PDA

Zobacz pełną wersję : czy fordowskie radia też kradną ??



serdel
26-05-2005, 08:30
w zeszłym tyg. ukradziono mi w Krakowie radioodtwarzacz Sony, i teraz zastanawiam sie nad kupnem jakiegos,nie wiem czy kupic wyjmowane radio, czy radio Forda, bo idealnie pasuje do deski i może trudniej ukrasc, co radzicie ??

szczerba
26-05-2005, 08:39
Niestety kradną wszystkie, Fordowskie też (zwłaszcza z CD). Wyjmowane radio daje gwarancję, że go nie ukradną (oczywiście pod warunkiem, że je wyjmiesz), każde inne tej gwarancji nie daje.

HEVA
26-05-2005, 11:55
Załóż radio jakiekolwiek, może być superdrogie jak chcesz. Ale nie instaluj go na maksa. Jeśli wychodzisz z auta, w markecie, na parkingu w mieście, gdziekolwiek - to zabieraj je ze sobą i tyle. Trochę to wkurzające, ale po pierwsze szkoda radia, po drugie szkoda szyby, po trzecie szkoda konsoli, bo łamią na chama nie patrząc na skutki.
Ja np. parkuję auto w śródmieściu codziennie i codziennie szyby lecą w uatach z radiami. A jak kiedyś złapię kolesia to biedny będzie... 8O

krzys-68
26-05-2005, 14:08
w zeszłym tyg. ukradziono mi w Krakowie radioodtwarzacz Sony, i teraz zastanawiam sie nad kupnem jakiegos,nie wiem czy kupic wyjmowane radio, czy radio Forda, bo idealnie pasuje do deski i może trudniej ukrasc, co radzicie ??Zginie wszystko na co jest zbyt,niestety :) .To jest Polska właśnie :zly:

Truszek
26-05-2005, 19:04
W wa-wie kradną oryginalne forda, ale tylko z CD. Pozdstawowe z kaseciakiem ma każdy więc one tak nie kuszą. Ja mam model 5000 z obsługą zmieniarki i zmieniarkę. Jak na razie (tfu tfu tfu) uchował się przed chciwymi łapskami złodziejaszków.

Pozdróffka

MaciekG
26-05-2005, 21:50
Witam

Rozszerzając wczesniejsze sugestie: polecam zakup radia już przerobionego (tzn z zamontowaną rączką i dodaną kieszenią). Kupiłem takiego pioneera nówkę na fakturę na Allegro i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo od razu dostałem podtrzymanie bateryjne więc nie muszę nic ustawiać po włożeniu sprzętu. Gwarancja nieukradalności ;-) 100%. Jeśli chcesz to mogę odgrzebać namiary na gościa (ma jakiś sklep) i podać. Fordowskie 6000 mam ale tylko do soboty bo szkoda mi szyb i nerwów - przekładam pioneera i śpię spokojnie. Czego wszystkim Klubowiczom życzę.

pozdrawiam
MG

jarekch
28-05-2005, 08:39
Czasami nawet zabranie radia ze sobą nie gwarantuje ocalenia szyby. :(
Ludzie często chowają radia pod siedzenia i niestety czasami zdarzy się, że czy jest tam radia, czy nie i tak szyba będzie wybita.

Pafqo
28-05-2005, 19:31
W wa-wie kradną oryginalne forda, ale tylko z CD. Pozdstawowe z kaseciakiem ma każdy więc one tak nie kuszą. Ja mam model 5000 z obsługą zmieniarki i zmieniarkę. Jak na razie (tfu tfu tfu) uchował się przed chciwymi łapskami złodziejaszków.

Pozdróffka

Hehehe, teraz tylko czekaj az ktos niepozadany przeczyta tego posta i pozegnasz sie z radiem. :getsome:

Wiesz ilu zlodziei przeglada takie fora :zly:

MaciekG
28-05-2005, 23:00
Czasami nawet zabranie radia ze sobą nie gwarantuje ocalenia szyby. :(
Ludzie często chowają radia pod siedzenia i niestety czasami zdarzy się, że czy jest tam radia, czy nie i tak szyba będzie wybita.

Niestety :( Ale zawsze "lepiej" stracić szybę niż szybę+radio.

burton
29-05-2005, 11:46
radia jeszcze dlugo unas beda chodliwe... tak dlugo jak inni beda woleli kupic radio z "jakiegos: zródla.
Ja mam radio fordowskie , jestem zadowolony a panel malenki, tyci tyciuni i latwo go wszedzie schowac. poza tym brak tego panelu jest dobrze widoczny-jaskrawe kolory w miejscu po panelu:)

MaciekG
30-05-2005, 12:53
To ja się zareklamuję w wątku: jakby ktoś z Klubowiczów potrzebował 6000CD to mam na zbyciu.

pingwin
30-05-2005, 13:02
No, tak a co ze zwyklymi radiami ze zdejmowanym panelem? Czy to nie zniecheca zlodzieja? Co on potem zrobi z radiem bez panela?

Pozdrawiam,
pInGwIn

Bert_777
30-05-2005, 16:25
:metal

Onli parking strzeżony

Onli !!!

slawek515
30-05-2005, 23:55
miałem te same wątpliwości mam radio blaupunkta za ciężką kasę a ,że w mondku było orginalne radio 5000 więc blaupunkt leży w domku.
Koleś obiecał schować mi radio gdzieś w autku i wtedy będzie działał jako odtwarzacz płyt cd i mp3.
A tak naprawdę szkoda mi wywalać orginalne radio bo chyba zostanie mi dziurka albo pod lub nad nowym radiem co jakoś za bardzo mnię nie zachwyca.

MaciekG
31-05-2005, 01:00
A tak naprawdę szkoda mi wywalać orginalne radio bo chyba zostanie mi dziurka albo pod lub nad nowym radiem co jakoś za bardzo mnię nie zachwyca.

Eee, kupujesz za naście złotych rameczkę redukującą i wygląda pięknie. Plus kieszeń i nie ma strachu :) Mojego pioneerka nikt nie weźmie, chyba że z szafy w domu ;)

Sinuspi
02-06-2005, 20:42
jakoś tak dziwnie mi się wydaje ze w kazdym forum o fordzie jest taki watek 8O

Pafqo
02-06-2005, 20:45
jakoś tak dziwnie mi się wydaje ze w kazdym forum o fordzie jest taki watek 8O

tez to zauwazylem. myslalem ze mam matrixa :P

burton
03-06-2005, 09:46
No, tak a co ze zwyklymi radiami ze zdejmowanym panelem? Czy to nie zniecheca zlodzieja? Co on potem zrobi z radiem bez panela?

Pozdrawiam,
pInGwIn

zniecheca??? jak ci w lodzi podpieprza radio bez panela to w ndz udaj sie na ŁKS a tam na pewno je znajdziesz:)))

P_iter
03-06-2005, 14:12
...ciach... Co on potem zrobi z radiem bez panela?

pInGwIn

Dokupi panel na bazarze albo na Allegro. :(

maciek
03-06-2005, 17:06
Raz mi się udało złapać z ojcem delikwenta, który buchnął nam radio z samochodu. Dostał za swoje :getsome: ale i tak wezwaliśmy policję. Najlepsza była reakcja jednego z nich. Wyszedł z VV, rozejrzał się i mówi do mnie cicho: "Dobrze mu wiliście - nie ma śladów. Trzeba było lepiej bo to gówniaż. Starzy przyjadą i go zwolnią i tyle będzie".
Ale się trochę pomylił. Jego stary przyjechał i gówniażawi na komisariacie dodatkowo wlał. A nam oddał za szybę:).

OTTO
04-04-2010, 20:48
UUUUUUUUUUUUUUUU ale stary temat już zdaje się zarósł pokrzywami, ale ja też się właśnie zastanawiałem czy kradną te fabrycznie montowane radia, dlatego odkopałem wątek kradzieży. Szkoda, że tak u nas jest to już w Rosji czy w Rumuni przestaną krasc a unas dalej będą, tacy jacyś zacofani jesteśmy, tak tak MY, bo to potem niektórzy z nas idą na giełdę i ze świadomością kupują kradzione, więc złodzieje kradną i koło się zamyka. :glupi1: :smash: :glupi1: :smash: :glupi1: :smash:

Gurgul99
04-04-2010, 21:30
Gdyby panował u nas piękny zwyczaj... upierdzielić rączkę za kradzież....więcej radyjek byłoby na miejscu....lecz pół narodu byłoby inwalidami....

snoopy
10-04-2010, 20:41
ee nie gadajcie poprawiło się u nas z tymi kradzieżami.


Powód jest myślę prozaiczny to się małolatom nie opłaca.
Kiedyś za markowe radio płaciło się 600-800zł model ze średniej półki a teraz ? Za 199/299 w zależności od promocji można kupić nowe radyjko w sklepie i to dobrej marki. Ile za to dostanie złodziej ? Lepiej komórę wyciąć od gimnazjalisty....
Oryginalne radia na kasetę są w cenie złomu za 100ke jest naprawdę ładne a za 50-60zł lekko zmęczone. CD za 200zł też da się kupić więc myślę że zabieranie mini panela wystarczy aby zniechęcić małolata, do tego te ryglowanie ....

OTTO
10-04-2010, 21:38
No i snoopy nadał sens rozmowy, niech mi już nikt nie psioczy na "Made in China" bo to dzięki Chinolom mamy tanie ale w realnej cenie a nie sztucznie wygórowanej radia. Bo tak na prawdę to kawałek plastiku, podobnie jak wiele innych rzeczy za które polski czy inny producent golił nas na pałę.

daniellomasa
10-04-2010, 22:24
o i snoopy nadał sens rozmowy, niech mi już nikt nie psioczy na "Made in China" bo to dzięki Chinolom mamy tanie ale w realnej cenie a nie sztucznie wygórowanej radia. Bo tak na prawdę to kawałek plastiku, podobnie jak wiele innych rzeczy za które polski czy inny producent golił nas na pałę.

jeżeli te radia są podobnie wykonane do większości wyrobów 'made in china'
to już się boję połowa rozpada się jeszcze przed użyciem
druga połowa zaraz po
no i są te które troszkę dłużej wytrzymają

snoopy
10-04-2010, 23:45
daniellomasa połowa markowej elektroniki (jak nie więcej) jest teraz składana w chinach. Jakość na tym specjalnie nie cierpi, bo "chińczyki to takie same ludzie " jak inni i jeśli dać im technologię i szkolenia to będą tak samo pracować tyle, że taniej...

Co innego jak mówimy o typowej chińszczyźnie czyli jakiś pioner (z 1 "E" ) itd. tam oczywiście liczy się tylko cena... więc efekt jest często tragiczny. Jednak trzeba pamiętać, że to nie chińczycy są temu winni ale konsumenci co chcą tanich produktów.

Lukasz
12-04-2010, 08:56
Jednak trzeba pamiętać, że to nie chińczycy są temu winni ale konsumenci co chcą tanich produktów.

otóż to snoopy - to że coś ma napis "Made in China" niewiele znaczy - fabryka jest w chinach, technologia pochodzi od producenta i MUSI być przestrzegana. Jakość wyrobów jest identyczna jak tych produkowanych gdziekolwiek indziej (mówię o wyrobach sygnowanych markami nie wywodzącymi się z Chin :) ) A że siła robocza jest tania, to opłaca się tam składać a sprzedawać w świecie.

No i mam nadzieję że nikt z Was nie kupował nigdy na allegro na przykład anteny magnesowej do cb bez kabla bo tańsza niż z kablem. Co z tego że tańsza jak może to była kiedyś moja antena? Jest popyt na kradzione to są i kradzieże.

jamax
12-04-2010, 09:40
Sam się zastanawiałem po tym jak opędzlowali moje auto, co z tym zrobią ?
Navi bez zasilacza ( nawet ładowarki po zapalniczkę nie umieli wyjąc)
CB bez anteny (nie umieli otworzyć bagażnika , bo tam szedł kabel to go....urwali)
I radio ( nie markowy badziew Medion) które płyt już nie czytało.Był port USB
Kto to kupi ? Za ile ?
Navi nowe ( kompletne ) to jakieś 200 zł
CB podobnie a odtwarzacz MP3 to 100 zł.
Łapy poprzetrącać i tyle bo to nie dla zysku nawet tylko głupie szkody

OTTO
12-04-2010, 20:43
o i snoopy nadał sens rozmowy, niech mi już nikt nie psioczy na "Made in China" bo to dzięki Chinolom mamy tanie ale w realnej cenie a nie sztucznie wygórowanej radia. Bo tak na prawdę to kawałek plastiku, podobnie jak wiele innych rzeczy za które polski czy inny producent golił nas na pałę.

jeżeli te radia są podobnie wykonane do większości wyrobów 'made in china'
to już się boję połowa rozpada się jeszcze przed użyciem
druga połowa zaraz po
no i są te które troszkę dłużej wytrzymają

daniellomasa weź teraz do ręki swój tel komórkowy i wyciągnij baterię-zobaczysz co tam jest napisane. To samo zrób z laptopem-i znów magiczny napis a jak pójdziesz zrobic sobie kawę to od spodu czajnika.... no zgadnij co jest napisane.....? W Chinach robią prawie wszystkie radia do aut (pomijam resztę elektroniki) a to "prawie co nie" robią u nich to nie jesteś w stanie odróżnic od reszta ani po wyglądzie ani po dźwięku. Jedno jest jeszcze pewne że dzięki tańszym radiom z Chin wkońcu spadnie kradzież sprzętu z naszych aut, i jeszcze jedno jest pewne że dzisiejszy sprzet Pioneera to ciulstwo w porównaniu z tym co było 10 lat temu, bez względu na miejsce produkcji. Poprostu zeszli na psy.

daniellomasa
12-04-2010, 21:41
daniellomasa weź teraz do ręki swój tel komórkowy i wyciągnij baterię-zobaczysz co tam jest napisane. To samo zrób z laptopem-i znów magiczny napis a jak pójdziesz zrobic sobie kawę to od spodu czajnika.... no zgadnij co jest napisane.....? W Chinach robią prawie wszystkie radia do aut (pomijam resztę elektroniki) a to "prawie co nie" robią u nich to nie jesteś w stanie odróżnic od reszta ani po wyglądzie ani po dźwięku. Jedno jest jeszcze pewne że dzięki tańszym radiom z Chin wkońcu spadnie kradzież sprzętu z naszych aut, i jeszcze jedno jest pewne że dzisiejszy sprzet Pioneera to ciulstwo w porównaniu z tym co było 10 lat temu, bez względu na miejsce produkcji. Poprostu zeszli na psy.
dlatego napisałem

jeżeli te radia są podobnie wykonane do większości wyrobów 'made in china'
to już się boję połowa rozpada się jeszcze przed użyciem
wiem że wszystko jest made in china
nie odniosłem się konkretnie do produktu audio tylko zrobiłem porównanie ponieważ
opony nowe po niedługim użyciu nie można wyważyć
tarcze hamulcowe się odkształcają
klucze przy pierwszej próbie użycia zmieniają rozmiar
sanki odpada oparcie
autka które kupowałem dziecku po otwarciu pudełka odpadały kółka i inne elementy
buty często gęsto nie wytrzymują okresu gwarancji i wiele wiele innych przykładów zapewne znasz je z życia

ale nie o to chodzi jestem za po co przepłacać
jeżeli dżwięk i jakość jest zadowalająca czemu nie

OTTO
12-04-2010, 21:50
No bo trafiłeś na produkty nie tylko wyprodukowane w Chinach ale i przez nie opracowane-o ile można to tak nazwac. W pamięci mamy zeszłe lato jak polscy celnicy zawracali całe tiry z rakotwórczymi klapkami ze śmierdzącej gumy. Ale sprzęt jest robiony na licencji a nawet na maszynach automatach przywiezionych prosto z europy, tylko ręce podającego elementy na taśmę są "żółte" :bigok: