PDA

Zobacz pełną wersję : Brak mocy w V6



mra
22-10-2006, 16:42
Witajcie,
Jako że jest to mój pierwszy post tutaj, to mam nadzieje że nic nie pokręce.
Otóż ostatnio shamowałem swojego mondka i wyszedł mi taki oto wykres:
http://images4.fotosik.pl/176/96c0d8ce46cd14f7.jpg (www.fotosik.pl)
Moje pytanie jest, czy taki niedobór mocy i momentu możę wynikać z tylko z wieku auta (1997r) czy też z np. zapchanego wydechu?
Samochód ma przebieg 108 tys. km, miesięc temu przeszedł bardzo dokładny przegląd w ASO, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Będe wdzięczny za wszelkie rady.

Wojtacz
22-10-2006, 20:00
Jak na swój wiek to ma trochę za mały przebieg :banan: :jezyk1:

wrozek
22-10-2006, 22:08
Witaj !!
Według tego (http://www.vtech.pl/wykresy/ford/ford-mondeo-2.5-v6-123-49.html)
to nie wyszło to najgorzej.
A przyczyny:
zużyty silnik
kiepskie paliwo
świece i kable WN
olej
problem z otwarciem dodatkowych dolotów
mało wydajna pompa paliwowa ( przydałoby się sprawdzić ciścnienie w całym zakresie obrotów pod obciążeniem)
przytkany wydech
nie do końca otwierająca się przepustnica
....a może na kołach tyle mocy powinno być?

mra
22-10-2006, 22:42
No to porównując do tego to nie jest tak tragicznie.
Paliwo, płyny, oleje, świece i kable były OK (sprawdzane na przeglądzie - poza paliwem).
Silnik ma udokumentowany przebieg, jestem drugim właścicielem więc raczej odpada aby nmiał przejechane ze dwa razy tyle.
Ja najbardziej podejrzewam wydech.

STraits
23-10-2006, 10:22
POwiem tak. Duratec wogóle ma spaprany wydech. Odnośnie mocy. Mi wyszło na Duratecu 158 KM i 207 Nm. Więc porównywalnie. Nie licz na to że będziesz miał więcej jak 160KM. Momentu na pewno wiecej nie będzie. Wykres wygląda ładnie. Doloty widać że się otwierają. Pompa wyrabia bo wykres jest ładny - bez poszarpań. Zapłon też nie wypada bo by było widać ząbkowania. Powyżej 5000 RPM ten silnik juz w zasadzie nie ciągnie co widać na Twoim wykresie i pokrywa się z moimi obserwacjami. Wykres jest tam zpłaszczony. Także wszystko jest OK. Nie szukaj dziury w całym bo i tak nic nie znajdziesz.

dave_go
23-10-2006, 19:53
Dla pocieszenia powiem Ci że inne benzynowe Mondki też nie trzymają fabryki.
Jeśli nie czytałeś to sprawdź sobie TEN (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18501&postdays=0&postorder=asc&start=0) wątek.

Moim zdaniem nie jest źle ale sprawdzenie tego wydechu nie zaszkodzi.

gorilla666
23-10-2006, 22:54
A przyczyny:
zużyty silnik
kiepskie paliwo
świece i kable WN
olej
problem z otwarciem dodatkowych dolotów
mało wydajna pompa paliwowa ( przydałoby się sprawdzić ciścnienie w całym zakresie obrotów pod obciążeniem)
przytkany wydech
nie do końca otwierająca się przepustnica


zgadzam sie z powyzszym ale zalecam sprawdzic katalizator lub wjechac na hamke z rozłaczonym wydechem zaraz za kolektorem wydechowym

STraits
24-10-2006, 09:58
A przyczyny:
zużyty silnik
kiepskie paliwo
świece i kable WN
olej
problem z otwarciem dodatkowych dolotów
mało wydajna pompa paliwowa ( przydałoby się sprawdzić ciścnienie w całym zakresie obrotów pod obciążeniem)
przytkany wydech
nie do końca otwierająca się przepustnica


zgadzam sie z powyzszym ale zalecam sprawdzic katalizator lub wjechac na hamke z rozłaczonym wydechem zaraz za kolektorem wydechowym

Może uzyskać mylny wynik. Ja jak wjechałem na rozłączonym standardowym wydechu to doszło prawie 10 koni i 10 Nm w całym zakresie obrotów. A rozłączyłem za katem środkowym. A tłumiki nowe - oryginalne. I się okazuje że niezłe pokłady mocy/momentu tłumią V6 :) W 170 KM nie miałem tego wrażenia, bo ładnie wyszedł na rolkach, ale w ST200 juz się to uwidoczniło mocno.

Jazzmen33
11-02-2007, 17:46
Jak na swój wiek to ma trochę za mały przebieg :banan: :jezyk1:
Ja kupiłem
swoje mondeo I 1995r.2,0i Ghia we wrześnu 2006r.Miał 36000 tyś km.
W środku wyglądał jak w kościele.Mam do niego ksiąke serwisową i żadnych wałków nie było.
Jak ktoś szuka to zna :)) jdzie

Stoper
12-02-2007, 02:10
Jak na swój wiek to ma trochę za mały przebieg :banan: :jezyk1:
Ja kupiłem
swoje mondeo I 1995r.2,0i Ghia we wrześnu 2006r.Miał 36000 tyś km.
W środku wyglądał jak w kościele.Mam do niego ksiąke serwisową i żadnych wałków nie było.
Jak ktoś szuka to zna :)) jdzie


Wierzysz w to?

Jazzmen33
12-02-2007, 21:23
Tak bo kupiłem go od swojego teścia:).Autko stało cały czs w garaży ,a on jezdził fiestą po zakupy.Mondeo było na specjalne wyjazdy.Gośc ma 70 lat i mi je sprzedał bo stwierdził ,że jest za stare więc kupił sobie nowy model.Teraz czekam aż bedzie miał znowu podobny pomysł.Wię niedługo bede pewnie jezdził najnowszym Mondeo :) :) :)