PDA

Zobacz pe軟 wersj : [MkII] Co szumi: 這篡sko czy opony?

MiG
10-12-2006, 18:24
Przy skr璚ie w lewo (czasami te w prawo) s造sza貫m dosy g這郾y szum z prawej lub 鈔odkowo-prawej przedniej strony samochodu. Podejrzewa貫m prawe 這篡sko ko豉 przedniego. Wymieni貫m je na Optimala (takie tylko mieli). Po wymianie s造cha lekki szum podczas jazdy na wprost (wydaje mi si 瞠 tego nie by這 wcze郾iej) a g這郾y szum przy zakr皻ach pozosta. Pan mechanik, podczas jazdy stwierdzi 瞠 to wina nowego 這篡ska. Co dziwne, 瘸dne 這篡sko nie szumi przy kr璚eniu ko豉mi na podno郾iku (nawet przy du篡ch pr璠ko軼iach obrotowych).
Inny mechanik obstawi opony. Mam nowe Dunlopy Winter Sport M3. Przy wyborze opon sprawdza貫m ha豉郵iwo嗆 opon, i te mia造 najmniejszy poziom ha豉su.
S造sza貫m r騜ne (najcz窷ciej niechlubne) opinie o 這篡ska optimala (szkoda tylko 瞠 po zamontowaniu zacz掖em czyta na temat tych 這篡sk) ale 瞠by 這篡sko szumia這 zaraz po za這瞠niu?
Kupi貫m nowe 這篡sko SKF i zastanawiam si nad ponown wymian tego 這篡ska. Czy kto wie jak sprawdzi czy to szumi 這篡sko czy opony? A mo瞠 jest jeszcze co?

Raftaj
10-12-2006, 18:34
nie wiem czy zmieniasz na zim oponki czy k馧eczka z felgami, ale jakby wrzuci letnie na 1 dzie, m鏬豚y ocenic czy szum znikn掖 czy nie. Tak m鏬豚y najpro軼iej sprawdzi co tak szumi

verybad
10-12-2006, 18:38
mi si wydaje 瞠 to b璠zie wina opon ale mo瞠sz to sprawdzi tak jak Raftaj pisze

MiG
10-12-2006, 18:44
nie wiem czy zmieniasz na zim oponki czy k馧eczka z felgami, ale jakby wrzuci letnie na 1 dzie, m鏬豚y ocenic czy szum znikn掖 czy nie. Tak m鏬豚y najpro軼iej sprawdzi co tak szumi
mam ko陰, te o tym my郵a貫m ale chcia貫m zostosowa to rozwi您anie na ko鎍u.
Czy szum 這篡ska ro郾ie wraz z pr璠ko軼i?

STraits
10-12-2006, 18:57
Przy okazji w徠ku - nie polecam nikomu opon Good Year Egarle F1. Posiadam takie obecnie w swoim bolidzie. Stan bie積ika 3-4 prz鏚 i 4-5 mm ty. Opony s do wymiany ze wzgl璠u na ha豉s - jest tragedia. Oba 這篡ska z przodu wymieni貫m na SKFy, bo fakt faktem - stare oba szumia造, ale to co sie dzieje z tymi oponami to pora磬a. Jest teraz w dzie 13-14 stopni. Jak kupi貫m autko by這 20 na dworze - i jak szumia造 tak szumi. Za這篡貫m zimowe Nokian WR na 2 dni 郾iegowe jakie by造 miesi帷 temu i rewelacja ! Po prostu cisza.... Najcichsze i najlepsze oponki jakie uje盥瘸貫m to s Dunlopy Sport 9000. Na lato w豉郾ie co takiego trzeba b璠zie za這篡, bo moja g這wa eksploduje od tego ha豉su w lecie :satan: :satan: :satan:

Tak瞠 jedyna rada - zmie ko豉 i sprawd. OPTIMALa i tak lepiej zmieni, bo za tydzie/miesi帷 i tak trzeba b璠zie go wymieni bo b璠zie hucza. Ale ja bym obstawia opony.

stapoz
10-12-2006, 18:59
szum 這篡ska zmienia si w czasie skr皻闚 i wyst瘼uje g堯wnie pod obci捫eniem (na podno郾iku nie b璠zie wyst瘼owa).
Szum opon jest jednostajny i nie zale篡 od skr璚enia k馧. Obydwa szumy rosn wraz z pr璠ko軼i. Ja obstawia豚ym 這篡sko bo w Mondeo to normalka.

Raftaj
10-12-2006, 19:23
poda貫m propozycj sprawdzenia, ale obstawiam niestety 這篡sko. Najlepiej najpierw zmie jednak k馧ka i upewnij si, co by kaska na marne nie posz豉

MiG
10-12-2006, 20:59
poda貫m propozycj sprawdzenia, ale obstawiam niestety 這篡sko. Najlepiej najpierw zmie jednak k馧ka i upewnij si, co by kaska na marne nie posz豉
W sumie to mam ju kupione 這篡sko, jedyny koszt to wymiana 50z. Pewnie i tak wymieni bo na optimalu d逝go nie poje盥輳. Ale sprawdz opcj z oponami letnimi.

Luky
12-12-2006, 00:01
A ja bym stawia na opony.Ja je盥輳 na Barumach zimowych i wiem,瞠 gwi盥z.Rok temu gwizda造 i teraz te.Ju si oswoi貫m.Letnie mam Barum Bravuris,te s ok.Gwizdanie opon zimowych to czesty objaw,zw豉szcza kiedy mamy dodatnie temperatury.Gwizd si wzmaga najbardziej na mokrej nawierzchni,wtedy dobrze mie dobr muze w aucie :banan:

MiG
12-12-2006, 10:03
A ja bym stawia na opony.Ja je盥輳 na Barumach zimowych i wiem,瞠 gwi盥z.Rok temu gwizda造 i teraz te.Ju si oswoi貫m.Letnie mam Barum Bravuris,te s ok.Gwizdanie opon zimowych to czesty objaw,zw豉szcza kiedy mamy dodatnie temperatury.Gwizd si wzmaga najbardziej na mokrej nawierzchni,wtedy dobrze mie dobr muze w aucie :banan:
W moim przypadku nie s造cha gwizdu ale niski ton, co jak huczenie czy szumienie. Z t nisk temp to podda貫 mi pomys: poczekam a temp jeszcze troch spadnie i sprawdze czy dalej szumi.
A je瞠li to 這篡ska to zaczn w ko鎍u wy.

biker
15-11-2007, 08:51
Witam,

r闚nie postanowi貫m podpi望 si pod w徠ek. Mam podobny problem - wcze郾iej te tak mia貫m ale po zmianie opon na zim闚ki jakby si nasili這 (Pirelli 190 Snowsport 185/65R15). Ot騜 przy normalnej je寮zie na wprost 瘸den szum nie wyst瘼uje i nie ma tu znaczenia pr璠ko嗆, zaczyna si dopiero przy np. ko鎍闚ce hamowania (taki szum jak od zu篡tych klock闚 - a klocki s ok) a najbardziej denerwuj帷e jest to przy wolnym skr璚ie.
Pom騜cie to zdiagnozowa poniewa nie chc wymienia ca貫go zawieszenia nie likwiduj帷 problemu.

POZDRAWIAM
Biker

berater
15-11-2007, 09:22
Przy skr璚ie w lewo (czasami te w prawo) s造sza貫m dosy g這郾y szum z prawej lub 鈔odkowo-prawej przedniej strony samochodu.
A mo瞠 to nie jest szum tylko "terkotanie". Mo瞠 warto sprawdzi przeguby, tym bardziej, 瞠 d德i瘯 pojawia si przy skr璚onych ko豉ch.

biker
15-11-2007, 09:25
nie, nie na pewno nie terkotanie. To taki typowy g逝chy szum - trudno to opisa s這wami ale najpro軼iej to mog napisa, 瞠 przy hamowaniu (podobnie przy wolnym skr璚ie) takie charakterystyczne bsshhuuuuuu...

POZDRO
Biker

berater
15-11-2007, 09:32
Biker,
Ja si odnosi貫m do pytania autora tematu (przytoczy貫m cytat)

biker
15-11-2007, 09:37
Sorry, :glupi: nie zauwa篡貫m. Ale suma summarum opis pasuje tak瞠 do moich objaw闚, a przy okazji s這wnie napisa貫m o jaki szum mi chodzi . Porad嬈ie co.

POZDRO
Biker

robocord
15-11-2007, 09:39
Przy skr璚ie w lewo (czasami te w prawo) s造sza貫m dosy g這郾y szum z prawej lub 鈔odkowo-prawej przedniej strony samochodu. Podejrzewa貫m prawe 這篡sko ko豉 przedniego. Wymieni貫m je na Optimala (takie tylko mieli). Po wymianie s造cha lekki szum podczas jazdy na wprost (wydaje mi si 瞠 tego nie by這 wcze郾iej) a g這郾y szum przy zakr皻ach pozosta. Pan mechanik, podczas jazdy stwierdzi 瞠 to wina nowego 這篡ska. Co dziwne, 瘸dne 這篡sko nie szumi przy kr璚eniu ko豉mi na podno郾iku (nawet przy du篡ch pr璠ko軼iach obrotowych).
Inny mechanik obstawi opony. Mam nowe Dunlopy Winter Sport M3. Przy wyborze opon sprawdza貫m ha豉郵iwo嗆 opon, i te mia造 najmniejszy poziom ha豉su.
S造sza貫m r騜ne (najcz窷ciej niechlubne) opinie o 這篡ska optimala (szkoda tylko 瞠 po zamontowaniu zacz掖em czyta na temat tych 這篡sk) ale 瞠by 這篡sko szumia這 zaraz po za這瞠niu?
Kupi貫m nowe 這篡sko SKF i zastanawiam si nad ponown wymian tego 這篡ska. Czy kto wie jak sprawdzi czy to szumi 這篡sko czy opony? A mo瞠 jest jeszcze co?

Wg mnie powiniene sprawdzi:

1). stan felg (czy aby nie s zwichrowane).
2). stan opon (bo nigdy nie wiadomo co ci z fabryki wydano)
oba powy窺ze mo積a zweryfikowa zak陰daj帷 inne ko豉 (inne felgi oraz opony).
3). 這篡sko je瞠li ma wad fabryczn albo jest 幢e zamontowane to szum zaraz przejdzie w buczenie i walenie (a potem to ju ko這 znajdziesz obok samochodu).
4). opcja pasuj帷a r闚nie objawami do przedstawionego opisu: zapieczone klocki w prowadnicach (sprawdzi czy klocki nie stoj w prowadnicach).