PDA

Zobacz pełną wersję : Opony Dayton D210



Marek1957
09-11-2014, 12:43
Witam.
Czy miał ktoś taki przypadek lub podobny do mojego: zakupiłem nowe opony Daytona D210 letnie i po wyważeniu i założeniu pojawił się taki oto objaw - do prędkości ok. 100 - 115 km/godz. wszystko jest w porządku. Przy prędkości ok. 120 - 125 km/godz. zaczyna drgac nie tylko kierownica, ale także cały samochód. Po przekroczeniu tej prędkości pomiędzy 130, a 145 znowu wszystko jest w porządku. Od 145 km/godz. wzwyż znowu pojawia się drganie samochodem. Większych prędkości nie próbowałem ze względów bezpieczeństwa.

morhot
09-11-2014, 17:47
Możliwości po kolei:
1. Źle wyważone.
2. Krzywe felgi.
3. Wybulona opona - bicie osiowe.

rezulteo opony
10-11-2014, 16:47
Witamy,

Najlepiej podjechać do najbliższego zakładu wulkanizatorskiego i tam na szybko zdiagnozują o co chodzi. Jeżeli wcześniej się tak nie działo to pewnie można to wiązać z wymianą opon. :car:
Rezulteo

VIT
11-11-2014, 00:54
miałem tak jak piszesz w oponach Continental pojechałem sprawdzić to na warsztacie, sprawdzili koła na wyważarce i nic nie było widać ale stwierdzili że się przejadą i zobaczą. Po przejażdżce mechanik powiedział że jeszcze felgi sprawdzą czy nie są krzywe i wrzucił je na maszynę wyważającą aby to sprawdzić po czym wyszło że felgi są proste. Także werdykt padł na opony i też w ten dzień zmieniłem koła na zimowe też Continentale i sprawdziłem czy nadal będzie całym samochodem trzęsło, ale na moje szczęście okazało się że już nie trzęsie więc opony na lato z Continentala zostały na warsztacie bo i tak się do niczego nie nadawały.

rezulteo opony
12-11-2014, 19:49
Witajcie,

Dlatego właśnie lepiej pojechać i sprawdzić, a w razie czego jak opony są nowe i to jest wina producenta to można starać się o reklamacje bądź wymianę według prawa. Jednak oczywiście trzeba najpierw dokładnie sprawdzić kto i czy zawinił ;)

Pozdrowienia,

Rezulteo