PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] 2.5 T Brak mocy po zagazowaniu. Położenie pedału przyspiesznika D 63 % - POMOCY



pazdziernik
23-04-2015, 00:49
Witam forumowiczów.

Poszukuje pomocy przy moim mondku 2.5t. Po zagazowaniu ( i wielu innych perturbacjach ) ma ze 160 KM i na pewnych obrotach nierówna pracę ( przy 2200 telepie nim ). Jedyne do czego mógłbym się czepiać, to przy odczytach z forscana " Położenie pedału przyspiesznika D" wynosi 63 % przy wciśniętym pedale na 100% ( APP ), MAP wykazuje doładowanie w przedziale 0.4 - 0.5 B. Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy by uświadomić nowicjusza co to za parametr i co on robi z moim autkiem.

Niepokoją mnie też odczyty z czujnika przepustnicy 86% oraz MAF'a 4.28V 170 g/s ( czy to są właściwe wartości ?)

Wdzięczy za pomoc, poniżej załączam zrzuty FS przy obciążeniu na autostradzie 4 i gaz do dechy.

P.S. Czym najlepiej diagnozować Moją hybrydę ( oprogramowanie do Forda czy Volvo - jakie i za ile )

1 https://drive.google.com/file/d/0B1w2NYiTgiOSZTRCTXZFVzdGaUk/view?usp=sharing


2 https://drive.google.com/file/d/0B1w2NYiTgiOSRFFfUzFyZ0RtWTQ/view?usp=sharing


.

bolekrbv
28-04-2015, 22:07
Diagnoza tylko programem do forda a MAP pokazuje ci ciśnienie jakim doładowuje ci turbina tj. jakie występuje w kolektorze ssącym. 0.6 to max jakie powinno ładować na standardowym programie.

pazdziernik
07-05-2015, 10:42
Dzięki za odpowiedź.

Na chwilę obecną nie dysponuje softem do forda wiec diagnozuje czym się da ( forscan , Torque). W między czasie wymieniłem pedał gazu oraz przepływomierz, max wartości się nie zmieniły. Zastanawia mnie fakt iż nie ma na necie ( przynajmniej ja nie znalazłem ) info o wskazaniu MAF'a przy maxymalnych obrotach i otwartej przepustnicy.

Zebra
15-05-2015, 21:03
Nie znajdziesz takiej informacji bo co 1m npm sie bedzie roznic... Jaka pogoda to inne wskazania jakie cisnjenie atmosferyczne to bedzie inaczej. Jaki stan filtra to bedzie inaczej.
Nie ma stalych wartosci np przy 150 i decha.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka