PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie opony zimowe na ukraińskie drogi?



Tabuk
07-10-2014, 13:03
Witam, mam pytanie jakie opony będą najlepszym wyborem jeżeli większość zimy będzie przejeżdżona po drogach ukraińskich (okolice karpat).
Różnie tutaj bywa z odśnieżaniem a dróg wogóle nie sypią solą. W trasie jest dużo wzniesień i serpentyn.

Carlos
07-10-2014, 21:26
Jesli drogi beda przez wiekszosc czasu zasniezone to moze jakies z wyjmowanymi kolcami? Moj ojciec kiedys mial, wystarczylo kilka kolcow wlozyc i calkiem inna jazda.

Wyklikane z HTCka

Tabuk
08-10-2014, 06:56
a jakiś konkretny model opon polecasz?

Carlos
08-10-2014, 09:09
Nie pamietam jaki to model byl bo to bylo kilka lat temu, ale to znajomy mu przywiozl z norwegii. Poszukaj w necie moze znajdziesz jakis model i wtedy poszukaj gdzies w skandynawii, tam takie opony maja na co dzien.

Wyklikane z HTCka

Tabuk
08-10-2014, 09:16
ok, poszukam.
A ktoś ma może opinie o oponach dębica? W zaprzyjaźnionym zakładzie wulkanizacyjnym powiedzieli że ponoć opony tej firmy są dobre na "ukraińskie drogi" i że lepiej sobie radzą w śniegu od opon renomowanych firm?

rustin
08-10-2014, 09:32
Miałem Dębice w mk1 to nigdy się nie zakopalem w śniegu. A czasami takie zaspy były ze zderzakiem się pchalo śnieg

SE

Gumiarz
08-10-2014, 10:57
Dębica to budżetowa opona, ja bym na nich nie wyjechał na nieodśnieżone serpentyny..
Nie wiem jaki masz rozmiar felgi, ale spójrz na Hakkapeliitta LT2 (w Polsce dostępne bez kolców) lub rozważ np. Nokiana czy Pirelli + łańcuchy

Tabuk
08-10-2014, 15:03
Dębica to budżetowa opona, ja bym na nich nie wyjechał na nieodśnieżone serpentyny..
Nie wiem jaki masz rozmiar felgi, ale spójrz na Hakkapeliitta LT2 (w Polsce dostępne bez kolców) lub rozważ np. Nokiana czy Pirelli + łańcuchy

Aktualnie mam opony 205/55 r16
coś tam odśnieżają ale nie jak w PL co my narzekamy...
w godzinach południowych śnieg jest rozjechany przez inne samochody, serpentyny jak sypią to samym piaskiem

rezulteo opony
08-10-2014, 21:15
Witamy,

Zalecamy w takim razie zaopatrzenie się w opony z wyższej półki, które mają dobre rezultaty w testach pod kryterium śniegu i przyczepności. Opony jak i ich ceny można porównać na naszej stronie. Wszystko zależy od posiadanego budżetu.
Opony marki dębica rzeczywiście należą do grona budżetowych.

Pozdrawiamy,

Rezulteo

boro
12-10-2014, 02:58
ok, poszukam.
A ktoś ma może opinie o oponach dębica? W zaprzyjaźnionym zakładzie wulkanizacyjnym powiedzieli że ponoć opony tej firmy są dobre na "ukraińskie drogi" i że lepiej sobie radzą w śniegu od opon renomowanych firm?
I ja osobiście bym się przychylił do tej opinii. Zimowe opony budżetowe tak samo jak zimowe nalewki są tworzone do jazdy po śniegu w przeciwieństwie do opon wyższej klasy, które są produkowane tak, żeby były dobre w każdych zimowych warunkach. Takiej opony nie da się stworzyć...
Co się liczy na śniegu? Miękka mieszanka oraz głęboki i agresywny bieżnik, który dobrze będzie wgryzał się w śnieg. Na zwykłych budżetowych (ale nowych) zimówkach Daytona w trudnych warunkach przejechałem bez problemu Przełęcz Salmopolską od strony Bielska do Wisły. Warunki były tak trudne, że już na wyjeździe z Bielska kilka aut leżało w rowach, nie mówiąc o tym co działo się dalej po drodze do Szczyrku...
Osobiście gdybym wiedział, że będę jeździł głównie po śniegu, to kupowałbym markowe budżetówki typu Dębica Frigo lub Daytony...

squash0
18-11-2014, 12:22
Swoje po ukrainie zjezdzilem , wiec proponuje tanie opony ale nie chinskie. Frigo bedá dobre. Dlaczego tanie? Bo latwo uszkodzic poniewaz tam jest duzo dziur, bardzo duzo wiec jezdzi sie powoli, do tego zaspy ,a nie raz przyszlo mi przebijac sie przez zaspy i to na drogach krajowych.

rezulteo opony
18-11-2014, 17:25
Witaj,

Rzeczywiście tamtejsze drogi są bardzo kiepskie i najlepiej byłoby kupić opony z najwyższej półki ze względu na śnieg, ale może coś ze średniej półki będzie kompromisem, aby mieć bezpieczeństwo i potem niezbyt żałować jak będzie nacięcie lub coś innego? Należy pamiętać, że w Polsce opony z kolcami są zakazane.
Co ciekawe nasz portal też jest obecny na Ukrainie więc śmiało można także wyszukiwać i porównywać opony pod linkiem: http://www.rezulteo-shina.com.ua/ .

Pozdrowienia,

Rezulteo:car: