PDA

Zobacz pełną wersję : 225/40R18 jakie opony wybrać ?



GrekuPL
18-08-2014, 23:46
Niestety opony na moim klekocie dobiegły końca, ceny używek zabijają, płacić 1000-1200zł za komplet kapci co mają poniżej 6mm i koło 6lat chyba mija się z celem :wall:

patrzę po alledrogo, sklepach internetowych i innych cudakach i ceny od 1200zł za komplet chińskich/koreańskich opon do ponad 1600zł za średniej półki opony...

trafiłem takie ceny i opony:
nexen N6000 92Y XL - 1150zł komplet - co oznacza "XL" ? :hmm:
nexen N8000 92Y - 1169zł komplet
falken ze912 92W XL - 1239zł komplet
nexen n'fera su1 92Y - 1221zł komplet
falken ze914 92U XL - 1390zł komplet
barum bravuris 3HM 92Y XL - 1400zł komplet
toyo proxes t1 sport 92Y XL - 1530zł komplet
vredestein sessanta 92Y XL - 1690 zł komplet
fulda sportcontrol 92Y XL - 1690 zł komplet

lub podobno nowe ale już rocznikowo starsze, bo z końcówki 2011r ale za to conti csc2 za 1500zł komplet :hmm:

szczerze mówiąc nie wiem jak długo będę miał jeszcze to auto a niestety na dwóch oponach są bąble i ogólnie ograniczniki zaczynają się zbliżać do kortu opony, tak więc czas na zmianę już minął. Sprawa pilna :wall: nie wiem czy brać tańsze chińskie/koreańskie czy droższe ale nie wiem czy będą lepsze od tych tańszych :hmm:

do końca tygodnia muszę ogarnąć to, bo na urlop jadę i muszą się kółka bezpiecznie kręcić...

ma ktoś doświadczenie co do tych opon ? :hmm: csc2 znam dobrze i wiem, że to dobra opona ale pytanie czy to są jeszcze nowe opony ? :hmm:

jarcon03
19-08-2014, 00:21
Witam,
Jak kupiłem moje Mondo to miał założone Nexeny n6000, lecz jakiś bałwam je żle założył(pomylił storny inside z outside)opony szybko sie zjechały a czasami to trudno było sie w zakręt zmieścić, słyszałem ze Falkeny zwłaszcza zimówki mają dobra opinię-nidgy nie używałem więc nie wiem. Osobiscie polecam Bridgstony(Potenza) dobre oponki I przed wszystkim trwałe, a odradzam Continentale ContiSport 3, jak dobrze pamiętam miałe dwa zestawy po 4 sztuki strasznie szybko się zjeżdżają ale prowadzenie spoko. Niestety miałem już dosyć wymian opon co sezon więc wypróbowałem Bridgstony I są ok.
A skrót XL oznacza Extra load czyli opony o podwyższonej ładowności ale bez przesady to nie są opony do busa czy vana. Można napompować więcej powietrza I często się spotyka ten znaczek w nisko profilowych oponach

mam nadzieję że troche pomogłem

ARTi
19-08-2014, 01:44
Toyo sobie odpuść, szczególnie przy takim profilu stracisz zęby. Opony kleją fajnie, również na mokrym. Bardzo twarda ścianka boczna powoduje że na szybkich łukach opona nie pływa ale daje w kość na dziurach. No i waga (22kg opona 17 na feldze RS7) - strasznie ciężkie opony co napewno ma bezpośredni wpływ na zawieszenie. Miałem, swoje wycierpiałem i teraz przeprosiłem się z nieśmiertelnymi CSC2 :up:

bartekk
19-08-2014, 06:11
Greku, chociaż nasze Mondki różnią się osiągami zapewne tak samo, jak nasze style jazdy, pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie.



toyo proxes t1 sport

Zrobiłem na nich poprzednim autem ok. 50 kkm, rozmiar 195/50/15 i byłem zadowolony. Dawały duże poczucie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni i były ciche. Jednak jak dla mnie były zbyt miękkie w wysokich temperaturach. W okolicach 30 stopni, na ciasnych łukach miałem wrażenie, że mam profil 60 albo 65, a auto było lekkie. Dodam, że geometria była na pewno w porządku, bo często ją kontrolowałem.



vredestein sessanta 92Y

Mam je na Mondeo drugi sezon i na razie zrobiłem na nich 42 kkm. Nie powiem złego słowa. Nigdy mnie nie zawiodły podczas awaryjnego hamowania. Również na mokrej nawierzchni dają radę. Poziom hałasu jaki generują jest normalny, powiedziałbym. Z pewnością nie wzbraniałbym się przed tym modelem. Na ciśnieniu 2,5 w spoczynku jest oczywiście twardo, ale to zrozumiałe.

Pozdrowienia :)

GrekuPL
19-08-2014, 08:06
poczekam na dalsze opinie ;) muszę do wieczora coś zamówić co by były na 100% :bigok:

---------- Post added at 08:06 ---------- Previous post was at 08:00 ----------


Toyo sobie odpuść, szczególnie przy takim profilu stracisz zęby. Opony kleją fajnie, również na mokrym. Bardzo twarda ścianka boczna powoduje że na szybkich łukach opona nie pływa ale daje w kość na dziurach. No i waga (22kg opona 17 na feldze RS7) - strasznie ciężkie opony co napewno ma bezpośredni wpływ na zawieszenie. Miałem, swoje wycierpiałem i teraz przeprosiłem się z nieśmiertelnymi CSC2dla mnie twardość zła nie będzie ;)

klakier
20-08-2014, 10:43
Tutaj dla kolegi wrzucam kalkulator opon: http://www.motointegrator.pl/s/lp-opony/ - mi się przydał, to i może tobie pomoże :)

KarolRS
20-08-2014, 20:43
falken ze912 92W XL - 1239zł komplet
w oczach scieraja sie w aucie z duza iloscia niuta



falken ze914 92U XL - 1390zł komplet
twarda boczna scianka cos ala t1r




toyo proxes t1 sport 92Y XL - 1530zł komplet
Mialem w jednym a4 te gumy:up: twarde dobrze trzymajace na suchym i na mokrym ja z nich bylem zadowolony:up:

Eagle F1 assymetric 2 sa super. Polecam ci je, na ostnim audi sa i rewelacja, na mokrym szczegolnie.

ARTi
20-08-2014, 21:28
Greku sorry ja miałem T1R więc nie bierz pod uwage mojej wypowiedzi.

jGiba
20-08-2014, 21:29
Opony, które wymieniłeś są niskiej i średniej klasy. Nie ma sensu w ogóle nad nimi myśleć bo w takich cenach spokojnie znajdziesz coś w klasie Premium. Wystarczy trochę poszukać :)

http://www.opony.inowroclaw.pl/opona/12687/yokohama_cdrive_ac01_225_40_r18_92_w_rf_rpb_.html
http://www.opony.inowroclaw.pl/opona/4709/vredestein_ultrac_cento_225_40_r18_92_y_xl_zr_.htm l

Znalezione w kilka minut. Komplet około 1 600 zł. Proszę ... Nie ma za co ;)

rezulteo opony
21-08-2014, 19:13
Witamy,

Spora dyskusja, już chyba wszyscy są po wakacjach bo zrobił się ruch?
Po pierwsze napis "XL", często też przedstawiany w formie słów Extra Load lub Reinforced oznaczają opony wzmacniane, co objawia się wyższym indeksem nośności. Budowa tej opony pozwala na większy udźwig i stosuje się ją przy ciężkich autach lub np. do samochodów dostawczych czy busów. Niektórzy producenci aut zalecają opony z takim napisem, jako te homologowane.

Nie znamy dokładnej wersji samochodu, czy chodzi o kombi czy nie, ale generalnie do Mondeo III 2.5 V6 170 KM i podanego w profilu diesla (Od 2000), rozmiar pełny z indeksami wynosi 225 40 R18 92 Y (oczywiście są jeszcze inne rozmiary).
Używanych 6 letnich opon nie ma co kupować w tym budżecie, bo na pewno mieszanka gumowa straciła już na wartości. Generalnie kupując droższe opony, które są lepsze zazwyczaj oszczędzamy w późniejsze eksploatacji. Przykład ile….można wyliczyć na naszym symulatorze do europejskich etykiet na opony: http://www.rezulteo-opony.pl/etykietowanie-opon/zuzycie-paliwa

Wszystko zależy od budżetu, bo rozpiętość 1200 - 1600 zł czyli 300-400 zł za oponę pozwala wybrać już coś dobrego. Od Bridgestone czy nawet w budżecie są Pirelli PZero Nero GT - do bardziej jazdy sportowej, przez Fulde itd... Wszystkie modele do porównania zarówno osiągów i cen są do oglądnięcia pod linkiem: http://www.rezulteo-opony.pl/szukaj-opony?tsfid=ts53f627f9aff6f

Pozdrowienia,
Ekipa rezulteo!

GrekuPL
21-08-2014, 22:16
mowa o tdci, 2.2 mkIII 2005r. liftback, 212KM i 511Nm, jazda dynamiczna, w roku koło 25-30tys km :)
co do opon, odpuściłem chińczyki, poszukałem, kupiłem continentale csc5 parę i dunlopy sport max gt parę. Mają ponad 6mm i 2011r jedne a drugie 2013 :bigok: wydałem z założeniem 710zł :fan: więc moim zdaniem warto było :hmm:

aaa...przy okazji, ile normalnie kosztuje montaż 4 opon na felgi alu 18" nie ranflaty, z wyważeniem... bo gość mnie wczoraj trochę dobił, 150zł sobie zażyczył, na szczęście mam swojego szpeca od wymiany gumek i za 1/3 ceny poprzednika wymienił :happy:

abadon
22-08-2014, 16:47
Tyle mniej więcej potrafią brać za komplet alu z wyważeniem.
Inna bajka, że z tym wyważaniem różnie bywa u różnych paproków.

Jak masz "speca", to chyba będziesz się musiał nim czasem lokalnie podzielić. Ja np. muszę odwiedzić jakiegoś speca coby obejrzał koła bo poprzedni paprok niby stwierdził że proste, niby wyważył, a przy prędkościach autostradowych czuć wibracje.... może to wina samych opon - ale to też spec powinien zauważyć.

jedrek2206
23-08-2014, 20:00
Ja też wyważam u znajomego wulkanizatora, nie we wro co prawda ale bierze 10 zł od koła (alufelgi albo stal) i nigdy nie było problemów po wyważeniu. :P

GrekuPL
02-09-2014, 00:04
Ja np. muszę odwiedzić jakiegoś speca coby obejrzał koła bo poprzedni paprok niby stwierdził że proste, niby wyważył, a przy prędkościach autostradowych czuć wibracje.... może to wina samych opon - ale to też spec powinien zauważyć.wiesz, każdy fachowiec wyważa jak wyważa, mój wie, że jeżdżę szybko i dużo i wyważa dokładnie do chyba 1 grama czy coś ? :hmm: nie znam się, zawsze wyważa i jest git :) chyba, że masz coś z półosiami albo podporą półosi ;)

abadon
02-09-2014, 01:33
Może. Ale sprawdzić dokładnie koła trzeba w pierwszej kolejności moim zdaniem