PDA

Zobacz pełną wersję : To ja mam tez pytanie w materii



ujemny
11-12-2006, 14:40
Czy jest jakies rozwiazanie inne niz magnesowka przy kilku autach? Tj. mam na mysli np przenoszenie radyjka i anteny...

BS
11-12-2006, 14:49
uchwyt na reling lub klapę na każdym z aut i przykręcasz antenkę za każdym razem- przy czym musisz wybrać antenkę z przykręcaną główką ... weź pod uwagę że na każdym aucie możesz (choć nie musisz) mieć inny SWR więc osiągi mogą być różne ... z magnesówką masz taki plus że metodą prób i błędów dojdziesz na każdym z aut w którym miejscu dachu dostrojona antena ma odpowiedni swr - stroisz na jednym aucie a na drugim dobierasz miejsce jej postawienia do parametrów pokazywanych przez miarkę ... generalnie powinieneś mieć osobną antenę dla każdego auta...

Luca
11-12-2006, 14:52
Taaa - w każdym aucie dziura + głowiczka i przenosisz tylko cewkę z batem (jeśli konstrukcja anteny na to pozwala) albo uchwyty krawędziowe i dalej podobnie. Oczywiście jeśli wielkość / budowa tych aut są podobne (żeby SWR się nie rozjeżdżał za bardzo :jezyk1: ).

Innego wyjścia (poza magnesem) nie widzę :satan:

:metal :beer: :bigok:

PS BS Chuck N. przy Tobie to mały pikuś :satan: :)) :)) :)) :))

BS
11-12-2006, 14:55
Taaa - w każdym aucie dziura

w sumie o dziurze nie pomyślałem :satan: ale Wojtka raczej zabawa w dzięcioła nie interesuje :)) ...

ujemny
11-12-2006, 15:03
czyli wc piker? mocno toto niszczy lakier na dachu?

interesuje mnie opcja "w kazdym aucie uchwyt krawedziowy". mozesz rozwnac mysl?

BS
11-12-2006, 15:10
montujesz na każdym aucie instalację i taki (http://allegro.pl/item148193969_ts_65_uchwyt_krawedziowy_dostawa_kur ierem.html) uchwyt i tylko przykręcasz antenkę i w środku podpinasz radyjko ... może być tylko problem z SWR - trudniej będzie dobrać miejsce montażu uchwytu aby na każdym aucie był ten parametr zbliżony... w przypadku magnesu odklejasz i stawiasz kawałek dalej.... jeżeli szkoda Ci dachu to za 2 zeta kupujesz na alledrogo albo u monterów kawałek folii samoprzylepnej i naklejasz w miejscu stawiania magnesu - ja tak zrobiłem...

Luca
11-12-2006, 15:14
Uchwyt krawędziowy -> patrz moje foto w dziale.

Liczba aut -> x

Kupujesz x uchwytów + x "zestawów kabel antenowy wraz z "głowiczką" (czy jak tam zwał ten dżinks, na który nakręcasz cewkę z batem. I oczywiście jeden "zestaw" cewki z batem, który będziesz przykręcał na poszczególne auta.

Nie wiem, jak z dostępnością i ceną x "zestawów" kabel + głowiczka - ale chyba da radę.

Magnes niestety ma swoje plusy i minusy - ostatnio znajomemu bata przesunęły "nisko latające" gałęzie i ma parę ładnych rys na dachu :satan: .
Oczywiście uchwyt krawędziowy też nie jest panaceum (w sumie dwie śrubki "wżerają" się w blachę, ale odpowiednio zabezpieczone mają szansę przeciwstawić się "rudej") - dlatego ośmieliłem się rzucić pomysł dziur w każdym z aut :metal

:metal :beer: :bigok:

krzys-68
11-12-2006, 16:15
Czy jest jakies rozwiazanie inne niz magnesowka przy kilku autach? Tj. mam na mysli np przenoszenie radyjka i anteny...
Tylko "wcpiker",zebu auta nie zniszczyc nakleic folie na dach w kazdym pojeżdzie :satan:

ujemny
11-12-2006, 17:33
wcpiker...

to jakis zestawik podpowiesz?

krzys-68
11-12-2006, 18:58
antena ML-145,lub sirio 145 :satan: (strojenie zrobie,tylko sie umówimy :)) )
Co do radia to zalezy gdzie ma lezec?,jednak Unidenów nie ma
wiec zostaje TTi lub Intek :)

Jakub
11-12-2006, 20:46
Ja polecam TTI - dość dobre w niezłej cenie :)

ujemny
11-12-2006, 23:19
antena ML-145,lub sirio 145 :satan: (strojenie zrobie,tylko sie umówimy :)) )
Co do radia to zalezy gdzie ma lezec?,jednak Unidenów nie ma
wiec zostaje TTi lub Intek :)

Radyjko bedzie pdolegalo przemieszczaniu, w zaleznosci od tego czym akuratnie w traske...
Sadze, ze wiecej czasu w MDO...
Trzeba bedzie upchac gdziec miedzy fotelem, a tunelem...

Powiedzmy, ze budzet to ok 500 - 550 PLN.

BS
12-12-2006, 09:04
masz dwa możliwe montaże- mój po prawej stronie tunelu (w odpowiednim temacie znajdziesz zdjęcie) i montaż by Luca po lewej stronie tunelu środkowego -chyba nawet jest podwieszony... innych opcji w MKIII chyba nie ma...

krzys-68
12-12-2006, 10:39
Opcja polozenia na tunelu środkowym,wowczas calkowicie mobilne :satan: ,niemocowane.

krzys-68
12-12-2006, 10:45
antena ML-145,lub sirio 145 :satan: (strojenie zrobie,tylko sie umówimy :)) )
Co do radia to zalezy gdzie ma lezec?,jednak Unidenów nie ma
wiec zostaje TTi lub Intek :)

Radyjko bedzie pdolegalo przemieszczaniu, w zaleznosci od tego czym akuratnie w traske...
Sadze, ze wiecej czasu w MDO...
Trzeba bedzie upchac gdziec miedzy fotelem, a tunelem...

Powiedzmy, ze budzet to ok 500 - 550 PLN.
No to poszukaj jeszcze INTEK M-490 PLUS ,lepszy glosnik niz TTI880 ma :metal ,chyba ze chcesz prostszy model CB radia.
Co do anteny to zwróc uwage na wielkosc(srednice) podstawy magnetycznej,do anteny okolo 1500mm wysokosc polece min 140mm srednicy talerza mocujacego :metal .
Cienką przezroczysta folie kupisz w firmie produkujacej reklamy.Umyte auta i naklejaj od razu ,nie czekaj,chyba ze koniecznie chcesz mi dac potem zarobic :))

ujemny
13-12-2006, 11:11
masz dwa możliwe montaże- mój po prawej stronie tunelu (w odpowiednim temacie znajdziesz zdjęcie) i montaż by Luca po lewej stronie tunelu środkowego -chyba nawet jest podwieszony... innych opcji w MKIII chyba nie ma...

obydwa mi nie odpowiadaja :( :niewiem:...
miedzy fotel i tunel niewiele da sie upchac... Chyba, ze cos cienkiego, plaskiego...
Luzem na tunelu sie nie da, przy otwartej klapce od zapalniczki zostaje niewiele plaskiego miejsca...
gdzie toto umiejscowic...?

ujemny
13-12-2006, 11:14
antena ML-145,lub sirio 145 :satan: (strojenie zrobie,tylko sie umówimy :)) )
Co do radia to zalezy gdzie ma lezec?,jednak Unidenów nie ma
wiec zostaje TTi lub Intek :)

Radyjko bedzie pdolegalo przemieszczaniu, w zaleznosci od tego czym akuratnie w traske...
Sadze, ze wiecej czasu w MDO...
Trzeba bedzie upchac gdziec miedzy fotelem, a tunelem...

Powiedzmy, ze budzet to ok 500 - 550 PLN.
No to poszukaj jeszcze INTEK M-490 PLUS ,lepszy glosnik niz TTI880 ma :metal ,chyba ze chcesz prostszy model CB radia.
Co do anteny to zwróc uwage na wielkosc(srednice) podstawy magnetycznej,do anteny okolo 1500mm wysokosc polece min 140mm srednicy talerza mocujacego :metal .
Cienką przezroczysta folie kupisz w firmie produkujacej reklamy.Umyte auta i naklejaj od razu ,nie czekaj,chyba ze koniecznie chcesz mi dac potem zarobic :))

mysle jeszcze o rozwiazaniu:
1 szt. niskobudzetowego radia
2 szt. sredniobudzeowych stalych anten
w razie czego antene mozna wystawic na aukcji i po sprawie, z malowaniem dachu tak latwo nie pojdzie
z trzeciej strony codziennie w traske nie jade, a z czwartej - irytuje mnie zawsze ten kabel przycisniety drzwiami.

Chyba wybiore stalke z dodatkowa masa.

BS
13-12-2006, 11:15
hem ... nie musi być między tunelem a fotelem- na tunelu ale bardziej z przodu ... ja mam tak

http://img165.imageshack.us/img165/9785/obraz003ig0.th.jpg (http://img165.imageshack.us/my.php?image=obraz003ig0.jpg)


Luca ma tak (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13077) więc się zmieści i wybór jakiś jest ... w MKIII montowałbym tak jak mam teraz bo dosyć wygodnie a pasażerowi nie przeszkadza :metal

krzys-68
13-12-2006, 12:10
antena ML-145,lub sirio 145 :satan: (strojenie zrobie,tylko sie umówimy :)) )
Co do radia to zalezy gdzie ma lezec?,jednak Unidenów nie ma
wiec zostaje TTi lub Intek :)

Radyjko bedzie pdolegalo przemieszczaniu, w zaleznosci od tego czym akuratnie w traske...
Sadze, ze wiecej czasu w MDO...
Trzeba bedzie upchac gdziec miedzy fotelem, a tunelem...

Powiedzmy, ze budzet to ok 500 - 550 PLN.
No to poszukaj jeszcze INTEK M-490 PLUS ,lepszy glosnik niz TTI880 ma :metal ,chyba ze chcesz prostszy model CB radia.
Co do anteny to zwróc uwage na wielkosc(srednice) podstawy magnetycznej,do anteny okolo 1500mm wysokosc polece min 140mm srednicy talerza mocujacego :metal .
Cienką przezroczysta folie kupisz w firmie produkujacej reklamy.Umyte auta i naklejaj od razu ,nie czekaj,chyba ze koniecznie chcesz mi dac potem zarobic :))

mysle jeszcze o rozwiazaniu:
1 szt. niskobudzetowego radia
2 szt. sredniobudzeowych stalych anten
w razie czego antene mozna wystawic na aukcji i po sprawie, z malowaniem dachu tak latwo nie pojdzie
z trzeciej strony codziennie w traske nie jade, a z czwartej - irytuje mnie zawsze ten kabel przycisniety drzwiami.

Chyba wybiore stalke z dodatkowa masa. i uchwyt na relingi zamontuj :metal

BS
13-12-2006, 12:18
i takie rozwiązanie będzie najlepsze pod względem technicznym- instalkę pociągniesz, antenkę zestroisz i będziesz przepinał tylko radyjko :metal

jak się dobrze pokombinujesz to wydasz ok 200 zeta na dwie anteny+60 za uchwyty do nich, radyjko do 300 zeta spokojnie kupisz dobre. Pozostaje kabel i wtyczki ale to już groszę i zmieścisz się pewnie w 20-30 zeta. Tak więc cb na dwa auta będziesz mieć za nie więcej niż 600 zeta :metal

krzys-68
13-12-2006, 15:14
dwie At71 + wtyczki i przedłuzone przewody to 200pln :satan:
Uchwyty-kwestia gustu i podejscia,mozna zrobic na reling samemu za 5pln/szt :))