PDA

Zobacz pełną wersję : włączony IMRC



rawal
12-12-2006, 15:27
Witam, nie dawno uporałem się z IMRC - wymieniłem tranzystor i dwie diody. IMRC pięknie działał, tzn tuż po uruchomieniu załączał się i wyłączał, a przy pow 3500ob/min załączał się - wszystko chodziło cycuś. :banan:
Pochodziło tak tydzień i nagle powstała nowa usterka z tym IMRC a mianowicie tuż po uruchomieniu włącza się i pozostaje w takiej pozycji otwartej.
Rozebrałem układzik, po poprawiałem luty, sprawdziłem czy działa ten taki mechaniczny przełącznik (kawałek plastiku i blaszka w kolorze miedzi), w pozycji wyłączonej styki są rozwarte, w pozycji załączonej styki są zwarte. Nie wiem co może być, przeczytałem wszystkie tematy na temat IMRC i nikt nie miał takiego problemu, a jeżeli ktoś miał z załączonym IMRC to był powód uszkodzenia tego mechanicznego przełącznika z miedzianą blaszką - a on u mnie jest OK. :wall:
Profilaktycznie przeczyściłem styki i to samo.
Czy może ktoś już miał z was taki problem? :)
Pozdro :dres:

STraits
12-12-2006, 15:37
A patrzyłeś czy linka gdzieś się nie przycina ?

pawpor
12-12-2006, 16:53
A za co ten IMRC odpowiada i gdzie się znajduje ?

gorilla666
12-12-2006, 17:13
a w czym Ci to przeszkadza??? ja mam celowo otwarde doloty na stałe :satan:

STraits
12-12-2006, 18:39
a w czym Ci to przeszkadza??? ja mam celowo otwarde doloty na stałe :satan:

I Co Ci to daje ? Zasada jest prosta - krótki dolot - wysoki moment, długi dolot - wysoka moc. :satan: Góre obrotów masz OK, ale dół masz słabiutki :beer:

rawal
12-12-2006, 19:03
Linka raczej się nie przycina, jak wyłączam zapłon powraca w swoje miejsce.

STraits
12-12-2006, 19:47
Linka raczej się nie przycina, jak wyłączam zapłon powraca w swoje miejsce.

No to masz gdzieś zwarcie - pewnie na tranzystorze.

dave_go
12-12-2006, 20:05
a w czym Ci to przeszkadza??? ja mam celowo otwarde doloty na stałe :satan:

I Co Ci to daje ? Zasada jest prosta - krótki dolot - wysoki moment, długi dolot - wysoka moc. :satan: Góre obrotów masz OK, ale dół masz słabiutki :beer:

No akurat jest zupełnie odwrotnie

http://www.motofakty.pl/artykul/zamiast_turbo.html

STraits
12-12-2006, 20:13
a w czym Ci to przeszkadza??? ja mam celowo otwarde doloty na stałe :satan:

I Co Ci to daje ? Zasada jest prosta - krótki dolot - wysoki moment, długi dolot - wysoka moc. :satan: Góre obrotów masz OK, ale dół masz słabiutki :beer:

No akurat jest zupełnie odwrotnie

http://www.motofakty.pl/artykul/zamiast_turbo.html

No oK, ale tutaj jeszcze o co innego chodzi. Do 3500 gdy klapki są zamknięte Duratec chodzi na 18 zaworach. Po otworzeniu klapek chodzi na 24.

gorilla666
12-12-2006, 23:23
co mi to daje :satan:
ano to ze własnie lepiej od dołu kreci-czym trza nadrobic zaległosci leniwych kompów w Vkach--mi sie wydaje ze jest lepiej-napewno nie gorzej :)

rawal
25-12-2006, 11:47
Czy ktoś z szanownych forumowiczów z Lublina i okolic byłby chętny, żeby zamienić na chwile mój moduł IMRC z jego (oczywiście za parę ładnych :beer: ), bo już nie wiem w czym tkwi błąd - w samej płytce IMRC już wymieniłem prawie wszystko. :wall:
Pozdrawiam.

STraits
25-12-2006, 12:42
Czy ktoś z szanownych forumowiczów z Lublina i okolic byłby chętny, żeby zamienić na chwile mój moduł IMRC z jego (oczywiście za parę ładnych :beer: ), bo już nie wiem w czym tkwi błąd - w samej płytce IMRC już wymieniłem prawie wszystko. :wall:
Pozdrawiam.

W środę będe wyciągał IMRC z ojca samochodu i wymieniał tranzystor na mocniejszy wiec bede go miał na wierzchu i pewnie nie byłoby problemu żeby podmienić na próbe.

main
26-12-2006, 14:52
a ja mam takie pytanie czy ten IMRC objawia sie takim jakby kopnieciem powyzej 3500obr ?? :) :) przyznam szczerze nie poznalem jeszcze mundka tak dobrze zeby o nim wszystko wiedziec stad moje laickie pytanie ;) wybaczcie :)

STraits
26-12-2006, 15:36
a ja mam takie pytanie czy ten IMRC objawia sie takim jakby kopnieciem powyzej 3500obr ?? :) :) przyznam szczerze nie poznalem jeszcze mundka tak dobrze zeby o nim wszystko wiedziec stad moje laickie pytanie ;) wybaczcie :)

TAK.

Dzanek
13-01-2007, 11:40
Witam, nie dawno uporałem się z IMRC - wymieniłem tranzystor i dwie diody. IMRC pięknie działał, tzn tuż po uruchomieniu załączał się i wyłączał, a przy pow 3500ob/min załączał się - wszystko chodziło cycuś. :banan:
Pochodziło tak tydzień i nagle powstała nowa usterka z tym IMRC a mianowicie tuż po uruchomieniu włącza się i pozostaje w takiej pozycji otwartej.
Pozdro :dres:

Mam dokladnie ten sam problem. Po wymianie tranzystora pare sekund po uruchomieniu silnika IMRC sie zalacza i tak juz zostaje do zgaszenia silnika :(
Silnik w tej chwili więcej pali przy spokojnej jeździe niż kiedyś.
Poradziłeś już sobie z tym problemem?

rawal
13-01-2007, 12:15
Niestety jeszcze się z tym problemem nie uporałem - nie było czasu - a ze STraits'em jakoś nie wyszło się ustawić, żeby powymieniać się.

STraits
13-01-2007, 13:52
Niestety jeszcze się z tym problemem nie uporałem - nie było czasu - a ze STraits'em jakoś nie wyszło się ustawić, żeby powymieniać się.

Przybądź dzisiaj o 16 na spota lokalnego (więcej info w dziale ZLOTY) to pokombinujemy. Ale to troche dziwne - wg. mnie coś spapraliście - gdzieś zwarliście coś ze sobą. Albo nie ten tranzystor. Może sprzedawca podał co innego. Zamiast NPN - PNP.

rawal
13-01-2007, 15:58
Samochodzik u lakiernika przez pare najbliższych dni (baba przydzwoniła mi w tył) :getsome:

ROBSON0
14-01-2007, 19:10
Mialem kiedys tak samo. Po odpaleniu silnika IMRC byl otwarty przez caly czas. Powodem byl styk (ten z blaszka) na plytce drukowanej. Komputer silnika uruchamial silniczek w module, a modul otwieral przepustnice. Modul byl uruchomiony, a przepustnica otwarta ale komputer nie wiedzial
o tym poniewaz nie dostawal sygnalu o otwarciu ze styku i caly czas probowal go otworzyc. Pewnie oprogramowanie komputera kaze mu w ten sposob reagowac gdy nie otrzymuje potwierdzenia z modulu
o otwarciu przepustnicy.
Awaria moze wynikac z uszkodzenia styku (z blaszka), zwarciu- moze gdzies przy lutwaniu lub skladaniu modulu zwarles sciezki lub tez uszkodzeniu przewodow biegnacych z modulu do kompa.

STraits
14-01-2007, 19:13
Mialem kiedys tak samo. Po odpaleniu silnika IMRC byl otwarty przez caly czas. Powodem byl styk (ten z blaszka) na plytce drukowanej. Komputer silnika uruchamial silniczek w module, a modul otwieral przepustnice. Modul byl uruchomiony, a przepustnica otwarta ale komputer nie wiedzial
o tym poniewaz nie dostawal sygnalu o otwarciu ze styku i caly czas probowal go otworzyc. Pewnie oprogramowanie komputera kaze mu w ten sposob reagowac gdy nie otrzymuje potwierdzenia z modulu
o otwarciu przepustnicy.
Awaria moze wynikac z uszkodzenia styku (z blaszka), zwarciu- moze gdzies przy lutwaniu lub skladaniu modulu zwarles sciezki lub tez uszkodzeniu przewodow biegnacych z modulu do kompa.

Ty lepiej pisz czy naprawiłeś autko ? Działałeś coś z pompą paliwa ? Mam właśnie ST200 z takimi objawami że ma kłopoty z jeżdżeniem i bede w poniedziałek badał ciśnienie paliwa..

ROBSON0
16-01-2007, 13:32
Niestety auta nie naprawilem. Pompe sprawdzilem przy obciazeniu na rolkach. Dziala perfekcyjnie. Cisnienie wzorcowe nawet przy ostrym przyspieszaniu i wlaczonej jednoczesnie klimie. Na razie nie moge znalezc mejsca przez ktore dostaje sie lewe powietrze. Pryskalem samostartem po wszystkich rurkach dolotowych powietrza, przewodach podcisnienia i nic. Byc moze na uszczelkach miedzy kolektorem powietrza, a listwa wtryskowa jest jakas nieszczelnosc. Nie bardzo wiem jak to sprawdzic.

STraits
16-01-2007, 16:00
Niestety auta nie naprawilem. Pompe sprawdzilem przy obciazeniu na rolkach. Dziala perfekcyjnie. Cisnienie wzorcowe nawet przy ostrym przyspieszaniu i wlaczonej jednoczesnie klimie. Na razie nie moge znalezc mejsca przez ktore dostaje sie lewe powietrze. Pryskalem samostartem po wszystkich rurkach dolotowych powietrza, przewodach podcisnienia i nic. Byc moze na uszczelkach miedzy kolektorem powietrza, a listwa wtryskowa jest jakas nieszczelnosc. Nie bardzo wiem jak to sprawdzic.

No cóż - wymienić na nowe. Uszczelki 120 PLN kosztuje komplet (4 sztuki) pod przepustnice i pod kolektor.

Dzanek
31-03-2007, 02:30
Mialem kiedys tak samo. Po odpaleniu silnika IMRC byl otwarty przez caly czas. Powodem byl styk (ten z blaszka) na plytce drukowanej. Komputer silnika uruchamial silniczek w module, a modul otwieral przepustnice. Modul byl uruchomiony, a przepustnica otwarta ale komputer nie wiedzial
o tym poniewaz nie dostawal sygnalu o otwarciu ze styku i caly czas probowal go otworzyc.

Sprawdziłem moduł IMRC - jest sprawny. Dla pewności podłączyłem inny - efekt ten sam.
Pomyślałem, że może któryś z przewodów idących do sterownika silnika nie kontaktuje więc sprawdziłem połączenia z wtykiem sterownika silnika. Oczywiście wszystko przewodzi.
Czyżby walnięty sterownik??
A jak sterownik to czy symbole i nazwa używanego zamiennika muszą się dokładnie zgadzać?

STraits
31-03-2007, 09:44
Nie muszą, ale musisz mieć pewność że pochodzi mniej wiecej z tego samego rocznika, że nie jest od automatu (no chyba że i Ty posiadasz automat) no i albo bierzesz kluczyk razem ze sterownikiem + czytnik na około stacyjki, albo jedziesz do ASO i wprogramowują Ci immo za jakieś 250 PLN.

Dzanek
31-03-2007, 12:18
W takim razie biore sie za studiowanie allegro :)

Dzanek
18-04-2007, 23:36
Mialem kiedys tak samo. Po odpaleniu silnika IMRC byl otwarty przez caly czas. Powodem byl styk (ten z blaszka) na plytce drukowanej. Komputer silnika uruchamial silniczek w module, a modul otwieral przepustnice. Modul byl uruchomiony, a przepustnica otwarta ale komputer nie wiedzial
o tym poniewaz nie dostawal sygnalu o otwarciu ze styku i caly czas probowal go otworzyc. Pewnie oprogramowanie komputera kaze mu w ten sposob reagowac gdy nie otrzymuje potwierdzenia z modulu
o otwarciu przepustnicy.
Awaria moze wynikac z uszkodzenia styku (z blaszka), zwarciu- moze gdzies przy lutwaniu lub skladaniu modulu zwarles sciezki lub tez uszkodzeniu przewodow biegnacych z modulu do kompa.

Uporałem się z problemem nie wracającego IMRC. Po wymianie kolejnego tranzystora (przez to, ze byl caly czas zalaczony przegrzewal sie i przepalał) wkurzyłem się i przebadałem dokładnie wiązki, moduł i sterowanie modułem. Wszystko wskazywało na uszkodzony sterownik silnika.
Po wymianie sterownika moduł IMRC zaczął sie włączać prawidłowo.

Został niestety jeszcze jeden problem ze sterowaniem w silniku, ale opiszę problem w nowym wątku bo nie dotyczy IMRC tylko nie wchodzenia sterownika w zamkniętą pętle sterowania.