PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!!!



pawlik
17-11-2006, 20:53
Cześć.
Muszę kupić nową antenę i musi być krutka. Padło na President Florida. Napiszcie co sądzicie o tej antenie, jaki ma zasięg w praktyce itp. :pad:
Pozdrawiam.

ubidigi
17-11-2006, 22:33
Wystarczy .....
do zapytania się przejeżdzającego akurat z naprzeciwka kierowcy TIRa o dróżkę.
Nie oczekuj od niej za wiele. :terefere:
A poza tym cena !!!! :wall: Ale skoro musi być krótka :beer:

Luca
17-11-2006, 22:40
Fizyki nie oszukasz :terefere: :terefere: :terefere:

:metal :beer: :bigok:

Mamut
17-11-2006, 23:06
lepszy długi bat niż krótki, ale profil to możesz uzupełnić :satan:

krzys-68
18-11-2006, 09:58
Cześć.
Muszę kupić nową antenę i musi być krutka. Padło na President Florida. Napiszcie co sądzicie o tej antenie, jaki ma zasięg w praktyce itp. :pad:
Pozdrawiam.2-3 km max w nadawaniu,odsłuch do 5-7km.No i nie najtansza :satan:

Jakub
18-11-2006, 14:11
już zdecydowanie lepsza jest hustlerka ic 100, wcale nie bardzo dułga , a na ok 6-9 km spokojnie nadasz.

Oktan
18-11-2006, 16:36
Cześć.
Muszę kupić nową antenę i musi być krutka. Padło na President Florida. Napiszcie co sądzicie o tej antenie, jaki ma zasięg w praktyce itp. :pad:
Pozdrawiam.


poniewż jesteś nowym user-em mam prośbę:
1. popraw tytuł tematu !!
2. zapoznaj się dokładnie z Regulaminem tego forum !!

jakieś miłe słowo: SZYBKO

picasso
19-11-2006, 01:12
Witam.
Presidenta Florida zdecydowanie nie polecam ze względu na: brak jakiejkolwiek możliwości regulacji, jeżeli masz zamiar często antenę zdejmować to musisz bardzo uważać na przewód antenowy w miejscu łączenia się z podstawą magnesową (szybko się kruszy), słaba charakterystyka pracy. Przy jednej takiej antenie odpadł (!) magnes z podstawy. Jeżeli chcesz krótką antenę to polecam Sirio Mini-mag. Link do przykładowej aukcji na allegro http://www.allegro.pl/item141890357_cb_antena_magnes_sirio_minimag_podkl adka_gumowa.html . Jest to antena bardzo podobna do Midlanda 18-244, jednak pracuje dużo lepiej (jak na taką długość anteny), oraz przewód w sprężynie przy dole anteny nie jest tak kruchy. Na pierwszy rzut oka Sirio różni się od Midlanda wyglądem sprężyny przy dole podstawy magnetycznej. Sirio ma sprężynę prostą, Midland ma profilowaną. Na temat innych anten nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ tylko takie anteny sprawdzałem w praktyce.
Tak krótkie anteny pozwalają tylko na dobrą komunikację z przejeżdżającymi autami. Przy jeździe w terenie bez pagórków możesz liczyć na realny zasięg ok 5 km.
Pozdrawiam
Paweł

Oktan
22-11-2006, 10:50
z uwwagi na brak ustosunkowania się autora tegto tematu do mojego postu powyżej - temat zamykam.


Żegnam