PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] 2.5t problem z odpalaniem



forfiter
05-11-2015, 10:41
Witam,

Mondeo mk4 2.5t + LPG BRC. od jakiegoś czasu zauważyłem problemy z odpalaniem na zimnym silniku. Odpala za pierwszym razem ale musi pokręcić kilka sekund dłużej(Wcześniej ten czas był zauważalnie krótszy nawet przy niskich temperaturach).
Niedawno był wymieniany cały rozrząd z pompą wody, świece, oleje, filtry, akumulator, sprawdzony układ zapłonowy. Byłem też na przeglądzie LPG, gdzie teżbyła wymiana filtrów i sprawdzenie ustawień (były poprawne).
Bezpośrednio po tych wszystkich wymianach silnik odpalał normalnie i pracował normalnie.
Problem z odpalaniem pojawił siępo jakiś 5-6 tys.(tylko na zimnym) ale kiedy silnik zacznie pracowaćnie ma spadków mocy itp. pracuje jak dawniej.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Proszę o informacje co w pierwszej kolejności powinienem sprawdzić.


Pozdrawiam,
Tomek

Netoper
05-11-2015, 12:47
Proszę o informacje co w pierwszej kolejności powinienem sprawdzić.
W pierwszej kolejności spróbuj przed odpaleniem ze 3-4 razy przekręcić kluczyk na sam zapłon, żeby pompka podpompowała więcej paliwa.
Jak będzie bez zmian, to proponowałbym odpiąć akumulator na co najmniej pół godziny i po ponownym podpięciu sprawdzić czy się coś zmieniło.

forfiter
06-11-2015, 10:57
zarówno próby odpięcia akumulatora i przekręcanie kluczyka po kilka razy niczego nie zmieniły, silnik nadal musi sporo pokręcić zanim odpali.

kordyl
06-11-2015, 13:04
Świece jakie założyłeś ? Ciśnienie paliwa na szynie w normie ?

bolekrbv
26-11-2015, 17:06
Ja pojeździł bym kilka dni na samym PB.

maciek2109
14-12-2015, 13:38
Może padł któryś z wtryskiwaczy i leje lpg do cylindra? Trzeba spr czy ciśnienie zostaje w wężach od lpg po zgaszeniu.

brzozu
14-03-2016, 17:37
Mam dokładnie ten sam problem, ja mam instalację LPG STAG, w najbliższym czasie będę rozwiązywał ten problem, napiszę jak rozwiąże.


Witam,

Mondeo mk4 2.5t + LPG BRC. od jakiegoś czasu zauważyłem problemy z odpalaniem na zimnym silniku. Odpala za pierwszym razem ale musi pokręcić kilka sekund dłużej(Wcześniej ten czas był zauważalnie krótszy nawet przy niskich temperaturach).
Niedawno był wymieniany cały rozrząd z pompą wody, świece, oleje, filtry, akumulator, sprawdzony układ zapłonowy. Byłem też na przeglądzie LPG, gdzie teżbyła wymiana filtrów i sprawdzenie ustawień (były poprawne).
Bezpośrednio po tych wszystkich wymianach silnik odpalał normalnie i pracował normalnie.
Problem z odpalaniem pojawił siępo jakiś 5-6 tys.(tylko na zimnym) ale kiedy silnik zacznie pracowaćnie ma spadków mocy itp. pracuje jak dawniej.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Proszę o informacje co w pierwszej kolejności powinienem sprawdzić.


Pozdrawiam,
Tomek

Kleber
14-03-2016, 20:31
Zakrec zbiornik gazu i pojezdzij trochę na samej benie. Wtedy wyeliminujesz problemy z Lpg