deskę rozdzielczą?

nagrzewnica jest od strony kabiny w obudowie systemu wentylacji tuż nad tunelem środkowym mocowana na zaczepy do reszty. przed demontażem należy odkręcić plastikowe osłony tunelu, odkręcić dyfuzor "na nogi" i odłączyc przewody ukł. chłodzenia i rurke podciśnieniową. nie trzeba demontować deski rozdzielczej. jak się spręzysz to 3h wystarczy na całą robotę.

pejko
13-10-2006, 22:32
ja u siebie wymontowałem nagrzewnicę i posmarowałem silikonem wszystkie miejsca połączeń elementów obudowy systemu wentylacji dostepne po zdemontowaniu nagrzewnicy. potem jeszcze po zamontowaniu nagrzewnicy/na silikon/ zasmarowałem silikonem od zewnątrz od strony ściany grodziowe miejsce lączenia obudowy nagrzewnicy z resztą systemu. na koniec pod obudowę nagrzewnicy położyłem kawałek nasiąkliwej szmatki i woda spod dywanika zniknęła.

nagrzewnica jest od strony kabiny czy komory silnika?
demontowałeś deskę rozdzielczą?

nagrzewnica jest od strony kabiny w obudowie systemu wentylacji tuż nad tunelem środkowym mocowana na zaczepy do reszty. przed demontażem należy odkręcić plastikowe osłony tunelu, odkręcić dyfuzor "na nogi" i odłączyc przewody ukł. chłodzenia i rurke podciśnieniową. nie trzeba demontować deski rozdzielczej. jak się spręzysz to 3h wystarczy na całą robotę.