PDA

Zobacz pełną wersję : Podmuch z wlewu oleju



blitz04
04-06-2005, 16:39
Pytanie które może się komuś wydać naiwne i głupie.
Ale tak sie zamotałem że sam już nie wiem. Czy po odkręceniu, podczas pracy silnika na wolnych obrotach, korka wlewu oleju powinno dać się wyczuć lekki podmuch z wlewu oleju czy nie?
W swoim mondim taki podmuch wyczuwam. Ma charakter pulsacyjny. Sprawdzałem w VW polo i jest podobnie.
Reasumując: czy tak ma być czy jest do bani?
Kiedyś na forum AC ktoś pisał że po odkręceniu korka oleju silnik gasł. U mnie nie gaśnie.


ps. na dłoni czułem tylko podmuchy i nie wypaprało mi łapy olejem

Pozdrawiam

kot
04-06-2005, 17:01
jasne że tak krzywki się kręca i wytwarzają minimalne ciśnienie
az dziwne ze ci reki nie ochlapało... moze masz za mało oleju :))

HEVA
04-06-2005, 17:14
Pytanie które może się komuś wydać naiwne i głupie.
Ale tak sie zamotałem że sam już nie wiem. Czy po odkręceniu, podczas pracy silnika na wolnych obrotach, korka wlewu oleju powinno dać się wyczuć lekki podmuch z wlewu oleju czy nie?
W swoim mondim taki podmuch wyczuwam. Ma charakter pulsacyjny. Sprawdzałem w VW polo i jest podobnie.
Reasumując: czy tak ma być czy jest do bani?
Kiedyś na forum AC ktoś pisał że po odkręceniu korka oleju silnik gasł. U mnie nie gaśnie.


ps. na dłoni czułem tylko podmuchy i nie wypaprało mi łapy olejem

Pozdrawiam

Jest OK. Olejem nie powinno pryskać, więc jest prawidłowo :) Śmigaj dalej :satan:
Oczywiście mam nadzieję, że nie leci dym :)

waldemarz
04-06-2005, 18:17
Pytanie które może się komuś wydać naiwne i głupie.
Ale tak sie zamotałem że sam już nie wiem. Czy po odkręceniu, podczas pracy silnika na wolnych obrotach, korka wlewu oleju powinno dać się wyczuć lekki podmuch z wlewu oleju czy nie?
W swoim mondim taki podmuch wyczuwam. Ma charakter pulsacyjny. Sprawdzałem w VW polo i jest podobnie.
Reasumując: czy tak ma być czy jest do bani?
Kiedyś na forum AC ktoś pisał że po odkręceniu korka oleju silnik gasł. U mnie nie gaśnie.


ps. na dłoni czułem tylko podmuchy i nie wypaprało mi łapy olejem

PozdrawiamPosluchaj taki objaw jest normalny tak jak wczesniej ci odpisali. Gdy po odkreceniu korka wlewu oleju bardzi ci sie dymilo to wtedy bym powiedzial ze ci pierscienie ida na szmelc. :wall: Czy odkrecisz kurek czy wyjmiesz bagnet od oleju zawsze bedziesz mial male cisnienie. Napewno nigdy nie powinien zgasnac silnik po otworzeniu kurka :metal

blitz04
05-06-2005, 07:44
Dymu nie ma.
Olej jest-podczas obserwacji czasami jednak lubi sobie chlapnąć przez odkręcony wlew. Gorący skurczybyk... .
Czyli tak ma być. Uspokoiłem się. THX za odpowiedzi.

waldemarz
05-06-2005, 11:46
Dymu nie ma.
Olej jest-podczas obserwacji czasami jednak lubi sobie chlapnąć przez odkręcony wlew. Gorący skurczybyk... .
Czyli tak ma być. Uspokoiłem się. THX za odpowiedzi. Tutaj dziekuje za odpowiedzi to jest taki przycisk przy kazdej odpowiedzi autora, ktory ci pomógł o nazwie "pomógł" :satan:

blitz04
05-06-2005, 14:31
Buttona mogę dać jednej osobie a wypowiadały się trzy.


Pozdrawiam