PDA

Zobacz pełną wersję : !!! ALDEK W POTRZEBIE !!!



altoot
28-05-2005, 20:30
Problem tkwi w jego instalacji LPG... nie może jechać na gazie... instalka przerzuca mu rodzaj zasilania na PB...


instalacja gazowa to sekwencja Dream XI


Pomożcie, bo aldek jest w trasie, a na Pb smigać nie chce..



Resetował juz komputer - bezskutecznie, filtr gazu nowy...


Czy przyczyna moze tkwić w katalizatorze?? ewentualnie w skladzie mieszanki (ponoć czuć zgniłe jajeczka przy butowaniu, wg mnie za bogata mieszanka)



dzieki za wszelkie wskazówki w imieniu Waldka

pingwin
28-05-2005, 20:58
Mnie mowili gazownicy, ze sekwencja moze wylaczac LPG jak ma cos nie tak z lambda, zeby nie zalatwic katalizatora.

Ponoc takie wlaczenie PB z tego powodu moze sie zdarzyc raz na kilkadziesiat tys. km i nie nalezy sie tym przejmowac (jesli po chwili wlaczy z powrotem na LPG).

Jesli sie samo nie naprawi, to ja bym stawial na sonde lambda lub awarie w samej instalacji.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Wroniasty
29-05-2005, 03:40
Słuchaj to niekoniecznie Lambda. Dość dużo jest przypadków w których zawodzi elektrozawór butli gazowej. Wtedy sekwencja "twierdzi", że nie ma gazu, więc przełącza na paliwo.

Jeżeli to nie jest sekwencja to niech sprawdzi czy odparownik jest gorący...

A pozatym to niekoniecznie "fochy" instalacji muszą być. Może wynikać to np. z zatankowania złego gazu. Jeżeli mieszanka jest skrajnie uboga - pomimo prawidłowego działa sondek - sekwencja samoczynnie przełączy na benzol.

Pozdroxy

jarekch
30-05-2005, 17:41
Przerabiałem to u siostry.
Winą jest czujnik ciśnienia gazu umieszczoy w listwie gazowej.
Niestety wymagana wizyta u gazownika i wymiana na nowy.
Siostra miała gratis jeszcze na gwarancji nawet nie zdążyła przejechać 1000km.

Truszek
30-05-2005, 17:51
A mówiłem, by podjechał na grilla ...

altoot
30-05-2005, 19:33
A mówiłem, by podjechał na grilla ...

Jeszcze byście w cholere tego STka mu wysadzili... :satan:


PS. Aldek przygonił przez pół Polski na Pb... z ostatniej rozmowy z nim (dziś okolo 15) wynika, ze z pomocą Krzysia z Radzynia znalazł gazownika, ktory montuje takie instalacje ...


MIejmy nadzieje ze bedzie OK

v1tek77
30-05-2005, 19:54
PS. Aldek przygonił przez pół Polski na Pb... z ostatniej rozmowy z nim (dziś okolo 15) wynika, ze z pomocą Krzysia z Radzynia znalazł gazownika, ktory montuje takie instalacje ...


MIejmy nadzieje ze bedzie OK
Pewnie z powodu tego Pb nie jest za szczesliwy :wall:
Na gazie taka wycieczka to nic przyjemnego a na Pb, STkiem :satan:

krzys125
30-05-2005, 19:57
A mówiłem, by podjechał na grilla ...

Jeszcze byście w cholere tego STka mu wysadzili... :satan:


PS. Aldek przygonił przez pół Polski na Pb... z ostatniej rozmowy z nim (dziś okolo 15) wynika, ze z pomocą Krzysia z Radzynia znalazł gazownika, ktory montuje takie instalacje ...


MIejmy nadzieje ze bedzie OK


Ja rozmawiałem z Nim wczoraj pod wieczór i dałem mu namiary. dzisaij nie miałem czasu dzwonić czy tam był czy nie. może wieczorkiem zakręcę.

krzys-68
31-05-2005, 00:22
A pisac to masz czas? :satan:

adasn
31-05-2005, 02:42
Witam!!!
Panowie założyłem sobie sekwencje i dziś walnołem 1000km i co jakiś czas mnie też przeskakiwało na PB ,ale tylko na 2 sekundy,jutro jade do gazowników niech wymienią to co mają wymienić (lamde już wymieniłem przy instalacji) wydaje mi się że troszke dużo spalił 10 l na 100km ale na moje szczęście to spalił 2 butle gazu. :beer: :beer: :beer: