PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Wyciek spod korka oleju



Osiem
18-04-2015, 16:00
Witam
Ostatnio trochę polatałem po autostradach i dzisiaj zauważyłem, że góra silnika jest trochę zalana olejem, który idzie spod korka oleju. Co dziwne olej był też w sanym korku od góry, jakby ktoś nalał w niego od góry oleju. No tego już nie kumam. Zacząłem obstawiać pękbięty korek, ale po dokładnym wytarciu nie widać pęknięcia. Sam olej na silniku już suchy, ale w korku od góry stało go ze 2 mm. O co chodzi?

kordyl
18-04-2015, 19:23
Wygląda, że korek jest nieszczelny. Tam przecież podczas pracy silnika jest "burza olejowa"

Osiem
18-04-2015, 20:04
Wygląda, że korek jest nieszczelny. Tam przecież podczas pracy silnika jest "burza olejowa"

No też tak obstawiam, ale skąd olej od góry w korku?
Druga sprawa powiedz mi czy te korki mają jakąkolwiek uszczelkę, bo moj nie ma i powiem szczerze, że się zdziwiłem, bo korek wygląda tandetnie. Nawet we Fiescie kojej żony wykonany jest o niebo lepiej.

kordyl
20-04-2015, 15:33
Nie mam uszczelki. Faktycznie jest jakby z taniego plastiku, ale wkręca się z oporem, jest szczelny.

Osiem
20-04-2015, 20:24
Nie mam uszczelki. Faktycznie jest jakby z taniego plastiku, ale wkręca się z oporem, jest szczelny.

Hmmm... Z oporem pojecie względne, u mnie nibyvteż jest opór ale jakiś taki lichy. W każdym razie nie leci teraz nic a nic. Prawdopodobnie miałem za dużo oleju, bo prawie pod max i przy wysokich obrotach przez parę godzin na autostradzie wyrzucił nadmiar.

bolekrbv
28-04-2015, 22:26
Po prostu maszyna się zapociła jak Pudzian po treningu haha.

luki8306
05-09-2016, 21:21
Witam mam taka sama przypadlosc z tym olejem.Jestem dopiero co po wymianie oleju i przy duzym butowaniu nadal to samo.Albo wymienie korek na nowy albo oleje temat bo auto chodzi ja burza:)

Osiem
07-09-2016, 09:20
Witam mam taka sama przypadlosc z tym olejem.Jestem dopiero co po wymianie oleju i przy duzym butowaniu nadal to samo.Albo wymienie korek na nowy albo oleje temat bo auto chodzi ja burza:)

Nowy korek załatwi sprawę. Bardzo miło wspominam o to auto :)