PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Wosk do metalików kontra wosk z teflonem (PTFE)



andrzej1963
04-02-2015, 21:08
Witam,
pytanie jak w tytule - który rodzaj preparatu lepiej i na dłużej zabezpiecza karoserię auta? Polerowanie w obu przypadkach jednakowe (lekkie i przyjemne)?
No i na koniec pytanie estetyczne - lakier błyszczy się po obu specyfikach jednakowo?
Dzięki za info.

Jondi
05-02-2015, 18:40
nie chodzi Ci przypadkiem o powłoki teflonowe?
Wosk do metaliku? Są woski z drobinami metaliku a tak to lakier to lakier nie ma znaczenia metalik perła czy gładki

andrzej1963
05-02-2015, 19:22
Ten z teflonem mam na myśli ten:

http://allegro.pl/turtle-wax-ptfe-original-wosk-z-teflonem-ochrona-i5002851331.html
a ten do metaliku mam na myśli ten:

http://allegro.pl/turtle-wax-metallic-wosk-mleczko-do-metalikow-i4980057219.html

Ten drugi ("metallic") stosuję od dłuższego czasu i jestem zadowolony....

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

Ale generalnie chodziło mi o to który rodzaj preparatu lepiej i na dłużej zabezpiecza karoserię auta? Polerowanie w obu przypadkach jednakowe (lekkie i przyjemne)?
No i na koniec pytanie estetyczne - lakier błyszczy się po obu specyfikach jednakowo?

DarkLight
05-02-2015, 23:53
Żaden z tych.
Najdłużej zabezpiecza i trzyma się wosk syntetyczny typu Finish kare 1000p high temp. Polecam kupić tester (może i mała puszka ale baaardzo wydajna,użyłem już na 5 razy na mondki w sedanie i prawie wgl nie zużyło się), nakłada się bajecznie przy dobrej temperaturze (15-20 stopni) i trzyma się kilka miesięcy. Oczywiście przed nałożeniem wosku należy jeszcze lakier odpowiednio do tego przygotować bo sam wosk to jest tzw. wisienka na torcie ;)

andrzej1963
06-02-2015, 00:18
Tak,tak wszystko rozumiem. Jednak raczej nie chodzi mi o producenta tylko o to który z wymienionych jest skuteczniejszy (lepszy) technologicznie: ten zwykły nazwany "metallic" czy jednak ten z dodatkiem teflonu (PTFE), bo ponoć ten z teflonem dłużej chroni karoserię, a nakłada się go niby podobnie "gładko" jak zwykły wosk bez dodatku teflonu.
I opinia właśnie w tej kwestii by mnie interesowała.

DarkLight
06-02-2015, 00:57
Andrzej nie zrozum mnie źle ale obdywa to są mazidła marnej jakości które wytrzymują średnio 2 mycia auta lub kilka dni deszczu a do tego brudzą okropnie gumy i plastiki na aucie i nic ci wtedy z tego zabezpieczenia lakieru. Lepiej kupić wosk renomowanej firmy z dobra opinia na zime i na lato. Może kosztują troche więcej niż te ale uwierz mi szybko zauważysz różnice i będziesz zadowolony z jakości i wydajności produktów z wyższej półki co nie oznacza nie osiągalnej bo można kupować tańsze i mniejsze testery które i tak wystarczą na długo.

No ale dobrze, chcesz to ci powiem, ogólnie z teflonem jest dłuższa ochrona ale to tylko na papierku i czysto teorytycznie bo to jest "chłyt marketingowy". Jedne z lepszych wosków nie mają tego a i tak dużo dłuzej wytrzymują od tych co podałes ;)

dżizas
06-02-2015, 02:22
Andrzej

DarkLight ma rację.
Kiedyś też używałem mazideł Turtla i sądziłem, że jest dobrze, bo coś tam się błyszczało.

Obecnie używam Collinite 476 który daje co najmniej kilkuktotnie lepszy efekt od wszyskich marketówek poza tym jest bardzo wydajny i nie należy do drogich wosków.
Dobre opinie ma również Poorboy's.
Zymöl trochę droższy.

bartekk
06-02-2015, 06:57
Oczywiście kolega DarkLight ma rację.

FK1000P, dwie warstwy, potrafił przetrzymać niemal cały sezon zimowy. Stosunek kosztu testera w stosunku do wydajności i trwałości wosku jest rewelacyjny.

Do wymienionych tutaj marek bardzo dobrych wosków dorzucę jeszcze Dodo Juice, który robi naprawdę fajne woski.

andrzej1963
06-02-2015, 20:07
Dzięki za wszystkie opinie. Szczerze mówiąc moje pytanie miało na celu zasięgnięcie opinii czy te woski z teflonem są trwalsze od standardowych.
Produkty Turtle Wax oczywiście wiadomo,ze rewelacji nie robią, bardziej dałem je za przykład do odniesienia się Was do wosku zwykłego i z teflonem.

Jondi
07-02-2015, 15:05
w produktach z wysokiej półki czy też bardziej profesjonalnych a nie marketowych nie ma wosków z teflonem sa natomiast powłoki teflonowe. Nie pomożemy Ci który jest lepszy bo naszym zdaniem oba są nic nie warte. Za te same pieniądze jak już koledzy pisali kupisz tester markowego wosku który wytrzyma kilka razy dłużej na lakierze jak tamte. Tak czy siak uważam że z tych co wymieniłeś obydwa są kiepskie i będą miały zbliżoną trwałość... już QD sonaxa lepiej się utrzyma

kukis
11-02-2015, 10:46
Z wyższej półki oczywiście że są z teflonem proszę bardzo:
http://sklep.swissvax-detailing.pl/index.php/exterior/woski/shield-200ml.html
lub coś tańszego
http://www.pielegnowacauto.pl/wosk-race-glaze-4x4-tester-15ml.html
Ogólnie to wosk z PTFE trochę dłużej chroni lakier od standardowego wosku.

Jondi
11-02-2015, 18:55
zgadza się ale swissvax to już bardzo wysoka półka i dlatego go nie uwzględniłem
odnośnie Race Glaze zawsze słyszałem o nich kiepskie opinie i konsystencja nigdy mi nie odpowiadała więc je przekreślam na starcie chodź tego konkretnego w rękach nie miałem.
Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd po prostu nie uwzględniłem tego że ktoś może chcieć wydać kwoty powyżej 500zł na wosk :) bo mało kto niestety może sobie pozwolić na taki wydatek :)

diablo228
11-02-2015, 23:49
i tu byś się zdziwił kolego ile ludzie kupują wosków powyżej 500ZŁ :) To tak jakbyś powiedział mało kto zabezpiecza sobie lakier topowymi powłokami gdzie koszt takiej usługo to 2500- 3000zł :) za samo zabezpieczenie :)

Jondi
12-02-2015, 15:49
kolego koszty nałożenia dobrej powłoki są niższe i to sporo :) A osoby prywatne raczej mało takich wosków kupują. Skąd to wiem? Żyję z tego ;)