PDA

Zobacz pełną wersję : [mkIII] 2,5 V6 - na co zwrocic uwage przy kupnie



puniu
11-12-2006, 21:11
i ile to autko moze palic i jakie mniejwiecej sa koszty utrzymania - co trzeba wymienic po zakupie
wszystkie sugestie mile widziane
z gory dziekuje za odpowiedzi

ps archiwum staralem sie przeszukac ale wiele nie znalazlem

Rhapsody
11-12-2006, 21:31
Tu masz kolego Artykuł (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=44&mode=thread&order=1&thold=0)
to sa podstawowe rzeczy

mlopus
11-12-2006, 21:34
Oj było, było wiele razy, palić będzie minimum ok 11 litrów w mieście, wymiana płynów jak w każdym aucie, warto uważać na przegrzanie silnika, warto dokładnie sprawdzić elektronikę silnika, zależnie od przebiegu również zawieszenie i tarcze plus klocki. Rozrząd z łańcuchem, więc tu spokój, ewentualnie paski, filtry standartowo, świece, koszty to sobie sam musisz określić.

STraits
11-12-2006, 23:09
Oj było, było wiele razy, palić będzie minimum ok 11 litrów w mieście, wymiana płynów jak w każdym aucie, warto uważać na przegrzanie silnika, warto dokładnie sprawdzić elektronikę silnika, zależnie od przebiegu również zawieszenie i tarcze plus klocki. Rozrząd z łańcuchem, więc tu spokój, ewentualnie paski, filtry standartowo, świece, koszty to sobie sam musisz określić.

Spalanie w mieście dla mk3 2.5 V6 to nie mniej niż 13 litrów. Możliwe i częste usterki : pompa wody, sondy lamba (są aż 3, każda po 400 PLN), świece - 6 sztuk po 40 PLN, kable WN - 320 PLN. Samochód jak każdy inny, ale trzeba dbać o silnik.

tazior
11-12-2006, 23:17
I nie oszukujmy sie :satan: malo jest czesci w uzywce do mk3 2,5 a z mk2 niestety niewiele podejdzie, a praktycznie prawie nic :satan:

STraits
12-12-2006, 00:54
I nie oszukujmy sie :satan: malo jest czesci w uzywce do mk3 2,5 a z mk2 niestety niewiele podejdzie, a praktycznie prawie nic :satan:

Eee.. tragedii nie ma. jednostka jest standardowa. jedyna zmiana większa jaka nastąpiła to mocowanie napinacza paska wieloklinowego. Inna jest obudowa filtra powietrza - ale to są zmiany wymuszone blacharką (maska, podłużnica, etc.)
Silnik spełnia nowe normy, stąd 3 sondy lambda i brak EGR.

Domel
12-12-2006, 22:37
a mnie tam w miescie na komputerku pojkazuje ponizej 10 l.A na trasie jak delikatnie jade to nie przekracza 7,2 l na 100km (tez sie temu dziwie)

puniu
13-12-2006, 08:46
tazior ty to umisz pocieszyc :P
dzieki panowie za wszystkie uwagi i rady

BS
13-12-2006, 09:20
a mnie tam w miescie na komputerku pojkazuje ponizej 10 l.A na trasie jak delikatnie jade to nie przekracza 7,2 l na 100km (tez sie temu dziwie)

a mierzyłeś kiedyś jak to się ma do rzeczywistego spalania? może komp niewyskalowany?

Sinuspi
13-12-2006, 09:44
:) Sie mass Puniek. Trza byłoudewrzać to MAGa lub do Feverka :helm:

konio12345
13-12-2006, 10:40
a mnie tam w miescie na komputerku pojkazuje ponizej 10 l.A na trasie jak delikatnie jade to nie przekracza 7,2 l na 100km (tez sie temu dziwie)

Z całym szacunkiem ale czy aby Twoje miasto to jakieś duże jest ?

MAG
13-12-2006, 11:14
:) Sie mass Puniek. Trza byłoudewrzać to MAGa lub do Feverka :helm:

Hihi, gorąca linia telefoniczna była :terefere:

Frakcja FEFK na forum MKP coraz silniejsza :))

Domel
13-12-2006, 11:20
a mnie tam w miescie na komputerku pojkazuje ponizej 10 l.A na trasie jak delikatnie jade to nie przekracza 7,2 l na 100km (tez sie temu dziwie)

Z całym szacunkiem ale czy aby Twoje miasto to jakieś duże jest ?
A wiec od zatankowania do pelna pod korek i przejechaniu ok 120 km w trybie mieszzanym tzn trasa 12 km i po miescie po podjechaniu pod dystrybutor wzewam 12 literkow.Tak to sie ma.A co dio spalania na trasie tzn 120 km trasy przy naprawde delikatnej jezdzie komp pokazuje nie wiecej jak 7,2 litra.Ale nie ukrywam ,ze dotykam tylko pedalu gazu,a nie wciskam go do spodu:)

tazior
13-12-2006, 12:23
I nie oszukujmy sie :satan: malo jest czesci w uzywce do mk3 2,5 a z mk2 niestety niewiele podejdzie, a praktycznie prawie nic :satan:

Eee.. tragedii nie ma. jednostka jest standardowa. jedyna zmiana większa jaka nastąpiła to mocowanie napinacza paska wieloklinowego. Inna jest obudowa filtra powietrza - ale to są zmiany wymuszone blacharką (maska, podłużnica, etc.)
Silnik spełnia nowe normy, stąd 3 sondy lambda i brak EGR.

Straits popatrz najpierw a pozniej gadaj :p z osprzetu silnika to pasuje chyba jedynie rozrusznik :jezyk1: i tez nie jestem na 100% pewien :satan:

STraits
13-12-2006, 12:54
I nie oszukujmy sie :satan: malo jest czesci w uzywce do mk3 2,5 a z mk2 niestety niewiele podejdzie, a praktycznie prawie nic :satan:

Eee.. tragedii nie ma. jednostka jest standardowa. jedyna zmiana większa jaka nastąpiła to mocowanie napinacza paska wieloklinowego. Inna jest obudowa filtra powietrza - ale to są zmiany wymuszone blacharką (maska, podłużnica, etc.)
Silnik spełnia nowe normy, stąd 3 sondy lambda i brak EGR.

Straits popatrz najpierw a pozniej gadaj :p z osprzetu silnika to pasuje chyba jedynie rozrusznik :jezyk1: i tez nie jestem na 100% pewien :satan:

?!?!??!?!?! Chyba sobie żartujesz :satan:

- pompa olejowa - to samo
- pompa wody - to samo
- termostat - to samo
- napinacz paska wody - to samo
- IMRC - to samo
- kolektor dolotowy - to samo
- przepustnica - to samo
- zawór wolnych obrotów - to samo, różni się tylko kostką elektryczną
- alternator - to samo co w innych mondeo 2001
- rozrusznik - to samo
- świece - to samo
- łożysko wyciskowe sprzęgła - to samo
- miska olejowa - to samo
- sprężarka klimy - taka jak w Mo01 lub Mo97 ST200 (mniej obciąża silnik)

Inne jest koło pasowe, ale pasuje stare bez problemu - nowe ma tłumik drgań
Przewody WN - cewka / różni się kostką elektryczną
Zmienione jest sprzęgło - jest takie jak w 3.0 V6

Z silnika zawory są takie same i głowice też, pomimo że wg. numerków wychodzi że nie. Porównywałem obydwie bo byłem świadkiem wymiany w nowym mondeo głowicy na głowice z 1998 roku - nawet nie wiem Tazz czy gość od Ciebie jej nie kupił - mówił że w Wawie kupował.

Także TRAGEDII nie ma. A wręcz przeciwnie - KOMPLETNA obudowa filtra powietrza wraz z filtrem kosztuje - uwaga - 250 PLN - NOWA (!) A do Mo/Mo97 bagatela 3x tyle :)

Przepływomierz jest taki sam - różni się tylko jego obudowa.

Takie same są kolektory z katalizatorami (wstępne) - są na nie nakręcone nakrętki po usunięciu rur EGR. Nie ma czujników ciśnienia układu wydechowego, zaworu EGR i sterowania tym zaworem.

Inny jest wydech końcowy - tłumik środkowy jest dokładnie taki sam.

Inna jest pompa wspomagania - taka jak w Duratec 3.0. Co nie znaczy że mając uchwyt do niej nie da sie jej tam zamontować :) Jeśli chodzi o obsługówke to ceny części są tańsze niż do Mo97.

Inna sprawa że nie wiem co masz na myśli poprzez "osprzęt silnika".

DarekII
13-12-2006, 13:35
Puniu jeszcze nic nie kupiłeś hehehehe

tazior
13-12-2006, 13:41
I nie oszukujmy sie :satan: malo jest czesci w uzywce do mk3 2,5 a z mk2 niestety niewiele podejdzie, a praktycznie prawie nic :satan:

Eee.. tragedii nie ma. jednostka jest standardowa. jedyna zmiana większa jaka nastąpiła to mocowanie napinacza paska wieloklinowego. Inna jest obudowa filtra powietrza - ale to są zmiany wymuszone blacharką (maska, podłużnica, etc.)
Silnik spełnia nowe normy, stąd 3 sondy lambda i brak EGR.

Straits popatrz najpierw a pozniej gadaj :p z osprzetu silnika to pasuje chyba jedynie rozrusznik :jezyk1: i tez nie jestem na 100% pewien :satan:

?!?!??!?!?! Chyba sobie żartujesz :satan:

- pompa olejowa - to samo
- pompa wody - to samo
- termostat - to samo
- napinacz paska wody - to samo
- IMRC - to samo
- kolektor dolotowy - to samo
- przepustnica - to samo
- zawór wolnych obrotów - to samo, różni się tylko kostką elektryczną
- alternator - to samo co w innych mondeo 2001
- rozrusznik - to samo
- świece - to samo
- łożysko wyciskowe sprzęgła - to samo
- miska olejowa - to samo
- sprężarka klimy - taka jak w Mo01 lub Mo97 ST200 (mniej obciąża silnik)

Inne jest koło pasowe, ale pasuje stare bez problemu - nowe ma tłumik drgań
Przewody WN - cewka / różni się kostką elektryczną
Zmienione jest sprzęgło - jest takie jak w 3.0 V6

Z silnika zawory są takie same i głowice też, pomimo że wg. numerków wychodzi że nie. Porównywałem obydwie bo byłem świadkiem wymiany w nowym mondeo głowicy na głowice z 1998 roku - nawet nie wiem Tazz czy gość od Ciebie jej nie kupił - mówił że w Wawie kupował.

Także TRAGEDII nie ma. A wręcz przeciwnie - KOMPLETNA obudowa filtra powietrza wraz z filtrem kosztuje - uwaga - 250 PLN - NOWA (!) A do Mo/Mo97 bagatela 3x tyle :)

Przepływomierz jest taki sam - różni się tylko jego obudowa.

Takie same są kolektory z katalizatorami (wstępne) - są na nie nakręcone nakrętki po usunięciu rur EGR. Nie ma czujników ciśnienia układu wydechowego, zaworu EGR i sterowania tym zaworem.

Inny jest wydech końcowy - tłumik środkowy jest dokładnie taki sam.

Inna jest pompa wspomagania - taka jak w Duratec 3.0. Co nie znaczy że mając uchwyt do niej nie da sie jej tam zamontować :) Jeśli chodzi o obsługówke to ceny części są tańsze niż do Mo97.

Inna sprawa że nie wiem co masz na myśli poprzez "osprzęt silnika".

juz sa bledy w tym co napisales :) wytykac nie bede sam dojdz do tego :jezyk1:

STraits
13-12-2006, 14:46
Wytykaj.

puniu
13-12-2006, 22:43
jeszcze raz dzieki szcczegolnie dla kolegi sTraits
a ty tazz nie sciemniaj tylko pisz moze pomozesz w podjeciu decyzji

Domel
13-12-2006, 23:23
A zobacz tylko jaka frajdy z jazdy V6 http://www.youtube.com/watch?v=OUwNc191K6U&mode=related&search= I ten dzwiek motora:)POLECAM!!

puniu
14-12-2006, 08:33
jak jezdzi to wiem tylko zastanawiam sie czy ja to dam rade utrzymac :-)