PDA

Zobacz pełną wersję : wtyczka do anteny



JaBodzio
13-11-2006, 20:15
Witam
Panowie mam pytanko: poprzednią antenę kupiłem z zamontowaną wtyczką w tej co mam teraz wtyczka jest osobno Czy wtyczkę antenową trzeba wlutowywać do przewodu (chodzi mi o tą środkową żyłę) czy jest inny sposób mintarzu

ubidigi
13-11-2006, 21:33
W zależności od typu wtyczki wywijasz na izolacje kabla i wkręcasz bądź zaciskasz oplot (ekran) kabla w wtyczce a żyłę gorącą lutujesz do bolca wtyczki. Ważne aby na wskutek montażu kabla w wtycze nie było połączenia elektrycznego między żyłą gorącą a ekranem (oplotem).

krzys-68
13-11-2006, 21:57
Witam
Panowie mam pytanko: poprzednią antenę kupiłem z zamontowaną wtyczką w tej co mam teraz wtyczka jest osobno Czy wtyczkę antenową trzeba wlutowywać do przewodu (chodzi mi o tą środkową żyłę) czy jest inny sposób mintarzuOdrobina lutu nie zaszkodzi :satan:

waldezk
13-11-2006, 22:47
W zależności od typu wtyczki wywijasz na izolacje kabla i wkręcasz bądź zaciskasz oplot (ekran) kabla w wtyczce a żyłę gorącą lutujesz do bolca wtyczki. Ważne aby na wskutek montażu kabla w wtycze nie było połączenia elektrycznego między żyłą gorącą a ekranem (oplotem).
nie grzać za długo lutownicą, bo w przypadku anteny zwartej nie zdiagnozuje się zwarcia zwykłym omomierzem.

JaBodzio
13-11-2006, 23:07
dzięki koledzy właśnie o to mi chodziło :beer:

krzys-68
14-11-2006, 13:00
W zależności od typu wtyczki wywijasz na izolacje kabla i wkręcasz bądź zaciskasz oplot (ekran) kabla w wtyczce a żyłę gorącą lutujesz do bolca wtyczki. Ważne aby na wskutek montażu kabla w wtycze nie było połączenia elektrycznego między żyłą gorącą a ekranem (oplotem).
nie grzać za długo lutownicą, bo w przypadku anteny zwartej nie zdiagnozuje się zwarcia zwykłym omomierzem.dwie krople cyny i cienki grot nie powinien zrobic krzywdy :))