PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Stracil moc w trakcie jazdy i szarpie przy przyspieszaniu.



MAG
09-05-2016, 19:45
Problem jak w tytule.

Jechalem sobie spokojnie na trasie bocznymi dróżkami uzywajac pelnego zakresu obrotomierza gdy nagle stracil moc i zaczal szarpac przy przyspieszaniu.
Efekt podobny do tego gdy mialem uszkodzony boostselenoid, ale tym razem to nie on jest winny - podmienilem na inny 100% sprawny i nadal jest to samo.

Ogolnie jak silnik jest zimny to jedzie tak jak powinien, a ze sie nagrzewa szybko to i szybko zaczynaja sie problemy z poszarpywaniem, ktore czasami przy mocniejszym depnięciu gazu sa tam mocne ze az czuc uderzenia na przeniesieniu napedu (nie wiem jak to inaczej opisac).

Jakies pomysly co to moze byc i co sprawdzic?

Alecki
10-05-2016, 09:33
Stosunkowo szybko można sprawdzić cewki.
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, czy podobne objawy nie daje "lewe" powietrze. Zerknięcie na dolot też można łatwo zrobić.

Masz w okolicy kogoś z Forscanem?

MAG
10-05-2016, 16:02
Jak sprawdzic cewki? dolot ogolnie oblookalem i nieszczelnosci nie widze...
Niestety jestem juz u siebie w Szwecji i chyba bede musial znalesc jakiegos elektryka zeby sie podlaczyc do kompa i zobaczyc czy i co wywala, bo na desce cisza, zero checkowania.

Alecki
10-05-2016, 16:10
Instrukcja demontażu: https://www.youtube.com/watch?v=CuylL87l8mI
Samemu możesz obejrzeć (i obwąchać) obudowę, zmierzyć rezystancję cewki: http://autokult.pl/9494,cewka-zaplonowa-jak-zdjagnozowac-jej-usterke

MAG
17-06-2016, 08:46
Dawno mnie tu nie było i jakoś tak zapomniałem dopisać że problem okazał się prozaiczny - uszkodził się jeden z wężyków przy BS - ten idący do złącza Filter

Od naprawy auto jeździ tak jak powinno :skromny:

Kill3rReaper
30-12-2016, 14:19
Kolego MAG:
Mam dokładnie taki sam problem. Jak jeżdżę do ~5 tys. obrotów to samochód śmiga bez problemu. Jednak jak chociaż raz przekroczę 5.5 - 6 tys. to zaczynają się problemy z tym szarpaniem :( Po wystudzeniu kompletnym samochodu jednak wszytko wraca do normy i trwa, dopóki nie przekroczę znowy tych "magicznych obrotów".
Czy mógłbyś rozwinąć skrót "BS"? Niestety nie mogę znaleźć co to jest :(