PDA

Zobacz pełną wersję : st200



norbi333
10-12-2006, 00:28
witam wszystkich.jestem norbert z suwałk.za tydzień zostanę mam nadzieję że szczęśliwym właścicielem mondeo st200 z 2000 roku.w z wiąsku z tym prosiłbym o jakieś informacje na temat tego modelu jak również na co trzeba zwracać uwagę,spalanie użytkowanie i wszystko co mozecie powiedzieć na temat tego modelu :pad:

kraVco
10-12-2006, 06:15
witam wszystkich.jestem norbert z suwałk.za tydzień zostanę mam nadzieję że szczęśliwym właścicielem mondeo st200 z 2000 roku.w z wiąsku z tym prosiłbym o jakieś informacje na temat tego modelu jak również na co trzeba zwracać uwagę,spalanie użytkowanie i wszystko co mozecie powiedzieć na temat tego modelu :pad:
pisz i pytaj STraits'a :satan: on wie co gra i huczy :satan:

STraits
10-12-2006, 11:22
Jest to autko gdzieś na allegro moze pokazane, albo jakieś otomoto ? Oglądałem praktycznie wszystkie st200 wystawiane w ciągu ostatnich 2 miesięcy na sprzedaż w całej Polsce. Jak nie chcesz wpakować się na mine to napisz coś więcej na temat tego samochodu. Skąd jest, jaki kolor, wersja nadwozia - najlepiej link do aukcji/ogłoszenia.

STraits
10-12-2006, 11:27
Odnośnie innych rzeczy :

- spalanie miasto 13/14 - trasa 8
- zawieszenie - 1 wahacz przedni to 1200 PLN, amortzyatory gazowe, inne sprężyny - jak to jest jeszcze kombi to dochodzi samopoziomowanie - więc 1 amortyzator sporo ponad 1000 PLN kosztuje nivomat.

Kupując ST200 licz się z kupowaniem tylko części oryginalnych, o zamiennikach zapomnij. Wszystkie mondeo jakie oglądałem w Polsce były bite - nie znalazłem nie uszkodzonego modelu - tzn. znalazłem... po miesiącu intensywnych poszukiwań - i go kupiłem. Ale tak pozatym to wszystkie biły w mniejszym lub większym stopniu bite, dlatego napisz jak najwięcej info na temat tego modelu - łącznie z ceną i gdzie stoi - to moze uda mi się Cię uchronić przed MINĄ.

Generalnie zasada jest taka - jesli autko kosztuje mniej niż 28000 wywoławczo i gość zchodzi z ceny o 3-4 tys. przez telefon to mozesz juz podziękować za ten samochód :) Mi ciężko szła negocjacja cenowa - ale gość wiedział co sprzedaje :satan:

STraits
10-12-2006, 11:35
I jeszcze jedno - zapomnij o gazie w tym samochodzie. Oglądałem 4 ST200 spanachane gazem - to juz nie ten silnik - juz nawet na słuch to był trup. Jeszcze jak V6 170 KM jakoś gaz toleruje - ale to głównie sekwencje (ale i tak dosyć często wydmuchuje uszczelki pod głowicą), tak ST200 gazu nie lubi. Ten silnik jest stosunkowo mocno wysilony w porównaniu z "cywilną" wersją. Ta sama pojemność, a 35 KM więcej. Kupując ST200 najlepiej nie myśleć o gazie.

norbi333
10-12-2006, 11:59
to samochód sprowadzany z niemiec.a czy bity tego pewnie nikt nie wieale liczęsiez tym że moze być bo w końcu to 7 letni samochód.kolor niebieski.mam pytanie centralny zamek to powinien mieć sterowanie z pilotem czy nie.bo w nim jest centralny ale bez alarmu i pilota otwierany tylko kluczykiem

norbi333
10-12-2006, 12:07
A JAK Z AWARYJNOŚCIĄ SAMOCHODU?PSUJE SIĘ COŚ POWAżNEGO CZY RACZEJ NIC

STraits
10-12-2006, 12:53
TO SPROWADZANY SAMOCHÓD Z NIEMIEC.KOLOR NIEBIESKI SEDAN.WIEM ŻE ROBIONY BYŁ W NIM BŁOTNIK BO OGLĄDAŁEM GO.ALE PRZÓD I TYŁ NIE RUSZANY.JEŻDZIŁEM NIM TO WYDAJE SIEZE SILNIK I ZAWIESZENIE CHODZI ELEGANCKO.TYLKO NIE WIEM CZY POWINIEN MIEĆ CENTALNY ZAMEK BEZ PILOTA BO TU JEST TYLKO Z KLUCZYKA

Musi mieć pilota i zdalne sterowanie. Co sie psuje ? Na pewno tuleje wahaczy przód - nie ma zamienników tulei - tylko cały wahacz - który kosztuje w ASO koło 1100-1200 PLN. Lecą amortyzatory - niskie zawieszenie - ulatuje gaz stosunkowo szybko - 340 PLN sztuka przód i 340 PLN sztuka tył mniej wiecej. Nie ma zamienników - można sachs sport, ale to nie będzie tak zestrojone zawieszenie jak fabrycznie. Leci wydech z tyłu - też nie ma zamienników - komplet tłumików na tył to 1600 PLN (za 2 sztuki). Przewody wysokiego napiecia Motorcraft - 320 PLN, świece do ST200 są inne niż do zwykłego V6 - 42 PLN sztuka (x6), jak poleci np. przepływomierz to zamiennika ani używki nie znajdziesz - wtedy 650 PLN za przepływke. Jak poleci czujnik położenia przepustnicy to trzeba kupić cała przepustnice - 1200 PLN. Sprzęgło około 1200 PLN za tarcze + dosisk - też nie ma zamienników - jest to sprzęgło robione przez LUKa, ale w katalogach LUK nie występuje - wiec tylko Autoryzowany Serwis Obsługi FORD.

Ogólnie nie radze kupować ST200 w którym było robione cokolwiek jeśli chodzi o blache. Jak np. sanki były uszkodzone to trzeba szykować 2500 PLN na nowe. Musisz sie liczyć z tym że do ST200 nie kupisz praktycznie nic z części używanych. Czasem zderzaki się pojawiają, ale to też żadko, a jak są to raczej klejone/naprawiane i za spore $$$.

Kleber
10-12-2006, 13:02
Ty to umiesz gościa pocieszyć :)) :))

STraits
10-12-2006, 13:08
Ty to umiesz gościa pocieszyć :)) :))

Tu nie ma co pocieszać. Trzeba wiedzieć z jakimi kosztami trzeba się liczyć kupująć ST200. Lepiej żeby to wiedział teraz niż później. Jedyna pocieszająca rzecz to to, że jak padnie sonda lambda to oryginał jest tańszy niż np. BOSCH. Inna sprawa że sondy są 2 :satan:

norbi333
10-12-2006, 13:58
TO ŻEŚ MNIE POCIESZYŁ.ALE RAZ SIĘ ŻYJE.POŻYJEMY ZOBACZYMY NAJWYŻEJ POTEM BĘDĘ SIĘ MARTWIŁ.MOŻE BĘDĘMIAŁ SZCZĘŚCIE I BĘDZIE DOBRY.W ST BYWAŁY CHECK PANELE CZY NIE I CZY MOŻNA JE WSTAWIĆ BEZPROBLEMOWO

Tauros
10-12-2006, 14:05
TO ŻEŚ MNIE POCIESZYŁ.ALE RAZ SIĘ ŻYJE.POŻYJEMY ZOBACZYMY NAJWYŻEJ POTEM BĘDĘ SIĘ MARTWIŁ.MOŻE BĘDĘMIAŁ SZCZĘŚCIE I BĘDZIE DOBRY.W ST BYWAŁY CHECK PANELE CZY NIE I CZY MOŻNA JE WSTAWIĆ BEZPROBLEMOWO
Nie pisz drukowanymi literami!!
A zeby nie bylo calkiem OFF powodzenia w kupnie :bigok:

norbi333
10-12-2006, 14:53
dzięki .jak kupię i polatam to zobaczę czy dobrze trafiłem czy nie
.a jak sprawa wygląda z check panelem do st?

STraits
10-12-2006, 15:45
dzięki .jak kupię i polatam to zobaczę czy dobrze trafiłem czy nie
.a jak sprawa wygląda z check panelem do st?

Nie występowały.

STraits
10-12-2006, 15:48
TO ŻEŚ MNIE POCIESZYŁ.ALE RAZ SIĘ ŻYJE.POŻYJEMY ZOBACZYMY NAJWYŻEJ POTEM BĘDĘ SIĘ MARTWIŁ.MOŻE BĘDĘMIAŁ SZCZĘŚCIE I BĘDZIE DOBRY.W ST BYWAŁY CHECK PANELE CZY NIE I CZY MOŻNA JE WSTAWIĆ BEZPROBLEMOWO

Na wymiany wahaczy przednich to mozesz się nastawić na 99.999%. Niemiec nie sprzedaje samochodu ot tak, sprzedaje jak sie zaczynają koszty :beer:

A tak BTW - jeśli nie jest to tajemnicą - ile krzykneli za STeka bez opłat (w ojro) ? I czy jest to 1999 i rejestracja 2000 czy data prod. 2000 ?

norbi333
10-12-2006, 20:02
z tego co wiem to rok produkcji 2000 i na gotowo 23 tyś.szwagier mi ściąga pewnie coś na nim chce zarobić to nie mówi ile w niemczech

norbi333
10-12-2006, 20:04
i obyś tylko nie wykrakał z tymi wachaczami.szwagier mówi że wszystko z nim dobrze
tylko brak pilota do centralnego zamka.jest tylko z kluczyka

adrianno
10-12-2006, 20:23
Ja to juz bym sie chyba rozmyślił i kupił sobie opla..... trochę więcej przyjazny i mniej "wymyślaty"...

adrianno
10-12-2006, 20:24
Ja to juz bym sie chyba rozmyślił i kupił sobie opla..... trochę więcej przyjazny i mniej "wymyślaty"...

Tomi
10-12-2006, 20:32
Ja to juz bym sie chyba rozmyślił i kupił sobie opla..... trochę więcej przyjazny i mniej "wymyślaty"...


teraz to zapodałeś.... :wall: :wall: :wall: :dres:

tazior
10-12-2006, 20:36
Ja to juz bym sie chyba rozmyślił i kupił sobie opla..... trochę więcej przyjazny i mniej "wymyślaty"...

:)) :)) :)) :))

adrianno
10-12-2006, 20:38
Oczywiście nie zapominam że ford wygrał w klasyfikacji konstruktorów ten rok samochodów WRC. Respekt... :))

STraits
10-12-2006, 20:57
z tego co wiem to rok produkcji 2000 i na gotowo 23 tyś.szwagier mi ściąga pewnie coś na nim chce zarobić to nie mówi ile w niemczech

:) Powiem tak. ST200 trzyma się w cenie w DE/SUI mocno. Nawet bardzo mocno. Prześledź sobie ceny na mobile.de, autoscout, etc. Ceny zaczynają się od 6000-7000 Euro za rok 1999. Roczniki 2000 to 8000 euro i w góre (znalezienie modelu za 9000-10000 Euro nie jest niczym szczególnym). Wahacze są tak zamontowane że bez demontażu nie zobaczysz czy są wyjechane czy nie. Niestety - jeśli autko ma przebieg >100 000 km to juz nastała pora wymiany wahaczy, bo tuleje przednie sie rozsypują. Efekt jest taki że koła są mocno rozjechane, a samochód traci wymiary zbieżności, a nawet geometri (!!) U mnie z wywalonymi tulejami samochód na ustawianiu zbieżności wyszedł jak po solidnym dzwonie :satan: :satan: Przy przyspieszeniu koła się rozjeżdżają na boki. Zresztą wywalone tuleje widać jak samochód stoi - koła uciekają na boki.

Życze udanego zakupu, ale za 5000 Euro nie da sie kupić porządnego STka. Ja oglądałem w DE po 6500-7000 Euro - 3 autka i nie byłem zachwycony - wszystkie miały wypadkową przeszłość. Jedyna zaleta STeków na rynek DE to to że miały szyberdachy (przynajmniej większość), grzaną szybe przednią i sterowanie radiem przy kierownicy. Licz się z tym że ST kosztowało w Niemczech około 30 000 Euro (w przeliczeniu na nasze około 125 000 PLN w tamtych czasach) - ja mam na swojego fakture zakupu na 116 000 PLN. Nie wiem jak w Niemczech, ale wg. danych forda sprzedano w Polsce ponoć około 30-40 sztuk modelu ST200. Reszta tego co jeździ po Polsce to prywatny import z Niemiec, Szwajcarii, Francji....

Powiem wiecej - wg. Eurotax zazwyczaj samochody kosztują mniej niż faktycznie, a ja mam fakture zakupu na 25 000 i babka w Skarbowym robiła mi problemy bo wg. Eurotax ten model kosztuje ponad 32 000 PLN - dopiero jak powiedziałem że jest przerysowany (co oczywiscie nie miało miejsca) to zaaceptowała kwote.

Zresztą - co ja będę gadał - najlepszym specem na forum jest chyba Tazior ;) Niech on sie wypowie :jezyk1: Jego zdanie w tej materii jest jak wyrocznia :pad:

tazior
10-12-2006, 21:10
A to od kiedy :niewiem: :))

Mamut
10-12-2006, 21:11
od 19.57.

STraits
10-12-2006, 21:16
A to od kiedy :niewiem: :))


Co jak co ale naciągnąłeś troche MDO z DE, wiec ceny znasz na bierząco :) :satan: :metal :beer:

norbi333
10-12-2006, 21:17
nie lubię i nie podobają mi się ople niestety,a st zawsze mi się podobało

STraits
10-12-2006, 21:32
nie lubię i nie podobają mi się ople niestety,a st zawsze mi się podobało

To kup dobre ST, bo jak zacznie sie sypać to szybko się zniechęcisz, a szkoda by było.

Aha - i nie sugeruj się badaniami amortyzatorów. Jak chcesz znać ich faktyczny stan to trzeba wyciągnąć na wierzch jeden - zdjąć sprężyne i zobaczyć czy po wciśnięciu powraca. Jak nie to do wymiany. U mnie tak było - mimo że na teście amortyzatorów wyszła skuteczność 76% :)

Na Twoim miejscu kupując teraz ST200 zagospodarowałbym sobie 4000 PLN na części. Amortyzatory przód + tył, klocki/tarcze, wahacze. Jak zrobisz coś takiego to zobaczysz ze to całkiem inne auto. Po wymianie wahaczy samochód reaguje momentalnie na ruch kierownicą. 3 dnia jazdy mało nie rozjechałem gościa na przejściu dla pieszych bo samochód zanurkował i pojechał jak gumka :) Dlatego wyjąłem amorki i sprawdziłem co jest nie tak.... okazało sie ze były padnięte...

jest troche niuansów o których trzeba wiedzieć. Zawieszenie w ST jest całkiem inne niż w standardowym mondeo - trzeba o tym pamiętać i wymieniać. Nie jest to z pewnością samochód który wybacza błedy jeśli chodzi o eksploatacje.

O efektu padnięcia pompy wody poczytaj sobie na forum w archiwum. Krótko mówiąc jak padnie to szukasz nowego silnika... a najprędzej samochodu, bo silnika do ST200 raczej nie znajdziesz.

Jak autko jest sprawne w 100% wrażenia z jazdy są niesamowite i niezapomniane.

Jak przywieziesz to napisz co i jak. I zapraszamy na zloty ogólnopolskie :beer: :beer: :beer:

Jak chcesz coś wiedzieć więcej o autku to podaj VIN to Ci powiem wszystko na jego temat :metal

norbi333
10-12-2006, 22:34
nie przepadam za oplami a poza tym zawsze podogało mi się st

norbi333
10-12-2006, 23:06
nie mam vinu bo jakoś o tym nie pomyslałem.wiem że ma wszystkie klocki wymienione i tylnie tarcze a także drążki kierownicze.a jak wyjdzie w rzeczywistości to okaże sięw praniu.w następną niedzielę odbieram i od razu test bo do przejechania 300 km to chyba się da zauważyć wady i jak sprawdzić czy pompa wodna jest dobra czy nie

STraits
10-12-2006, 23:12
nie mam vinu bo jakoś o tym nie pomyslałem.wiem że ma wszystkie klocki wymienione i tylnie tarcze a także drążki kierownicze.a jak wyjdzie w rzeczywistości to okaże sięw praniu.w następną niedzielę odbieram i od razu test bo do przejechania 300 km to chyba się da zauważyć wady

Jak wymienione ma drążki to zgaduje że ma ze 250 000 km nabiegane ? Klocki to najmniejszy koszt akurat - przód 130 PLN , tył 100 (Ferrodo) lub 160 (oryginał). Na drogach Niemieckich drążki nie mają prawa się uszkodzić. Nie wiem jak trzeba jeździć i gdzie żeby drążki w mondeo uwalić. Zazwyczaj drążki wymienia się w rocznikach 1993-1996. W swojej historii nie spotkałem sie z tym, zeby ktoś w mk2 wymieniał drążki. Końcówki... ale to też oryginalne dobre 200 000 powinny wytrzymać.
No nic... pochwal sie jak kupisz.

norbi333
10-12-2006, 23:15
po czym poznać pompę że jest sprawna albo nie i czym to objawia się?.a co do auta to i tak już zapłacona zaliczka wieć będę martwił siępotem jak by co ale zawsze jest możliwość że będzie dobre

STraits
10-12-2006, 23:25
po czym poznać pompę że jest sprawna albo nie i czym to objawia się?.a co do auta to i tak już zapłacona zaliczka wieć będę martwił siępotem jak by co ale zawsze jest możliwość że będzie dobre

Tu się nie patrzy tylko wymienia na taką z metalowym wirnikiem z miejsca.

norbi333
11-12-2006, 00:07
a gdzie można kupić taką z metalowym wirnikiem,a w st nie były takie montowane?

jachu
11-12-2006, 00:50
STraits ale sypiesz wiadomościami,aż się chce to wszystko czytać-jestem w szoku,co to znaczy mieć ST.Powodzenia życzę koledze,który kupuje to ST tylko szkoda ,że już zapłacone bo po twoich informacjach ja bym się chyba nie zdecydował. Ale jeszcze raz podziwiam :pad: ''Tylko szkoda ,że mi nie wysłałeś wygłuszenia maski MkII :satan:

STraits
11-12-2006, 00:59
STraits ale sypiesz wiadomościami,aż się chce to wszystko czytać-jestem w szoku,co to znaczy mieć ST.Powodzenia życzę koledze,który kupuje to ST tylko szkoda ,że już zapłacone bo po twoich informacjach ja bym się chyba nie zdecydował. Ale jeszcze raz podziwiam :pad: ''Tylko szkoda ,że mi nie wysłałeś wygłuszenia maski MkII :satan:


A zainteresowany nadal ? :satan: Dziennie dostaje wiecej PW niz pojemność skrzynki i gdzieś Twoj adres poszedł w otchłań mkp.org :metal

Ja wychodze zawsze z założenia że trzeba wiedzieć wszystko jak się coś chce kupić. Ja długo sie zastanawiałem czy kupić dla siebie St200 czy przesiąść się na inną markę... zostałem przy "F".

Odnośnie pompy - NIE. Pompy były z plastikowymi wirnikami. Porządne pompy kupisz w Grosse Britanien (UK) firmy GMB JAPAN. Koszt - około 50 GBP. W Polsce można kupić gdzieś w LUBINie pompe, ale to są hiszpańskie pompy - nie znam - wiec na pewno nie polece. GMB sprawdzone w co najmniej 10-12 V6 klubowych.

jachu
11-12-2006, 01:26
STraits ale sypiesz wiadomościami,aż się chce to wszystko czytać-jestem w szoku,co to znaczy mieć ST.Powodzenia życzę koledze,który kupuje to ST tylko szkoda ,że już zapłacone bo po twoich informacjach ja bym się chyba nie zdecydował. Ale jeszcze raz podziwiam :pad: ''Tylko szkoda ,że mi nie wysłałeś wygłuszenia maski MkII :satan:


A zainteresowany nadal ? :satan: Dziennie dostaje wiecej PW niz pojemność skrzynki i gdzieś Twoj adres poszedł w otchłań mkp.org :metal

Ja wychodze zawsze z założenia że trzeba wiedzieć wszystko jak się coś chce kupić. Ja długo sie zastanawiałem czy kupić dla siebie St200 czy przesiąść się na inną markę... zostałem przy "F".

Tak jestem nadal zainteresowany a wiedza twoja o ST mi imponuje i widać ,że wiesz co kupiłeś :banan:

norbi333
11-12-2006, 10:02
JA JESTEM RACZEJ OPTYMISTĄ WIEĆ NA ZAPAS NIE MARTWIĘ SIĘ,BO TO BEZ SENSU.JAK KUPIĘ I POJEŻDŻĘ TO TO WYJDZIE CZY DOBRY CZY NIE. I MOZE CHOĆ CZĘŚĆ TWOJEJ WIEDZY NA TEMAT ST JA POSIĄDĘ,OBY TYLKO NIE NA TEMAT NAPRAW.POZDRAWIAM

norbi333
11-12-2006, 15:05
czy check panel można zamontować w st czy nie da się?.bo widziałem coś takiego i fajna sprawa

speede
11-12-2006, 20:30
kolego nie pisz wielkiimi literami bo to oznacza krzyk :metal i uzupelnij profil bo widze ze watek coraz dluzszy a danych brak :bigok:

norbi333
11-12-2006, 21:24
jakoś tak się przyzwyczaiłem do dużych liter,a resztę uzupełnię jak już autko trafi do mnie i zapoznam sięchoć trochę z nim.ale dzięki za sugestie

norbi333
11-12-2006, 22:06
czy w st200 jest podświetlenie na nogi i czy klamki są podświetlane?.widziałem coś takiego w v6 i bardzo mi siępodobało

andrzej_men
11-12-2006, 22:29
Ja to juz bym sie chyba rozmyślił i kupił sobie opla..... trochę więcej przyjazny i mniej "wymyślaty"...

opla st200?? :)) :satan:
o jakiego opla Ci chodzi? 8O

altoot
11-12-2006, 22:39
czy w st200 jest podświetlenie na nogi i czy klamki są podświetlane?.widziałem coś takiego w v6 i bardzo mi siępodobało

klamki nie są
nogi - chyba tak.

norbi333
11-12-2006, 22:40
chodzi mi o mondeo st200 :)

altoot
11-12-2006, 22:42
Ja to juz bym sie chyba rozmyślił i kupił sobie opla..... trochę więcej przyjazny i mniej "wymyślaty"...

opla st200?? :)) :satan:
o jakiego opla Ci chodzi? 8O


np. Vectra i500 :hmm:
http://www.vectraklub.pl/porady/b-i500/foto3.jpg

Odpowiednik ST200
Myślę, ze jeśli chcioałby policzyć oryginalne Irmschery w Polsce, to palców by jeszcze zostało...

norbi333
11-12-2006, 22:51
jedną taką vektrę widziałęm na żywo w warszawie w kolorze kameleon a nawet się przejechałem.a ostatnio oglądałem porównanie nowej vektry jakiś odpowiednik mondeo st220 z mondim i mazdą 6 250 konna.mondeo 1 a vektra porażka

dave_go
11-12-2006, 23:00
jedną taką vektrę widziałęm na żywo w warszawie w kolorze kameleon a nawet się przejechałem.a ostatnio oglądałem porównanie nowej vektry jakiś odpowiednik mondeo st220 z mondim i mazdą 6 250 konna.mondeo 1 a vektra porażka

Clarkson testował, z tego co pamiętam to morał był mniej więcej taki:

Vectra - standardowo w Top Gear dno
Mondeo - OK, bez entuzjazmu
Mazda - poezja

A propos Vectry - to faktycznie takiej podsterowności auta jeszcze w tym programie nie widziałem, ale wiadomo Clarkson potrafi nawet najlepsze auto zjechać równo ...

PS. ST200 in Racing Blue ONLY ...

altoot
11-12-2006, 23:01
Tych aut początkowo miało istnieć 500 sztuk :hmm:
Ostatecznie wyprodukowano 1300 sztuk tej wersji...




BTW - uzupełnij profil.

STraits
11-12-2006, 23:03
czy w st200 jest podświetlenie na nogi i czy klamki są podświetlane?.widziałem coś takiego w v6 i bardzo mi siępodobało


Podświetlane nogi - tak. Podświetlane klamki - nie. Check panel - nie.

norbi333
11-12-2006, 23:36
a st miało być najlepszą wersją mondeo,a zwykłe c6 mają i klamki i check panel ,aż sie zastanawiam czy to był dobry pomysł z tym st,a jeśli jeszcze się okaże że miałeś racjęz waxhaczami to tylko się pochlastać.chociaż jak za złość strasznie sięwlecze ten tydzień mi.i będzie to kolro blue

altoot
11-12-2006, 23:42
a st miało być najlepszą wersją mondeo,a zwykłe c6 mają i klamki i check panel ,aż sie zastanawiam czy to był dobry pomysł z tym st,a jeśli jeszcze się okaże że miałeś racjęz waxhaczami to tylko się pochlastać.chociaż jak za złość strasznie sięwlecze ten tydzień mi.i będzie to kolro blue


Z wahaczami to prawda.

podswietlenie klamek było w Ghia ale tylko do 1998 roku
Check był w Ghia...


A ST wersją Ghia nie jest.

PS, jesli nie uzupełnisz wreszcie tego profilu, którys z moderatorów przypomni ci o tym w bardziehj drastyczny sposób :palacz:

norbi333
12-12-2006, 00:20
nie wpisujęsamochodu bo jeszcze w tej chwili go nie mam,będęmiał go w niedzielę najbliższą,to uzupełnię bo oprócz tego to chyba już wszystko mam,czy check panel można wstawić bez problemu czy trzeba kombinować z instalacjąelektryczną? i to samo podświetlenie klamek.z góry dziękujęza info

Tomi
12-12-2006, 00:39
o tym jak zrobić podświetlane klameczki jest w dziale o tuningu.
Jak będziesz już miał autko to koniecznie zapodaj fotki.
ST to super autka. Pozdrawiam

STraits
12-12-2006, 00:50
Problem jest taki że ST było tak na prawde wersją CLX. Posiadało TRIP komputer, SATC klimatyzacje i nic wiecej z dodatkowego wyposażenia. Na rynek PL nie było na przykład grzanej przedniej szyby, na niektóre rynki było sterowanie radiem na kolumnie, na niektóre nie. Szyberdach to juz cud nad cuda był. Ja mam wg. VIN podświetlanie klamek i sterowanie radiem na kierownicy i.... ani jednego ani drugiego nie widać :jezyk1: Było też podświetlanie nóg, ale poprzedni właściciel nawet o tym nie wiedział - włożyłem żarówki gdzie trzeba i podświetlane nogi są :) Powiem tak - nikt tak na prawde nie wie na jakiej zasadzie tworzono ST200. Słyszałem że w fabryce na drodze przypadku wybierali autko i mówili - "Ty bedziesz teraz STkiem". Jak sie trafił jakiś z szyberdachem to OK, jak nie to nie. Wiązki elektryczne do ST200 były całkiem inne niż do standardowego mondeo. Całkiem inna skrzynka bezpiecznikowa pod maską. Check control nie był montowany w mondeo juz od 1999 roku (pewnie oszczędności) - tak samo podświetlane klamki.

A z wahaczami to Ci mówie poważnie - szykuj kase na nie, bo to bedzie najpewniej pierwsza inwestycja w samochod. Nie chce straszyć ale to jest więcej niz 99% pewności że są do wymiany. Nikt nie sprzedaje sprawnego samochodu - sprzedaje je się jak zaczynają sie koszta.

norbi333
12-12-2006, 10:17
a tak miało być pięknie,chociaż samochód podoba mi się wizualnie i to miał być kompromis między mną,a żoną.ja chciałem sportowy ona rodzinny i wyszło st.a w wachaczach nie mozna wymienić samych łączników?wiem żę tak się robi w samochodach.i czy jest możliwe ,żę cała instalacja do klamek i czek panelu jest położona i wystarczy tylko włożyć diody i check panel?czy mało to realne

gilotyna
12-12-2006, 10:51
Łącznik to może być ale stabilizatora :) A przy wahaczu to pewnie chodzi o tuleje lub sworznie, czy jakoś tak. :terefere:

wrozek
12-12-2006, 10:52
a tak miało być pięknie,chociaż samochód podoba mi się wizualnie i to miał być kompromis między mną,a żoną.ja chciałem sportowy ona rodzinny i wyszło st.a w wachaczach nie mozna wymienić samych łączników?wiem żę tak się robi w samochodach.i czy jest możliwe ,żę cała instalacja do klamek i czek panelu jest położona i wystarczy tylko włożyć diody i check panel?czy mało to realne

Spokojnie! Będzie pięknie! Nie bądź pesymistą ( wiem, że to trudne po tym co Marcin napisał) żeby nie było sytuacji takiej, że siądziesz do nowego nabytku i zaczniesz szukać wad.
Na wahacze też znajdzie się rada. A samochód to nie tylko wahacze.
Co do check panela. Instalacja może i być ( chociaż jak Ford się z tego wycofał to raczej dla zabawynie wkładaliby kilku metrów kabla więcej) ale:
1. Moduł kontroli świateł (żarówek)
2. Instalacja do czujek zużycia klocków hamulcowych.
3. Czujka poziomu płynu chłodzącego i spryskiwaczy.
Tego miał nie będziesz.

gilotyna
12-12-2006, 11:06
a tak miało być pięknie,chociaż samochód podoba mi się wizualnie i to miał być kompromis między mną,a żoną.ja chciałem sportowy ona rodzinny i wyszło st.a w wachaczach nie mozna wymienić samych łączników?wiem żę tak się robi w samochodach.i czy jest możliwe ,żę cała instalacja do klamek i czek panelu jest położona i wystarczy tylko włożyć diody i check panel?czy mało to realne

Spokojnie! Będzie pięknie! Nie bądź pesymistą ( wiem, że to trudne po tym co Marcin napisał) żeby nie było sytuacji takiej, że siądziesz do nowego nabytku i zaczniesz szukać wad.
Na wahacze też znajdzie się rada. A samochód to nie tylko wahacze.
Co do check panela. Instalacja może i być ( chociaż jak Ford się z tego wycofał to raczej dla zabawynie wkładaliby kilku metrów kabla więcej) ale:
1. Moduł kontroli świateł (żarówek)
2. Instalacja do czujek zużycia klocków hamulcowych.
3. Czujka poziomu płynu chłodzącego i spryskiwaczy.
Tego miał nie będziesz.


Wreszcie jakieś optymistyczne spojrzenie na st200...

KarolRS
12-12-2006, 11:10
Tych aut początkowo miało istnieć 500 sztuk :hmm:
Ostatecznie wyprodukowano 1300 sztuk tej wersji...

sorka za ot, słyszałeś o Viki i30? To dopiero unikat, 30szt. wyprodukownych :satan:

a tak wracajac do tematu, to st jest drogi w utrzymaniu i ciężo znaleźć widać dobry egzemplarz.

altoot
12-12-2006, 11:12
a tak miało być pięknie,chociaż samochód podoba mi się wizualnie i to miał być kompromis między mną,a żoną.ja chciałem sportowy ona rodzinny i wyszło st.a w wachaczach nie mozna wymienić samych łączników?wiem żę tak się robi w samochodach.i czy jest możliwe ,żę cała instalacja do klamek i czek panelu jest położona i wystarczy tylko włożyć diody i check panel?czy mało to realne


W wahaczach wymienia sie tuleje, a nie łaczniki...


Niestety tuleje do ST nie występują.... Kupuje się kompletne wahacze.
Co do klamek - zrobisz bez problemu, montaż check'a jest pracochłonny i skomplikoany....


BTW - może kompromisem bedzie kupno zwykłego V6 i dołozenie do niego ST-kit'a? :hmm:

altoot
12-12-2006, 11:13
sorka za ot, słyszałeś o Viki i30? To dopiero unikat, 30szt. wyprodukownych :satan:

.

Nie... :)
masz jakieś info na ten temat?
PS, jesli tak - daj na PW, nie bedziemy chłopakowi zaśmiecac wątka.

norbi333
12-12-2006, 11:16
nie słyszałem o czymś takim jak to auto.a co do wachaczy to oczywiście tuleje ale chyba gdzieśczytałem że można nabijać i regenerować

STraits
12-12-2006, 11:40
a tak miało być pięknie,chociaż samochód podoba mi się wizualnie i to miał być kompromis między mną,a żoną.ja chciałem sportowy ona rodzinny i wyszło st.a w wachaczach nie mozna wymienić samych łączników?wiem żę tak się robi w samochodach.i czy jest możliwe ,żę cała instalacja do klamek i czek panelu jest położona i wystarczy tylko włożyć diody i check panel?czy mało to realne

Spokojnie! Będzie pięknie! Nie bądź pesymistą ( wiem, że to trudne po tym co Marcin napisał) żeby nie było sytuacji takiej, że siądziesz do nowego nabytku i zaczniesz szukać wad.
Na wahacze też znajdzie się rada. A samochód to nie tylko wahacze.
Co do check panela. Instalacja może i być ( chociaż jak Ford się z tego wycofał to raczej dla zabawynie wkładaliby kilku metrów kabla więcej) ale:
1. Moduł kontroli świateł (żarówek)
2. Instalacja do czujek zużycia klocków hamulcowych.
3. Czujka poziomu płynu chłodzącego i spryskiwaczy.
Tego miał nie będziesz.


Wreszcie jakieś optymistyczne spojrzenie na st200...

ST200 to nie jest check panel. Jak ktos patrzy na ST200 przez pryzmat podświetlanych klamek i check panela to gratuluje.

gilotyna
12-12-2006, 11:45
a tak miało być pięknie,chociaż samochód podoba mi się wizualnie i to miał być kompromis między mną,a żoną.ja chciałem sportowy ona rodzinny i wyszło st.a w wachaczach nie mozna wymienić samych łączników?wiem żę tak się robi w samochodach.i czy jest możliwe ,żę cała instalacja do klamek i czek panelu jest położona i wystarczy tylko włożyć diody i check panel?czy mało to realne

Spokojnie! Będzie pięknie! Nie bądź pesymistą ( wiem, że to trudne po tym co Marcin napisał) żeby nie było sytuacji takiej, że siądziesz do nowego nabytku i zaczniesz szukać wad.
Na wahacze też znajdzie się rada. A samochód to nie tylko wahacze.
Co do check panela. Instalacja może i być ( chociaż jak Ford się z tego wycofał to raczej dla zabawynie wkładaliby kilku metrów kabla więcej) ale:
1. Moduł kontroli świateł (żarówek)
2. Instalacja do czujek zużycia klocków hamulcowych.
3. Czujka poziomu płynu chłodzącego i spryskiwaczy.
Tego miał nie będziesz.


Wreszcie jakieś optymistyczne spojrzenie na st200...

ST200 to nie jest check panel. Jak ktos patrzy na ST200 przez pryzmat podświetlanych klamek i check panela to gratuluje.

Skoro kolega norbi333 przywiązuje do tego wage to to było optymistyczne, a jeśli kupuje st200 dla silnika, zawieszenia, wyglądu i check panela, to o tych pierwszych nie musiał pisać bo to ma na wyposażeniu na pewno...

norbi333
12-12-2006, 11:58
nie patrzę na st przez pryzmat check panelu i klamek a chciałem go ze względu na wygląd osiagi i prowadzenie,check panel widziałem w v 6 i po prostu mi sięspodobało bo i również przydatne.dlatego myślałem że da się to możę jakoś połączyć

wrozek
12-12-2006, 12:47
nie patrzę na st przez pryzmat check panelu i klamek a chciałem go ze względu na wygląd osiagi i prowadzenie,check panel widziałem w v 6 i po prostu mi sięspodobało bo i również przydatne.dlatego myślałem że da się to możę jakoś połączyć

Ja w poprzednim Mondku miałem CP i powiem, że na początku mi go brakowało. Trzeba było znów pamiętać o sprawdzaniu czy światła działają, czy są płyny itd.
Sam bym sobie zamontował ale za dużo z tym roboty a za mało wolnego czasu.

norbi333
12-12-2006, 12:54
i tu jest problem,we wcześniejszym peugocie miałem w liczniku kontrolki od płynów itp wszystko oprócz żarówek.zresztą i ze mnie mechanik że pożal się bozę.najprostrze rzeczy tylko zrobię nic więcej

norbi333
12-12-2006, 12:56
żeby st podłączyć pod kompa to trzeba do serwisu jechaćczy wystarczy jakiś elektryk z kompem?

STraits
12-12-2006, 13:39
żeby st podłączyć pod kompa to trzeba do serwisu jechaćczy wystarczy jakiś elektryk z kompem?

Trzeba kogoś kto ma interface do FORDa który po PWM go przebada.

norbi333
12-12-2006, 13:46
to mam takiego.i jeszcze jedno jakie opony mozna włozyć do auta?.tam są chyba jak pamiętam 17/45/225 czy można coś wyższego włożyć?

mareckis
12-12-2006, 13:52
to mam takiego.i jeszcze jedno jakie opony mozna włozyć do auta?.tam są chyba jak pamiętam 17/45/225 czy można coś wyższego włożyć?
O kurcze, ale niski profil 8O

BS
12-12-2006, 13:54
to mam takiego.i jeszcze jedno jakie opony mozna włozyć do auta?.tam są chyba jak pamiętam 17/45/225 czy można coś wyższego włożyć?

pewnie nawet standardowe 15" podejdą ... a wtedy to mozesz nawet oponki 195/65/15 założyć jak bardzo chcesz-ale to chyba przeczy idei ST ... ja do TD takie zapakowałem i całkiem przyjemnie się na nich po dziurach jeździ...

norbi333
12-12-2006, 14:14
FELGO OCZYWIŚCIE ZOSTANĄ ,CHODZI MI TYLKO O WYSOKOŚĆ OPON CZY WEJDĄ 50-TKI.STALOWE 15 TO TYLKO NAJWYŻEJ DO ZIMÓWEK

BS
12-12-2006, 14:30
FELGO OCZYWIŚCIE ZOSTANĄ ,CHODZI MI TYLKO O WYSOKOŚĆ OPON CZY WEJDĄ 50-TKI.STALOWE 15 TO TYLKO NAJWYŻEJ DO ZIMÓWEK

no może być ciasno...

MAG
12-12-2006, 14:32
to mam takiego.i jeszcze jedno jakie opony mozna włozyć do auta?.tam są chyba jak pamiętam 17/45/225 czy można coś wyższego włożyć?
Standardowo są tam 215/45/17, ale można ewentualnie założyć 225/45/17 lub 205/50/17.
Innych nie polecam ze względu na zbyt duże odchyłki na predkościomierzu i "baloniasty" wygląd :jezyk1:

wrozek
12-12-2006, 14:33
215/45/17 - takie są fabrycznie. Jak włożysz większy profil np.215/50/17 - nie wiem czy jeszcze większe "wejdą" - to moim zdaniem nie zyskasz na komforcie zbyt wiele ( ST całe zawieszenie ma dość twarde) a zacznie oszukiwać licznik.

STraits
12-12-2006, 16:41
Nie ma sensu zakładanie wyzszego profilu. 215/45/R17.

norbi333
12-12-2006, 16:47
a zimówki jaki jest najlepszy rozmiar na te koła czy lepszym rozwiązaniem były by stalowe i jakie wtedy?

STraits
12-12-2006, 17:45
a zimówki jaki jest najlepszy rozmiar na te koła czy lepszym rozwiązaniem były by stalowe i jakie wtedy?

Ja u siebie mam 195/60/R15 i takie polecam. U ojca jest 195/65/R15 - ale moim zdaniem są ciut za duże. Tzn. wchodzić - wchodzą, ale zdrowo sie śniegu nabija przy przednich kołach. Ja bym sie nawet pokusił teraz o zakup 185/60/R15, ale to najwcześniej za 2 lata jak te zedre :)

norbi333
12-12-2006, 18:38
to muszę poszukać coś takiego bo właśnie dzisiaj spadł śnieg u nas i pada dalej.a jaki jest rozstaw śrub i ile ich jest ,bo chyba 4 ale nie jestem pewien

STraits
12-12-2006, 19:37
to muszę poszukać coś takiego bo właśnie dzisiaj spadł śnieg u nas i pada dalej.a jaki jest rozstaw śrub i ile ich jest ,bo chyba 4 ale nie jestem pewien

4 x 108

norbi333
12-12-2006, 19:38
czy w st powinna być zmieniarka cd czy niekoniecznie?

MAG
12-12-2006, 20:26
zmieniarka jest w standardzie :metal

STraits
12-12-2006, 20:45
zmieniarka jest w standardzie :metal

Absolutnie nie.

norbi333
12-12-2006, 22:23
czyli mam rozumieć ,żę zmieniarka moze być albo nie być?jak mi się trafiło poprostu?

STraits
13-12-2006, 00:19
czyli mam rozumieć ,żę zmieniarka moze być albo nie być?jak mi się trafiło poprostu?

Dokładnie tak. Ponieważ jest to autko na rynek DE - jest szansa że ma zmieniarke. Ale to jest 50% szans. Generalnie ST200 kroili ze wszystkiego co sie dało :) W sedanach na przykad nie było wygłuszenia klapy :)

norbi333
13-12-2006, 10:25
chodzi ci o maskę przednią?

MAG
13-12-2006, 11:10
zmieniarka jest w standardzie :metal

Absolutnie nie.

A byłem przekonany, że jest :jezyk1:

W każdym razie u mnie jest, a mój Black STeck był robiony na rynek PL :satan:

STraits
13-12-2006, 12:59
chodzi ci o maskę przednią?

tył.

norbi333
13-12-2006, 14:31
a to jest sedan czyli pewnie coś trzeba poszukać będzie żeby zakryć blachy,I mam pytanie w którym miejscu są nabite numery silnika

norbi333
13-12-2006, 15:26
MOZĘ KTOŚ MI POWIEDZIEĆ COŚO TYM AUTKU VIN WF0FXXGBBFYG80311

Tomi
13-12-2006, 18:46
Manufacturer Identifier: WF0
Body type: 4 Door Saloon
Line: Ford Germany (Own Assembly)
Assembly Plant: Genk (Belgium)
Model: Mondeo/Cougar/Sierra/Cortina/Taunus
Year: 2000 (some codes are used for more than one year)
Month: April
Production Sequence: 70311

ja mam dostęp do okrojonych danych. Myślę, że inni forumowicze szerzej będą mogli opisać.

norbi333
13-12-2006, 20:52
oby bo tak naprawdę to nic mi nie mówi to

Tomi
13-12-2006, 21:06
produkcja kwiecień 2000, sedan mondeo, zakłady w Genk

norbi333
13-12-2006, 21:48
nie wiele ale lepsze niż nic.czy w st wymienia się łańcuszek rozrządu czy nie?

dave_go
13-12-2006, 22:27
4/2000
blue imperial
wersja SI
na rynek belgijski
4xpp
z oświetleniem wejścia
trip
z dachem niskim (?)
sterowanie radiem przy kierownicy
boss (?)
less aux warning display (CP ?)
full dress up RSO (?)

aaa.. no i zmieniarkę też masz (teoretycznie)

Jeśli chodzi o wymianę łańcucha rozrządu to nie jest konieczna jego wymiana, no chyba że się wyciągnie albo zerwie. Stan można ocenić "na ucho".

Pozdrawiam.

norbi333
13-12-2006, 22:31
dzięki a co oznacza:

wersja SI

z oświetleniem wejścia
z dachem niskim

boss
less aux warning display
full dress up RSO

gilotyna
13-12-2006, 22:59
dzięki a co oznacza:

wersja SI



no ST to toto nie jes Panie, może Ci sie vino pomyliło??

norbi333
13-12-2006, 23:02
a si to co oznacza na zdjęciu widziałem żę ma liczniki st znaczek st z tyłu na klapiei gałka zmiany biegów z napisem st

gilotyna
13-12-2006, 23:07
a si to co oznacza na zdjęciu widziałem żę ma liczniki st znaczek st z tyłu na klapiei gałka zmiany biegów z napisem st

Wiesz niby ST, ale po winie to troche insza inszość... Trzeba to wyjaśnić.

PS Straits poprzednie auto też miał ST... Tylko że jego bryka po urodzeniu na pewno nie miała takiego miana...

gilotyna
13-12-2006, 23:09
A SI to Sport Injected czy cós, taka ver wyposażenia, np fotele kubełkowe (inne niż st), 4xpp, grzane fotele itp itd.

norbi333
13-12-2006, 23:20
moc też się zgadza 151 kw jak w st

dave_go
13-12-2006, 23:24
dzięki a co oznacza:

wersja SI



no ST to toto nie jes Panie, może Ci sie vino pomyliło??
Spokojnie - to jest na bank st200, 205 PS
VIN oprócz podstawowych danych jak rodzaj silnika (tu 205PS) podaje też wersję (tu SI), dodatkowo powiem że w cechach drugorzędnych jeszcze widnieje LX (??).
Ciężko czasami trafić za tym VINem ... i po winie też :))

norbi333
13-12-2006, 23:32
szukałem na innych stronach i wszędzie tak samo wygląda.a co oznacza ta reszta dziwnych nazw?

STraits
13-12-2006, 23:59
dzięki a co oznacza:

wersja SI



no ST to toto nie jes Panie, może Ci sie vino pomyliło??
Spokojnie - to jest na bank st200, 205 PS
VIN oprócz podstawowych danych jak rodzaj silnika (tu 205PS) podaje też wersję (tu SI), dodatkowo powiem że w cechach drugorzędnych jeszcze widnieje LX (??).
Ciężko czasami trafić za tym VINem ... i po winie też :))


Juz kiedyś o tym pisałem że ST200 rządzi sie swoimi prawami. Szedł sobie samochód na taśmie montażowej i miał byc LX to go zwineli i powiedzieli - "Ty bedziesz teraz ST200". I tak to mniej wiecej wyglądało, bo ST200 był prawie że "hand-made" - ford nie planował wogóle takiej wersji. To wyszło jakoś samo z siebie po wyjściu SVT na rynek USA. "Nasi" wyciągneli z niego jeszcze prawie 10 KM i wypuścili jako ST200 :satan:

norbi333
14-12-2006, 00:31
a moze wiesz co to oznacza:
z oświetleniem wejścia
z dachem niskim

boss
less aux warning display
full dress up RSO

STraits
14-12-2006, 00:33
a moze wiesz co to oznacza:
z oświetleniem wejścia
z dachem niskim

boss
less aux warning display
full dress up RSO


- Oświetlenie wejścia to podświetlanie nóg
- Z dachem niskiem - z tego co sie mogłem kiedyś zorientować to znaczy ze bez bagażnika dachowego
- Less AUX Warning Display - bez check controla
- Full Dress up RSO - ospojlerowanie RS

norbi333
14-12-2006, 00:40
a coś takiego jak podgrzewane fotele ?czyli jeśli tak mówisz to mogęw nim mieć wszystko albo nic?a po vinie mozesz powiedzieć dokłądnie co ma albo powinien mieć?

STraits
14-12-2006, 00:50
a coś takiego jak podgrzewane fotele ?czyli jeśli tak mówisz to mogęw nim mieć wszystko albo nic?a po vinie mozesz powiedzieć dokłądnie co ma albo powinien mieć?

Foteli podgrzewanych nie masz na pewno. Grzane fotele występowały tylko w przypadku tapierki pełno-skórzanej - a tutaj jest półskóra. Takie tapicerki wystepowały na rynkach skandynawskich i UK.

gilotyna
14-12-2006, 08:34
Ciężko czasami trafić za tym VINem ... i po winie też :))

No to fakt, ładny burdel mają.... :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony:

norbi333
14-12-2006, 10:15
czy w mondeo są rozbieralne reflektory przednie?i jakie najlepiej zastosować żarówki,aby poprawić widoczność,chciałbym zastosować philips blue white.jaka maxymalna moc mozę być ?

konio12345
14-12-2006, 10:52
czy w mondeo są rozbieralne reflektory przednie?i jakie najlepiej zastosować żarówki,aby poprawić widoczność,chciałbym zastosować philips blue white.jaka maxymalna moc mozę być ?

Moc taka jak w przepisach bo zniszczysz reflektory albo dostanie długimi po oczach :satan:

BS
14-12-2006, 10:59
czy w mondeo są rozbieralne reflektory przednie?i jakie najlepiej zastosować żarówki,aby poprawić widoczność,chciałbym zastosować philips blue white.jaka maxymalna moc mozę być ?

światła w mondku są całkiem niezłe ... moc żarówek to 55 w .. reflektory co do zasady nierozbieralne- w praktyce rozebranie i wyczyszczenie polecane jak najbardziej ... u mnie efekt był piorunujący ...

norbi333
14-12-2006, 11:04
dzięki.pewnie jak tak trzeba będzie koniecznie wyczyścić.a przy złożeniu wystarczy uszczelinić zwykłym silikonem sanitarnym czy jakis specjalny?

norbi333
15-12-2006, 22:22
panowie trzymajcie kciuki za mnie bo jadęj utro odbierać moje wymarzone blue arctic st200

gilotyna
15-12-2006, 22:36
panowie trzymajcie kciuki za mnie bo jadęj utro odbierać moje wymarzone blue arctic st200

Jeśli to można nazwac trzymaniem kciuka ---->> :up: :up: :up:
Poważnie życze żeby egzemplarz był udany i spełnił Twe oczekiwania :metal :metal :metal

Jutro chwal sie fotkami i w ogóle wrażeniami :)

norbi333
15-12-2006, 22:40
dzięki .jak tylko będęmógł to wrzucę jakieś fotki i dam znać jak pierwsze wrażenia z jazdy

norbi333
16-12-2006, 21:16
pierwsze przejechane 300 km.rewelacja.dla tego samochodu można wybaczyć wiele, brak grazanych foteli check panela itp.zmieniarka jest i sterowanie joystikiem.przyśpieszenie bajka i na drodze jak przyklejony.chociaż oczywiście znalazłem parę wad i usterek które trzeba usunąć będzie.zawieszenie wydaje się być całe i bez żadnych kłopotów. :banan: :banan: :banan: :)

Tomi
16-12-2006, 21:39
Zapodaj jutro foty :banan:

norbi333
16-12-2006, 22:26
nie wiem czy dam radę jutro.trzeba wyskoczyć po mieście polatać trochę

norbi333
16-12-2006, 23:22
czy ktoś wie gdzie można znaleść opis po polsku funkcji serwisowych tripa?

STraits
17-12-2006, 00:28
czy ktoś wie gdzie można znaleść opis po polsku funkcji serwisowych tripa?

Czy samochód też mamy za ciebie prowadzic i go tankowac/naprawiać ? Troche wysiłku i znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. nikt tutaj swojej wiedzy nie bierze z nieba - szukamy i uczymy się.

norbi333
17-12-2006, 10:40
przykro mi ale szukałem i nie mogłem znaleść .znalazłem tylko po angielsu.ale jest opcja że nie umiem szukać

STraits
17-12-2006, 11:48
przykro mi ale szukałem i nie mogłem znaleść .znalazłem tylko po angielsu.ale jest opcja że nie umiem szukać

http://slowniki.onet.pl

norbi333
17-12-2006, 16:30
dzięki,używałem innego słownika i nic mi nie potrafił przetłumaczyć.
mam spaloną zarówkę w halogenie i wyjąłem ją ,ale nic nie jest napisane na niej jaką ma moc.możesz mi powiedzieć jakie były orginalne?i jak wstawić zdjęcia bo jakoś nie mogę nic wrzucić[/img]

Tomi
17-12-2006, 17:19
zdjęcia zgraj najpierw np do imageshacka lub fotosik.pl i link do zdjęcia, ewentualnie miniaturkę do powiększenia umieść na forum.

norbi333
17-12-2006, 19:11
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a0a7f439a5e3e8f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fefb093df5f96dd8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f6e3ecf04df8d4f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/487d1d90895391bb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f8c062edd6902ab.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/327078a4823b552f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1431a22cb2fbf125.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a7de4afae33c6bc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6ed31acd12c9ede.html

to linki do mojego autka.mam nadzieję,że działają i że dla was sięspodoba tak samo jak dla mnie.a od jutra zaczyna się usuwanie drobnych usterech i przeglądanie autka

gilotyna
17-12-2006, 19:43
Ładniutkie, jeszcze wnętrze obfotuj :)

norbi333
17-12-2006, 20:09
o wnętrzu nie pomyślałem jakoś ale przy najbliższej okazji zrobię

Tomi
17-12-2006, 20:53
Fajne autko :bigok:

STraits
17-12-2006, 21:23
Na pierwszy strzał :

- niefabryczne felgi
- niefabryczny wydech, co się żadko zdarza w autkach z zachodu - a tymbardziej w samochodzie który ma 6 lat
- brak siatki w tylnym zderzaku

Nic wiecej nie można powiedzieć z tych zdjęć... poza fajnym kolorem.
Daj znać co wyszło. Szczególnie popatrz na amortyzatory. Ich wybicia poza stukotami nie zauważysz. U mnie wyszło to od razu przy pierwszym hamowaniu jak samochód zanurkował i gościa mało nie ściągnąłem z przejścia dla pieszych.
Żeby zobaczyć wywalone tuleje musisz wjechać na szarpaki. Standardowy mechanik nie zobaczy ich wybicia, chyba że tak jak u jednego z kolegów z Lublinia (JET) wyparowała guma w stopniu 75% :satan: :satan: :satan: Możesz to jeszcze sprawdzić na asfalcie - z zatrzymanego startu kierownica na max w jedną ze stron i przyspiesz mocniej. Jak samochód będzie pływał to też i tylne masz tuleje wywalone w przednich wahaczach.

PS. Jaki toto ma przebieg ?

norbi333
17-12-2006, 22:26
137 tyś według licznika.felgi też zauważyłem ,z tłumikami to nie mam pojęcia,a z siatką to fakt że nie zwróciłem uwagi.chyba żę był może stuknięty z tyłu.się nie znam.podświetlenie nóg -to samo co u ciebie brak było żarówek i w podświetleniu bagażnika.mam pytanie czy powinna mi zapalać sięjakaś kontrolka od niezapiętych pasów.bo zauważyłem że pod fotelem szły dwa przewody z zółtymi kostkami i wchodziły do "gniazda"zapinania pasów, i zauważyłem wieczorem że jak włączam światła to jeden silniczek cały czas chodzi

gilotyna
17-12-2006, 22:33
Kostka to pewnie od napinaczy

norbi333
17-12-2006, 22:35
a czy powinne te napinacze jakoś mi sięobjawiać na tablicy rozdzielczej ?i co z kontrolką pasów jest czy nie ma?

STraits
17-12-2006, 22:38
Nie masz żadnej książki serwisowej do niego ?

Jak najlepiej sprawdzić czy nikt nie majstrował przy liczniku... a no metoda jest prosta. Wyciągasz TRIPa i pod nim masz 2 wkręty. Odkręcasz 1, jak w momencie odkręcania na samym początku coś "pyknie" to znaczy że puścił fabryczny klej i i nikt do licznika sie nie dostawał :satan:

Odnośnie silniczka - do wymiany silniczek reflektora. Wydech masz na pewno jakiś cudowany. Bo raczej nikt nie zmienia samych końcówek - bo i po co :D

Wogóle to mam wrażenie że są nieco wyższe opony, ale moze to tylko złudzenie.

norbi333
17-12-2006, 22:47
wydech sprawdzę na kanale,z oponami to też jutro sprawdzę dokładnie,ksiażki serwisowej nie mam ,nie wiem czy była .fakt że ja też nie pytałęm sięo nią.co pociesza mnie jakos tak zerknołem pod spód to nie zauważyłem żadnych wycieków ale na kanale sprawdzę dokładnie.a głośno słychać to pyknięcie?

norbi333
17-12-2006, 23:20
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d57eeff699d08bcd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9abde81b296c281.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71359e4fd3116389.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ebb8a02c6b5f80f.html
wydechy wydają się takie same,a srebrny jeszcze ma inne felgi

STraits
17-12-2006, 23:21
wydech sprawdzę na kanale,z oponami to też jutro sprawdzę dokładnie,ksiażki serwisowej nie mam ,nie wiem czy była .fakt że ja też nie pytałęm sięo nią.co pociesza mnie jakos tak zerknołem pod spód to nie zauważyłem żadnych wycieków ale na kanale sprawdzę dokładnie.a głośno słychać to pyknięcie?

Poczujesz że wkręt trzyma się na klej i moment jego zerwania. Słychać też będzie. Ja mam komplet dokumentów do siebie, instrukcji, etc. Nie chce mi sie wierzyć że ktoś sobie zatrzymał na pamiąte książke, gwarancje, etc. Dla mnie przy zakupie to jest jeden z elementów dyskfalifikujących taki samochód. Kupowałem "trupa" rozbitego w Niemczech - mondeo 1998 i takie rzeczy jak książka serwisowa i komplet dokumentów to standard.

Nie ma kontrolki pasów.

norbi333
17-12-2006, 23:24
moze nie dali albo i ktoś nie miał.fakt faktem ,zę i ja nie pytałem się o ksiażkę serwisową.tylko o papiery do zarejstrowania,a tam nic nie ma o przebiegu

STraits
17-12-2006, 23:25
Oczywiście że wydech jest kombinowany. Końcówki u Ciebie są zdecydowanie WIĘKSZE niż są oryginalnie.

norbi333
17-12-2006, 23:26
aż się boję odkręcać bo jeszcze stwierdzisz że to grat i ruina,a nie mam chęci się dołowaćzwłaszcza jak na dzień dzisiejszy jeżdzi dla mnie bezproblemowo.w tym czeskim jakoś teżnie widać siatki z tyłu chyba

STraits
17-12-2006, 23:44
aż się boję odkręcać bo jeszcze stwierdzisz że to grat i ruina,a nie mam chęci się dołowaćzwłaszcza jak na dzień dzisiejszy jeżdzi dla mnie bezproblemowo.w tym czeskim jakoś teżnie widać siatki z tyłu chyba

Jeśli faktycznie był kręcony to masz problem. Masz do wyboru - żyć w niewiedzy, albo wiedzieć :satan: Dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa. Ale dla mnie kupowanie 6 letniego samochodu bez jakichkolwiek dokumentów potwierdzających przebieg, a nawet takiej podstawowej rzeczy jak instrukcja obsługi, to troche dziwne, nie sądzisz ?


Odnośnie siatki - ten czeski samochód nie jest "autorytetem" w tym przypadku. To jest wogóle jakieś cudowane autko, ale :

a) siatka ma być w zderzaku
b) wydech masz niefabryczny

FeveR
17-12-2006, 23:45
aż się boję odkręcać bo jeszcze stwierdzisz że to grat i ruina,a nie mam chęci się dołowaćzwłaszcza jak na dzień dzisiejszy jeżdzi dla mnie bezproblemowo.w tym czeskim jakoś teżnie widać siatki z tyłu chyba

No coz witaj w realnym swiecie - gdzie wszystko musi byc kombinowane - juz nawet nasi zachodzi sasiedzi sie tego nauczyli O turasach nie wspominajac. Prawda jest taka kazde tansze auto od sredniej rynkowej z jakiegos powodu jest tanie. Teraz juz za pozno na dolowanie - ciesz sie ze jezdzi i oby jezdzil szczesliwie jak najdluzej.

FeveR
17-12-2006, 23:48
a) siatka ma być w zderzaku
b) wydech masz niefabryczny

ad a) to fakt.
ad b) To akurat wcale nie musi oznaczac cos strasznego - ktos chcial cos dlubnac zeby brzmialo inaczej moze jezdzilo lepiej. wiec tutaj afery bym nie szukal - ale odpada wersja ze od dziadka rocznik 1932 ;)

STraits
17-12-2006, 23:49
Odnośnie tego czecha :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b9abde81b296c281.html

Zróbmy quiz - z ilu samochodów jest złożony ten samochód ? Jak dla mnie przód i tył bity. Czy mało czy nie to trudno powiedzieć, bo jak sie nie postawi na kanał i nie rozbierze kilku rzeczy to nie widać, ale definitywnie nie jest on rzykładem dobrym żeby go porównywać z Twoim.

FeveR
17-12-2006, 23:53
Odnośnie tego czecha :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b9abde81b296c281.html

Zróbmy quiz - z ilu samochodów jest złożony ten samochód ? Jak dla mnie przód i tył bity. Czy mało czy nie to trudno powiedzieć, bo jak sie nie postawi na kanał i nie rozbierze kilku rzeczy to nie widać, ale definitywnie nie jest on rzykładem dobrym żeby go porównywać z Twoim.

Wiesz Marcinie te zdjecie nie jest najlepszej jakosci wiec powstrzymalbym sie od tak daleko idacych wnioskow.

Jakub
17-12-2006, 23:54
Marcin podsumował dyskusję w sposób jakże celny i szczery :)

STraits
18-12-2006, 00:00
Odnośnie tego czecha :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b9abde81b296c281.html

Zróbmy quiz - z ilu samochodów jest złożony ten samochód ? Jak dla mnie przód i tył bity. Czy mało czy nie to trudno powiedzieć, bo jak sie nie postawi na kanał i nie rozbierze kilku rzeczy to nie widać, ale definitywnie nie jest on rzykładem dobrym żeby go porównywać z Twoim.

Wiesz Marcinie te zdjecie nie jest najlepszej jakosci wiec powstrzymalbym sie od tak daleko idacych wnioskow.


Moje wnioski są jasne. Ciężko określić który lakier jest oryginalny. Ale albo malował dach + drzwi + błotnik tył + maska, albo malował błotnik przód, zderzak przód, zderzak tył. Ten samochód jest wybitnie dwukolorowy :beer:

FeveR
18-12-2006, 00:02
Moje wnioski są jasne. Ciężko określić który lakier jest oryginalny. Ale albo malował dach + drzwi + błotnik tył + maska, albo malował błotnik przód, zderzak przód, zderzak tył. Ten samochód jest wybitnie dwukolorowy :beer:

Tak masz racje ale rowniez stopien komresji jaki widac na tym zdjeciu - sprawia ze bynajmniej mi nie jest tak latwo stwierdzic ze dwukolorowosc wynika wlasnie z faktu malowania a nie po prostu zbyt duzej kompresji.

STraits
18-12-2006, 00:02
Marcin podsumował dyskusję w sposób jakże celny i szczery :)

Myślę że nie ma co dalej w to brnąć, bo pojawia się odwieczny temat przy zakupie samochodów, a co więcej osób to więcej głosów. Niech koledze ST służy jak najdłużej - a jego prywatną sprawą jest to czy chce wiedzieć coś na temat samochodu czy nie. Człowiek uczy się na błędach - ja staram sie uczyć na błędach obcych a nie swoich :satan:

Pozdro...

PS. Troche zeszliśmy z tematu, wiec nie schodźmy bardziej bo któryś mod przerzuci temat do pogaduch, a tam zniknie w czeliściach.. a szkoda by było, bo o ST nie ma chyba żadnego wątku na MKP w archiwum.

STraits
18-12-2006, 00:04
Moje wnioski są jasne. Ciężko określić który lakier jest oryginalny. Ale albo malował dach + drzwi + błotnik tył + maska, albo malował błotnik przód, zderzak przód, zderzak tył. Ten samochód jest wybitnie dwukolorowy :beer:

Tak masz racje ale rowniez stopien komresji jaki widac na tym zdjeciu - sprawia ze bynajmniej mi nie jest tak latwo stwierdzic ze dwukolorowosc wynika wlasnie z faktu malowania a nie po prostu zbyt duzej kompresji.

Malowania.

Pozatym on faktycznie nie ma siatki w zderzaku co widać na innym zdjęciu...

http://www.auto.cz/magazin/testy/114/img/tefomo40_404dd26bb6a8c.jpg

Kompresja objawa się na całym zdjęciu artefaktami, a nie na poszczególnych elementach. Programy do kompresji nie są chyba aż tak wybiórcze :satan:

Jakub
18-12-2006, 00:18
Pozwolę sobie na malutki wtręt.
Autko wybrane przez Was jako "modelowe ST" , było wybitnie poobijane. Nawet na zdjęciach tak niskiej jakości widać że autko miału BUM i to wcale nie małe. Inną rzeczą jest to, że robota czeskich blacharzy i lakierników, bardzo często pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Niestety to co nasi partacze potrafią, często jest szczytem możliwości czeskich magików.

Co do nowego nabytku kolegi - powiem krótko -
wszystko co ma wyjść - wyjdzie niebawem. Póki co fajne autko, i niech się chłopak cieszy nowym nabytkiem :)

norbi333
18-12-2006, 11:43
dzięki bogu że to czeskie, a nie moje.bo jak przeczytałem że przód i tył był bity to mi ręce opadły bo myślałem że na moim tak widać.pozdrawiam.reszta wyjdzie w trakcie jazdy oby tylko na dobre

KarolRS
18-12-2006, 12:54
Sprawdź dokładnie progi, tzn czy nie widzisz tam sladów po byłych naklejkach na progach! na całych progach, czy nie widać ze były ślady naklejek?
Acha pod tylną lampą też lewą, ale to mozna było dokładnie doczyscić.

I czy masz tam przyciemnione delikatnie szyby?

pod tapicerką w gazaniku z prawej strony nie masz przypadkiem
małych dziurek? Tzn śladów jakiś, że było tam cos zamontowane?
masz szyberdach?

Jakub
18-12-2006, 13:14
Karol, kolega wrzucił fotki, morzesz sobie autko looknąć :)

norbi333
18-12-2006, 13:30
siatka jest z tyłu bo dzisiaj sprawdziłem,moze słabe zdjecia bo były robione telefonem.opony 225/45,17.szyby chyba nie są przyciemnione i nie ma szyberdachu.zresztą jaki by nie był i tak już kupiony,wieć na zapas nie będę sie martwił.na razie po dwóch dniach i 500 km nie zauważyłem jakiś wielkich wad i na razie jestem zadowolony.jak wyciągnąć tripa?wyglada na wciskany ale nie chcę czegoś połamać

KarolRS
18-12-2006, 15:02
Karol, kolega wrzucił fotki, morzesz sobie autko looknąć :)
obejrzałem :)

naprawde ładny, ten niebieki kolor jest kozaczek :bigok:

Tylko,że pytam o takie szczegóły, których nie widac na fotkach, bo kiedyś jezdizlo takie st200 miało takei same felgi i też większe końcówki wydechu tylko, miało podtlenek azotu NX'a miało 280KM z n20. Po awarii silnika, zmniejszyli na 260KM, auto dokładnei identyczne,dlatego pytam o szczegóły czy to nei ten przypadkiem!

gilotyna
18-12-2006, 15:54
.jak wyciągnąć tripa?wyglada na wciskany ale nie chcę czegoś połamać

Bierzesz mały płasku śrubokręt, przykładasz powiedzmy przez chusteczke higieniczną do dolnej krawędzi tripa po środeczku... Lekko wciskasz i podważasz go i wyskoczy :metal :metal :metal

Pisze o tej chusteczce, żeby niczego nie porysować, bo tam będzie widać i będzie oko drażnić... Delikatnie i poleci :)

norbi333
18-12-2006, 21:15
na pewno nie ten.ten jest ściągany ale szcezrze i tak przejrzałem i raczej nic kompletnie nie znalazłem.a co do tripa ,to albo ktoś używał husteczki albo nie był ruszany?{wersja optymistyczna}bo szuałem i nic nie znalazłem nawet najmniejszej ryski.

norbi333
18-12-2006, 21:18
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5

STraits
18-12-2006, 22:38
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5

No to dziwne, bo 218 KM to ma 3.0 X5 z tego co pamietam. A one mają powyżej 8s/100, a ST200 ma 7.7, wiec coś nie tak raczej. Skoro gość to odczuł to znaczy że Twój przyspiesza co najmniej 9s do 100 km/h.

MAG
18-12-2006, 22:52
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5
Jeździłem X5 w diesel'u i są dwie opcje, albo to jest podkręcone X5, albo coś nie teges z Twoim ST.
X5 3.0d ma na manualu 8,3 do setki, a osobiście to jeszcze nie widziałem tego auta z tym silnikiem bez automatu z którym przyspiesza o 0,3s wolniej
Jest jeszcze trzecia opcja - nie umie jechać Fordem :satan:

gilotyna
18-12-2006, 22:55
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5

No to dziwne, bo 218 KM to ma 3.0 X5 z tego co pamietam. A one mają powyżej 8s/100, a ST200 ma 7.7, wiec coś nie tak raczej. Skoro gość to odczuł to znaczy że Twój przyspiesza co najmniej 9s do 100 km/h.


Eeeeee to już przesada takie dochodzenie Straits... Od razu słabo jedzie bo ktoś tak gdzieś powiedział, jakby to mierzone było to Ok, ale to tylko gadka kolesia który stwierdził że ma lepsze auto, a jestem pewien że wielu bezpodstawnie, a nawet mając pewność o swojej przegranej, powie że "moje lepsze od Twojego" :satan: :satan: :satan:

norbi333
18-12-2006, 23:20
ma to auto od 3 tygodni i tak mu się wydaje a jaka rzeczywistość by była to kto wie.jeżdziłem jego autem to dla mnie się wydaje odwrotnie żę moje lepiej przyśpiesza,a moze i nie umie jeżdzić w manualu skoro bez sprzęgła wrzucać chciał biegi

norbi333
18-12-2006, 23:24
a poza tym mało mnie interesuje czy jego lepiej przyśpiesza czy nie.mi podoba sie moje auto,jeżdzi bez zarzutu i bezproblemowo jak narazie i to mi wystarczy.jak bym każdego słuchał i sie przejmował to nym go jużna złom pewnie musiał oddać ,bo bity z każdej strony miał pewnie podtlenki zamontowane i nie wiadomo co jeszcze

Daniel
18-12-2006, 23:31
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5

BMW, po pierwsze primo jest cięższe od ST, a w sprincie masa jest równie ważna lub bardziej niż kucyki. Po drugie primo BWM x5 z silnikiem 3.0 to jak mondeo 1.6, to nie sprinter :) To trzecie primo napęd 4x4 mocy nie dodaje, a ją zabiera (sprawy przeniesienia mocy na suchy asfalt pomijam przy mocach ~200KM). Po czwarte primo, nic prostszego, kawałek zamkniętej drogi i zróbcie testa. Poćwicz zmianę biegów bo wiem z własnego doświadczenia że za automatem ciężko nadążyć z "lewarkowaniem" ;)

Poza tym jeździj, i się nie przejmuj co ludzie piszą. :beer: :beer:

ST to fajna bryczka, sam bym taka "przetestował" na torze :)
:beer:

D'

WojtasS
19-12-2006, 00:37
autko ladne to fakt ... oby dobrze jezdzilo i dlugo sluzylo :metal :metal :metal


pozdrowionka :metal :metal

STraits
19-12-2006, 01:18
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5

No to dziwne, bo 218 KM to ma 3.0 X5 z tego co pamietam. A one mają powyżej 8s/100, a ST200 ma 7.7, wiec coś nie tak raczej. Skoro gość to odczuł to znaczy że Twój przyspiesza co najmniej 9s do 100 km/h.


Eeeeee to już przesada takie dochodzenie Straits... Od razu słabo jedzie bo ktoś tak gdzieś powiedział, jakby to mierzone było to Ok, ale to tylko gadka kolesia który stwierdził że ma lepsze auto, a jestem pewien że wielu bezpodstawnie, a nawet mając pewność o swojej przegranej, powie że "moje lepsze od Twojego" :satan: :satan: :satan:

No to po co wypisuje takie bzdury ? To jest dział techniczny / eksploatacja, a nie poduchy. Dziwie sie że admini jeszcze nie wycieli połowy wątku i nie puścili do zsypu :getsome: Skoro jeździ OK to po co dywagować dalej. Jak sie coś popsuje to niech pisze.

gilotyna
19-12-2006, 01:45
i na pewno nie ma 260 koni.zresztą dzisiaj koleżka jeżdził nim i stwwierdził żę raczej na przyśpieszenie bym przegrał ,a on ma 218 koni,chociaż fakt że to bmw x5

No to dziwne, bo 218 KM to ma 3.0 X5 z tego co pamietam. A one mają powyżej 8s/100, a ST200 ma 7.7, wiec coś nie tak raczej. Skoro gość to odczuł to znaczy że Twój przyspiesza co najmniej 9s do 100 km/h.


Eeeeee to już przesada takie dochodzenie Straits... Od razu słabo jedzie bo ktoś tak gdzieś powiedział, jakby to mierzone było to Ok, ale to tylko gadka kolesia który stwierdził że ma lepsze auto, a jestem pewien że wielu bezpodstawnie, a nawet mając pewność o swojej przegranej, powie że "moje lepsze od Twojego" :satan: :satan: :satan:

No to po co wypisuje takie bzdury ? To jest dział techniczny / eksploatacja, a nie poduchy. Dziwie sie że admini jeszcze nie wycieli połowy wątku i nie puścili do zsypu :getsome: Skoro jeździ OK to po co dywagować dalej. Jak sie coś popsuje to niech pisze.

Po co dywagować?? Ty mi to powiedz :satan: :satan: :satan:

A co do wywalania to mam nadzieje że tak sie nie stanie, jestem przeciwny wywalaniu tematów nawet w pogaduchach...


Jak sie coś popsuje to niech pisze.


To esteki sie tak psują że tylko o to ma pisać :satan:

MAG
19-12-2006, 09:23
a poza tym mało mnie interesuje czy jego lepiej przyśpiesza czy nie.mi podoba sie moje auto,jeżdzi bez zarzutu i bezproblemowo jak narazie i to mi wystarczy.........
I o to chodzi :metal

Życzę przyjemności z jazdy i jak najmniej kłopotów :beer:

I nie przejmuj się wszystkim co tu się pisze :satan:

norbi333
19-12-2006, 11:40
skoro niektórym przeszkadza ,że piszęi co piszę .to proponujęzamknąć ten temat i dział st200.z góry dziękuję wszystkim którzy czytali i pomogli mi.odezwęsięjak będęmógł komuś pomóc albo doradzić i odwrotnie jak jak będę potrzebował.

jarogmur
19-12-2006, 13:11
życzę miłego, bezawaryjnego użytkowania i radości z jazdy.

komandir
19-12-2006, 22:15
fajne autko można powiedziec że to marzenie większej liczby członków "rodziny"mondeo. Sam bym chciał, życze długiej i bezawaryjnej jazdy i jakby coś padło to żeby kolega się nie zraził do forda bo to dobre autko. :metal :metal :metal

norbi333
19-12-2006, 22:21
dzięki mam nadzieję ,że tak będzie

rafek
24-12-2006, 12:32
no to sobie kupiłem ST pozostaje mi tylko zwykłe V6 znaleźć pozdrowioneczka

rafek
25-12-2006, 21:45
straits a co wiesz moze o tym mondo coś http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=23220

STraits
25-12-2006, 22:35
Jakiś dziwny link Ci się wkleił :)

rafek
26-12-2006, 11:06
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2021469 masakra to to miało być

STraits
26-12-2006, 11:37
Powiem tak. To autko ponoć wystwione jest w 2 czy 3 komisach. Ktoś z MKP dzwonił do mnie (jak chcesz moge odnaleźć jego NICK) i samochód jest po konkretnym dzwonie. Kolega z MKP dał do zrozumienia że tym samochodem nie warto się interesować. Wystawiany był jeszcze za czasów moich zakupów STka - czyli 2 miesiące temu i dalej stoi :satan:

Sprawa druga - zobacz że głowice ma srebrne, czyli jest szansa że przy okazji miał np. wymieniony shortblock + głowice ze zwykłej Vki :) STek ma czarne pokrywy głowic - i wykonane są z czegoś na zwór ebonitu.

konio12345
26-12-2006, 11:57
Powiem tak. To autko ponoć wystwione jest w 2 czy 3 komisach. Ktoś z MKP dzwonił do mnie (jak chcesz moge odnaleźć jego NICK) i samochód jest po konkretnym dzwonie. Kolega z MKP dał do zrozumienia że tym samochodem nie warto się interesować. Wystawiany był jeszcze za czasów moich zakupów STka - czyli 2 miesiące temu i dalej stoi :satan:

Sprawa druga - zobacz że głowice ma srebrne, czyli jest szansa że przy okazji miał np. wymieniony shortblock + głowice ze zwykłej Vki :) STek ma czarne pokrywy głowic - i wykonane są z czegoś na zwór ebonitu.

A gnój pisze, że bezwypadkowy w ogłoszeniu. W jakim kraju my żyjemy :wall:

STraits
26-12-2006, 12:06
Powiem tak. To autko ponoć wystwione jest w 2 czy 3 komisach. Ktoś z MKP dzwonił do mnie (jak chcesz moge odnaleźć jego NICK) i samochód jest po konkretnym dzwonie. Kolega z MKP dał do zrozumienia że tym samochodem nie warto się interesować. Wystawiany był jeszcze za czasów moich zakupów STka - czyli 2 miesiące temu i dalej stoi :satan:

Sprawa druga - zobacz że głowice ma srebrne, czyli jest szansa że przy okazji miał np. wymieniony shortblock + głowice ze zwykłej Vki :) STek ma czarne pokrywy głowic - i wykonane są z czegoś na zwór ebonitu.

A gnój pisze, że bezwypadkowy w ogłoszeniu. W jakim kraju my żyjemy :wall:

To handlarz jest. Autko sprowadzone.

To samo gość pisze o tym samochodzie kombi - czarne ST200 z Warszawy co jest na allegro. Samochód miał robiony co najmniej błotnik, maska wymieniana, zderzak, lampa. Brakuje kilku plastików = samochód składany niechlujnie. Gość pisał 27900 dwa miesiące temu. Gość zarzekał się że z ceny nie zejdzie bo autko w idealnym stanie. Po oglądaniu samochodu powiedziałem mu co i jak. Teraz zszedł juz 3000 i pewnie zejdzie jeszcze żeby go tylko wypchnąć.

Zasada jest taka - ST200 sprowadza się w każdej postaci bo jest tego baaaaaardzo mało na rynku. Na 1300 mondeo na allegro są trzy st200.

adrianno
26-12-2006, 12:30
Jak dla mnia to pokrywa głowicy jest czarna a srebrna to obudowa rozrządu i czarny kolektor ssący :niewiem: ???? A zwykłe V6 kolektor mają srebrny...... a moze mój monitor ma rozwalone kolory.. :jezyk1: i tak się włączyłem do rozmowy o st200 o któryzh nie mam zielonego pojęcia ale to co Straits tutaj pokazuje to mi włosy dęba stają. Norbi nie przejmuj się masz super furkę poprostu zazdroszcze Ci... :metal

STraits
26-12-2006, 12:32
I jeszcze jedna ciekawostka :

zobacz sobie to autko :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1691122

i zobacz sobie to autko

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2021469


Zwróc uwage na naklejke na tylnej klapie - białe coś... chyba jamnik :) Po lewej stronie. To jest ten sam samochód. Zbieg okoliczności ? STeka nie jest cięzko sprzedać jak jest w dobrym stanie. Jak jest z nim coś nie tak to sie kombinuje - m.in. wstawiając samochód do komisu w Warszawie.

STraits
26-12-2006, 12:33
Jak dla mnia to pokrywa głowicy jest czarna a srebrna to obudowa rozrządu i czarny kolektor ssący :niewiem: ???? A zwykłe V6 kolektor mają srebrny...... a moze mój monitor ma rozwalone kolory.. :jezyk1: i tak się włączyłem do rozmowy o st200 o któryzh nie mam zielonego pojęcia ale to co Straits tutaj pokazuje to mi włosy dęba stają. Norbi nie przejmuj się masz super furkę poprostu zazdroszcze Ci... :metal

Mówiąc 'głowice' mam na mysli ich pokywy. Czarnych głowic to chyba nikt nie robi :)

I kolejna sprawa - pokrywy pokrywają wałko rozrządu, a nie rozrząd. Pokrywy rozrządu to na tych zdjęciach nie zobaczysz.

adrianno
26-12-2006, 12:36
Straits czytaj co piszę ja tez napisałem pokrywy

STraits
26-12-2006, 12:38
Straits czytaj co piszę ja tez napisałem pokrywy


"Jak dla mnia to pokrywa głowicy jest czarna a srebrna to obudowa rozrządu"

Możesz mi napisać gdzie widzisz czarne pokrywy głowicy i jak zobaczyłeś obudowe rozrządu na tym zdjęciu ?

Chyba że mówisz o tym jak powinien wyglądać silnik w ST200 - to tak - zgadzam sie, ale na zdjęciu ta sytuacja nie ma miejsca.

adrianno
26-12-2006, 12:41
To gdzie ta srebrna obudowa jest widoczna na tym zdjęciu którą Ty widzisz///??

STraits
26-12-2006, 12:47
To gdzie ta srebrna obudowa jest widoczna na tym zdjęciu którą Ty widzisz///??

Pod kolektorem dolotowym (CZARNY BARANEK) są 2 pokrywy głowic - które na zdjęciach są SREBRNE. Pod nimi są wałki rozrządu - po 2 na głowice - razem 4. Obudowy rozrządu nie widzisz bo jest przy prawym nadkolu na całej wysokości silnika - z boku. Zaczyna się od wysokości pompy wspomagania, a kończy na misce olejowej na dole. Ma kształt litery V.

U mnie w ST200 silnik wygląda tak : http://www.madej.net/st200/Silnik%20ST%20200%20001.jpg

Widzisz różnice ?

adrianno
26-12-2006, 12:47
No to wkońcu dogadalismy się :metal :metal :metal :metal

adrianno
26-12-2006, 12:53
No to wkońcu dogadalismy się :metal :metal :metal :metal

STraits
26-12-2006, 12:54
No to wkońcu dogadalismy się :metal :metal :metal :metal

:bigok:

norbi333
26-12-2006, 18:49
a jesteś pewien że tak jak u ciebie ma wyglądać orginalnie silnik od st?

STraits
26-12-2006, 19:55
a jesteś pewien że tak jak u ciebie ma wyglądać orginalnie silnik od st?

Oczywiście że tak. W Lublinie wiem o czterech ST200. Ja mam dwie sztuki, JET i wrozek mają po jednej. Wszystkie silniki wyglądają tak samo. Widziałem Aldka silnik, może jeszcze jarogmur potwierdzić czy u niego też tak wygląda...


V6 lubiły się przegrzewać. Po przegrzaniu short blocka nie dokupisz samego - występuje jako cały silnik za 27 000 PLN w serwisie. Stąd bardzo często robiono "przeszczepy" - wkładano cały silnik od V6 170KM + graty z górnej częsci ST200.

Tu masz troche linków :

Tu mój drugi STek :
http://www.madej.net/st200/new/st200.jpg


Tutaj reszta :
http://www.fordy.cz/fotky/49-5.jpg
http://www.autobaze.info/img/ford_mondeo_st200_002.jpg
http://i22.ebayimg.com/04/i/08/d0/c8/79_1.JPG

norbi333
26-12-2006, 20:42
ja nawet pierwszego nie widziałem a ty mówisz o drugim,ale skoro jesteś pewien to dobrze bo mój na tyle co pamiętam to też cały czarny,czyli mam nadzieję że nic nie był robiony{przynajmniej teoretycznie}

adrianno
26-12-2006, 20:42
Uuu powiało niepokojem ze strony norbiego... Czyżby coś nie tak z kolorystyką motorka????? :)

norbi333
26-12-2006, 20:57
to coś z boku to na szczęście na pewno mam czarne,nie pamiętam tego obok wlewu oleju,ale wygląda mi to na całość ,wieć jeśli sięnie mylęto też na pewno czarne

MAG
27-12-2006, 10:36
Powiem tak. To autko ponoć wystwione jest w 2 czy 3 komisach. Ktoś z MKP dzwonił do mnie (jak chcesz moge odnaleźć jego NICK) i samochód jest po konkretnym dzwonie. Kolega z MKP dał do zrozumienia że tym samochodem nie warto się interesować. Wystawiany był jeszcze za czasów moich zakupów STka - czyli 2 miesiące temu i dalej stoi :satan:

Sprawa druga - zobacz że głowice ma srebrne, czyli jest szansa że przy okazji miał np. wymieniony shortblock + głowice ze zwykłej Vki :) STek ma czarne pokrywy głowic - i wykonane są z czegoś na zwór ebonitu.
Ten samochód stał za 29.900 jak ja swojego kupowałem :satan: - czyli minimum pół roku czeka na chętnego :)

STraits
27-12-2006, 11:39
Jak część która osłania łańcuch rozrządu jest czarna (ebonitowo, ona w zasadzie jest koloru czekoladowego - wpada w brąz) to znaczy że cała obudowa jest czarna. Ale lepiej sprawdź. Zresztą - łatwo to sprawdzić bo na bloku silnika masz numery silnika - mają sie zgadzać z końcówką VIN pojazdu.

norbi333
27-12-2006, 17:49
sprawdzałem i ostatnie chyba 6 czy siedem liczb i liter vinu pasuje,to chyba jest ok.czy u ciebie w przepływomierzu są takie dziwne śrubki z bolcem w środku i gdzie szukać zaworu bocznikowego,najlepiej jakieś zdjęcie ,żebym wiedział jak wygląda.bo coś dzisiaj pare razy zaczęły mi iść w górę obroty jak wciskałem sprzęgło i wyczytałęm żęby to przeczyścic

STraits
27-12-2006, 19:19
sprawdzałem i ostatnie chyba 6 czy siedem liczb i liter vinu pasuje,to chyba jest ok.czy u ciebie w przepływomierzu są takie dziwne śrubki z bolcem w środku i gdzie szukać zaworu bocznikowego,najlepiej jakieś zdjęcie ,żebym wiedział jak wygląda.bo coś dzisiaj pare razy zaczęły mi iść w górę obroty jak wciskałem sprzęgło i wyczytałęm żęby to przeczyścic

Niestety jeśli obroty idą w góre po wysprzęgleniu to są 2 możliwości :

- sprzęgło się kończy
- czujnik położenia przepustnicy (występuje wg. FORDa razem z przepustnicą ~1200 PLN). Po podłączeniu do kompa czujnik można ładnie zdiagnozować.

norbi333
27-12-2006, 20:03
jedyna pociecha ,że byłem dzisiaj na szarpakach i mechanik nie stwierdził żadnych luzów w zawieszeniu,powiedział ,ze jest w dobrym stanie wszystko.,w innym poście{wyżej} chłopaki pisali że trzeba przeczyścic ,zawór bocznikowy albo jakoś tak

STraits
27-12-2006, 22:26
JEDYNA POCIECHA TO ZĘ BYŁEM DZISIAJ NA SZARPAKACH I NIE STWIERDZILI ŻADNYCH LUZÓW ITP,WEDŁUG NICH ZAWIESZENIE JEST W DOBRYM STANIE

Poważnie ? :satan: Wyjmij przedni wahacz i obejrzyj tuleje. U mnie na szarpakach też było OK. I to nawet bardzo OK. Wszystko wyszło przy ustawianiu zbieżności, bo wychodziło na to że lewe i prawe koła wyglądają jak w samochodzie po dzwonie :) Po wymianie wszystko katalogowo.

norbi333
27-12-2006, 22:33
chciałem dzisiaj zajechać ale fachwiec stwierdził ,żę za niski samochód i nie da rady sprawdzić,chociaż z tego co wiem to jest ustawiona zbieżnosć,ale zobaczę i po nowym roku pod kompa chcę go koniecznie podpiąć.bo i dla świetego spokoju przejrzeli mi spód w poszukiwaniu wycieków i olej w skrzyni

STraits
27-12-2006, 23:09
chciałem dzisiaj zajechać ale fachwiec stwierdził ,żę za niski samochód i nie da rady sprawdzić,chociaż z tego co wiem to jest ustawiona zbieżnosć,ale zobaczę i po nowym roku pod kompa chcę go koniecznie podpiąć.bo i dla świetego spokoju przejrzeli mi spód w poszukiwaniu wycieków i olej w skrzyni

No niestety musisz sie z tym liczyć. Niskie auto. Ja jak jade do "przypadkowego" zakładu i zaczynają cudować coś z podnoszeniem samochodu to pytam czy są ubezpieczeni, jak nie to im grzecznie zwracam uwage jak mają podnieść samochód do góry żeby go nie uszkodzić :satan:

norbi333
27-12-2006, 23:14
a i tak mam zimówki założone 50 .na drodze zbieżność wydaje się ustawiona ,na oponach też nic nie widać, silnik sam jak na razie pracuje bez zarzutu ,oprócz tego dzisiaj ,ale jutro odłączę akumulator i zobaczęco wyjdzie,jak sie zachowa.wieć w sumie dla własnej świadomości i pewności sprawdzę zbierzność i podepnę pod kompa.żeby na sercu było lżej

Wojtas1978
28-12-2006, 00:59
sprawdzałem i ostatnie chyba 6 czy siedem liczb i liter vinu pasuje,to chyba jest ok.czy u ciebie w przepływomierzu są takie dziwne śrubki z bolcem w środku i gdzie szukać zaworu bocznikowego,najlepiej jakieś zdjęcie ,żebym wiedział jak wygląda.bo coś dzisiaj pare razy zaczęły mi iść w górę obroty jak wciskałem sprzęgło i wyczytałęm żęby to przeczyścic

Niestety jeśli obroty idą w góre po wysprzęgleniu to są 2 możliwości :

- sprzęgło się kończy
- czujnik położenia przepustnicy (występuje wg. FORDa razem z przepustnicą ~1200 PLN). Po podłączeniu do kompa czujnik można ładnie zdiagnozować.

Witaj Straits

U mnie, na obroty, pomoglo czyszczenie egr - podobno byl zapchany na amen. Teraz dziala poprawnie :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam

STraits
28-12-2006, 01:05
sprawdzałem i ostatnie chyba 6 czy siedem liczb i liter vinu pasuje,to chyba jest ok.czy u ciebie w przepływomierzu są takie dziwne śrubki z bolcem w środku i gdzie szukać zaworu bocznikowego,najlepiej jakieś zdjęcie ,żebym wiedział jak wygląda.bo coś dzisiaj pare razy zaczęły mi iść w górę obroty jak wciskałem sprzęgło i wyczytałęm żęby to przeczyścic

Niestety jeśli obroty idą w góre po wysprzęgleniu to są 2 możliwości :

- sprzęgło się kończy
- czujnik położenia przepustnicy (występuje wg. FORDa razem z przepustnicą ~1200 PLN). Po podłączeniu do kompa czujnik można ładnie zdiagnozować.

Witaj Straits

U mnie, na obroty, pomoglo czyszczenie egr - podobno byl zapchany na amen. Teraz dziala poprawnie :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Czyli nie zamawiałeś nowego czujnika :satan: :) ?? Czym czyściłeś EGR - wyciorem jakimś ? na którym odcinku był "zabity" ?

norbi333
28-12-2006, 12:05
jak na razie nie ma już objawu wzrastających obrotów przy wysprzęglaniu,odpukać może tak coś naszło albo jakiś syf był czy paliwo lipne.i jak na złość pod kompa moge się podłączyc dopiero po nowym roku

norbi333
28-12-2006, 19:50
a jednak jak wracałem do domu to znowu mu naszło obroty przy wysprzęglaniu szły w górę ,a po chwili opadały

STraits
28-12-2006, 20:43
a jednak jak wracałem do domu to znowu mu naszło obroty przy wysprzęglaniu szły w górę ,a po chwili opadały

No cóż :satan:

Kiedyś pytałeś o żarówke do halogenu. H3 55W.

norbi333
28-12-2006, 20:59
dzięki,ale halogeny dawno zrobione.a tu wydaje mi sieże raczej nie sprzęgło i ta przepustmnica ,bo by cały czas tak się dziąło, nie tylko co jakiś czas :wall: :wall: chociaż z teg owszystkiego zmieniłem filtr kabinowy,czarny jak :satan: był,i dalej te obroty czasami idą w górę a czasami jest dobrze.jak najdzie,czy moze to być wina paliwa?

norbi333
30-12-2006, 15:16
sprawdziłem wreszcie śruba pod tripem była przyklejonawiec licznik nie kręcony.i pytanie gdzie w st znajduje sięsilniczek krokowy i jak wygląda,najlepiej zdjecia,bo nie mogę znaleść

Wojtas1978
30-12-2006, 18:44
sprawdzałem i ostatnie chyba 6 czy siedem liczb i liter vinu pasuje,to chyba jest ok.czy u ciebie w przepływomierzu są takie dziwne śrubki z bolcem w środku i gdzie szukać zaworu bocznikowego,najlepiej jakieś zdjęcie ,żebym wiedział jak wygląda.bo coś dzisiaj pare razy zaczęły mi iść w górę obroty jak wciskałem sprzęgło i wyczytałęm żęby to przeczyścic

Niestety jeśli obroty idą w góre po wysprzęgleniu to są 2 możliwości :

- sprzęgło się kończy
- czujnik położenia przepustnicy (występuje wg. FORDa razem z przepustnicą ~1200 PLN). Po podłączeniu do kompa czujnik można ładnie zdiagnozować.

Witaj Straits

U mnie, na obroty, pomoglo czyszczenie egr - podobno byl zapchany na amen. Teraz dziala poprawnie :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Czyli nie zamawiałeś nowego czujnika :satan: :) ?? Czym czyściłeś EGR - wyciorem jakimś ? na którym odcinku był "zabity" ?

Niestety zamowilem... Po 2 tyg. objawy wrocily wiec udalem sie na badanie komputerowe do Lipskiego. Tam zdiagnozowali EGR i wyczyscili. Nie wiem czym i jak :( Od tej pory chodzi dobrze.

Czujnik wraz z wysylka okolo 200 zeta wychodzi.


Pozdrawiam

Wojtas

jarogmur
01-01-2007, 21:52
odnośnie obrotów też miałem taki problem - zresztą bardzo denerwujący. Najpierw pojechałem do AbsCar-u (nie chciało mi się grzebać) i wyczyścili mi krokowca za 30 pln. Nie pomogło.
Następnie, dzięki duuużej pomocy Piotrka z Żyrardowa zdjąłem przepustnicę i wyczyściłem na "glanc". Było w niej sporo syfu. Do tej pory jak ręką odjął, a minęło ok. 4 miechy.

norbi333
01-01-2007, 23:00
nie wiem czy u mnie nie była wina jakiegoś dziadowskiego paliwa,bo wlałem teraz werwę98 i jak na razie cały dzień dobrze chodzi

MAG
02-01-2007, 00:48
odnośnie obrotów też miałem taki problem - zresztą bardzo denerwujący. Najpierw pojechałem do AbsCar-u (nie chciało mi się grzebać) i wyczyścili mi krokowca za 30 pln. Nie pomogło.
Następnie, dzięki duuużej pomocy Piotrka z Żyrardowa zdjąłem przepustnicę i wyczyściłem na "glanc". Było w niej sporo syfu. Do tej pory jak ręką odjął, a minęło ok. 4 miechy.

U mnie było to samo - po wyczyszczeniu przepustnicy i przy okazji przepływomierza jest OK - od ponad miesiąca nic się nie działo

norbi333
02-01-2007, 09:27
CZYLI W WEEKEND TRZEBA BEDZIE SIE POBAWIĆ ,NA PEWNO NIE ZASZKODZI

STraits
02-01-2007, 12:02
Ja ostatnio tylko na Vervie98 jeżdże. Ale lejąc PB95 nie mam żadnych negatywnych odczuć. Chociaż mam wrażenie że na VERVA98 silnik pracuje odrobinę ciszej.

norbi333
02-01-2007, 12:18
ja akurat wcześniej zalałem 95 na malutkiej stacji i moze była jakaś chrzczona,dolałem werwy i jak na razie brak objawów z obrotami od dwóch dni.ale i tak na czwartek sie umówiłem na podpięcie komputera to bedę wiedział na 100
% czy wszystko sprawne

harnas1515
13-05-2007, 01:00
Witam. No i opowiadaj jak auto. Ja bardzo lubie ta wersję choć kupić jej się nie odważyłem-ze względu na koszty utrzymania :getsome: . Dlatego mam V6 170km. w wersji Ghia ale z pełną stylizacją st 2oo. 8O
Ale jazda prawdziwym modelem st2oo to naprawde coś.
Odpisz czy kupiłeś i jakie doznania.
Ja popieram. To jest piękne autko. :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1:
:wow: :wow: :wow: pozdrawiam

harnas1515
13-05-2007, 01:17
Sorki za to pytanie czy kupiłeś, już sobie poczytałem i wiem.
Moje to Prawie st 2oo ale Prawie robi wielką różnicę......................

Pozdrawiam :bajer: :bajer: :bajer:

norbi333
13-05-2007, 12:12
Oj kolego to żeś odgrzebał temat ,kupiłem go już prawie 5 miesięcy temu.Jaka jest różnicy we jeździe między v-6 a St to nie wiem ,bo nie jeżdziłem v-ką,(Pytaj Straitsa albo Gorilli 666).A jazda rewelacja,spalanie do zaakceptowania ,jazda jak po szynach i bez wysiłku :)
Chociaż Marcin po przejażdżkach swoją hybrydą zapewne już stwierdzi inaczej :satan:

dave_go
13-05-2007, 21:55
jazda jak po szynach :)


tego moim zdaniem najbardziej brakuje mi w zwykłym V6, w niektórych zakrętach przy większej prędkości czuję się po prostu jak bym jechał tapczanem albo jakimś hamerykańskim krążownikiem

ehhhh... wymagania rosną

boro
13-05-2007, 22:39
A jakie są różnice w zawieszeniu między V6 a ST200?

STraits
13-05-2007, 22:47
A jakie są różnice w zawieszeniu między V6 a ST200?

- inne amortyzatory (gazowe).
- inne sprężyny (mniejsza ilość zwojów, inna twardość, kolorystyczny kod sprężyny - zielony)
- inne wahacze przednie z podłużnie ustawionymi tulejami
- szerokie opony (215/45/ZR17)
- większy stabilizator z tyłu w sedanie/hb (18mm)
- z tego co podaje FORD - zrewidowane przełożenie przekładni kierowniczej

boro
13-05-2007, 23:05
A jak się ma porównanie komfortu jazdy? Twardsze amortyzatory i sprężyny i te opony w zestawieniu z naszymi drogami... Jest dużo gorzej czy da się to znieść bez specjalnych wyrzeczeń?

MAG
14-05-2007, 02:11
A jak się ma porównanie komfortu jazdy? Twardsze amortyzatory i sprężyny i te opony w zestawieniu z naszymi drogami... Jest dużo gorzej czy da się to znieść bez specjalnych wyrzeczeń?
W porównaniu ze zwykłym to duuużo mniej komfortu, ale ja tam nie narzekam, a 3-miasto nie nalezy do specjalnie gładkoasfaltowych aglomeracji :)

BTW - jak dla mnie zwykłe Mondeo jest po prostu zbyt miękkie :)