PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie mojego MDO :<



raku
25-05-2005, 10:12
Moze ktos z Was mi pomoze. Moj MDO spala ok 18l gazu z miescie i ok 15 w trasie i niema znaczenia czy jezdze spokojnie czy daje po garach. Do tego jest jakis mulowaty (boja sie stanac na swiatlach z astra 1.4 60KM) :wall: . Przeplywomierz wyczyscilem, kable i swiece nowe, silnik krokowy wymyty. Juz nie mam pojecia co jeszcze zrobic, a narazie nie mam kasy na serwis i komputer :zly: .

PS.
Zapomnialem dodac ze na biegu jalowym mam obroty ok 750 (na benzynie) i ok 700 na gazie, z tym ze na gazie troche faluja.

Truszek
25-05-2005, 10:31
Moze ktos z Was mi pomoze. Moj MDO spala ok 18l gazu z miescie i ok 15 w trasie i niema znaczenia czy jezdze spokojnie czy daje po garach. Do tego jest jakis mulowaty (boja sie stanac na swiatlach z astra 1.4 60KM) :wall: . Przeplywomierz wyczyscilem, kable i swiece nowe, silnik krokowy wymyty. Juz nie mam pojecia co jeszcze zrobic, a narazie nie mam kasy na serwis i komputer :zly: .

PS.
Zapomnialem dodac ze na biegu jalowym mam obroty ok 750 (na benzynie) i ok 700 na gazie, z tym ze na gazie troche faluja.

Jak u mnie była taka akcja to zrobiłem to samo co ty - kable, świece, przepływomierz, silnika korkowego :satan: nie mam ale zrobiłem jeszcze coś dodatkowego, mianowicie sprawdziłem sondy lambda (u mnie są dwie) i co się okazało - jedna była padnięta i dla tego kopcił gass jak szalony :) . Mój był jeszcze lepszy bo 18L/100 km to palił w trasie :rotfl:.
Teraz w mieście ustabilizował się na 14-15 L/100 km.

Pozdróffka

altoot
25-05-2005, 10:31
IMO lambda padnieta

gozma
25-05-2005, 10:33
Może sprawdź sondę. U mnie jak się ,,zawieszała" i nie pracowała w całym zakresie to palił w mieście 14-15l LPG. Po wymianie sondy jest OK.

raku
25-05-2005, 10:59
No to nastepne pytanie. Ile kosztuje sonda ? Da rade ja sprawdzic jakims domowym sposobem czy tylko serwis ?

Truszek
25-05-2005, 11:17
No to nastepne pytanie. Ile kosztuje sonda ? Da rade ja sprawdzic jakims domowym sposobem czy tylko serwis ?

Ja za sondę zapłaciłem 250 pln, za wymianę 50 pln. Nawet by mi się paprać nie chciało, poza tym był wtedy u mechaniora na przeglądzie, więc ciupasem wszystko załatwiłem a jak coś nie tak by było to mam kogo ścigać. Na razie jest ok.

Pozdróffka

gozma
25-05-2005, 11:18
No to nastepne pytanie. Ile kosztuje sonda ? Da rade ja sprawdzic jakims domowym sposobem czy tylko serwis ?

Można pomierzyć. Sonda powinna pracować w zakresie 0-1V(jeśli się nie mylę). Sposób pomiaru był już opisywany, musisz poszukać. U mnie zdiagnozował ją gazownik, podpinając się swoim komputerem podczas regulacji instalacji. Na wykresie dochodziła max. do 0,3V (a pojechałem na regulację bo zwiększyło mi się znacznie spalanie). Wymianą zajął się elektryk. Dobrał zamiennik Boscha. Sonda + wymiana - 200 zł

raku
25-05-2005, 11:25
Komputerem do gazu to i ja sie podpinalem. Komp gazowy pokazuje ze niby pracuje w calym zakresie ale nie wiem czy ona powinna trzymac jaks wartosc np na biegu jalowym czy latac jak opetana od 0.4 - 0.9V.