PDA

Zobacz pełną wersję : Siwy dym



werc
29-05-2005, 21:12
Coś mi się poprzestawiało po zmianie rozrządu. Końcówki wtrysków też wymieniłem, wszystkie - a jak, należy mu się :) i filtr paliwa też.
Problem - coś przy rozruchu ciężko pali i telepie tak jakby jeden albo dwa wtryski łapało później 8O , na wolnych obrotach kopci jak cho...ra "siwy dym"
- jak przygazuje znika :hmm:. Na mocy niby nie ubyło, przyśpieszenie OK na obroty wchodzi ładnie. Pali w trasie 5, nie wiem jak w mieście bo po zmianach nie miałem okazji sprawdzić (dzisiaj w nocy znowu Kraków).
Na mój łeb przy zmianie paska mógł się przestawić zapłon - mechanikowi na ręce patrzyłem, ale poprzedni pasek był rozciągnięty na maxa - konkluzja - jeśli zapłon był ustawiany do rozciągniętego to nowy dużo ktrótszy - chyba mógł przestawić :niewiem:
Inne przyczyny na razie wymyślam - co wy na to?
Podpowieddzcie coś będę wdzięczny :beer: :beer: :beer:

numerek
29-05-2005, 21:21
wtrysk bardzo przyspieszony ....
nalezy wyregulowac wyprzedzenia kąta wtysku !
najlepiej w warsztacie w ktorym wymieniali paski

werc
29-05-2005, 21:32
Tak właśnie myślałem -
już jestem umówiony po powrocie - tylko tam gdzie wymieniałem końcówki :metal

krzys-68
29-05-2005, 21:54
Pewnie kazdy doradzi to samo:sprawdż kąt wyprzedzenia wtryskuJesli masz pompe Lucasa to łatwo o pomyłke,bo nie ma klina na wałkach

werc
29-05-2005, 22:08
Mam Lucasa :niewiem: :wow:

fuel111
29-05-2005, 22:14
Panowie, a nie uważacie że za zły kąt wprzedzenia odpowiada czarny kopcący dym, a za lejące wtryski biały i gryzący - no może siwy ale bardziej biały.?Ja najpierw sprawdziłbym jak rozpylane i przy jakim ciśnieniu paliwo. :(

werc
29-05-2005, 22:24
Zgadza się biały - gryzący, znika przy wyższych obrotach - tylko na biegu jałowym, jak odpalam po nocy to jałowy jakiś słaby 650-700 obr, przygazuję i w porządku.