PDA

Zobacz pełną wersję : Co powoduje wlaczanie wiatrakow chlodnicy klimatyzacji



ujemny
30-05-2005, 12:28
Otoz mam caly czas z tymi wiatrakami, raz sie wlaczaja, raz nie (I bieg, z wcisnieciem wlacznika klimatyzacji w kabinie). Przekaznik? To jest element wykonawczy, zatem jego zawieszanie moglby skutkowac takim efektem. Chce jednak wyjsc troche przed szereg i zapytac co informuje przekaznik, ze ma sie wlaczyc/wylaczyc? Presostat? Czy presostat odpowiada tylko za zalaczanie w trybie awaryjnym, na IIgi bieg? Czy tez presostat powinien dawac informacje o potrzebie zalaczenia wiatrakow juz z wlaczeniem klimy?

Koledzy elektrycy :satan: :palacz:, pomozecie?

AUTOKLIMA
05-06-2005, 17:59
Witam,
Nie wiem po co taka informacja tobie, no ale ....
Przy załączeniu klimy masz rację steruje przekażnik, następnie drugi bieg włącza się gdy na stronie wysokiego ciśnienia ciśnienie wzrośnie do około 17 barów tym samym około 60oC załącza sie wtedy drugi bieg aby schłodzić czynnik w skraplaczu i tym samym zmniejszyć ciśnienie.
Struje tym czujnik na przewodzie od klimatyzacji.

HEVA
05-06-2005, 20:58
Witam,
Nie wiem po co taka informacja tobie, no ale ....
Przy załączeniu klimy masz rację steruje przekażnik, następnie drugi bieg włącza się gdy na stronie wysokiego ciśnienia ciśnienie wzrośnie do około 17 barów tym samym około 60oC załącza sie wtedy drugi bieg aby schłodzić czynnik w skraplaczu i tym samym zmniejszyć ciśnienie.
Struje tym czujnik na przewodzie od klimatyzacji.

A ja mam jeden wiatrak od chłodzenia. Dziwne co?

AUTOKLIMA
08-06-2005, 08:46
Nie, nie jest dziwne niektóre samochody mają jeden wspólny duży wentylator.
Ale przeważnie są dwa a nie raz trzy.

vMZe
08-06-2005, 08:56
A co może być przyczyną załączania się wiatraka od razu na 2gi bieg w wersji 2 wiatrakowej?
Pozdro
vMZe

rc23
08-06-2005, 20:09
Otoz mam caly czas z tymi wiatrakami, raz sie wlaczaja, raz nie (I bieg, z wcisnieciem wlacznika klimatyzacji w kabinie). Przekaznik? To jest element wykonawczy, zatem jego zawieszanie moglby skutkowac takim efektem. Chce jednak wyjsc troche przed szereg i zapytac co informuje przekaznik, ze ma sie wlaczyc/wylaczyc? Presostat? Czy presostat odpowiada tylko za zalaczanie w trybie awaryjnym, na IIgi bieg? Czy tez presostat powinien dawac informacje o potrzebie zalaczenia wiatrakow juz z wlaczeniem klimy?

Koledzy elektrycy :satan: :palacz:, pomozecie?
Na schemacie stoi napisane że o tym decyduje komp pin 69 toteż proponuję sprawdzić czujnik temp chłodziwa albo jego przewody

wojmax
22-06-2010, 08:45
Podłącze sie pod temat. Który wentylator powinien się załączyć po włączeniu klimy ? Od momentu kiedy uzupełniłem na full czynnik włącza mi się i pracuje cały czas ten od strony zbiorniczka spryskiwaczy, a ten drugi od strony akumulatora pracuje cyklicznie wraz z załączaniem sie spreżarki. Czy to prawidłowe działanie ? wydaje mi się że przed dobijaniem klimy tak nie było; ten od strony akumulatora wogóle się nie włączał, chyba że stałem w korkach i temperatura płynu znacznie urosła.

Papaj
28-06-2010, 20:58
u mnie klima działa tylko wentyl załącza sie na 2 bieg, po wymianie upalonej wtyczki po załączeniu A/C załączały sie dwa po wyłączeniu stawały ale po jakis 5 minutach znów to samo wentyl na biegu tylko sie załączał. co to może być