PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] rozrząd i olej w automacie



matisl
14-12-2006, 14:30
Witam. Czy dużo jest roboty, zeby wymienić samemu olej w automacie? Trzeba miec jakies doswiadczenie itp? Specjalne klucze, trzeba coś wykręcać itp? Proszę o rady. No i jeszcze rozrzad trzeba wymienic za 8 tyś km :(

marcin195
14-12-2006, 18:13
Witam:

Samemu wymiany oleju wykonać sie nie da, bo w skrzyni CD4E nie spuścisz całego oleju (zostanie prawie połowa) - dlatego skrzynię trzeba wyciągać albo dezydować się na wymianę dynamiczną. Na temat wymiany dynamicznej informacji poszukaj na stronie www.automat.pl

Uwaga! Skrzynia automatyczna to bardzo delikatny mechanizm, więc zalecam udanie się do warsztatu - oczywiscie cena wymainy oleju będzie "adekwatna". Ja nie spotkałem się z możliwością wymiany oleju w automacie za cenę mniejszą niż 600,- (przy czym zazwyczaj jest znacznie drożej).

Pozdrawaim

gilotyna
14-12-2006, 18:28
Ja wymieniłem za połowe ceny... Kolego za co 600 zeta?? Chyba że w ASO 8O 8O 8O

klik (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=195888#195888)
coś tu było pisane. Samemu by sie dało wymienić, ale fakt, jak sie ma 2 lewe rączki to lepiej sie nie babrać i czegoś nie spaprać... Takie jest przynajmniej moje podejście, choć wymiane miałem raz i być może kiedyś se sam zrobie, kto wie?? :satan:

marcin195
14-12-2006, 22:23
Ja wymieniłem za połowe ceny... Kolego za co 600 zeta?? Chyba że w ASO 8O 8O 8O

klik (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=195888#195888)
coś tu było pisane. Samemu by sie dało wymienić, ale fakt, jak sie ma 2 lewe rączki to lepiej sie nie babrać i czegoś nie spaprać... Takie jest przynajmniej moje podejście, choć wymiane miałem raz i być może kiedyś se sam zrobie, kto wie?? :satan:

W ASO - cena wymiany oleju to ponad 800 (i to bez czyszczenia sterownika)! Do skrzyni wchodzi ponad 7 litrów oleju (po 45 zł/l) to prawie 350 za sam olej. Więc auto zrobili za darmo - Gilotyna podaj adres serwisu, napewno wielu będzie chciało pojechać, skoro za darmo robią!