PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Uszczelka pod głowicą



Kargoolek
08-02-2016, 19:15
Jaki jest koszt wymiany uszczelki pod głowicą w tym silniku? Co przy okazji tego zabiegu warto zrobić?

Kleber
09-02-2016, 09:39
na pewno warto po za kompleksowa regeneracja glowicy zlecic ustawienie zaworow, oczywiscie nowy rozrzad.

Kargoolek
09-02-2016, 09:40
Rozrząd ma 40 tyś tak więc tego chyba nie warto

Paolo
09-02-2016, 09:57
Te silniki są tak wredne że wydaje się że uszczelka poleciała pod głowicą a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.

MAG
09-02-2016, 10:20
Pawel, a jakie moga byc tego objawy? Bo kurde zagotowal mi sie w trakcie jazdy plyn do prawie 120st - okazalo sie ze mialem duzy ubytek plynu chlodniczego i teraz po dolaniu nadal go delikatnie ubywa - mialem (i mam nadal) nadzieje ze to tylko jakas nieszczelnosc na przewodach, ale dopiero za 2 tygodnie oddaje auto do warsztatu na sprawdzenie tego ...

Kargoolek
09-02-2016, 12:15
Te silniki są tak wredne że wydaje się że uszczelka poleciała pod głowicą a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
To mnie pocieszyłeś :eek:

caqerr
09-02-2016, 15:59
Pawel, a jakie moga byc tego objawy? Bo kurde zagotowal mi sie w trakcie jazdy plyn do prawie 120st - okazalo sie ze mialem duzy ubytek plynu chlodniczego i teraz po dolaniu nadal go delikatnie ubywa - mialem (i mam nadal) nadzieje ze to tylko jakas nieszczelnosc na przewodach, ale dopiero za 2 tygodnie oddaje auto do warsztatu na sprawdzenie tego ...


Pogadaj z Weksla :D

---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:57 ----------



Te silniki są tak wredne że wydaje się że uszczelka poleciała pod głowicą a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
To mnie pocieszyłeś :eek:

Niestety, zdarza sie to bardzo czesto...
Ostatnio u znajomego w focusie:

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t35.0-12/12632934_1104823289561959_1730920923_o.jpg?oh=24be 7340971b023108895457094a8a79&oe=56BD0E93

Kleber
09-02-2016, 17:27
Rozrząd ma 40 tyś tak więc tego chyba nie warto
raz zalozony pasek powinien byc wymieniony i nie wazne ile ma km.

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:26 ----------


a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
ale dowiesz sie dopiero po zdjeciu gory

Kargoolek
11-02-2016, 22:40
Dzięki za odpowiedzi ale uszczelki nie trzeba wymieniać.

ccLot
12-02-2016, 20:03
Ej no, napisz co było.:zakrecony:

Kargoolek
12-02-2016, 22:34
Zaczął znikać płyn chłodniczy. Pojawił się też majonez na korku wlewu od oleju i kropelki wody na bagnecie do sprawdzania oleju. Dlatego myślałem że poszła uszczelka pod głowicą. Okazało się że pękła uszczelka przy termostacie, a majonez i kropelki wody wynikają z niedogrzania silnika.

grzala
30-03-2016, 22:00
Witam Wszystkich mam podobny problem co kolega ,,Kargoolek,, silnik też po przegrzaniu płyn chłodzący gdzieś znika. Korek czysty bez masła, nie kopci na biało, nie ma zaniku mocy, jak jeszcze można sprawdzić tą uszczelke. Jak przeczytałem że to może być pęknięty blok to osiwiałem jak to można sprawdzić i czy to da się w ogóle naprawić? Czy ktoś już miał taki przypadek? Proszę Pomóżcie

MAG
31-03-2016, 09:57
W ASO i zapewne w lepszych warsztatach powinni moc zrobic ci 2 testy, jeden to test wysokiego cisnienia na szczelnosc ukladu a drugi na zawartosc spalin w plynie chlodzacym.U mnie ten drugi wyszedl negatywnie, a po tescie cisnieniowym okazalo sie ze zbiorniczek wyrownawczy byl uszkodzony na spawie

grzala
31-03-2016, 10:32
Dzięki za podpowiedz jak tylko uporam sie z problemem to dam znać co było przyczyną

plusek
01-04-2016, 10:54
Powiedzcie jeszcze - jak pęknie blok, da radę to pospawać (dobrze), czy tylko wymiana?
Podejrzewam, że przeważnie pęka w tym samym miejscu...

bolekrbv
02-04-2016, 07:43
Blok do wymiany bo jak pęka to na tulejach. Tu znajdziecie fotkę jak to pęka i przy okazji jak można się zabezpieczyć przynajmniej w jakimś stopniu przed pękaniem. http://satistechpolska.pl/oferta/zamykanie-blokow-silnikow-volvo-tuning-silnika-volvo/ .

MAG
04-04-2016, 10:07
Na fordtuning.pl jest chlopaczek ktory tez robi usluge zamkniecia bloku - Thomas198 - https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Kapiki
31-05-2016, 20:07
Witam. Kilka miesięcy temu zaobserwowałem ubytki płynu chłodniczego. Dość znaczne bo na 500-1000km około 1l. Myślałe że to przez LPG ucieka. Obserwacja przewodów i chłodnicy i nic nie widać, zacząłem się przyglądać spalinom... jest para, kapie z rury, pomyślałem, że na dworze zimno i ma LPG. Pod korkiem oleju czysto, płyn G12 czysty, temperature trzyma 85-95 C. Hmmm kupiłem (na alle... za 20zł) tester na obecność co2 w układzie chł. ..... zmienił kolor :O .
Czy jest jakaś inna możliwość przedostania się co2 do układu chłodzenia? czy to ta najgorsza przypadłość ??? acha ostatnio zaczął szarpać przy Bucie na 3 i 4 powyżej 4000 obr. i wywalił czeka P0303

MAG
01-06-2016, 16:27
Tez mam pytanie
3 razy robilem test na zawartosc CO2 w ukladzie chlodzenia.

- Za pierwszym razem wyszedl negatywnie - nie wiem jaka byla metodologia.

- Drugi raz robilem go po wymianie uszkodzonego zbiorniczka wyrownawczego (bo dalej uciekal mi plyn, a nigdzie sladow wycieku nie widac) i bylem przy tym osobiscie. W moim ASO tu w Szwecji, uzyli przyrzadu podobnego do tego z allegro (link) - nalali niebieski srodek reakcyjny do obu pojemnikow i w tym dolnym zmienil sie kolor, ale w tym drugim, gornym nie. Powiedzieli mi ze swiadczy to o uszkodzonej uszczelce pod glowica. Teraz czytam w instrukcji tego urzadzenia z allegro, ze zmiana koloru w tym gornym swiadczy o spalinach w ukladzie (przynajmniej tak to co jest napisane interpretuje) - ja to zle interpretuje, czy mechanik w serwisie byl niedouczony, ze w tym drugim zbiorniczku musi sie tez kolor zmienic???

- Zeby bylo ciekawiej, w zeszlym tygodniu zrobilem trzeci test (bo nie dawala mi spokoju wizja wywalenia 10 kafli na silnik) i wyszedl tak jak pierwszy i byl inaczej robiony niz ten co robili w ASO - dostalem nawet "laurke", ze uklad chlodzenia jest szczelny (nabili wysokie cisnienie w uklad przez zbiorniczek wyrownawczy i szukali nieszczelnosci - nic nie znalezli i cisnienie nie spadlo przez godzine ani o troszeczke) i ze uszczelka pod glowica jest OK, bo nie ma sladow spalin w ukladzie chlodzenia

No i jak to mam interpretowac??? Plyn dalej ucieka, ale baaaaardzo powoli. Czasami zdazy sie ze mi w aucie zasmierdnie glikolem (glownie chwilke po odpaleniu silnika), ale dywaniki i wykladzina w okolicy nagrzewnicy wydaja sie suche. W trakcie ostatniego testu mechanik tez tam macal wykladzine i tez stwierdzil ze jest tam sucho. Znalazl natomiast nalot tak jakby starego sladu wycieku na jednym z wezy, ale wygladalo to na calkowicie juz zaschniete

Silnik chodzi OK, spadku mocy nie zauwazylem, kopci tak samo jak kopcil od samego poczatku jak go kupilem - normalnie glupieje od rozmyslan...

- btw - mam Webasto - moze tamtedy gdzies plyn uciekac? A jesli tak to gdzie?

MaYaKrk
01-06-2016, 19:47
MAG mechanik był niedouczony przy drugim teście :) ten dolny pojemnik to pojemnik kontrolny wyłapujący resztki płynu itd a dopiero górny daje prawdziwy wynik, niestety tylko tyle umiem pomóc. Jutro w pracy mogę dokładnie opisać zasady testerów z dwoma pojemnikami (z jednym nie mają prawa pokazać prawdy)

MAG
01-06-2016, 21:06
Normalnie tą informacją "You've made my day" :hehe:
Ale zeby w ASO w Szwecji takiego babola strzelic ... :panna:



Moge sie skupic na doprowadzeniu Smokusa do zalozonego celu i zajeciu sie nowym nabytkiem ...

MaYaKrk
02-06-2016, 08:19
MAG sprzedaje takie testery i mieliśmy czasem pytania od klientów bo nie jest to jasno napisane w wielu instrukcjach:) a w wielu ASO mają małe pojęcie o tym co robią niestety... Opis techniczny testera: Obecność (co2) sygnalizowana jest zmianą zabarwienia płynu początkowo w pierwszej, a następnie także w drugiej komorze. System dwukomorowy umożliwia absorbcję pozostałości alkalicznych - ( przedostanie się kropli płynu z układu chłodzenia ) w pierwszej komorze, która spełnia dodatkowo rolę filtra.
W pełni miarodajna ( decydująca ) o wyniku testu jest zmiana barwy płynu w drugiej komorze.

grzala
20-07-2016, 16:03
Witam mam prośbę jesteśmy w trakcie wymiany uszczelki pod głowicą i nigdzie nie mogę znaleźć informacji z jaką siłą dokręcić głowice, oraz jak reguluje się luz zaworowy?
Wymiana dotyczy Forda Mondeo Mk4 1.6 ecoboost SCTi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc

bolekrbv
22-07-2016, 07:40
Krok 1 - 5Nm , krok 2- 15Nm , krok 3- 35Nm, krok 4- 75 stopni, luzy zaworowe to dolot 0.20mm, wydech 0.35mm wszystko na zimnym silniku. Jak masz rozebraną głowice to kontroli luzów grzech by było nie zrobić, a wtedy sam będziesz wiedział czy musisz regulować czy nie.

grzala
22-07-2016, 09:25
Dziękuje za pomoc

grzala
25-07-2016, 21:31
Witam wszystkich i znów proszę o Pomoc po wymianie uszczelki i złożeniu wszystkiego do kupy auto nie chce gadać
Kręci silnikiem ale nie chce zapalić, auto nie było podpięte pod akumulator kilka dni dokładnie 7 bo czekaliśmy na części i nasuwa mi się pytanie czy nie ma on jakiegoś zabezpieczenia?