PDA

Zobacz pełną wersję : cb a migająca kontrolka os poduszek ?



m-artur
19-11-2006, 17:44
Witam,
stałem się wczoraj szczęśliwym posiadaczem CB radia. Bez jakiś tam westchnęć, cobra19DXIV z magnetyczną anteną cobra A1500HG. Zestroiłem i jest ok.
Zamontowałem w wiadomym miwjscu-półeczka po lowej na rękawiczki. Pociągnąłem przewód od aku, bezpiecznik dałem, filtr przeciw zakłuceniom 8A. Masę wziłem, pod osłoną po lewej przy nogach kierowcy, było fabryczne miejsce więc dołożyłem się tam. Masa radia i filtra. Zarzuciłem też przekaźnik coby się włącało po stacyjce. Znalazłem jkiś przewód nie wiem od czego w którym po stacyjce był plus i wziłem sterowanie z niego.
Bangla że aż miło, ale.........................
Jak odbieram nic suię nie dzieje, ale jak chce nadawać to zaświeca się kontrolka na desce od poduszek. Ja naciskam na gruszkę a ona sie zapala. I jesze co ciekawe zalezy gdzie gruszkę trzymam, to albo mcniej się pali albo słabiej (guszka wyrzej, niżej).
Co to może być, czy się gdzieć dopiłem ze sterowaniem tego przekaźnika pod poduszki czy co?
Czy miał ktoś coś takiego i czy mi sie nie spiepszą poduszki, a może można się tegoś jakoś pozbyć. :wall:
Denerwuje mnie to.
A jeszcze jedno antena zestrojona, radio fabryczne bez żadnej dopałki, którą planoiwałem.......
:wall:

ubidigi
19-11-2006, 19:33
Chyba Ci nie odpowiem dlacze tak się dzieje ale...
-prawdopodobnie źle się podpiąłeś, (stacyjka)
Za to powiedz mi po co Ci takie rozwiązanie aby sterować załączanie radia przez stacyjkę?

A propos dopałek - nie warto !!!!
Aby Ci sygnał wzrósł o 1s musisz moc zwiększyć czterokrotnie, czyli aby odczuć wymierną korzyść musisz ładować w eter 16 W. Tylko po co ??

krzys-68
19-11-2006, 20:46
Podepnij sie z zasilaniem pod bezpieczniki :satan:

m-artur
19-11-2006, 21:27
podpiłem się w skrzynce bezpieczników
nad bezpiecznikami są dwa złącza duże na szufladxe nad bezpiecznikami, podpiołem się tam do tej prawej od strony kierownicy, przedód cienki fioletowo biały bodajrze w pierwsym rządku.
jak pomierzyłem miernikiem to mi się napieci epojawia na tym kablu po przekręceniu na raz.
A takie rozwiązanie mi sie podoba, przekręcam wysiadam i nie musze sie gać pokrętła.
Polecam
Tylko ta kontrolka od poduszek......

m-artur
19-11-2006, 22:09
zapomniałem dodać, te podłącznie to dotyczy sterowania przekaźnika. I w sumie zastanawiam się czy to ma znaczenie, przecież nie powinno z tamtad iść zasilanie tylko z głównego które przekaźnik załącza, tego co mam zrobione od aku przez filtr tylko do cb.
Nie wim co z tą kontrolką poduszek, może przy koazji spróbuje te sterowanie to wziąźć np z kostki radia i zobaczę czy coś to zmieni.
Nikt takiego czegoś nie miał. Może to ter radi przy nadawniu coś zak€ca. Gdzieś czytałem zę może zakłucać cb działanie abs i esp.
:wall:

krzys-68
19-11-2006, 22:55
Podłacz na próbe bezposrednio pod aku,ominiesz wszystkie mozliwe zakłocenia :satan:

m-artur
20-11-2006, 21:01
blada, nie pomogło, przepiołem sterowanie przekaźnikiem, pod zasilanie od radia po stacyjce, a główne tak jak było zostało bezpośrednio pod akumulator pociągniętym kablem osobnym, a kontrolka poduszek dale zaświeca się przy nadawaniu. Zgłupiałem już całkiem.........
Chyba to zostawię, ciekawe czy mi sie poduszki nie spiepszą szkoda by było 4 sztuk kurde.....
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.....
:wall:

m-artur
26-11-2006, 21:11
Pomogło, wyrzuciłem ten cały przekaźnik, i prosto od akumulatora kabel do radia, bez udziwnień. I jest dobrze.
W udziwnieniach też trzeba mieć umiar.... :))

SEZREP
06-12-2006, 19:21
Witam :beer:
Jakto się mówi najprostsze metody są najskuteczniejsze, widzisz sam się o tym przekonałeś. :bigok:

krzys-68
06-12-2006, 21:46
Pomogło, wyrzuciłem ten cały przekaźnik, i prosto od akumulatora kabel do radia, bez udziwnień. I jest dobrze.
W udziwnieniach też trzeba mieć umiar.... :))Mawiaja ze nalezy sie sluchac bardziej doswiadczonych :))

pawpor
06-12-2006, 22:02
jak chccesz zeby wlączało sie CB jak przekręcisz kluczyk to kup sobie taki zwykły przekaźnik za 15zł(tyle kosztuje u mnie) i podłącz + do radia odpowiednie wyjście - na mase(to będzie odpowiada za złączenie + z aku, mozę tez za -, bo ma na tyle wyjśc) jak będziesz potrzebował oznaczenie tego przekaźnika to daj na priv to jutro sprawdze