PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] Czy są kolory lakieru anty detailingowe?



ARTi
10-10-2014, 21:49
Mam w Mk3 bardzo zdrowy i niezniszczony lakier ale słabo się prezentuje. Nie wiem czy to wina koloru czy co ale nawet po solidnym umyciu nie robi wrażenia. Ogólnie kolor w tym aucie jest tak neutralny że czy jest niemyty 2 tygodnie czy świeżo po myjce - wygląda podobnie.

Wkurza mnie to trochę bo lubię mieć czyste auto i ogólnie lubię spędzać czas przy czyszczeniu ale co z tego skoro efekt wizualny mizerny :P

Więc przechodząc do meritum czy jest opcja żeby z tego koloru coś wyciągnąć? W czarnym aucie wystarczy przejechać tempo, umyć, przetrzeć i jest ogień - a w Magnum bez zmian :boshe:

Może oddać go na polerkę, albo samemu spróbować? Choć nie wierzę że coś to da.

bartekk
10-10-2014, 22:04
Bo pierwsze nie pisz w tym dziale o tempo :phi:

Po drugie, moim zdaniem masz bardzo wdzięczny kolor do detailingu ;) Weź wypróbuj Poorboy's World Black Hole i jakiś wosk Dodo Juice do ciemnym lakierów i powinien być szał.

To srebrne kolory są mało przyjazne detailingowi, jakby się człowiek nie naszarpał, to na czarnym o wiele łatwiej o efekt WOW, prawda dominiq? :)

dominiq
10-10-2014, 22:08
Prawda, srebrny nie jest zbyt wdzięczny, ale można coś z niego wycisnąć ;)

Artki, masz bardzo fajny kolor. Podstawą jest tutaj stan lakieru. Jeśli lakier będzie zaniedbany to żadne specyfiki nie pomogą. Korekta lakieru bardzo wskazana :)

Kurskey
11-10-2014, 17:21
Kolor mojego Mondeo to tak samo Magnum Grey Metalik, uważam że jest to jeden z ładniejszych kolorów w jakich wychodziło nasze wozidło :hmm: Chociaż przyznam się że serce ucieka w stronę koloru srebrnego jednak wszystkiego mieć nie można :skromny:


czy jest opcja żeby z tego koloru coś wyciągnąć?

Pewnie że można, uważam że wystarczyłby lepszy wosk i kolor od razy zyskał by głębie oraz połysk. Jednak na początek zaopatrzył bym się na twoim miejscu w dobry szampon,glinkę,cleaner i na koniec wosk:hmm:



albo samemu spróbować?

Troszkę samozaparcia i będziesz zadowolony z uzyskanych efektów. Będziesz miał darmowy trening barków i rączek :hehe:

Lakier na moim aucie też bym w kiepskiej kondycji teraz po zabiegach pielęgnacyjnych wygląda o niebo lepiej, jednak za jakiś czas planuję korektę lakieru oczywiście własnymi siłami.

http://images70.fotosik.pl/263/2d654fb5e02e2f7cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

ARTi
11-10-2014, 21:41
Bo pierwsze nie pisz w tym dziale o tempo :phi:

Po drugie, moim zdaniem masz bardzo wdzięczny kolor do detailingu ;) Weź wypróbuj Poorboy's World Black Hole i jakiś wosk Dodo Juice do ciemnym lakierów i powinien być szał.

To srebrne kolory są mało przyjazne detailingowi, jakby się człowiek nie naszarpał, to na czarnym o wiele łatwiej o efekt WOW, prawda dominiq? :)

Sorry za tempo :P Czy ten Dodo będzie odpowiedni? http://allegro.pl/dodo-juice-blue-velvet-pro-30ml-trwaly-wosk-i4600379851.html


Prawda, srebrny nie jest zbyt wdzięczny, ale można coś z niego wycisnąć ;)

Artki, masz bardzo fajny kolor. Podstawą jest tutaj stan lakieru. Jeśli lakier będzie zaniedbany to żadne specyfiki nie pomogą. Korekta lakieru bardzo wskazana :)

Korekta czyli w sensie przelecenie auta polerką?


Jednak na początek zaopatrzył bym się na twoim miejscu w dobry szampon,glinkę,cleaner i na koniec wosk:hmm:

Polecisz coś? Bo jestem zielony w te klocki.

Na Twoim aucie lakier wygląda świetnie o taki połysk mi właśnie chodzi.

dominiq
11-10-2014, 21:55
Korekta czyli w sensie przelecenie auta polerką?
Tak :)

ARTi
11-10-2014, 22:10
Korekta czyli w sensie przelecenie auta polerką?
Tak :)

Od tego chyba zacznę :up: Póki co ręcznie przepoleruję go i zobaczę wtedy w jakim stanie naprawdę jest lakier.

Za 2 tygodnie będę w PL gdzie zamierzam zaopatrzyć się w pierwsze fanty do koszyka detailera :)

Jareczek1980
14-10-2014, 08:52
a w Magnum bez zmian
kolor bardzo podatny do detailingu. mam podobny kolor i po myciu jest ogień.
Dobierz odpowiednie kosmetyki.

chemikk
15-10-2014, 10:41
"przelecenie auta polerką" nie ma nic wspólnego z korektą lakieru. Tego typu "zabawy" wykonują zwykle lakiernicy najzwyklejsza pastą G3 i to właśnie tak powszechnie zwana "polerka". Korekta lakieru to długotrwały proces przy wykorzystaniu kilku kombinacji padów i past.

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

Kolego ARTI, żeby zobaczyć w jakim stanie jest lakier nie musisz "przepolerować" bo to akurat się wyklucza. Inspekcję lakieru przeprowadza się jeszcze przed polerowaniem. Jeżeli chcesz zobaczyć stan swojego lakieru i masz garaż to najprostszym sposobem będzie wjechanie do niego i przy zgaszonym oświetleniu włączyć halogen (chyba, że posiadasz przystosowane do inspekcji lakieru oświetlenie) i oświetlić poszczególne panele na samochodzie. To da Ci obraz tego co się dzieje na lakierze. Jeżeli przepolerujesz to większość defektów usuniesz lub chwilowo przykryjesz wtedy ocena stanu lakieru absolutnie nie będzie adekwatna do stanu faktycznego.
Powodzenia :)



Korekta czyli w sensie przelecenie auta polerką?
Tak :)

Od tego chyba zacznę :up: Póki co ręcznie przepoleruję go i zobaczę wtedy w jakim stanie naprawdę jest lakier.

Za 2 tygodnie będę w PL gdzie zamierzam zaopatrzyć się w pierwsze fanty do koszyka detailera :)

kodex
16-10-2014, 15:04
Zrobiłem kilka różnych kolorów aut i jak do tej pory najbardziej niewdzięczny był czerwony :red: i grafit :yel:

Obecnie mam grafitową cytrynę i dopiero teraz, po pół roku od zakupu, ten lakier zaczyna na prawdę błyszczeć. Może potrzebował wielokrotnego traktowania cleanerem, żeby na prawdę dogłębnie go oczyścić.

Do tej pory byłem z niego (z szajnu) dość mało zadowolony ale obecnie cieszy mnie jak na niego patrze, także czasami auto wymaga dłuższej pracy nad nim a czasami pewnie tylko korekta może pomóc.

manio49
19-10-2014, 00:49
kodex, jak masz grafit, to połóż na niego kwarc albo ceramikę, zobaczysz jak będzie błyszczał ;)

chemikk
19-10-2014, 15:43
Zgadza się! Pod warunkiem,że lakier przejdzie porządną korektę i będzie w nie nagannym stanie. Nie jest tak łatwo jak z woskiem.

manio49
19-10-2014, 23:33
Oczywista oczywistość ;) Można zakwarcować rysy, ale powłoki mają to do siebie, że "uwypuklają" rysy...

Mzzyku
20-10-2014, 10:33
Nie wiem, co wy chcecie od grafitu:
http://imageshack.us/download/837/dsc7916001.jpg
Mimo, że mój lakier pozostawia wiele do życzenia, to można dużo niego uzyskać.

Kurskey
20-10-2014, 10:46
Mzzyku jest Szajn :)

Mzzyku
20-10-2014, 10:47
Mzzyku jest Szajn :)to zdjęcie jest akurat stare ... :zakrecony:

Kurskey
20-10-2014, 12:07
Mzzyku jest Szajn :)to zdjęcie jest akurat stare ... :zakrecony:
Wiem wiem studiowałem troszkę twój wątek w Naszej Flocie :hehe:

Po obejrzeniu zdjęć utwierdzam się w przekonaniu że odpowiednie kosmetyki potrafią wyciągnąć z tego lakieru blask, w twoim przypadku jest Petarda :zakrecony:

Troszkę z innej beczki..... hmmm dużo czasu oraz budżetu poszło na malowanie relingów w Srebrny kolor ?? :hmm:

Mzzyku
20-10-2014, 12:12
dużo czasu nie mam pojęcia. koło godzinki demontaż, poźniej szlifowanie, podkład, malowanie bazą i klarem, i na drugi dzień koło godziny montaż. Obyło się wszystko bez demontażu kurtyn. Poszła baza metalik z Forda Fiesty (znalazłem w garażu) :zakrecony:

Kurskey
20-10-2014, 12:43
nie mam pojęcia. koło godzinki demontaż, poźniej szlifowanie, podkład, malowanie bazą i klarem, i na drugi dzień koło godziny montaż. Obyło się wszystko bez demontażu kurtyn. Poszła baza metalik z Forda Fiesty (znalazłem w garażu)

Spodobały mi się te twoje relingi :) Może przed zimną się skuszę na zmianę ich koloru.
A nie zostało trochę jeszcze tej bazy metalik z Fieściny ??? :hehe::hehe:

Mzzyku
20-10-2014, 13:51
nie mam pojęcia. koło godzinki demontaż, poźniej szlifowanie, podkład, malowanie bazą i klarem, i na drugi dzień koło godziny montaż. Obyło się wszystko bez demontażu kurtyn. Poszła baza metalik z Forda Fiesty (znalazłem w garażu)

Spodobały mi się te twoje relingi :) Może przed zimną się skuszę na zmianę ich koloru.
A nie zostało trochę jeszcze tej bazy metalik z Fieściny ??? :hehe::hehe: Coś się znajdzie :)

Kurskey
20-10-2014, 15:32
Coś się znajdzie

Kuszące :hehe: Coraz bardziej intensywnie o tym myślę :hehe:

Jak by co będę pisał na skrzynkę :)