PDA

Zobacz pełną wersję : Co z obrotami



rafek
21-02-2005, 14:23
Mam mundka 96 rok 1,6 > 16V i nie wiem juz co jest obroty szaleja a czesto potrafią zawisnac na 2000 obr/min a czasami spadają do zera i nie gasnie spala mi jakies 15 litrow gazu po miescie a najgorsze jest to ze gaz potrafi szczelać i silnik nie gasnie tylko kupa niebieskiego dymy leci mi do srodka .
co juz zrobiłem .
Gosc od gazu mi sprawdził uregulował gaz wyczuscił swiece przewody sa stare nie wiem ile maja a jak wyczyatałe tutaj to wymontowałem przepływomierz i próbowałem go wyczyscić ale nie wiem czy zrobiłem dobrze czyszczac go zwykłym rozpuszczalnikiem nie bęzyną i po tej operacji jeszcze gorzej jesli ktos wie jak mi pomóc prosze o rade na gg 5274473 lub na SKYPE rafekmielec
pozdrawiam kolegów !!

Tomi
21-02-2005, 15:23
Tak raczej to będzie przepływomierz, ale polecam też wymienić świece, przewody WN i sprawdzć przewody podciśnienia czy nie spadły z kroćców.
Jak masz kogoś znajomego kto ma taki sam silnik to przełóż przepływomierz i będziesz wiedział na 100%.

Pozdrawiam

Fredee
21-02-2005, 17:35
Najłatwiej po prostu wyczyścić prze[pływomierz - właśnie godzinę temu dokonałem takiej operacji, i znowu auto lepiej chodzi - 10 minut roboty i znowu spokój na 3-4 miesiące.......:) Polecam - na forum już był ten temat poruszany.
Aha - polecam tez taką operację - odłączyć masę od akumulatora na jakieś 10 minut - po podłączeniu odpalić silnik i zostawić go na jakieś 2 minuty w spokoju, po czym jeszcze przejechac jakieś 3-4 km ( podobna procedura jest w instrukcji "sam naprawiam samochód - Mondeo") u mnie pomogło na spadające obroty na benzynie i na zużycie gazu. Może też byc winna sonda lambda - podjechac do jakiegoś gazownika i podłączyć centralkę gazu pod komputer - wykaże czy sonda Lambda działa czy nie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :) :) :) :) :banan: :bigok:

Tomi
26-02-2005, 03:13
Tu masz link do czyszczenia przepływomierza. Ja tak zrobiłem i auto chodzi o klasę lepiej. Sprawdź. Na pewno nie zaszkodzi.

Tomi
26-02-2005, 03:16
o nie umieściłem linku. Poprawiam się: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17

Przepływomierz jest koło obudowy filtra powietrza, dołaczona jest do niego kostka z przewodami.

Pozdrawiam

Fredee
26-02-2005, 07:46
zawieszanie sie obrotów to w mondeo i w escorcie znany przypadek - podciśnieniowy zawór bocznikowy dozujący powietrze na wolnych się zawiesza i obroty szaleją - trzeba go przeczyścić raz na jakiś czas. Ja u siebie nie czyściłem - na razie nie mam takiego problemu (puk puk - odpukać....) ale czytałem o tym w autoświecie chyba..:)
Może pomoże....:) :) Zawór jest gdzieś na prawo od przepustnicy ( patrząc od przodu auta)
Pozdrawiam
:bigok: :banan:

coolmarian
26-02-2005, 08:28
Miałem dokładnie to samo (MK2 2,0 16v). Zdjąłem wszystko co było nad przepustnicą i gdy zobaczysz przepustnice to po prawej stronie jest otwór do powietrza wolnych obrotów. kanał ten jest połączony bezpośrednio z silniczkime krokowym. Odpaliłem silnik (trzeba ręczne utrzymać obroty bo przez przepłwomierz nie płynie powietrze i gaśnie) i psiknąłem tam dość dużo WD40/ Zaczęło działać. Jeżeli to nie pomoże trzeba go wyjąć z zobaczyć czy coś go nie zablokowało albo po prostu wymienić. Koszt około 300 Pln. Pozdawiam Coolmarian.

rafek
26-02-2005, 11:02
wyczyscilem przepl\ywomierz zresetowalem komputer ( odłaczenie klemy) i jak by lepiej ale dalej sie obroty czasem zawieszą ale jeszcze nie miałem kiedy zrobic tak by po podłaczeniu pochodził sobie na wolnych obrotach -
a co do tej przepustnicy to pojecia nie mam co to i gdzie to jak wygląda jaki ma kolor jesli by ktos miał jak zrobic fotke i pokazać np strzałeczką to by mi to wiele pomogło ale i tak juz wiele dzieki klubowiczom sie dowiedziałem

rafek
01-03-2005, 21:00
no i co wyczysciłem przepływomierz , zresetowałem komputer , pochodził na wolnych obrotach i dalej nic jedyne chyba co to jest to ze nie przydusza go na bezynie na zimnym silniku a co do pprxepustnicy to nie wiem gdzie to i gdzie jest ten zawór od powietrza ale zrobiłem fotke silnika i jesli by ktos mi mógł na wysłanym zdjęciu zrobic znak gdzie to jest to będe wdzięczny