PDA

Zobacz pełną wersję : Koncesja, podatek od radyjka ?



tlp
08-11-2006, 08:37
Wczoraj jadąc do pracy usłyszałem w radyjku rozmowę mobilków o tym że od stycznia planowany jest podatek albo koncesja na radyjka. Czy ktoś z klubowiczów o tym słyszał ?

BS
08-11-2006, 09:06
wątpliwa sprawa - byłoby to chyba naruszenie prawa UE ... na pewno nie może być koncesji na paśmie obywatelskim na małe nadajniki bo w dyrektywach z tego zrezygnowano z tego co pamiętam i u nas poszli tym tropem właśnie dlatego żeby harmonizować prawo...

krzys-68
08-11-2006, 09:35
dokladnie tak jak pisze Bartek,plotki rozsiewaja sami kierowcy TIR,ktorzy tez zasmiecaja pasma obywatelskie.Jakiekolwiek obostrzenie jest niezgodne z prawem zunifikownym w tym momencie z obowiazujacym w EU w tej dziedzinie.PLOTKI

COUGAR
08-11-2006, 11:36
dokladnie tak jak pisze Bartek,plotki rozsiewaja sami kierowcy TIR,ktorzy tez zasmiecaja pasma obywatelskie.Jakiekolwiek obostrzenie jest niezgodne z prawem zunifikownym w tym momencie z obowiazujacym w EU w tej dziedzinie.PLOTKI

No zgadzam się całkowicie tylko, że nasi rządzący sprawiają wrażenie nieobliczalnych i nie wiadomo co im do głów strzeli. :getsome:

BS
08-11-2006, 11:41
No zgadzam się całkowicie tylko, że nasi rządzący sprawiają wrażenie nieobliczalnych i nie wiadomo co im do głów strzeli. :getsome:

jak szaleni by nie byli, to nie odważą się złamać postanowień dyrektyw - a z tego co pamiętam to i w jakimś rozporządzeniu jest o tym mowa -więc skutkuje ono bezpośrednio i nasze ustawy nie mają tu nic do gadania bo rozporządzenia obowiązują w całej unii i nie wymagają implementacji w ustawach ... muszę się tym tematem zainteresować bo mnie to zaciekawiło ...

krzys-68
08-11-2006, 13:40
Jedyne co moga zrobic to zastrzec niektore pasma o odpowiednich czestotoliwosciach :satan:

Oktan
08-11-2006, 14:35
to że jakieś Państwo UE wyda Dyrektywę nie oznacza że jest ona obowiązująca we wszystkich państwach członkowskich - aby tak było należy daną Dyrektywę "wprowadzić" do stosowania poprzez stosowną ustawę bądź inny akt prawny obowiązujący w danym państwie (w skrajym wypadku może to być dekret króla)
tak więc nie wszystkie dyrektywy powstałe w UE sa u nas !!

twierdzę tak bo w tym siedzę :metal

BS
08-11-2006, 14:44
Oktan wybacz ale się mylisz :nono: ... na studiach co nie co liznąłem prawa ue tak więc sprawa wygląda następująco -oczywiście za nieścisłości przepraszam ale uczyłem się tego już dawno temu ... mamy dyrektywy wydawane przez UNIĘ EUROPEJSKĄ (czyt. m.in. parlament europejski w dosyć skomplikowanej procedurze..) -dyrektyw nie wydają państwa członkowskie tak jak piszesz. Dyrektywa musi być implementowana przez państwa członkowskie w określonym w niej terminie- istnieje swoboda co do sposobu osiągnięcia zamierzeń dyrektywy- państwo członkowskie UE może użyć dowolnych srodków aby rozwiązania dyrektywy wprowadzić w życie - w Polsce jest to zazwyczaj ustawa (ale czy np. zmniejszenie ilości poławianych ryb osiągniemy przez zakaz połowów co 2 dzień czy przez zakaz wydawania pozwoleń na prowadzenie takich połowów czy w inny sposób to już nasza sprawa).
Są jeszcze rozporządzenia odpowiednich organów UE, które wchodzą w życie bezpośrednio - nie trzeba ich w żaden sposób implementować (czyli wprowadzać do krajowego porządku prawnego) - obowiązują bezpośrednio i można się na nie powoływać przed sądami krajowymi tak jak na akty krajowe. Na dyrektywy możemy powoływać się przed sądami krajowymi tylko w przypadku sporów z władzą państwową ale tylko w przypadku gdy dyrektywa została źle implementowana lub wogóle nie została implementowana do krajowego porządku prawnego.

krzys-68
08-11-2006, 18:02
Na razie to wszystko plotki,spokojnie poczekajmy. :bigok:

tlp
08-11-2006, 18:28
Na razie to wszystko plotki,spokojnie poczekajmy. :bigok:

Miejmy taką nadzieje. Bo jak tak dalej pójdzie to za niedługo powietrze nam opodatkują.

ubidigi
08-11-2006, 20:53
Naszym pięknym kraju nad Wisłą gdzie po rzece pływają kaczuszki wszystko możliwe. :wall: :party:

Mimo wszystko jest to niemożliwe choćby na dyrektywy unijne. Co prawda przewidywana jest nowa krajowa tablica przeznaczeń częstotliwości, lecz we wszelkich rozmowach i konsultacjach w ministerstwie niema jakiekolwiek mowy o tym paśmie. Jest ono nieatrakcyjne komercyjnie.

A słuchać naszych kochanych kierowców TIR'ów to można, ale jedynie o sytuacji drogowej. :banan: :car:

krzys-68
08-11-2006, 21:15
Generalnie ja akurat sie nie bardzo przejmuje,nawet jakby wprowadzili ograniczenia dotyczące stosowania CB dopuszczajac tylko "dla firm" to mam wszystkie radia "w firmie i na potrzeby firmy" :satan:

jarekson
10-11-2006, 19:35
Ja też słyszałem ale tylko plotki w CB.

gregor00
10-11-2006, 20:01
No zgadzam się całkowicie tylko, że nasi rządzący sprawiają wrażenie nieobliczalnych i nie wiadomo co im do głów strzeli. :getsome:

jak szaleni by nie byli, to nie odważą się złamać postanowień dyrektyw - a z tego co pamiętam to i w jakimś rozporządzeniu jest o tym mowa -więc skutkuje ono bezpośrednio i nasze ustawy nie mają tu nic do gadania bo rozporządzenia obowiązują w całej unii i nie wymagają implementacji w ustawach ... muszę się tym tematem zainteresować bo mnie to zaciekawiło ...


No ja tam im nie wierze oni się odważą,
a my wszyscy za to zapłacimy. :zly: :zly:

Jak zwykle :wall: