PDA

Zobacz pełną wersję : TTI770 na liscie wyrobow niezgodnych?



ujemny
20-12-2006, 10:54
klikac (http://www.bip.urtip.gov.pl/_gAllery/32/27/3227.pdf), ostatnia pozycja.

BS
20-12-2006, 10:58
a moje cacuśno działa-znaczy zgodne :satan: ... co lepsze sprzedano mi to radyjko już po dacie wejścia w życie decyzji adm :jezyk1: :getsome:

krzys-68
20-12-2006, 10:59
Dlatego mam TTI 880 :satan:
Przy czym zakaz dotyczy konkretnej serii ktora przyszła do Polski i widac ze jest czasowy :metal .Jesli otrzymasz wyciag ze swiadectwa homologacji przy zakupie to jestes na prawie a wine i konsekwencje poniesie sprzedawca :bigok:

BS
20-12-2006, 11:05
Jesli otrzymasz wyciag ze swiadectwa homologacji przy zakupie to jestes na prawie a wine i konsekwencje poniesie sprzedawca :bigok:

dokładnie ... z tego co słyszę od innych użytkowników to słychać mnie doskonale i czysto, nie przebijam też na inne kanały więc radio sprawne :metal

a najlepsze jest to że na pierwszym miejscu listy widnieje moja karta sieciowa, którą mam jeszcze od czasów liceum :)) i nie wiem jak do tak prostego urządzenia można się przyczepić- a jednak ... no to mam 2 wyroby z listy :satan: ma ktoś więcej ?:terefere:

Polecki
20-12-2006, 22:50
a chcialem sie wymienic na mniejsze TTI :)

Marq
20-12-2006, 23:04
Hmmm, nie powiem, żeby mnie ta wiadomość uradowała, zwłaszcza, że już się na taki zakup zdecydowałem. Wrrr, jestem zły. Nic to, jutro jadę na zukpy po pracy, może jeszcze uda mi się wyszarpnąć jakiś ze starych zapasów. :)

JaBodzio
21-12-2006, 00:42
a tak się cieszyłem ze mam coś zgodnego z Polskimi Normami :)

lyssy
21-12-2006, 08:26
Ciekawe...

Czy te radia mają znak CE? Z radiem przychodzi deklaracja zgodności z normami? Muszą mieć skoro można (było) je u nas sprzedawać... :)

Zasadniczo prezes prezesem, ale żeby coś znalazło się na takiej liście to ktoś musi zgłosic niezgodność... :satan: Tanie, dobre radyjka - ciekawe komu się chciało wyciąć konkurencję?

A zakaz czasowy może się przedłużyć do czasu zakończenia postępowania i badań albo do końca świata jak producent nie poprawi problemu...



PS. A wiecie jakie są kary za oznaczenie znakiem CE urządzenia nie spełniającego norm? :satan:

BS
21-12-2006, 09:08
radyjko ma znaczek CE i ma deklarację zgodności -chyba nawet kilka jest dla różnych krajów :metal ... generalnie to radyjko jest w multisystemie więc nie ma problemu z jego rozstrajaniem (a za to właśnie poleciały z rynku unideny- przez źle wykonanie przestrojenie radia z 5 na 0)

ujemny
21-12-2006, 11:25
Zasadniczo prezes prezesem, ale

Hę :getsome:?

lyssy
21-12-2006, 11:36
Nic nic, mi chodzi o podany dokument...


Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest (...) organem wyspecjalizowanym, do kompetencji którego należy przeprowadzanie kontroli wprowadzonej do obrotu aparatury

:pad: :) :beer:

ujemny
21-12-2006, 12:01
:) :bigok: :beer:
:rotfl:

krzys-68
21-12-2006, 12:21
radyjko ma znaczek CE i ma deklarację zgodności -chyba nawet kilka jest dla różnych krajów :metal ... generalnie to radyjko jest w multisystemie więc nie ma problemu z jego rozstrajaniem (a za to właśnie poleciały z rynku unideny- przez źle wykonanie przestrojenie radia z 5 na 0)Przestrojenie wrecz odwrotne,u nas sa koncówki xx5 czetotliwosci :))

BS
21-12-2006, 12:38
radyjko ma znaczek CE i ma deklarację zgodności -chyba nawet kilka jest dla różnych krajów :metal ... generalnie to radyjko jest w multisystemie więc nie ma problemu z jego rozstrajaniem (a za to właśnie poleciały z rynku unideny- przez źle wykonanie przestrojenie radia z 5 na 0)Przestrojenie wrecz odwrotne,u nas sa koncówki xx5 czetotliwosci :))

tak zgadza się:) .... pomieszałem :wall: ... nie mniej jednak przestrojenie było wykonywane niedbale i na kiepskich elementach, które po chwili zwyczajnie traciły swoje właściwości i stąd cała chryja...

waldezk
21-12-2006, 15:16
...Przestrojenie wrecz odwrotne,u nas sa koncówki xx5 czetotliwosci...

Panowie jakie "5" u nas są "0" 8O
klik (http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1955.htm)
...
§ 2. 1. Nie wymaga uzyskania pozwolenia używanie następujących urządzeń:
...
3) pracujących wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz:
...

BS
21-12-2006, 16:10
u nas są 0- sorki nieuważnie przeczytałem post wcześniej :))

ubidigi
21-12-2006, 21:17
Tak widzę, że o ile koledzy obarczali całą winą za zamieszanie pewną firmę z Częstochowy to teraz widać, że faktycznie coś z tymi radyjkami jest nie tak. Moja babcia mawiała: "tanie mięso psy jedzą". Nie mówię, że te radia są złe.
Podejrzewam jednak, że żadnemu z imporetrów nie chciało się trudu zadać co takiego oferuje. Robiąc w bambuko całą rzeszę ludzi. Deklarację zgodności to one miały, ale pewnie partia, która została dana do laboratorium w celu uzyskania deklaracji zgodności. A potem chińskie małe rączki już bez premii (w wys. 0,5 dol) robiły już swoje. A importerzy (albo ten kto im to sprzedawał) wyszedł z założenia, że produktów już dopuszczonych się nie sprawdza. A tu zonk. I bardzo dobrze. To że nasi słuchacze nic w naszym radyjku złego nie widzą (a raczej słyszą) nie znaczy, że apartura tego nie widzi. Bardzo dobrze, że się eliminuje chłam. A pretensje możemy mieć tylko i wyłącznie do importerów. Choć myślę, że Merx'a to zgubiła jednak rutyna - bo to firma w branży od lat i by sobie świadomie nie pozwoliła na celowe wprowadzanie chłamu.

lyssy
21-12-2006, 23:48
Podejrzewam jednak, że żadnemu z imporetrów nie chciało się trudu zadać co takiego oferuje. Robiąc w bambuko całą rzeszę ludzi. Deklarację zgodności to one miały, ale pewnie partia, która została dana do laboratorium w celu uzyskania deklaracji zgodności.
Jak sama nazwa wskazuje: deklaracja zgodności to jedno, a certyfikat zgodności (wystawiony na podstawie badań) to zupełnie co innego.
Producent deklaruje, że jego sprzęt spełnia warunki norm - i na tej podstawie oznacza swój wyrób znakiem CE. I to przeciętnemu użytkownikowi wystarcza. A urządzenie z deklaracją zgodności mogło w ogóle nie widzieć laboratorium... :)

Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie deklaruje zgodności czegoś, co ewidentnie norm nie spełnia - bo kary sięgają ponoć 100% obrotu rocznego firmy... :wall: A z drugiej strony: czy każdy jeden pecet w sklepie przechodził badania? A CE ma... :))

Ktoś widać dał :ass: przy przeróbkach, albo jednak producent wystawił deklarację trochę na wyrost (o ile problemy Unidena mogły wynikać z przeróbek, to TTI ma troszkę za dużo tych "niezgodności") - potem ktoś (konkurencja?) zadał sobie trud zrobienia badań i wyszło szydło z worka... I zapewne dobre 50% urządzeń oznaczonych CE stosownych badań by nie przeszło... :satan:

ubidigi
22-12-2006, 00:10
Jak sama nazwa wskazuje: deklaracja zgodności to jedno, a certyfikat zgodności (wystawiony na podstawie badań) to zupełnie co innego. Producent deklaruje, że jego sprzęt spełnia warunki norm - i na tej podstawie oznacza swój wyrób znakiem CE. I to przeciętnemu użytkownikowi wystarcza. A urządzenie z deklaracją zgodności mogło w ogóle nie widzieć laboratorium... :)
Bo i takiej potrzeby niema, tylko że potem wychodzą takie klocki.

Ktoś widać dał :ass: przy przeróbkach, albo jednak producent wystawił deklarację trochę na wyrost (o ile problemy Unidena mogły wynikać z przeróbek, to TTI ma troszkę za dużo tych "niezgodności") - potem ktoś (konkurencja?) zadał sobie trud zrobienia badań i wyszło szydło z worka... I zapewne dobre 50% urządzeń oznaczonych CE stosownych badań by nie przeszło... :satan:
Nic dodać, nic ująć. Producent jest tam gdzieś daleko, to moim zdaniem importer (gdy nie jest przedstawicielem producenta) winien sprawdzić co sprzedaje. Czy aby koszty prod i końcowa cena w tym przypadku nie zaważyła. Dobry to certyfikacji a w konsekwencji deklaracja a potem produkcja dla zysku i konkurencyjności.

krzys-68
22-12-2006, 09:21
Tylko co nam Uzytkownikom po tym.Wojna "na górze" a razy odbieraja Ci na dole :satan:
Za tanio sprzedawali i pewnie sie dogadaja "pod stołem" :)) ,czyli bedzie drożej :))

krzys-68
22-12-2006, 23:46
...Przestrojenie wrecz odwrotne,u nas sa koncówki xx5 czetotliwosci...

Panowie jakie "5" u nas są "0" 8O
klik (http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1955.htm)
...
§ 2. 1. Nie wymaga uzyskania pozwolenia używanie następujących urządzeń:
...
3) pracujących wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz:
...
W związku z wejściem w życie z dniem 30 lipca, rozporządzenia Ministra
Infrastruktury z dnia 26 lipca 2004 r. zmieniającego rozporządzenie w
sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą
być używane bez pozwolenia, nie wymaga pozwolenia radiowego używanie
urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego wyłącznie
w zakresie częstotliwości 26,96 - 27,41 MHz pracujących z modulacją
częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W
dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB. Powyzsze dotyczy oczywiście
radiotelefonów dopuszczonych do obrotu na terytorium RP (UE) i posiadające
certyfikat, deklaracje zgodności lub homologację.
Kanał 19 to czestotliwosc 27.180 :satan:

krzys-68
22-12-2006, 23:49
a chcialem sie wymienic na mniejsze TTI :)
Poczytac moznaKLIK (http://www.cb-radio.neostrada.pl/artykuly/tti_tcb-770.pdf)

lyssy
28-12-2006, 19:18
A ja wczoraj widziałem TTI-770 w gablotce w Norauto w Markach :) Chyba się nie przejęli wycofaniem z obrotu lub, co gorsza, nic o tym nie wiedzą... :))

ubidigi
30-12-2006, 00:10
Tak samo w NorAuto było z Unidenami.
Po pewnym czasie je wycofali. Pewnie jeszcze nie wiedzą o umieszczeniu radyjka na czarnej liście.