PDA

Zobacz pełną wersję : Ciśnienie sprężania - mondeo V6



STraits
12-10-2006, 18:48
Potrzebuje danych jakie ciśnienie sprężania powinien mieć Duratec. Stopień sprężania 10.2 (10.3 czasem podają) : 1. I pytanie od razu - jak będzie zachowywał sie Duratec bez kompresji - tzn. z jej utratą. Czy będą kłopoty z odpalaniem ? Czy będą kłopoty z mocą ? Czy będą kłopoty z nierówną pracą silnika na biegu jałowym ?

Pytam w szczególności jak zachowa się V6. Bo rzędowa 4-ka to wiem jak sie zachowuje bez kompresji...

tazior
12-10-2006, 19:22
to nie mozesz zmierzyc ? nie mialem jeszcze takiej to nie wiem jak sie zachowuje :satan: kompresje jak mierzylem to mialy zawsze 12-13

STraits
12-10-2006, 21:34
to nie mozesz zmierzyc ? nie mialem jeszcze takiej to nie wiem jak sie zachowuje :satan: kompresje jak mierzylem to mialy zawsze 12-13

Nie mam sprzetu narazie - ten co mam w firmie jest tragiczny. Końcówka wyjechana zdrowo. Ale skoro ma mieć około 12 to OK. Mi wyszło na tym pseudo testerze 8, więc w to nie wierze bo by wogóle nie chodził, a cyka pięknie i równiutko. Czy wykręcenie tylko 3 świec zmieni wyniki ? Bo mierzyłem tylko na prawej głowicy (bliżej chłodnicy).

tazior
12-10-2006, 22:56
8ke bedziesz mial na zimnym silniku zanim hydraulika zacznie lapac cisnienie :satan:

STraits
13-10-2006, 08:27
8ke bedziesz mial na zimnym silniku zanim hydraulika zacznie lapac cisnienie :satan:

Ale ten miernik to wogóle był dziwny. Na ZETECu pokazywał mi raz 15 (???) a raz poniżej 10 ;) Podjade gdzieś gdzie mają profesjonalny sprzet do mierzenia.