PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Czy cewki z volvo pasują do forda?



Geodeta
11-12-2014, 20:48
Witam, mam problem z drgającym silnikiem, temat wałkowany wielokrotnie i bez odpowiedzi, zacząłem się zastanawiać czy problem nie jest związany z cewkami zapłonowymi. Moje pytanie brzmi następująco: czy cewki z volvo pasują do forda. Pozdrawiam

ccLot
11-12-2014, 23:10
Pasuje, z tego co pamiętam przy wymianie świec, to na moich są fabryczne oznaczenia Volva.:zakrecony:

Alecki
12-12-2014, 10:39
Też mam drgawki, sprawdziłem, co tylko można (cewki w idealnym stanie) i głównym podejrzanym jest u mnie dwumasa.

Osiem
12-12-2014, 12:50
Ja bym się przyjrzał rozrządowi. Powiem na swoim przykładzie. Miałem również drgawki i nie miałem na nie pomysłu. Odpowiedź przyszła sama. Przyszedł czas na wymianę rozrządu (zawsze robię to po zakupie nowego auta), więc go w sobotę wymieniłem. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po wymianie, to ustały wszelkie drgania silnika zarówno na luzie jak i na obrotach (odpuszczona gaz na biegu), dodatkowo silnik pracuje ciszej i bardzo równo. Wydaje mi się, że przypadkowo znalazłem przyczynę drgań.

Alecki
12-12-2014, 13:21
...wymieniłem rozrząd i kółka VVT. I nadal drży :(

Osiem
12-12-2014, 14:38
...wymieniłem rozrząd i kółka VVT. I nadal drży :(
No to mi zabiłeś ćwieka...
Kurcze no to może rzeczywiście dwumasa?

Geodeta
12-12-2014, 15:30
Teraz to już nie mam pomysłu, auto kupione w maju tego roku, po kupnie wymieniony rozrząd, dwumasa, filtry, oleje itd. Mechanik stwierdził, że świece są dobre (jeszcze to mogę wymienić). Komputer pokazuje zero błędów. Mogą to być poduszki silnika z jednym ale, czasami zdarzy się że szarpnie silnikiem tak jak inni to opisują co by wskazywało na problemy z zapłonem. Poza tymi drganiami auto jeździ jak należy (nie mam porównania do "zdrowego" mondeo). Zastanawiam się nad próbą na hamowni, wykres powinien te szarpnięcia zarejestrować i oczywiście pokaże czy liczba koników się zgadza. Pytałem o cewki z volvo bo jest ich więcej na rynku i po lepszych cenach. Dziękuje za pomoc

Alecki
12-12-2014, 15:38
Może kup jedną cewkę i poprzekładaj kolejno.
Cewka w Mondeo ma oznaczenie Volvo 30713417.

Tu wymontowana z mojego:
http://images67.fotosik.pl/449/38d4801e59eb2de7gen.jpg

Geodeta
12-12-2014, 17:09
Wielkie dzięki, chyba tak zrobię. Pozdrawiam

Osiem
13-12-2014, 09:12
Myślę, że to najlepszy pomysł. Niestety jest nas mało z tymi silnikami więc wiedza też ograniczona.

Geodeta
13-12-2014, 15:10
Spróbuje wymienić poduszki i sprawdzić zawór z turbosprężarki. Mechanik zaraz po kupnie oglądał świece i cewki i powiedział, że wszystko ok. Może poszarpywania i drgania mają dwie różne przyczyny, może niepotrzebnie łączymy te dwa objawy razem.

Osiem
13-12-2014, 22:52
Może jest to jakiś pomysł. Ja dzisiaj przeżyłem załamkę z kolei. Przygód ciąg dalszy. Zaczęła mi po 300 km ciec nowa pompa wody. Dopiero sie uporałem z rozrządem i jazda od nowa, ehhh....Niech mnie ktoś przytuli... :-)

inteligent
14-12-2014, 13:21
Osiem z ciekawości jakiej firmy ta pompa wody? I w którym miejscu Ci cieknie?

Osiem
15-12-2014, 14:13
Osiem z ciekawości jakiej firmy ta pompa wody? I w którym miejscu Ci cieknie?
Nie chce koledze śmiecić w temacie, ale pompa SKF-a, cieknie spod tego dekielka uszczelniającego. Stała się dziwna rzecz. Po wymianie rozrządu i pompy + płyn chłodzacy uzupełniłem ubytek, ponieważ silnik po wymanie zawsze cos tam jeszcze wciągnie (dopowietrzy się ). Dolałem tak na 3/4 miedzy min a max na zimnym silniku. Następnego dnia wywalio nadmiar płynu przelewem pod korkiem od góry (zalany zbiornik z boku i pod spodem). Wytarłem i myslałem, że na tym koniec. Plama jednak dalej była i okazało sie po pprzejrzeniu pzrez mechanika, że leci także z pompy. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności w kazdym razie u mnie różnica w poziomie płynu chłodniczego na zimnym i ciepłym silniku to jakieś 2-2,5 cm. O tyle podnosi sie po nagrzaniu. Nie wiem jak jets w tym silniku, bo tego jeszcze nie znam. W poprzdnim 2.0 Duratec to było jakies 1-1,5 cm, ale też płyny było mnie bo i układ mniejszy.