PDA

Zobacz pełną wersję : [205/55/16] Dębica Frigo HP vs. Uniroyal MS Plus 77



kepa
16-10-2014, 09:30
Witam, szukam kompletu opon do MAX 300 zł / sztuka. Moje propozycje:
1. Dębica Frigo HP (258 zł / 1032 zł)
2. Uniroyal MS Plus 77 (284 zł / 1136 zł)
3. Fulda Kristall Montero 3 (300 / 1200 zł)

Niby między Dębicą a Uniroyal jest różnica klasy, no ale... Nie potrzebuję super opony o wysokich osiągach, bo w zimie i tak jeżdżę bezpiecznie i nie za szybko, ale potrzebuje opony dobrej, która mnie nie zawiedzie z ruszaniem pod górkę, ostrymi zakrętami itp. Cenię sobie też ciszę więc która może być bardziej cicha? Wiem, że to pojęcie abstrakcyjne, ale może jednak... :P

Jeszcze dwa tygodnie temu komplet Dębicy można było kupić za 100 zł mniej, no ale biedny zawsze płaci więcej! :red:

Pozdrawiam

pawelhgt
16-10-2014, 12:09
Witam, szukam kompletu opon do MAX 300 zł / sztuka. Moje propozycje:
1. Dębica Frigo HP (258 zł / 1032 zł)
2. Uniroyal MS Plus 77 (284 zł / 1136 zł)

Niby między Dębicą a Uniroyal jest różnica klasy, no ale... Nie potrzebuję super opony o wysokich osiągach, bo w zimie i tak jeżdżę bezpiecznie i nie za szybko, ale potrzebuje opony dobrej, która mnie nie zawiedzie z ruszaniem pod górkę, ostrymi zakrętami itp. Cenię sobie też ciszę więc która może być bardziej cicha? Wiem, że to pojęcie abstrakcyjne, ale może jednak... :P

Jeszcze dwa tygodnie temu komplet Dębicy można było kupić za 100 zł mniej, no ale biedny zawsze płaci więcej! :red:

Pozdrawiam

Hej kepa
- ja czaję się do zakupu podobnie jak Ty oraz mam styl jazdy podobny do wspominanego przez Ciebie. Przymierzam się do BARUM POLARIS 3 lub FULDA Montero 3 / jedno i drugie poniżej 300zł w firmie na O ale lokalnie mam trochę taniej.
Jedno i drugie jest dość ciche, i kompromis ceny i jakości jak najbardziej jest zachowany,obie ww. opony maja dobre hamowanie na sniegu i dobry ciąg i nienaganne zachowanie na mokrej nawierzchni (potwierdzone testami przez auto świat i adac), ciekaw jestem co Ty na to,pozdrawiam.

kepa
16-10-2014, 12:44
Te Barum ma najgorszą z tych wszystkich - klasę F w spalaniu. Nie wiem na ile to jest coś warte :P

Natomiast te Fuldy mnie zaciekawiły -etykieta C-C-69 dB, czyli najlepsze z tych wszystkich czterech opon przez nas wymienionych.
Tak więc jeśli o mnie chodzi, to do Dębic i Uniroyal, dorzucam jeszcze Fulda Kristall Montero.

Tak szczerze to bardziej cenię sobie komfort jazdy, ciszę i pewność prowadzenia w oponie, niż np. drogę hamowania na mokrej nawierzchni, czy na śniegu, bo, jednak nie szaleję jeżdżąc po śniegu czy deszczu.

pawelhgt
17-10-2014, 08:27
Te Barum ma najgorszą z tych wszystkich - klasę F w spalaniu. Nie wiem na ile to jest coś warte :P

Natomiast te Fuldy mnie zaciekawiły -etykieta C-C-69 dB, czyli najlepsze z tych wszystkich czterech opon przez nas wymienionych.
Tak więc jeśli o mnie chodzi, to do Dębic i Uniroyal, dorzucam jeszcze Fulda Kristall Montero.

Tak szczerze to bardziej cenię sobie komfort jazdy, ciszę i pewność prowadzenia w oponie, niż np. drogę hamowania na mokrej nawierzchni, czy na śniegu, bo, jednak nie szaleję jeżdżąc po śniegu czy deszczu.

Muszę przyznać że niedawno kupilem nowe Barum Bravuris 3HM 205/55 R16 91 V zrobilem 1,5tys km są naprawde OK, ani spalanie nie wzrosło(wręcz jakby delikatnie spadło) jak również nie są głośne,odprowadzają wodę b.dobrze na ostrych łukach i zakrętach auto idzie na nich jak po sznurku.
Wobec powyższego rozważam ich zakup,sądze ze nie są gorsze w żadnym calu od uniroyal a juz napewno nie dębicy

kepa
17-10-2014, 10:19
A te Bravuris to nie są przypadkiem letnie?

pawelhgt
17-10-2014, 15:43
A te Bravuris to nie są przypadkiem letnie?
Tak tak-oczywiscie .. chodzilo mi ze rozważam rowniez Barum ale zimowki :hmm:

maczeta10
17-10-2014, 20:20
Ja jeżdżę na Uniroyal MS Plus 77 trzy zimy a teraz będzie 4ta ( kupiłem nowe )
Generalnie na śniegu średnia chociaż poprawnie nigdy się nie zakopałem (ale znam lepsze opony na śnieg ), na błocie i deszczu trzyma jak przyklejona a takich warunków więcej, w miarę cicha i mało się zużywa, po trzech zimach u mnie ok 60tyś km (zimą) nadal sporo bieżnika zostało i w miarę bezpiecznie przejeździ tą 4-tą.

Mogę polecić!

gnieciuch
18-10-2014, 12:12
1. Dębica Frigo HP (258 zł / 1032 zł)
miałem i polecam dobra cena/jakość


2. Uniroyal MS Plus 77 (284 zł / 1136 zł)
nie miałem - brak obiektywnej oceny z mojej strony - bo to co ktoś powiedział kiedyś nie biorę pod uwagę


3. Fulda Kristall Montero 3 (300 / 1200 zł)
miałem i w escorcie i w poprzednim MK2 bo wystarczyło na jedną zimę jeszcze - powiem tak : w Escorcie dawała radę ale w mondeuszu kiepsko, kilka razy się zatrzymałem pod górkę bo traciły przyczepność - nie polecam :red:

teraz mam takie:
http://www.oponeo.pl/model-opony/vredestein-snowtrac-3
kupowałem w lecie w tamtym roku po 249 zł/szt - powiem tak: lepszych nie miałem - jeżdżą w ziemie lepiej niż moje letnie KUMHO w lecie :)

mixol11
18-10-2014, 14:33
a ja proponuję takie
http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-8-195-65-r15-91-t#70838197

sam kupiłem tyle że dziewiątki w tym roku, niższy profil i ... niestety trochu droższe
zeszłej zimy widziałem jak się spisują 8 u kumpla

--------------------------edit----------------------------------
o a tu owe 9 ... cena identyczna więc proponuję zakupić jednak 9
http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-9-195-65-r15-91-t#70833958
powinny zmniejszyć spalanie, a do tego wiele cichsze

Fred.X
18-10-2014, 15:05
1. Dębica Frigo HP (258 zł / 1032 zł)
2. Uniroyal MS Plus 77 (284 zł / 1136 zł)
3. Fulda Kristall Montero 3 (300 / 1200 zł)
Kleber Krisalp 2:skromny:

---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:02 ----------

http://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-krisalp-hp-2-205-55-r16-91-h#70823875

kepa
18-10-2014, 20:45
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Coś się wybierze :P

sssV
19-10-2014, 09:14
Z tego co pokazales zdecydowanie uniroyal.
Mialem te opony i bylem zachwycony ich zachowaniem na mokrym.

Teraz kupie je ponownie lub snowtrac 5.

jerry77
19-10-2014, 10:08
Teraz kupie je ponownie lub snowtrac 5.Miałem Uniroyale,potem kupiłem Snowtrac 3 i z tych dwóch polecam Snowtrac,wg mnie lepsza w każdych warunkach,a jak tak patrzę na Snowtrac 5 to myślę że będzie jeszcze lepsza od Snowtrac 3,no ale to nowość więc dopiero wszystko się okaże... ja ogólnie polecam Vredesteina,mam też letnie Ultrac cento i jestem bardzo zadowolony,jeżdżą wspaniale,dla mnie jedna z najlepszych marek jeśli chodzi o opony,

sssV
19-10-2014, 10:40
Miałem Uniroyale,potem kupiłem Snowtrac 3

MS77 wyszedl w zeszlym roku dopiero... Wiec nie wiem czy o tych samoch oponach mowimy.

Ale wracajac do tematu mam snowtrac 3 do, teraz zaloze je do pezota, kupione rok temu. Przelatalem na nich zime autem, ktore nie mialo ABS i zero zastrzezen z mojej strony.
MS77 mialem w BMW rowniez kupione rok temu. BMW auto ciezki z napedem na tyl - bylem zachwycony tymi oponami.

Jednak teraz sklaniam sie ku snowtrac 5 bo autem do ktorego je chce jezdze glownie po miescie i drogach podmiejskich.
No i bieznik ladniejszy :hehe:

jerry77
19-10-2014, 10:49
MS77 wyszedl w zeszlym roku dopiero... Wiec nie wiem czy o tych samoch oponach mowimy.o tych samych,zeszłej zimy jeździłem 2 autami,uniroyale miałem w renówce,a więc napęd przedni.

No i bieznik ladniejszyteż mi się podoba..dużo ładniejszy niż w snowtracu 3

rezulteo opony
20-10-2014, 20:05
Witam, szukam kompletu opon do MAX 300 zł / sztuka. Moje propozycje:
1. Dębica Frigo HP (258 zł / 1032 zł)
2. Uniroyal MS Plus 77 (284 zł / 1136 zł)
3. Fulda Kristall Montero 3 (300 / 1200 zł)

Niby między Dębicą a Uniroyal jest różnica klasy, no ale... Nie potrzebuję super opony o wysokich osiągach, bo w zimie i tak jeżdżę bezpiecznie i nie za szybko, ale potrzebuje opony dobrej, która mnie nie zawiedzie z ruszaniem pod górkę, ostrymi zakrętami itp. Cenię sobie też ciszę więc która może być bardziej cicha? Wiem, że to pojęcie abstrakcyjne, ale może jednak... :P

Jeszcze dwa tygodnie temu komplet Dębicy można było kupić za 100 zł mniej, no ale biedny zawsze płaci więcej! :red:

Pozdrawiam

Witaj,

Zawsze możesz sobie porównać opony naszej stronie i tego porównania osiągów należy dokonać na tym samym poziomie to jest np. pomiędzy Uniroyalem i Fuldą. Polecamy jeszcze w tym temacie artykuł odnoszący się do opony Uniroyal a znajduje się on pod linkiem: opona zimowa Uniroyal MS Plus 77 (http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/uniroyal-ms-plus-77-opona-stworzona-do-jazdy-po-mokrej-nawierzchni-24756).
A może też warto pomyśleć o nowej bardzo dobrze notowanej w testach oponie YOKOHAMA W.drive V905 (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-yokohama/opona-w-drive-v905-23160956)? Można u nas przeszukiwać 24h na dobę ;)
Radzimy też porównać ceny - aktualizujemy je codziennie. W porównaniu do niektórych porównywarek cen my mamy inny system tj. nasze roboty "chodzą" po sklepach internetowych i skanują aktualne ceny podczas, gdy są inne stare sposoby -> sprzedawcy sami przesyłają swoje ceny w formacie exela lub innym i aktualizacja odbywa się znacznie rzadziej i jest mniej rzetelna.

Pozdrowienia i nie zapominajcie, że jesteśmy też na facebooku - link w stopce!

Rezulteo

kepa
21-10-2014, 18:36
Znalazłem Vredestein Snowtrac 3 po 285 za sztukę, więc nie będę się dłużej zastanawiał :P
Dzięki za wszystkie odpowiedzi

boro
25-10-2014, 02:19
Witam, szukam kompletu opon do MAX 300 zł / sztuka. Moje propozycje:
1. Dębica Frigo HP (258 zł / 1032 zł)
2. Uniroyal MS Plus 77 (284 zł / 1136 zł)
3. Fulda Kristall Montero 3 (300 / 1200 zł)


Uniroyal...

Ah1n1
27-10-2014, 11:45
Witaj
Ja kupiłem Uniroyal, za komplet z wymiana zapłaciłem 1200zl. Oponki spoko nie huczą przy szybkiej jeździe, zrobiłem na nich narazie 2kkm, teraz czekam tylko na śnieg... (: