PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] mondeo mk4 2.5 turbo blow off



tomczyk
11-05-2015, 21:22
witam, czy moze mi ktos opisac po kolei montaz zaworu blow off krok po kroku do mojego silnika 2.5 turbo ( najlepiej jakies fotki) i czy ktos wogle zakladal zaki zawor???:hmm:

MAG
12-05-2015, 07:52
W tym silniku bov powoduje niemal same kłopoty - 99% tych co go zamontowali, po krótkim czasie i tak go wywalali.

tomczyk
12-05-2015, 19:34
spoko dzieki za info pzdr

Żelek
13-05-2015, 10:01
W tym silniku bov powoduje niemal same kłopoty - 99% tych co go zamontowali, po krótkim czasie i tak go wywalali.

a mozesz wyjasnic dlaczego? Pytam z ciekawosci? Co sie dzieje po zalozeniu?

bolekrbv
14-05-2015, 10:43
Na pewno wskazania przepływomierza są błędne bo powietrze zassane i policzone wypuszczasz do atmosfery, bez jakiejkolwiek kontroli jego ilości. I tu już jest kupa. Jeśli już zakładać coś takiego to najlepiej zamiennik. Widziałem dedykowane do foki st, konstrukcyjnie bez gumowej membrany za to tłoczek i sprężynka. Można kupić na pewno z dwoma twardościami sprężyn, miękka dla fabrycznego softu a twardsza dla wirusa. Po za tym nic nie trzeba kombinować tylko odkręcasz seryjny i w to miejsce montujesz zamiennik. http://www.protuninglab.com/bov-ff05-25l.html tak to wygląda.

Zebra
15-05-2015, 19:58
W kazdym silniku z przeplywomierzem montaz zaworu upustowego laczy sie z problemem.
Tak jak kolega napisal. Powoetrze juz policzone trafia do atmosfery i , nagly brak na sondzie.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka