PDA

Zobacz pełną wersję : Działanie klimy



Urbanskil
26-05-2005, 20:11
Witam, Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć jak działa klima w MK I ? Czy jeżeli podniosę temperaturę wewnątrz (przekręcę pokrętło temperatury) to sprzęzarka będzie się włączać rzadziej ? Czy po prostu włączy się nagrzewnica i podniesie temperaturę. Chodzi o to czy podniesienie temperatury wewnątrz lepiej robić pokrętłem, czy też włączając i wyłączając klimę ?

marek101
26-05-2005, 20:22
wszystkie klimy działają tak samo podobnie jak lodówki nawet kimatronik dodaje ciepłe powietrze z nagrzewnicy .zwłykła klimja pracuje cały czas musisz dodac ciepłego powietrza

fuel111
26-05-2005, 21:55
Działanie klimy najprościej określić można w ten sposób. Załącza się to chłodzi. Chłodzi tak do czasu aż czujnik przed wymiennikiem nie wyłączy klimy ona działa w pewnym zakresie. To tyle. Druga sprawa to jest temperatura wewnątrz auta. Można utrzymywać ją na dwa sposoby, pierwszy pokrętłem od siły nawiewu lub drugi sposób przekręcając regulator temperatury cieczy do nagrzewnicy. Reasumując - albo mieszasz ciepłe powietrze z zimnym przy bardziej intensywnym przewietrzaniu albo słaby przepływ - niski bieg dmuchawy a temp. nastawiona na niebiesko.

adasn
27-05-2005, 17:49
koledzy mam pytanko
czy jak włącze klime powinna być kałuża pod autkiem czy nie, bo u mnie nic niema jak włącze klime.???? :pad: :pad:

fuel111
27-05-2005, 18:06
Sikanie samochodu to wstydliwa rzecz, ale wcale nie musi zawsze się zsikać :skromny: . Jednym słowem to zależy jak długo działała przed wyłączeniem, lub masz zatkany odpływ skroplin pod parownikiem.

adasn
27-05-2005, 18:11
gdzie jest ten,,odpływ skroplin pod parownikiem?"może sam go mogę przepchać,nawet po 20min .nic?????? Dzięki

fuel111
27-05-2005, 21:18
20 minut to za mało aby powstała plama, chyba, że jest bardzo duża różnica temperatur. Ale żeby go przepchać, to trzeba trochę porozbierać układ nawiewu przy wymienniku. Znajduje się przy silniku dmuchawy.

HEVA
27-05-2005, 22:36
koledzy mam pytanko
czy jak włącze klime powinna być kałuża pod autkiem czy nie, bo u mnie nic niema jak włącze klime.???? :pad: :pad:

W instrukcji piszą, że woda się skrapla i leci na asfalt i nie mamy sie tym przejmować. Czyli być powinna.

waldemarz
27-05-2005, 23:56
koledzy mam pytanko
czy jak włącze klime powinna być kałuża pod autkiem czy nie, bo u mnie nic niema jak włącze klime.???? :pad: :pad:

Przepraszam ale czy nie ma juz madrzejszych pytan i wiekszych problemow 8O Postaw samochod na sloncu o temperaturze powietrza 30stopni C na jakies 1/2 dnia, potem wlacz silnik i klime , postoj z godzinke i bedziesz mial nawet jezioro bodenskie. Myslisz ze jak wlaczysz klime tak odrazu z rana to masz miec wielkie kałuze? Pojezdzij po miescie w sloncu i w korkach przy wlaczonej klimie i napewno zobaczysz swoje jeziorko :banan:

setaszi
28-05-2005, 09:51
oby nie zobaczył w środku :)

fuel111
28-05-2005, 09:59
oby nie zobaczył w środku :)
To dziurkę zrobi :)) :))

adasn
28-05-2005, 10:01
koledzy mam pytanko
czy jak włącze klime powinna być kałuża pod autkiem czy nie, bo u mnie nic niema jak włącze klime.???? :pad: :pad:

Przepraszam ale czy nie ma juz madrzejszych pytan i wiekszych problemow 8O Postaw samochod na sloncu o temperaturze powietrza 30stopni C na jakies 1/2 dnia, potem wlacz silnik i klime , postoj z godzinke i bedziesz mial nawet jezioro bodenskie. Myslisz ze jak wlaczysz klime tak odrazu z rana to masz miec wielkie kałuze? Pojezdzij po miescie w sloncu i w korkach przy wlaczonej klimie i napewno zobaczysz swoje jeziorko :banan:
Jeżdzilem 3 godz w korkach w piękny sloneczny dzień 27C i nic pa

fuel111
28-05-2005, 10:10
To bierz się chłopie za przepychanie odpływu 8O

waldemarz
28-05-2005, 12:44
Jeżdzilem 3 godz w korkach w piękny sloneczny dzień 27C i nic pa
To jezeli tak to tak jak ci Fuel napisal podciagnij rekawy i wez sie za naprawe. :beer:

v1tek77
28-05-2005, 15:58
A mnie czeka serwis klimy bo przestala tak wydajnie chlodzic. Pewnie bedzie do nabicia :wall:
A upaly niezmozliwe

KoLin
28-05-2005, 16:23
a ile takie nabicie kosztuje??

a i jeszcze jedno pytanie jak mam włączona klime to wentylator mieć na obieg otwarty (czyli w prawo przekręcony) czy na obieg zamkniety (czyli w lewo przekręcony) ??

waldemarz
28-05-2005, 16:48
koszt nabicia to kwota 250zl.

fuel111
28-05-2005, 20:57
a ile takie nabicie kosztuje??

a i jeszcze jedno pytanie jak mam włączona klime to wentylator mieć na obieg otwarty (czyli w prawo przekręcony) czy na obieg zamkniety (czyli w lewo przekręcony) ??
Aby szybko schłodzić wnętrze to na obiegu wewnętrznym w lewo, ale podczas jazdy to tylko w prawo bo wtedy masz napływ świeżego powietrza :metal koszty to różnie od 190 do 250 ze sprawdzeniem szukaj promocji np. Norauto itp.