PDA

Zobacz pełną wersję : V6 IMRC - zerwana linka....



FeveR
02-11-2006, 08:39
....i co dalej. Otworzylem dzisiaj magiczna skrzyneczke w nadzieji ze elektronika padla, a tu sie okazuje linka sie zerwala i tyle. Jakie perspektywy naprawy ?? Mozna zakupic nowa tylko linke czy jak wiekszosc rzeczy w serwisie wystepuje tylko w komplecie z calym modulem IMRC. Czy nasi drodzy koledzy od rynku wtornego sprzedaja tylko linki, a moze po prostu isc do rowerowego i zakupic linki i probowa cos rzezbic.

szwagier
02-11-2006, 09:40
Nie wiem jak we Wrocławiu bo w Gdańsku jest jeden warsztat gdzie dorabiają linki do wszystkiego. trzeba im tylko dostarczyć starą na wzór. Poszukaj u siebie Pewnie też znajdziesz taki warsztat. Ceny to ok.10 zł sama linka, 20zł linka z pancerzem.

fuel111
02-11-2006, 09:58
No tak jak kolega wyżej pisze. Jak nie podeślij linkę to u nasz w wace dorobimy. :)

FeveR
02-11-2006, 17:46
No tak jak kolega wyżej pisze. Jak nie podeślij linkę to u nasz w wace dorobimy. :)

Linke juz znalazlem w rowerowym :metal tylko jeden problem jest ze ona ma zabezpieczenia po obu stronach, przy przepustnicy i w module IMRC, narazie glowkuje nad tym jak to zrobic i czym zabezpieczyc koniec w IMRC, pozatym wyglada na to ze bez sciagania calego pancerze i przepustnicy dolnej sie nie obejdzie - bo jak zarobic to zabezpieczenie w poblizu samochodu ni da sie. trzeba walczyc

dave_go
02-11-2006, 23:48
Tam gdzie dorabiają linki to i chyba końcówki zaciskają - nie powinno być z tym kłopotu - trzeba by tylko cały moduł wytargać i do fachmana zawieźć.

Linka w pobliżu przepustnicy jest wypinana i zakończona takim dynksem jak linka to tempomatu w V6.

W poniższym linku masz piękny widok tego ustrojstwa

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=133571470

PS. FeveR co ty tak ten moduł ciągle psujesz ? :))

FeveR
04-11-2006, 20:54
PS. FeveR co ty tak ten moduł ciągle psujesz ? :))

Jak go nie psuje - o mnie po prostu nie lubi :P. A na powaznie to chyba linka sie juz wyzluzyla i gdy po naprawie Elektroniki zaczalem z niej nadmiernie korzystac :satan: - powiedziala dosc. Jutro sie za to biore - postanowilem urwac stare - nawiercic na srednice nowej linki (to juz zrobione) i nastepnie zlutowac czyms tam - nie wiem dokladnie ale Tata bedzie wiedzial :D

szwagier
04-11-2006, 21:46
Lutowanie linek jest ok. Tzn odtłuścić linkę (fabryczniew jest zakonserwowana) najlepiej spirtem lub acetonem, zabielić końcówkę linki, nawinąć cienki drucik na linkę i zalać ją cienką warstwą cyny. Gwarantuję że trwałość zakończenia będzie nie mniejsza niż org. Jeśli jednak nie wierzysz to ogólnie dostępne są zakończenia linek. Niestety ich mocowanie jest na śrubkach a ja jenak bardziej wierzę w lutowanie mimo że jest bardziej pracochłonne. :metal

FeveR
04-11-2006, 22:17
Lutowanie linek jest ok. Tzn odtłuścić linkę (fabryczniew jest zakonserwowana) najlepiej spirtem lub acetonem, zabielić końcówkę linki, nawinąć cienki drucik na linkę i zalać ją cienką warstwą cyny. Gwarantuję że trwałość zakończenia będzie nie mniejsza niż org. Jeśli jednak nie wierzysz to ogólnie dostępne są zakończenia linek. Niestety ich mocowanie jest na śrubkach a ja jenak bardziej wierzę w lutowanie mimo że jest bardziej pracochłonne. :metal

Hmm - nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy. Chodzi mi ze linka na koncu jest zakonczona takim walcem przewierconym (podobne do konca lini w rowerach np przy manetkach hamulcowych). Dokladnie taki same walec musze zalozyc na koniec mojej i zamocowac - myslalem wlasnie o przylutowaniu.

STraits
05-11-2006, 11:12
Lutowanie linek jest ok. Tzn odtłuścić linkę (fabryczniew jest zakonserwowana) najlepiej spirtem lub acetonem, zabielić końcówkę linki, nawinąć cienki drucik na linkę i zalać ją cienką warstwą cyny. Gwarantuję że trwałość zakończenia będzie nie mniejsza niż org. Jeśli jednak nie wierzysz to ogólnie dostępne są zakończenia linek. Niestety ich mocowanie jest na śrubkach a ja jenak bardziej wierzę w lutowanie mimo że jest bardziej pracochłonne. :metal

Hmm - nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy. Chodzi mi ze linka na koncu jest zakonczona takim walcem przewierconym (podobne do konca lini w rowerach np przy manetkach hamulcowych). Dokladnie taki same walec musze zalozyc na koniec mojej i zamocowac - myslalem wlasnie o przylutowaniu.


Zastosuj ciężarki takie jak w wędkarstwie są - ołowiane. Rozwierć małym wiertełkiem wzdłuż, włóż linke i zaciśnij kombinerkami.

FeveR
05-11-2006, 13:14
Zastosuj ciężarki takie jak w wędkarstwie są - ołowiane. Rozwierć małym wiertełkiem wzdłuż, włóż linke i zaciśnij kombinerkami.

Niestety wszystkie dzisiejsz proby spalily na panewce - sila z jaka ta linka ciagnie przepustnice niestety byla zbyt duza aby wytrzymac to moje lutowanie. Niestety zaciskanie rowniez ma ograniczone mozliwosci gdy masz to na samochodzenie - trzeba by bylo wypiac linke przy przepustnicy wyciagnac caly pancerz i pudelko IMRC i poleciec gdzies na prase. Ciekawi mnie czy ta linka jest dostepna w serwisie, sklepie, salonie itp czy wystepuje tylko w komplecie z IMRC za grube pieniadze.

nieska
05-11-2006, 21:42
Pytanie żółtodzioba
Co to jest moduł IMRC
Czy to małe ustrojstwo przy prawym reflektorze ??
Za co jest ono odpowiedzialne?

FeveR
06-11-2006, 07:49
Pytanie żółtodzioba
Co to jest moduł IMRC
Czy to małe ustrojstwo przy prawym reflektorze ??
Za co jest ono odpowiedzialne?
W twoim samochodzie tego nie ma - wiec mozesz spac spokojnie - w mk2 i chyba mk3 odpowiedzialny jest za sterowanie zmiana geometrii kolektora dolotowego. W Mk1 zmianami steruje podcisnienie - a nie jakas elektronika.

dave_go
06-11-2006, 22:27
Zastosuj ciężarki takie jak w wędkarstwie są - ołowiane. Rozwierć małym wiertełkiem wzdłuż, włóż linke i zaciśnij kombinerkami.

Niestety wszystkie dzisiejsz proby spalily na panewce - sila z jaka ta linka ciagnie przepustnice niestety byla zbyt duza aby wytrzymac to moje lutowanie. Niestety zaciskanie rowniez ma ograniczone mozliwosci gdy masz to na samochodzenie - trzeba by bylo wypiac linke przy przepustnicy wyciagnac caly pancerz i pudelko IMRC i poleciec gdzies na prase. Ciekawi mnie czy ta linka jest dostepna w serwisie, sklepie, salonie itp czy wystepuje tylko w komplecie z IMRC za grube pieniadze.

Spróbuj zakończyć linkę czymś takim

http://img164.imageshack.us/img164/2029/img6151ek9.th.jpg (http://img164.imageshack.us/my.php?image=img6151ek9.jpg)

jest metalowe, zakręcane na dwie śrubki i jest małych rozmiarów więc jeśli jeszcze nic nie wykombinowałeś to może coś takiego (??)

Linka nie jest dostępna oddzielnie tylko z całym modułem.

FeveR
07-11-2006, 07:36
Spróbuj zakończyć linkę czymś takim

http://img164.imageshack.us/img164/2029/img6151ek9.th.jpg (http://img164.imageshack.us/my.php?image=img6151ek9.jpg)

jest metalowe, zakręcane na dwie śrubki i jest małych rozmiarów więc jeśli jeszcze nic nie wykombinowałeś to może coś takiego (??)

Linka nie jest dostępna oddzielnie tylko z całym modułem.

Juz to przerabialem - zeby wlazyc linke i ja skrecic - to masz tylko jedna plaszczyzne w ktorej mozna ten dzinks ulozyc. A potem ja juz to masz to za nic nie dopasujesz do otworu w kolku zwijajacym. Kupilem drugi modul IMRC z linka - wiec elektronike bede mial w zapasie :)

altoot
07-11-2006, 09:52
Kupuj linke w rowerowym ziooom.
Zrobiłem tak z linką do tempomatu, a to metalowe coś na końcu potraktowałem dremelem i jest bardzo zblizone do oryginału. :bigok:

STraits
07-11-2006, 10:02
Kupuj linke w rowerowym ziooom.
Zrobiłem tak z linką do tempomatu, a to metalowe coś na końcu potraktowałem dremelem i jest bardzo zblizone do oryginału. :bigok:


Tempomat lekko zawija linke, a IRMC zdrowo ją szarpie. Ręką ciężko jest pociągnąć za uchwyt żeby doloty się otworzyły - jest tam mocna sprężyna.

altoot
07-11-2006, 10:45
Tempomat lekko zawija linke, a IRMC zdrowo ją szarpie. Ręką ciężko jest pociągnąć za uchwyt żeby doloty się otworzyły - jest tam mocna sprężyna.


Gwarantuję, że fabrycznie zarobionej końcówki linki rowerowej nawet IRMC nie wyrwie :satan:
Zanim założyłem to do siebie, poddawałem rozmaitym testom, niczym Ci kolesie z reklamy odkurzacza :los:

STraits
07-11-2006, 15:32
Tempomat lekko zawija linke, a IRMC zdrowo ją szarpie. Ręką ciężko jest pociągnąć za uchwyt żeby doloty się otworzyły - jest tam mocna sprężyna.


Gwarantuję, że fabrycznie zarobionej końcówki linki rowerowej nawet IRMC nie wyrwie :satan:
Zanim założyłem to do siebie, poddawałem rozmaitym testom, niczym Ci kolesie z reklamy odkurzacza :los:

No dobra, tyle że linka rowerowa zakończona jest tak z 1 strony, a druga ? :) nie zerwie przy przepustnicy to zerwie w środku IMRC.

altoot
07-11-2006, 16:33
No dobra, tyle że linka rowerowa zakończona jest tak z 1 strony, a druga ? :) nie zerwie przy przepustnicy to zerwie w środku IMRC.


A tego to nie wiem.
Nie widziałem IMRC w środku :)

FeveR
07-11-2006, 17:25
TO dremele - to jakis klej czy co ?? Pozatym szczerze tak jak Marcin napisal - na prawde konkretna sila musi zadzialac silniczek ( w zasadzie to przez te przekladnie nie ma tragedii) aby naciagnac sprzezyne przy dolotach. Pozatym juz mam dosc eksperymentowania z zakonczeniami - poczym poskladac wszystko do kupy - na jeden strzal, po ktorych w skrzynce na IMRC lata sobie dalej samo zakonczenie.

FeveR
09-11-2006, 18:57
Panowie fachowcy, a moze i Panie

O co chodzi. Czy ktos z Was wie jak zachowa sie ECU w takiej sytuacji. Maxymalne obciazenie silnika ECU wysyla sygnal do IMRC - powieksz kolektor dolotowy, zebym mial wiecej powietrza, a ja dam wiecej paliwa. Co gdy w tym momencie modul IMRC jest odlaczony, czy ECU czeka na informacje zwrotna od IMRC ze dolot zmieniony i dopiero wtedy zmienia ilosc paliwa ?? Chodzi o to czy przy braku IMRC ecu moze podawac zbyt duza ilosc paliwa (zbyt bogata mieszanka) przy max obciazeniu ??

STraits
09-11-2006, 21:43
Panowie fachowcy, a moze i Panie

O co chodzi. Czy ktos z Was wie jak zachowa sie ECU w takiej sytuacji. Maxymalne obciazenie silnika ECU wysyla sygnal do IMRC - powieksz kolektor dolotowy, zebym mial wiecej powietrza, a ja dam wiecej paliwa. Co gdy w tym momencie modul IMRC jest odlaczony, czy ECU czeka na informacje zwrotna od IMRC ze dolot zmieniony i dopiero wtedy zmienia ilosc paliwa ?? Chodzi o to czy przy braku IMRC ecu moze podawac zbyt duza ilosc paliwa (zbyt bogata mieszanka) przy max obciazeniu ??

Zobacz na ilość przewodów dochodządzą do IMRC :) To nie tylko urządzenie wykonawcze które działa na zasadzie włącz-wyłacz. Podaje także do ECU informacje czy otworzyło klapki czy nie. Jeśli linka zerwana była, a IMRC sygnalizował otworzenie - chociaż faktycznie go nie było - to autko jeździło "bogato".

FeveR
10-11-2006, 07:37
Zobacz na ilość przewodów dochodządzą do IMRC :) To nie tylko urządzenie wykonawcze które działa na zasadzie włącz-wyłacz. Podaje także do ECU informacje czy otworzyło klapki czy nie. Jeśli linka zerwana była, a IMRC sygnalizował otworzenie - chociaż faktycznie go nie było - to autko jeździło "bogato".


A co w przypadku, gdy modulu wogole nie ma - ecu nie dostaje informacji zwrotnej - wiec nie wzbogaca mieszanki ?? A i drugie pytanie czy przy max otworzeniu przepustnicy z wolnych obrotow - przy wpelni sprawnym IMRC - doloty otworza sie natychmiast czy w okolicach 3500 ??

STraits
10-11-2006, 08:53
Zobacz na ilość przewodów dochodządzą do IMRC :) To nie tylko urządzenie wykonawcze które działa na zasadzie włącz-wyłacz. Podaje także do ECU informacje czy otworzyło klapki czy nie. Jeśli linka zerwana była, a IMRC sygnalizował otworzenie - chociaż faktycznie go nie było - to autko jeździło "bogato".


A co w przypadku, gdy modulu wogole nie ma - ecu nie dostaje informacji zwrotnej - wiec nie wzbogaca mieszanki ?? A i drugie pytanie czy przy max otworzeniu przepustnicy z wolnych obrotow - przy wpelni sprawnym IMRC - doloty otworza sie natychmiast czy w okolicach 3500 ??

Otwierają się w zależności od obciążenia silnika. Np. w ST200 otwierają się 200-300 RPM wcześniej. Jeśli nie będzie IMRC silnik będzie miał "dół" taki jak powinien być, a góra będzie fatalna. Miałem okazje obejrzeć kiedy otwiera się u mnie IMRC na hamowni. Hamowałem go z podniesioną maską - wyszło że przy około 3300-3400 otwiera się IMRC. Przy powolnym dodawaniu gazu IMRC moze się otworzyć nawet przy 4500 RPM.

FeveR
10-11-2006, 15:01
Oki - dzieki Marcinie - a co w takim razie moze byc odpowiedzialny za slaby dol. O co chodzi - autko przy max depnieciu w przepustnice na jalowym ma ulamek sekundy zawachania - wiele osob twierdzilo ze slabo sie wkreca.

STraits
10-11-2006, 19:56
Oki - dzieki Marcinie - a co w takim razie moze byc odpowiedzialny za slaby dol. O co chodzi - autko przy max depnieciu w przepustnice na jalowym ma ulamek sekundy zawachania - wiele osob twierdzilo ze slabo sie wkreca.

Najczęściej przepływomierz. Chyba że IMRC cały czas otwiera doloty. Odepnij IMRC i przejedź się. A zresztą - lada moment będziesz miał nowy IMRC w domu :satan:

FeveR
10-11-2006, 20:28
Oki - dzieki Marcinie - a co w takim razie moze byc odpowiedzialny za slaby dol. O co chodzi - autko przy max depnieciu w przepustnice na jalowym ma ulamek sekundy zawachania - wiele osob twierdzilo ze slabo sie wkreca.

Najczęściej przepływomierz. Chyba że IMRC cały czas otwiera doloty. Odepnij IMRC i przejedź się. A zresztą - lada moment będziesz miał nowy IMRC w domu :satan:

TEn dol to w zasadzie mam wlasnie teraz i chyba wczesniej tez byl - tylko jakos mi to nie przeszkadzalo (nie zwrocilem na to uwagi). Wlasnie teraz - czyli wogole gdy jezdze bez IMRC, przepylowiem mierzony i sprawdzany stan zanieczyszczenia 4 miesiace temu.