PDA

Zobacz pełną wersję : Ciśnienie paliwa



STraits
12-10-2006, 18:59
Czy ktoś zna prawidłowe ciśnienie paliwa ? I jak to sie dzieje że 1.6 ma taką samą pompe paliwa jak Duratec V6 ST200. Mam problem z STkiem. W elektronice cisza, a powyżej 3500 RPM mam dziwne czkawki, jakby paliwa brakowało. Moduł zmiennej geometrii wykluczony, filtr paliwa dzisiaj wymieniony. Paliwo juz tankowałem na 4 stacjach. Komputer nie pokazuje błędów w pamięci. Ewidentnie odcina jakby się TCS załączał :|

pawpor
12-10-2006, 19:33
To odłącz TCS( wyciągnij zasilanie z silnika TCS-u) i zobaczysz, przynajmniej wykluczysz jedną rzecz. A tak na marginesie to juz narzekasz na ST-ka :P

tazior
12-10-2006, 19:38
To odłącz TCS( wyciągnij zasilanie z silnika TCS-u) i zobaczysz, przynajmniej wykluczysz jedną rzecz. A tak na marginesie to juz narzekasz na ST-ka :P

w jego roczniku nie ma juz silnika tcs'u

tazior
12-10-2006, 19:39
sprawdz regulator cisnienia na listwie wtryskow i cisnienie na pompie paliwa

pawpor
12-10-2006, 19:40
To niech odłączy calą pompe! Nie wiem jak z dojściem w ST do kabli, ale jak nie jest to trudne to niech spróbuje

tazior
12-10-2006, 19:42
tcs to moze wylaczyc wlacznikiem :)

krzys-68
12-10-2006, 19:55
Czy ktoś zna prawidłowe ciśnienie paliwa ? I jak to sie dzieje że 1.6 ma taką samą pompe paliwa jak Duratec V6 ST200. Mam problem z STkiem. W elektronice cisza, a powyżej 3500 RPM mam dziwne czkawki, jakby paliwa brakowało. Moduł zmiennej geometrii wykluczony, filtr paliwa dzisiaj wymieniony. Paliwo juz tankowałem na 4 stacjach. Komputer nie pokazuje błędów w pamięci. Ewidentnie odcina jakby się TCS załączał :|Zeby bylo ciekawiej to znam jeszcze jedno ST z tym problemem i identycznymi objawami.Wymienione wszystko po kolei co mozliwe od pompy zaczynajac na sondach konczac i brak poprawy na Pb.Na LPG St200 idzie normalnie :wall: serwisy rozkladaja rece

pawpor
12-10-2006, 21:10
to może przewody paliwowe? jak na LPG normalnie chodzi. Może to smieszne ale u mojego kumpla w przewodzie(nie wiem jakim cudem) znalazła się malutka śróbka i auto muliło

STraits
12-10-2006, 21:28
Dobra. Problem chyba rozwiązany. Wymieniłem moduł zmiennej geometrii dolotu. Problem jest taki że moduł działał ale źle odczytywał obciażenie silnika i na biegu jałowym otwierał klapki za późno. Po podmianie modułu ze starego silnika wszystko wróciło do normy.

Co do braku mocy - jest ciekawa historia, bo najprawdopodobniej poprzedni właściciel STka wymienił ECU, bo po kodzie wychodzi że jest do wersji 170KM, a nie 205KM ST200. Jeździ lepiej niż "170 KM", ale nie jest to to, co być powinno. Za wolno się wkręca, za mało paliwa wg. mnie dostaje. W każdym bądź razie po 20 km testowych jazd nie powróciło "czkanie" i przeskoki powyżej 3500 RPM. Jutro potestuje na zimnym silniku i zobaczymy.

Wracając do tematu - czy ktoś zna ciśnienie paliwa jakie powinno mieć ST200 ?

lyssy
12-10-2006, 21:47
Tutaj (http://lyssy.webpark.pl/temp/st200_fuel_pressure.pdf) masz procedurkę testową i wartości.

STraits
13-10-2006, 08:30
Tutaj (http://lyssy.webpark.pl/temp/st200_fuel_pressure.pdf) masz procedurkę testową i wartości.

Dzieki Ci wielki człowieku :satan: :metal