PDA

Zobacz pełną wersję : Temat na topie czyli co sie dzieje z klimą!!!



aro1979
29-05-2005, 16:28
Witam
W moim MK III jest automatyczna klimatyzacja! Załączam klimę po paru sekundach leci chłodek załącza sie chyba sprężarka potem po 30 sekundach slychac jak cos sie rozłącza potem po 30 sekundach znów sie załącza "jakiś witrak" i tak w koło Macieju! Dodam że kiedy tak jakby sprężarka wyłączała się chłodek leci cały czas! Czy tak ma być czy coś się już chrzani?
Pozdrawiam

werc
29-05-2005, 16:49
Tak ma być - ustawia zadaną temperaturę tak jak lodówka :terefere: jak jest zadana wyłącza jak się podnosi załącza i tak do us...nej (śmierci aż wyłączysz klimę) :))

fuel111
29-05-2005, 18:18
I popieram kolegę wyżej - no może z tą śmiercią usraną nie do końca :)) :satan: , bo wystarczy temperatura otoczenia poniżej 6 st.C i nie będzie się już tak załączać :metal :brawo: :))

werc
29-05-2005, 20:52
Ano - z tego upału już mi się pomerdało i mój mózg nie zakodował że to tylko przejściowe a u nas jest też i taka pora roku jak ZIMA. Rzeczywiście wtedy :ass: chociaż u mnie to granica 4st.C. (przynajmniej tak twierdzi producent) to ten kawałek w instrukcji który mnie najbardziej ubawił - "załączać okresowo klimatyzację nie krócej jak na 30 min" - ciekawe jak w zimie? Garaż co prawda mam ale do trzymania części, bo za daleko (jakieś 500m) a jak zechcę w nocy po fajki albo :beer: na drugą stronę ulicy do Statoil podjechać???!!!

fuel111
29-05-2005, 22:07
Ano - z tego upału już mi się pomerdało i mój mózg nie zakodował że to tylko przejściowe a u nas jest też i taka pora roku jak ZIMA. Rzeczywiście wtedy :ass: chociaż u mnie to granica 4st.C. (przynajmniej tak twierdzi producent) to ten kawałek w instrukcji który mnie najbardziej ubawił - "załączać okresowo klimatyzację nie krócej jak na 30 min" - ciekawe jak w zimie? Garaż co prawda mam ale do trzymania części, bo za daleko (jakieś 500m) a jak zechcę w nocy po fajki albo :beer: na drugą stronę ulicy do Statoil podjechać???!!!
Dobre Werc dobre :brawo: :beer: :beer: :satan:

Jakub
30-05-2005, 10:56
klimatyzację możesz załączyć również przy włączonym nawiewie ciepłego powietrza. Zobaczysz wtedy jak pięknie szybki odparowuja. Klima jak jest to trzeba jej używać, bo czynnik chłodzący zawiera olej, który smaruje i KONSERWUJE układ klimy.

werc
30-05-2005, 21:03
U kogo zawiera, u tego zawiera :jezyk1: ja musiałem rozebrać bo się porypało - a dzisiaj zrobiłem od 5,00 prawie 800 km :satan: :zly:
Dobrze że autko się sprawuje :metal bo pewnie bym jeszcze spał.